Skoči na vsebino

Motoristi in dolge luči


Cegi

Priporočene objave

V bistvu imamo dve ključni vprašanji:

1. Zakaj je tako težko verjeti ljudem, ki pravijo, da jih dolge luči motijo?

2. Zakaj je tako težko biti obziren in to upoštevati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizda, ma kaj vam ni jasno........

Če imaš dolge luči si prej viden, to je ena krat ena. Zakaj policija vžge luči ko divja, zato da je bolj vidna....

SEOI-NAGE!

Ne se jeziti. Pusti rajo naj ogloda kost, kot to počno piranje. - Ko bo tega zmanjkal' se bodo pa med sabo skausal'!! :kva2: :kva2: :lol1::P

Naj živi lahtirna!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SEOI-NAGE!

Ne se jeziti. Pusti rajo naj ogloda kost, kot to počno piranje. - Ko bo tega zmanjkal' se bodo pa med sabo skausal'!! :kva2::kva2::lol1::P

Naj živi lahtirna!!

:fight1: pa vsak svojo baterijo v roke, pa na fajt, hehe, na koncu pa vsi na :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo fanta, tako se govori ! Zakaj ne maramo Janezov, zaradi takih primerkov kot so eni v tej temi.

Vidva pa obvezno pokličita ko sta na morju, pade runda ! Take rabimo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo fanta, tako se govori ! Zakaj ne maramo Janezov, zaradi takih primerkov kot so eni v tej temi.

Vidva pa obvezno pokličita ko sta na morju, pade runda ! Take rabimo!

a če jaz pridem z baterijo tud daš za pjačo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst bom reflektor na čelado namonteru pa na hrbtu bom akomulator meu...če bo kdo jokau zaradi dolgih luči mu bom z reflekotorji mal požmigal :rolleyes: :naughty:

a dobim tut jst za per??? sam boste moral počakat ker grem s kolesom :P

naj se vsak vozi kot njemu paše...če bi si za vse očitali ne vem kje bi zdej bli ;) jaz si tudi marsikej želim pa tega ne dobim tko da...bo treba potrpet ;)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:fight1: pa vsak svojo baterijo v roke, pa na fajt, hehe, na koncu pa vsi na :beer2:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu imamo dve ključni vprašanji:

1. Zakaj je tako težko verjeti ljudem, ki pravijo, da jih dolge luči motijo?

2. Zakaj je tako težko biti obziren in to upoštevati?

No vidiš to je dilema ! Zakaj ? Ego mogoče ? :grim

Se strinjam tudi s temi, ki kažejo tudi na druge rahle prekrške, ki jih počnemo vsi, zavestno ali pa tudi ne.

Sprašujem pa se kje je meja ? Kje se nam zdi, da je tisto že preveč čez mejo dovoljenega ?

Se mi zdi, da ima vsak postavljene svoje meje tolerance drugače in ravno zato pa so predpisi, ki določajo kaj se sme in kaj ne !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, saj kakor za koga, meni se pač ful dopade, ker so z to gumo nagibi in predvsem menjave ovinkov tako hitre, guma se pa enostavno lima, hitro segreje,....., zame je number 1. Pred tem vozil predvsem ss dunlop gume in nisem bil niti približno zadovoljen.

A ti pride vedno tako hitro ??? Danes tudi meni ni šlo preveč od rok :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu imamo dve ključni vprašanji:

1. Zakaj je tako težko verjeti ljudem, ki pravijo, da jih dolge luči motijo?

2. Zakaj je tako težko biti obziren in to upoštevati?

1,ker na motorju sveti dolga luč naravnost!In je dejansko enako močna kot na dobrem avtu desna kratka luč!

2.Kdo pa je do mene obziren?Danes mi je prasica babja namerno-kljub dolgi luči in,da me je opazila in se omaknila nazaj nato pa nazaj zapeljala v namerne škarje,da sem se moral dobesedno ustavit!Me je melo,da bi šel za njo a kaj,ko potem sigurno ne bi zdržal in bil obziren!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil si na slabo stran osnovnega delovanja naših čutil. Tisto, ki jo vztrajno ignoriraš: ob približevanju močni žarnici postane le ta moteča ...

In ni ga motorista, ki bi spreminjal dolgo/kratko sproti. Redke so tudi izjeme da motorist zasenči dolge luči, ko ti pripelje za avto oz. vidi, da bo zaradi nasproti vozeče kolone dlje vozil za tabo.

Sicer pa tudi sam večinoma vozim z dolgimi. In nihče mi ni blendal ali kako drugače nakazal da ga to moti. Ker za to enostavno ni časa.

Nisem pozabil, če malo bolj prebereš debato prej, bi videl da nisem nikjer zanikal tega, da koga to moti.. Mene sicer dolge luči podnevi ne, ampak ljudje imamo različne prage pri delovanjih čutil.. Drugače pa ne zagovarjam uporabe dolgih luči, tudi uporabljam jih nikoli ne podnevi, samo par stvari me je tekom debate zmotilo, katere so to, pa tudi že večkrat piše :)

Tako zelo si se 'zainatil', da niti razmišljaš več ne... :slap:

D.

Čist nč se nisem :grrr

Je vse jasno napisano :) Očitno nekaterim branje dela težave

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam dolgo podnevi, le če je res čudna ali zelo močna sončna svetloba. Jih pa vedno ugašam ko pridem komu za rit in sem prepričan, da me je opazil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

2.Kdo pa je do mene obziren?Danes mi je prasica babja namerno-kljub dolgi luči in...

Do tebe je obziren recimo gody01. Ampaq ti do njega nisi. In to, kot kaže, zaradi "prasice babje" in njenih sorodnic, ki itaq ne šmirglajo tvoje dolge luči.

Yep, makes sense.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vseeno je na naših cestah veliko preglednih delov, in kar nekaj primerov, kjer je bil motorist enostavno spregledan s strani avtomobilista (ali koga drugega),

tisti, ki je spregledal motorista, bi ga tudi če bi imel dolgo prižgano pa tudi če bi avto pripeljal..

sam na motorju je pač jeba če te kdo spregleda, v avtu pa ne..tolk..

poiščimo kake informacije, koliko avtomobilskih nesreč je zaradi "te sploh nisem videl"

pa je avto širši in te zadeve..

Kaj avto!? Ne prav poredko imamo možnost brati o primerih ko ljudem uspe "spregledati" cel vlak!

Če se ne gleda, ni važno kaj pripelje nasproti. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi rad uporabljam dolgo luč ob močnem soncu in ko pridem za avto, da me ja opoazi.Pol pa ugasnem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizda, ma kaj vam ni jasno........

Če imaš dolge luči si prej viden, to je ena krat ena. Zakaj policija vžge luči ko divja, zato da je bolj vidna. Zakaj poblendaš kakemu ko ga prehiteš, da te vidi prej, sicer te ne bi opazil.

Višjo amplitudo kot ima dražljaj, prej je opazen.

ocitno tebi tudi se nekaj malenkosti pri vsej filozofiji manjka....

palicija in podobni nimajo samo dolge luci prizgane, temvec se kaksne utripajoce zraven, nekje. in to je prej opazno; ne luc sama, temvec utripanje le-te.

ali mislis, da so na cestnih gradbiscih tiste rumene blinkice za povoziti ?

"blendanje" je podoben efekt: on/off, on/off kar pritegne pogled, ne enakomeren snop luci (dolge ali kratke).

je bila prej narejena dobra primerjava:

ce te nekdo z macolo po glavi bos prej "opazil" kot ce te samo "poboza" s dlanjo ? :naughty:

KDO SI UPA VOZITI PO AVSTRIJI V KOLONI S PRIŽGANIMI DOLGIMI LUČMI ???

kaj se deres ?

sem leta vozil z dolgo. in ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj avto!? Ne prav poredko imamo možnost brati o primerih ko ljudem uspe "spregledati" cel vlak!

Če se ne gleda, ni važno kaj pripelje nasproti. :headbang:

Če bi imel prižgane dolge, bi ga opazili :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi rad uporabljam dolgo luč ob močnem soncu in ko pridem za avto, da me ja opoazi.Pol pa ugasnem.

Kako pa veš, da te je opazil / ni opazil? :naughty:

Jaz uporabljam dolgo podnevi, le če je res čudna ali zelo močna sončna svetloba. Jih pa vedno ugašam ko pridem komu za rit in sem prepričan, da me je opazil.

Kaj pa ko prideš komu nasproti? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolgo ponavadi vklopim če vidim da se kdo spravlja prehitevat oz se vključuje na cesto po kateri se vozim, včasih tudi če mi sveti sonce v hrbet ampak to bolj redko.

enako počnem tudi jaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Družba!

Ne vem kaj je to, ampak a veste, da sem sinoči sanjal dolge luči. Zdej pa ne vem, a je bil motor, al' pa NLP? :hmm:

Zlo nizk' je šlo... :O:D:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!