Skoči na vsebino

Motoristi in dolge luči


Cegi

Priporočene objave

Osebno imam na motorju podnevi vedno kratke, na avtu pa nimam podnevi nikoli prižganih. Vsak pa naj vozi kakor želi, le ponoči me moti, če kdo piči frajerja z dolgimi, ko mu že to parkrat nakažeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam tudi skozi dolge.

Oprosti SN, ampak tvoje luči na motorju zelo slabo svetijo. To sva že ugotavljala marca v Istri.

Na stari yamahi (T ace) sem večkrat vozil z dolgimi lučmi, vendar samo podnevi, z novo (R1) pa ne vozim z njimi, ker so že kratke same po sebi dovolj močne. Uporabim jih samo občasno, da me kdo ne spregleda, nato jih takoj spet ugasnem.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene osebno dolge luči tako nasproti vozečih, kot tistih, ki se mi vozijo odzadaj zeloooo motijo in slepijo tudi podnevi.

Pa ne verjamem, daj jih kaj prej opazim, ker imajo dolge luči.

Za tiste, ki še niste ugotovili, imate na levih stikalih gumbek PASS, ki služi blendanju.

Če želite opozoriti na sebe, potem uporabljajte ta gumbek, ne pa imeti skozi prižganih dolgih luči.

Kako te lahko motijo če jih ne opaziš??????

Halooooooooo pa kaj ti potlej sploh opaziš ???!!!

Daj ti genij razloži, kje piše, da jih ne opazi?

Če te sredi poletja ZASLEPI dolga luč PODNEVI ali se potem takem voziš samo PONOČI ?! Mislim zaradi SONCA....

Sonce se mi zelo redko pripelje nasproti... Tako da me ponavadi ne moti tako, kot dolge luči.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snop je že prav nastavljen..če ne verjameš..se pa prepričej :)

Sej nočne vožnje se izogibam....če se bo dalo bom še mal spustu..ker sm že neki popravlov pa zgleda da je še previsoko :)

Ja, pojzda, odloči se ...

Če te sredi poletja ZASLEPI dolga luč PODNEVI ali se potem takem voziš samo PONOČI ?! Mislim zaradi SONCA....

Ne, s Soncem sva zmenjena - on zamiži na eno oko, jaz pa na drugo ... Pa ga pač ne slepim, pa je ...

....do popija... :winkiss:

Da jih damo na televizijo, da se bo narod čudo ...

Jaz mam tudi skozi dolge.

... gate, verjetno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi ne podpiram vožnje z dolgimi lučmi.

Že kratke luči so lahko zoprne, posebej pri pospeševanju motorja, ko se sprednji konec rahlo dvigne.

Ali pa pri vožnji za avtomobilom, čisto v riti, ker čakate, da boste zdaj, zdaj lahko prehiteli spredaj vozečega.

Če so že res kratke tako slabe na motorju si mogoče omislite dodatne luči, ki so tudi zelo opazne pa še ostalih udeležencev v prometu ne motijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj ti genij razloži, kje piše, da jih ne opazi?

D.

Zmagovalna dva stavka in to eden za drugim:

"Mene osebno dolge luči...zeloooo motijo in slepijo tudi podnevi"

"Pa ne verjamem, daj jih kaj prej opazim, ker imajo dolge luči."

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmagovalna dva stavka in to eden za drugim:

"Mene osebno dolge luči...zeloooo motijo in slepijo tudi podnevi"

"Pa ne verjamem, daj jih kaj prej opazim, ker imajo dolge luči."

:worship:

A imaš težave z razumevanjem daljših povedi? Je preveč besed naenkrat? Bo treba narisat?

Nič prej jih ne opaziš, kot če bi imeli kratke luči. Ko pa jih, so dolge moteče in slepijo.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A imaš težave z razumevanjem daljših povedi? Je preveč besed naenkrat? Bo treba narisat?

Nič prej jih ne opaziš, kot če bi imeli kratke luči. Ko pa jih, so dolge moteče in slepijo.

D.

Nisi narisu, nc ne bo :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve se zakaj so dolge luči!

...zato, če kratka crkne!! :O:slap:

da pupe pozdravljamo v mestu :naughty:

...ma ne!! Da pupe pozdravljajo slinaste poglede!! :kva2: :kva2: :D:P

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že kratke luči so lahko zoprne, posebej pri pospeševanju motorja, ko se sprednji konec rahlo dvigne.

Ali pa pri vožnji za avtomobilom, čisto v riti, ker čakate, da boste zdaj, zdaj lahko prehiteli spredaj vozečega.

Če so že res kratke tako slabe na motorju si mogoče omislite dodatne luči, ki so tudi zelo opazne pa še ostalih udeležencev v prometu ne motijo.

Čeprav po večini podnevi vozim z dolgimi se strinjam z napisanim.Če že naletim na kolono in pač ne gre takoj mimo dam kratke.Ker za avtom z dolgimi verjamem,da mora biti moteče-še nisem doživel :whistle: Če se peljem s sopotnikom imam tudi bolj kot ne kratke,ker je vožnja počasnejša,večkrat obtičiš za kom in se mi pač ne,da non-stop preklapljati!!

Če se nas več pelje in ne vozim prvi imam tudi kratke,ker pač ponavadi tistega spredaj moti,ker mu "šajna"na ogledala!

To kolk vas pa motijo dolge,ko se nasproti pripeljem pa mi je rahlo smešno!Vsak,ki mi omeni,da me je srečal mi reče kakšno glede vožnje ali kaj druga.Še nihče pa ni omenil mojih dolgih luči!Pa mi je glih včeri sosed reku,da sva se srečala,ko je občutljiv,ko....

V glavnem sam se srečno vozim na takšen način že 16let in srčno upam,da se srečno vozil še vsaj 4krat toliko!

Verjetno pa bi imel res skozi le kratke,če bi se vozil po omejitvah! :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bemti, kva pa če bi se s svečo okol vozil, tko k učas :kva2:

k sploh luči niso mel, al pa usaj baterijo na balanc :P

kva nabijate..... pa ugasnte že te dolge luči., itak je dan zuni :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A imaš težave z razumevanjem daljših povedi? Je preveč besed naenkrat? Bo treba narisat?

Nič prej jih ne opaziš, kot če bi imeli kratke luči. Ko pa jih, so dolge moteče in slepijo.

D.

Štos je ravno v tem prej, ker je to, kar je napisano skregano s človeško fiziologijo in zaznavanjem dražljajev :) Zakaj, je že prej napisano in utemeljeno. Bolj močan dražljaj naša čutila prej zaznajo, pa če se strinajte s tem ali pa ne, tako pač je, tako smo narejeni :)

Koliko pa to dejansko priporome k vidljivosti in varnosti in če ti kej pomeni ali vidiš motorista na 900m namesto na 800m je pa drugo, smo pa tudi že predabatirali na dolgo in počez :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zato, če kratka crkne!! :O:slap:

...ma ne!! Da pupe pozdravljajo slinaste poglede!! :kva2::kva2::D:P

Men je kratka po čudežu začela delat :whistle:samo malo sem se jebal, da sem zamenjal :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič prej jih ne opaziš, kot če bi imeli kratke luči. Ko pa jih, so dolge moteče in slepijo.

D.

Res te nič prej ne opazijo, samo preden skočijo na cesto vsaj še enkrat premislijo, da ni kak tomos ali 50cc sesalec. :evilgrin: Še posebej, ko je kaka luna ali polno vlage in sonca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štos je ravno v tem prej, ker je to, kar je napisano skregano s človeško fiziologijo in zaznavanjem dražljajev :) Zakaj, je že prej napisano in utemeljeno. Bolj močan dražljaj naša čutila prej zaznajo, pa če se strinajte s tem ali pa ne, tako pač je, tako smo narejeni :)

A če te lopnem z macolo, boš to kaj prej zaznal kot če te lopnem samo s kuhalnico? Dvomim...

Bo pa malo bolj moteče, a ne?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A če te lopnem z macolo, boš to kaj prej zaznal kot če te lopnem samo s kuhalnico? Dvomim...

Bo pa malo bolj moteče, a ne?

D.

No, to je pa ZELO slaba primerjava..

Podobne situacije v utemeljitev trditve sem že zadnjič napisal..

No to dvoje res ne gre skupaj.. Kadar naša čutila nekaj moti pomeni, da je dražljaj bolj intenziven kakor smo sicer vajeni.. In če je dražljaj bolj intenziven ga tudi prej zaznamo. Tole dvoje je pač nerazdružljivo. Če nekdo zlije nase pol flaške kolonske, je bolj moteč kot tisti, ki je zlil malo kolonske, če sedita oba zraven tebe. Prav tako pa boš tistega prvega zavohal na 5m unega drugega pa na 3 :) Če ima en sosed TV na full, drugi pa na polovico bo prvi bolj moteč ko si doma v stanovanju. Prav tako pa ga boš slišal že pred vhodom v blok, medtem ko boš drugega šele v prvem štuku na poti do svojega stanovanja.. Ipd, ipd..

Še par primerov.. Bolj močna žarnica pri ročni svetilki sveti dlje. In nekdo zelo zelo daleč bo prej opazil pikco v temi od tiste baterije ki ima 20W žarnico, kakor od tiste, ki ima 5W

Muziko koncerta je slišat na 1km. Muziko radija na 20m.

Če kmet zlije gnojnico na njivo zavohaš to na 100m. Če se pa podela za grm pa na 3m :)

Got the picture? :)

To je osnovni način delovanja naših čutil, kar se tiče vida, sluha in vonja.

Tip, oziroma koža pa na daljavo načeloma ne more zaznat dražljajev, razen toplote, ipd.. zazna pa intenzivnost, ko enkrat pride do dotika (kuhavnica/macola). In to ni primer za situacijo o kateri se pogovarjamo mi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A če te lopnem z macolo, boš to kaj prej zaznal kot če te lopnem samo s kuhalnico? Dvomim...

Bo pa malo bolj moteče, a ne?

D.

Če si od mladosti navajen kuhalnice - rataš IMUN ! :naughty:

Če te pa z macolo .... se boš pa ZDRAMIL :worship: ...

U tem je fora !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, to je pa ZELO slaba primerjava..

Podobne situacije v utemeljitev trditve sem že zadnjič napisal..

Še par primerov.. Bolj močna žarnica pri ročni svetilki sveti dlje. In nekdo zelo zelo daleč bo prej opazil pikco v temi od tiste baterije ki ima 20W žarnico, kakor od tiste, ki ima 5W

Muziko koncerta je slišat na 1km. Muziko radija na 20m.

Če kmet zlije gnojnico na njivo zavohaš to na 100m. Če se pa podela za grm pa na 3m :)

Got the picture? :)

To je osnovni način delovanja naših čutil, kar se tiče vida, sluha in vonja.

Tip, oziroma koža pa na daljavo načeloma ne more zaznat dražljajev, razen toplote, ipd.. zazna pa intenzivnost, ko enkrat pride do dotika (kuhavnica/macola). In to ni primer za situacijo o kateri se pogovarjamo mi.

A misliš da bo zastopu ? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še enkrat:

dejstvo je, da je dolga luč moteča..zato prepovedana..

vožnja čez polno je moteča..zato prepovedana..

pretiran hrup je moteč..zato db kilerji..prepovedan..

si bom zapisal kdo vse pravi da je fajn da maš dolgo podnevi..ko vas vidim naproti z dolgo bom zapeljal na vašo stran..

čist tko da me boste "opazil"

a je zdej kul???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom dodal še moje skromno amatersko mnenje.

Če bi imeli vsi (motoristi, avtomobilisti, kamioni, avtobusi in ostala prometala) prižgane dolge luči ter še vse, kar na takem prometalu lahko gori, potemtakem smatram, da bi vsi vsakega videli in s tem ne bi noben nobenega izsilil ali spregledal.

I do not think so :grrr

Jaz vozim z zasenčenimi (kratkimi) lučmi... že kar nekaj desetletij in upam, da jih bo še nekaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni kul, ker če se greš nekega "vzdrževalca reda" glede takih malenkosti kot so dolge luči podnevi, ki vseeno ne spadajo pod nevemkako resne prekrške in spet ne ogrožajo toliko, potem moraš bit najprej sam brezmadežen. To pomeni, nobene prekoračitve hitrosti nikjer, nikoli prehitet čez polno črto, vedno ustavit pri vsakem stop znaku do zaustavitve, ipd, ker to so vse dejanja, ki so prepovedana ker so moteča oziroma ogrožajo. Ampak vsi vemo, da noben od nas ne vozi 100% po ZVCPju. Ampak kdaj pa kdaj pravila prilagodimo sebi, kjer se nam to zdi racionalo in še sprejemljivo. In dokler sami to počnemo, nimamo pravice te možnosti odvzemat drugim, ker bi bilo to početje potem hinavsko, oziroma bi pomenilo, da imamo sebe az več vredne, oziroma bolj pametne in si lahko zato več privoščimo.

Seveda ne zagovarjam, da se sedaj pa zaradi tega obrne stran od vseh kršitev v prometu in se prekrškarjev ne obsodi oziroma pove svoje če si tu zaslužijo. Sam sem tudi že kdaj napizdil koga, ki je delal bedarije po cesti. Ampak ne pa pri takih malenkostih, ki jih v takšni in drugačni obliki počnemo vsi. En z dolgo lučjo podnevi, drugi brez db killerja, tretji čez polno črto, četrti pa 150 na Rakitno, vsak počne nekaj, tako da lepo prosim..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!