Skoči na vsebino

starost in prevoženi kilometri motorja


shelly

Priporočene objave

lp

mene pa zanima če je to veliko za motor, ki ima prevoženih 12 000 km. Odločam se za nakup pa sm mal bol sveža glede motorjem zato prosim za info.

Je letnik 2004, je pa bil kupljen od 1. lastnika pri 2000 km. Torej je trenutni lastnik prevozil 10 000 km.

Hvala

prilagam pa sliko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aia pa zanima me še kk je s tehnični pregledi. če je 6/2004 gdaj naj bi mel opravljen tehnični če bi ga jaz kupila

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav je lastnik prevozil malo kilometrov. Imaš pa temo honda cbr 125 tako da bi lahko tam to vprašala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aia pa zanima me še kk je s tehnični pregledi. če je 6/2004 gdaj naj bi mel opravljen tehnični če bi ga jaz kupila

Prvi tehnični je 4 leta od 1. registracije, potem pa vsako leto.

Se prav, da je naslednji 6/2009

To ni niti slučajno veliko, tak motor bi mogu zdržat 100 000km, glede na to, da naj bi 600ccm delali do 80 000km brez problema, vsaj za mojo Ninjo je tko rečeno.

Drugače pa raje napiši v to temo:

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...45&start=45

ker bojo admini tole najbrž zaklenl.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni po 4ih letih vsako leto, do osmega al 10tega lepa je nato svako drugo leto šele potem vsako leto

moj motor je mel prvo reg. 2001 pa sem lani dobil tehničnega za 2leti

Popravljeno . Popravil sonda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni po 4ih letih vsako leto, do osmega al 10tega lepa je nato svako drugo leto šele potem vsako leto

moj motor je mel prvo reg. 2001 pa sem lani dobil tehničnega za 2leti

Maš prov ja, nasledn je torej 6/2010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a k kupš nov motor iz trgovine a ga je treba pelat tud na tehnični razn registracije, pa k registriraš motor a morš met motor zravn al sam papirje pa €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a k kupš nov motor iz trgovine a ga je treba pelat tud na tehnični razn registracije, pa k registriraš motor a morš met motor zravn al sam papirje pa €.

1. TP je po 4-ih letih od 1. registracije. Pri registraciji rabš samo paperje pa €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gledamo da je bil motor kupljen 2004, to pomeni da sta se lastnika v povprečju prevozila 3000 km na sezono če ne štejemo letošnjega leta, kar je pa zelo malo. Vendar je bolj pomembno kdaj je drugi lastnik kupil motor, kajti to lahko pokaže precej drugačno sliko kako je bil motor vožen. Pa vendar je 12000 km še vedno zelo malo tako da zaradi prevoženih kilometrov ne smelo biti nobenih problemov z motorjem. Raje pa se pozanimaj kako sta ga prejšnja lastnika vozila in kako je bil utečen.

Veliko sreče pri nakupu. Pa ne pozabit slike prilepit ko bo motor doma. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja bej da je vozilo blo redno servisirani in garažirano. pa da skoraj nič vožena. to so informacije ...hvala pa vsem za objasnila :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ne kupuje 2-T motorja da tok komplicirate....

12k km pa 4-T motor...to ni nič

pa tut z mašino nima kaj bit če je le mela olja redno menjana ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sonda sej ne da bi kompliciral, vendar, govorim iz lastnih izkušenj, so lahko tudi 4t motorji že pri malo prevoženih kilometrih kar zje****, ponavadi ker poba dobi motor od staršev pa potem ne zna pazit nanj. Ali pa ga ni nihče naučil kako se pazi naj. Sem videl en primer ko je poba hladno vraderko vžgal potem pa turiral, da se bi segrela. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sonda sej ne da bi kompliciral, vendar, govorim iz lastnih izkušenj, so lahko tudi 4t motorji že pri malo prevoženih kilometrih kar zje****, ponavadi ker poba dobi motor od staršev pa potem ne zna pazit nanj. Ali pa ga ni nihče naučil kako se pazi naj. Sem videl en primer ko je poba hladno vraderko vžgal potem pa turiral, da se bi segrela. :headbang:

No, ampak cilj je dosegel. heheh; ma ne, saj takšnega bi tudi jaz za "ušesa"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ampak res žalostno je bilo da so imeli pri hiši še dva motorja. Od očeta pa starega očeta. :headbang:

ampak to je že :topic:

Popravljeno . Popravil aleksandergabriel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj motor je 99 letnik in ma veliko km prevoženih,enih 70.000.Pa ko sm ga kupil pred tremi leti je mel 14.900,pa zdj eno leto miruje.

virago

Popravljeno . Popravil CVIČKAR1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom nekako rekel, kaj se tiče 125kubičnih motorjev. Prvi dve leti nabijejo v povprečju vsi na 15k km. Pol prodajo naslednji lastnik vozi nekje 2 leti spet nabije 15k km. Pol pa vsi zbijajo med 10 in 15k km. In če grete na avtonet pogledat od 12let stari do 2 leti stari majo vsi v povprečju 10-20k km.

Pa ne rečt kaj če pa se res ni vozlo z njim veliko, večina tukaj smo zbijali dol km. Ker drugače ti ga nebi noben kupo.

Moj motor je 99 letnik in ma veliko km prevoženih,enih 70.000.Pa ko sm ga kupil pred tremi leti je mel 14.900,pa zdj eno leto miruje.

Recimo to so kilometri ki se pričakujejo za 99 letnik.

Popravljeno . Popravil norc 16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ne kupuje 2-T motorja da tok komplicirate....

12k km pa 4-T motor...to ni nič

pa tut z mašino nima kaj bit če je le mela olja redno menjana ;)

Jst sem mojga kupu j meu prevoženih 15.000 sm ga meu 1 mesec mij je crknil pa še dons nevem kaj je narobe pa ga mam že 7 mesecev. FOra je da motor pelje 120 km pol pa kr začne zgublajti moč pa ko da bi ga dušilo ker obrati padajo tko da gre pol max. 40 km/h pol pa počakaš ene 2 dni pa spet deluje normalno. Biu sem že pri 2 mehanioma pa nič ne najdejo. Sami smo mašino odprli je kot nova tko da več ko 15 ni blo prevoženga filter lep vse lepo in prav. Menjali že vse možno kar je bili 15% obrablenga pa še ne deluje. K poblaščenem ga pa tudi ne peljem ker mi bo za ure zračunal kot če bi nov motor kupil potem pa še delo ter deli.Tolk o tem da je 4 takten pa 15.ooo prevožeega. ( Trenutn se ukvarjamo z elektroniko če je na njej napaka) Za motor sem dal pa 1700 + 600 vsi deli ki smo jih menjali pa še kr ne dela.

Tist k mi ga je prodau mu je blu pa itak jasen da motor ne dela tako kot bi moral pa mi ga je prodal ker mu ni znal nihče povedat kje je težava.

Sej ne rečem da so vsi motorji taki....sam če maš tako srečo kot jst lahko tut zjebanga dobiš pa čeprau je 4 taktn pa malo prevoženga ( letnik 2004 ) .

Mal je off topic mal ne ....

L.p. :rolleyes::headbang:

Popravljeno . Popravil 0b5353n
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Jst sem mojga kupu j meu prevoženih 15.000 sm ga meu 1 mesec mij je crknil pa še dons nevem kaj je narobe pa ga mam že 7 mesecev. FOra je da motor pelje 120 km pol pa kr začne zgublajti moč pa ko da bi ga dušilo ker obrati padajo tko da gre pol max. 40 km/h pol pa počakaš ene 2 dni pa spet deluje normalno. Biu sem že pri 2 mehanioma pa nič ne najdejo. Sami smo mašino odprli je kot nova tko da več ko 15 ni blo prevoženga filter lep vse lepo in prav. Menjali že vse možno kar je bili 15% obrablenga pa še ne deluje. K poblaščenem ga pa tudi ne peljem ker mi bo za ure zračunal kot če bi nov motor kupil potem pa še delo ter deli.Tolk o tem da je 4 takten pa 15.ooo prevožeega. ( Trenutn se ukvarjamo z elektroniko če je na njej napaka) Za motor sem dal pa 1700 + 600 vsi deli ki smo jih menjali pa še kr ne dela.

Tist k mi ga je prodau mu je blu pa itak jasen da motor ne dela tako kot bi moral pa mi ga je prodal ker mu ni znal nihče povedat kje je težava.

Sej ne rečem da so vsi motorji taki....sam če maš tako srečo kot jst lahko tut zjebanga dobiš pa čeprau je 4 taktn pa malo prevoženga ( letnik 2004 ) .

Mal je off topic mal ne ....

L.p. :rolleyes::headbang:

i guess that would be hyosung... :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem mojga kupu j meu prevoženih 15.000 sm ga meu 1 mesec mij je crknil pa še dons nevem kaj je narobe pa ga mam že 7 mesecev. FOra je da motor pelje 120 km pol pa kr začne zgublajti moč pa ko da bi ga dušilo ker obrati padajo tko da gre pol max. 40 km/h pol pa počakaš ene 2 dni pa spet deluje normalno. Biu sem že pri 2 mehanioma pa nič ne najdejo. Sami smo mašino odprli je kot nova tko da več ko 15 ni blo prevoženga filter lep vse lepo in prav. Menjali že vse možno kar je bili 15% obrablenga pa še ne deluje. K poblaščenem ga pa tudi ne peljem ker mi bo za ure zračunal kot če bi nov motor kupil potem pa še delo ter deli.Tolk o tem da je 4 takten pa 15.ooo prevožeega. ( Trenutn se ukvarjamo z elektroniko če je na njej napaka) Za motor sem dal pa 1700 + 600 vsi deli ki smo jih menjali pa še kr ne dela.

Tist k mi ga je prodau mu je blu pa itak jasen da motor ne dela tako kot bi moral pa mi ga je prodal ker mu ni znal nihče povedat kje je težava.

Sej ne rečem da so vsi motorji taki....sam če maš tako srečo kot jst lahko tut zjebanga dobiš pa čeprau je 4 taktn pa malo prevoženga ( letnik 2004 ) .

Mal je off topic mal ne ....

L.p. :rolleyes::headbang:

Pizda maš pa res smolo ti ej :S Upam d poštimaš zadevo k drgač je zelo všečen motor, vsaj men...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

i guess that would be hyosung... :trance_33_sleep:

No you can read it ---->Motocikel: Hyosung Comet 125

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizda maš pa res smolo ti ej :S Upam d poštimaš zadevo k drgač je zelo všečen motor, vsaj men...

Hvala :closedeyes: Ja sej motor je sam po seb zelo lep pa tud luštn se je z njim pelat če delat tko k j treba....bo pa treba še velik denarja pa truda ulužit da bo delu....se splača :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če primerjaš z japoncem, ki ponavadi dela sam po sebi, vidiš da se ne splača :) Been there done that.. Imel najprej Japonca 3 leta, imel Hyosunga 3 leta in imam spet japonca 2 leti.. In s tem nekako sovpadajo tudi obdobja dejanske vožnje in obdobja šraufanja :) Toliko kot sem prešraufal Hyosunga in dal nanjga denarja v 1 sezoni, na japonce vsega skupaj nisem :rolleyes:

No vseeno, upam da ti čimprej pa čim ceneje rata zrihtat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti je pa dal Hyosung motoroznansko izobrazbo, kot ti je noben japonec ne bi, he he. V vsaki stvari je nekaj pozitivnega. :)

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če primerjaš z japoncem, ki ponavadi dela sam po sebi, vidiš da se ne splača :) Been there done that.. Imel najprej Japonca 3 leta, imel Hyosunga 3 leta in imam spet japonca 2 leti.. In s tem nekako sovpadajo tudi obdobja dejanske vožnje in obdobja šraufanja :) Toliko kot sem prešraufal Hyosunga in dal nanjga denarja v 1 sezoni, na japonce vsega skupaj nisem :rolleyes:

No vseeno, upam da ti čimprej pa čim ceneje rata zrihtat!

Razumem sam je blo tko da sm zberu med rs 125 pa hyosungom 125 pa sm si reku pr aprili bom skos šraufu ku je 2 tatkn bo raj husota ku j 4 taktn s bom vozu douk pa brez stroškov :headbang: če bi lhka čas nazaj zavrtu bi ziher aprilio uzeu :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!