Skoči na vsebino

Paul


Pravokotar

Priporočene objave

Ves mlad sem v čistosti razširil roke. Bilo je samo plahutanje čez nebo moje večnosti, samo bitje zaljubljenega srca, ki bije v podvrženih prsih. Nisem mogel več pasti.

Zaljubljen v ljubezen. Res, luč me je oslepila.

Zadosti je hranim v sebi, da gledam noč, vso noč, vse noči.

Vsaka devica je malo drugačna.. Vedno sanjam o kaki devici.

V šoli je, v črni halji, v klopi pred mano. Ko se obrne, me nedolžnost njenih oči tako zmede, da me ona, usmiljena z mojo zadrego, objame okoli vratu.

Drugje me zapušča. Stopa na ladjo. Skoraj tujca sva si, a je tako neizmerna, da me njen poljub še malo ne preseneča.

Ali pa, kadar je bolna, njeno roko varujem v svojih, do smrti, do prebujenja.

Na sestanke tečem hitreje, ker me je strah, da ne bo časa, da bi prispel, prej ko me bodo druge misli ukradle samemu sebi.

Nekoč je zahajal svet in pozabila sva vse o najini ljubezni. Poiskala je moje ustnice s počasnimi, ljubkujočimi gibi glave. To noč sem trdno verjel, da jo bom spet pripeljal na svet.

In zmeraj je isto priznanje, ista mladost, iste čiste oči, isti preprosti gib njenih rok okrog vratu, ista nežnost, isto odkritje.

A nikoli ni ista ženska.

Karte so mi povedale, da jo bom srečal v življenju, ne da bi jo spoznal. Zaljubljen v ljubezen.

Tega žal nisem napisal jaz, vendar se mi je zdelo škoda, da te lepote ne bi delil z vami...

PEPE

BTW, pisec je Paul Elouard, če koga zanima

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubezen je najlepše kar se nam lahko v življenju zgodi, še najlepše je, ko jo srečaš ne da bi jo iskal.

Pepe hvala za lepote, ki jih deliš z nami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubezen je najlepše kar se nam lahko v življenju zgodi, še najlepše je, ko jo srečaš ne da bi jo iskal.

Pepe hvala za lepote, ki jih deliš z nami.

Babi, nemogoča si :!: :!: :!: In ravno zato te imam rad.

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubezen.Kot bi me nekaj pribilo na klop,ko sem jo začutil.Prvi pogled,prva misel.....ta je taprava.

Ljubezen....šine skozi srce in se s krvjo razširi po celem telesu.....vsi kotički so jo polni,zavest je zamegljena......a vendar išče kanček razuma v zmešnjavi čustev,novih,popolnoma novih občutkov.

Ljubezen te vsako jutro zbudi,potisne ti nasmeh na ustnice in ti da energijo,da se spustiš v boj s prihajajočim dnem.

Ljubezen te neprestano sili,da jo spoznavaš,njo,ki si si jo izbral,njo,ki je prava,njo,ki je edina,njo,ki jo ljubiš brez mej.

Ljubezen vaju vodi skozi vse skrivnosti življenja,skozi vrtince strasti,boleče prepreke,vedno k istemu cilju,k ljubezni,brezmejni in večni.

Ljubezen ti da moč,da ustvarjaš,ne sam,skupaj,vedno v dvoje,vedno lepše skulpture življenja.

Ljubezen te nežno uspava,položi ti utrujeno telo k mirnemu spancu,da ti varnost in mirne sanje,nežno te pogladi z roko.....lahko noč.

Toda nič ni večno,ni dovolj,da si jo držal za roko,ni dovolj,da si ji gladil čelo,ni dovolj da si ljubil kot še nihče pred teboj,ni dovolj.....ni dovolj.....ni....ni

TAKRAT SRCE KRIČI !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ljubezen je lepa sam so zal ljudje ki ne znajo ljubiti! Se pa strinjam z Babinim postom! In res PEPE hvala da take cudovite reci delis z nami...

PS: Ce nikoli nisi biu delezen ljubezni je ne preprecuj drugim! Ker ljubezen je najlepsa stvar kar se ti alhko v zivljenju zgodi in zanljo je vredno ziveti! by, Sanci ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: Ce nikoli nisi biu delezen ljubezni je ne preprecuj drugim!

Ne samo v tem primeru ... v nobenem primeru je ne preprecuj :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ljubezen te neprestano sili,da jo  spoznavaš,njo,ki si si jo izbral,njo,ki je prava,njo,ki je edina,njo,ki jo ljubiš brez mej...

....to mi je najbolj vsec.... a ni vedno mogoce... na zalost....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo odvisno od point of view, dragi Einherjer, zelo odvisno. Tudi tvojemu satanizmu bi lahko kdo oporekal, meni osebno se je zdel zanimiv. Pa nihče te ne sili, da bereš tisto, kar se ti zdi kičasto. BTW, Paul Elouard je priznan surrealist. Pa ne bit zdaj hud name, deal?

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toda nič ni večno,ni dovolj,da si jo držal za roko,ni dovolj,da si ji gladil čelo,ni dovolj da si ljubil kot še nihče pred teboj,ni dovolj.....ni dovolj.....ni....ni

TAKRAT SRCE KRIČI !

Večno ostajajo spomini na tiste čudovite trenutke, ki sta jih preživela drug za drugega. Tega ne more vzeti noben odhod iz tega sveta in tudi bolečina ne. Takšno moč ima le in samo ljubezen.

Klimbra smo s teboj!

ROCKY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dovolj je.

Naredil si kar je bilo v tvoji moči. Nudil si ji oporo, veselje, toplino, varnost, srečo,... živel si zanjo in ob tebi je rasla in se spreminjala. Skupaj sta orala eno izmed ledin, ki jo orejmo tekom življenja in vajina se ni končala. Se ne sme. Preveč posevkov je odvisno od nje. Usoda vama je zadala nalogo, da moraš začeto nadaljevati sam. Ni pravično.

Sam bi ti bil na njenem mestu zelo hvaležen, bolje, rotil bi te, da skupno pot nadaljuješ in poskušaš presojati kot bi presojala skupaj. S tem bi čutil večno spoštovanje, ki bi mi ga izkazoval in pripadnost. Nekako bi se čutil vedno prisotnega, ker bi bilo ob moji fizični prisotnosti tudi tako presojano. V miru bi te opazoval, ker bi vedel, da vodiš stvari kot, da bi jih vodila skupaj. Moje srce ne bi kričalo. Ponosen bi bil nate.

Le ti veš kaj sta si želela. Vsekakor ti je hvaležna za kar si ji nudil do sedaj. Vredno je nadaljevati, ker bo srečna, ponosna in hvaležna za tvoja dejanja in ker jo ljubiš, boš posledično srečen tudi ti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VEČNOST

VEČNOSTI NI

ČE BI BILA

BI VELJALO SAMO TO

KAR OSTAJA

IN OSTANE ZA ČLOVEKOM

KER JE NI

KER JE ZAČETEK SVETA

KO VEŠ DA SI

IN KONEC

KO TE NI VEČ

NI DRUGEGA KOT TO

KAR JE MED

ZAČETKOM IN KONCEM

TVOJEGA SVETA

KAKO POTEM MERITI

IN IZMERITI

KAR NEKAJ VELJA

NA TEJ POTI

OD ZAČETKA

DO KONCA?

KDO NAJ MERI ?

KAR JE V NAS

ALI KAR PRIDE ZA NAMI ?

p.s.

Oprosti Ice-spet se ponavljam ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZASPATI

IN SE ZBUDITI

NEKJE DALEČ PROČ

NA OBALI JEZERA TITICACA

KJER STARE INDIJANKE

ČISTIJO RIBE

NA VAŠKIH DVORIŠČIH

IN SE MED MOKRIMI MREŽAMI

PODIJO OTROCI....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni potrebna TITICACA - lahko je FIESA.

FIESA

Šelestenje ločja,

tlesk po vodi race,

ki misli mi sprehaja.

Čez drobceno ožino,

kjer kepe vrhov valov,

modrino morja barvajo z belo.

Nato po ozki poti,

ki v dalji se spaja in

v strmino zajedenega fliša izgine.

Nenaden utrinek,

v pretrgano misel.

Posoda spomina ga nežno pestuje.

Skupaj s stezo v naročju fliša,

izgineva in mine,...

Večnosti ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, le tako naprej.........To branje mi polepša dežavne dni, ko mislim, da mi jih nič več ne more polepšat...... :D :D :D :D

Alla

Ja kaj pa nova barva las, pa nova Honda, pa Gvegi ves nafrfulen, pa ... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, le tako naprej.........To branje mi polepša dežavne dni, ko mislim, da mi jih nič več ne more polepšat...... :D :D :D :D

Alla

Ja kaj pa nova barva las, pa nova Honda, pa Gvegi ves nafrfulen, pa ... ?

Pa že.... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda,v deževnih dneh ne spljoh in ker honda ne spljoh, gregsi v depro, pa nč nafrfulen, pa kr doma spi......pol pa jest pesmice berem.....

Gregs nic v depri... zdaj ne... ceprav... ce bo se dolgo tako slabo vreme... res zna me rukniti.... pa Hondica v garazki caka... vsa nestrpna... vsa nervozna... caka, da jo zajaham... da bo drhtela v tempu, ki ga bom jaz narekoval...

Madonca, saj je proza tudi lepa... ne samo poezija... :wink: :twisted: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes me je presunila ena žalostna novica.

Umrla je Zala.

Si boste rekli, kdo je Zala? A jo poznamo? Je motoristka?

V bistvu je nihče ni poznal, bila je premalo časa na tem svetu, da bi jo kdo spoznal. Edino mama jo je mogoče malo poznala. Umrla je v 9. tednu življenja. Imela je hudo srčno okvaro, katere niso mogli rešiti.

Mamo poznam in sem jo opazovala cel čas nosečnosti. Njenega veselja do tega otroka..... kako se je vedno božala po trebuščku, ko je razlagala o njej... res se jo je veselila... in sedaj je ni več......

Počutila sem se kot najbolj bedna oseba na tem svetu. Ko sem jo videla, sem se nasmejala in rekla: "kako je novopečena mamica?"

Vse kar je prišlo iz nje je bil tog pogled, ki ni dejansko gledal in komaj izrečene besede: "Zale ni več, umrla je"

Potem pa dolga tišina..... kar nisem vedela kaj bi..... še vedno ne vem, kaj bi.... samo... tako me je prizadelo...... želela sem zakričati... pa ni šlo, želela sem kaj reči, pa ni šlo... kar stala sem, sredi četrtkovega deževnega dne. Dež mi je kapljal iz dežnika, ki ga nisem imela več nad sabo.. stala sem tam in nisem vedela kaj naj..... oz. takrat niti nisem razmišljala..... kar stala sem..... ne vem koliko časa.....

Kaj je smisel in kaj ni.... kaj je prav in kaj ni.... za koga je čas in za koga ne.......Sploh je kdaj pravi čas? Verjetno ni...... nikoli......... pa vseeno je treba najti odgovor...... si priznati da je, ne glede na vse..... je za nas, za umrle.......

ne vem odgovorov... ko bi jih le...

I saw you this morning,

you ware moving so fast.

Can't seem to loosen my grip

on the past.

And I miss you so much.

There's no one in sight.

And we're still makign love

in My Secret Life

Leonard Cohen - In my secret life

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!