Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

Evo gor so M3... Fajn gumca za turistično - dinamično vožnjo. Prišel sem kake pol cm do roba in ni nikol niti mal pojamrala. Daje mi pa fenomenalen občutek brez kakršnegakoli popuščanja skozi ovinke. Za to ceno mislim da je prava stvar. Kako bi se pa obnesla pod ekstremnim režimom vožnje pa niti ne mislim sprobavat...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo gor so M3... Fajn gumca za turistično - dinamično vožnjo. Prišel sem kake pol cm do roba in ni nikol niti mal pojamrala. Daje mi pa fenomenalen občutek brez kakršnegakoli popuščanja skozi ovinke. Za to ceno mislim da je prava stvar. Kako bi se pa obnesla pod ekstremnim režimom vožnje pa niti ne mislim sprobavat...

lp

Upam, da se resnično šališ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kaj, ko da se ti kaj športno voziš s to gumo...

kaj pa ma vezo kak se jaz vozim po cesti? Hotel sem samo povedat, da to ni nikakor guma, ki je namenjena le za turisticno-dinamicno voznjo.

Sicer sem pa samo cakal, da bos kaj napisal, ker ce nebi, nekaj nebi blo s tabo vredu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa ma vezo kak se jaz vozim po cesti? Hotel sem samo povedat, da to ni nikakor guma, ki je namenjena le za turisticno-dinamicno voznjo.

Sicer sem pa samo cakal, da bos kaj napisal, ker ce nebi, nekaj nebi blo s tabo vredu :)

ja če pa se čudiš neke, a voziš se pa glih tak turistično z to gumo, čeprav ni temu namenjena :D

drugač pa btw...tud ta guma ni nevemkako športna da bi bla naprimer za pistaško uporabo...pač za dinamično cestno vožnjo pa tu pa tam za kakšno majhno dirkališče, pa tud že na marofu bi jo kak rejser kar hitro pregrel in ne bi bila dovolj

Popravljeno . Popravil chunga
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj,

fantje daj te mi povedat ali se meni splača ali ne kupit Metzelerko M3 z C oznako, torej z ojačano karkaso, za kawo Z750. Je ta ojačitev mišljena bolj za večje, "težje", motorje, kot so športni cruserji?

lp

A mi zaupaš. kje si tole Metzelerko našel ?

Jo iščem že leto dni pa se ne dokopljem do nje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa ma vezo kak se jaz vozim po cesti? Hotel sem samo povedat, da to ni nikakor guma, ki je namenjena le za turisticno-dinamicno voznjo.

Sicer sem pa samo cakal, da bos kaj napisal, ker ce nebi, nekaj nebi blo s tabo vredu :)

Eh pa dobro zakaj morate takoj izluščit eno ali dve besedi iz kompletnega sporočila in se obesit nanje. Z gumo sem naredil do tistega dne cca 200 - 300 km in nisem pretiraval. Zato sem lahko zapisal da se je do tistega dne zelo lepo obnaša pri turistični in pa tudi na trenutke malo bolj dinamični, suvereni vožnji. Sej ne rečem besedni sklop turistično dinamična vožnja je precej širok "pojem" o stilu vožnje in za vsak posameznik si to nekoliko drugače predstavlja. Za mene je mogoče turistična vožnja to, kar je za nekoga že norenje ali obratno...

Da ponovim. Nisem pretiraval na trenutke sem šel nekoliko bolj ostro skozi ovinek in v primerjavi s prejšno gumo me M3 ni razočarala. Ostalo je še dovolj maneverskega prostora za več igranja z nagibom...

doh :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi zaupaš. kje si tole Metzelerko našel ?

Jo iščem že leto dni pa se ne dokopljem do nje.

Tukaj naj bi imel te gume, sem jih pa kupil pri Širniku.

Popravljeno . Popravil Scremer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

supercorsa po 170€, 130€. Ni drago ne vem kako. Bom vzel kar pri njemu naslednji teden

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Prvi vtisi z m3: :worship: :worship: :worship:

Daj opiši malo bolj podrobno ... primrjava z drugimi pnev_kami (ki si jih vozil).

Se tudi sam odločam za te - ožji izbor.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi vtisi z m3: :worship: :worship: :worship:

...ja @Kec...bolj natančno opiši razliko med Z6, ki si jih skozi vozil pa M3...tudi sam računam, da bom šel iz Z6 na M3, pa me malo zanima...kolk km si pa že naklepal z njimi - M3?...

...hvala za info :worship: ...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ja @Kec...bolj natančno opiši razliko med Z6, ki si jih skozi vozil pa M3...tudi sam računam, da bom šel iz Z6 na M3, pa me malo zanima...kolk km si pa že naklepal z njimi - M3?...

...hvala za info :worship: ...

lp

Ker vozim isti moped kot ti, ti priporocam M3...zaenkrat imam cca. 1000 km z njimi na tem motorju in zaenkrat zelo zadovoljen. primerjava Z6 vs. M3 lahko naredim le z obnasanjem na prejsnjem motorju, kjer sem zvozil ene 4 komplete Z6 ter en komplet M3. motor je dosti lepse padel v ovinek, manj so se cutile grbine in neravnine na cestah, dosti manj sem brusil s tackami po tleh, zdrzale so pa vec kot Z6.

Sicer pa ce bos uporabil iskanje bos tudi nasel marsikaj ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je slučajno že kdo narezal zadnjo M3 pa koliko od original profila jo je poglobil da ni prišel do platna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo bom probal strnit nekaj vtisov glede M3.

Primerjave z gumami, ki sem jih v preteklosti vozil (Pirelli Dragon in Diablo strada) ne bom delal, ker je bilo to že toliko nazaj, da se je moj stil vožnje krepko spremenil in tudi motor sem že med tem menjal.

Pred tem sem večinoma vozil Z6 in z njo bil zeloooo zadovoljen. Z Z750 ponavadi z njimi naredil nekaj čez 10.000km (enkrat celo 15.000, vendar je tukaj bilo tudi daljše potovanje z zelo zmerno vožnjo). Na Triumphu sem imel serijsko montirane BT-020. Jih takoj, ko so bile blizu konca zamenjal z Z6. O BT-020 nisem imel ravno dobrega mnenja razen v mokrem vremenu. Z6 za razliko se obnašala super. Mislim, da sem skuril 2 kompleta na Triumphu. Zdržale skoraj 10.000km. Drugi komplet imel za sabo kakšnih 50% vožnje v dvoje in jih menjal pri cca 9000km, pa bi se dalo mogoče še z njimi narediti kakšnih 1000.

No sedaj sem montiral M3, predvsem zaradi tega, ker sem imel občutek, da Z6 vozim v zgornji polovici tega kar ponuja in zdrži pa sem si želel še malo več rezerve.

Najbolj očitna razlika med Z6 in M3 je v obliki gume.

post-3574-1216712377_thumb.jpg

Občutek imam, da je Z6 lažje padla v ovinek in v srednjih naklonih bila zelo stabilna in tudi dobro držala. Kar pa se tiče večjih naklonov v ovinku pa ponuja M3 boljši oprijem in tudi mirnejši oz. bolj kontroliran tek. Presenečen sem bil tudi nad tem, da se M3 kar hitro segreje na delovno temperaturo (subjektivna ocena, glede na otip gume). Ne tako hitro kot Z6 ampak vsekakor dovolj hitro.

Kar se tiče vzdržljivosti bom moral narediti nekaj več km, da bom lahko podal oceno. Za sedaj imam za sabo dobrih 500km z M3. Kakšne razlike v tem, kdaj pridem do tačke oz. roba gume nisem opazil. Se mi zdi pribilžno enako. Predvidevam pa (zaradi oblike), da ima Z6 v srednjih naklonih večjo stično površino s cesto, M3 pa ima večjo stično površino v večjih naklonih. Vsekakor je občutek z M3 v večjih naklonih boljši, bolj siguren, brez težav gre do roba in tam nudi odličen občutek in vodljivost.

Kaj več pa ko naredim še nekaj 1000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po 8000 km z M3 spredaj:

glede na moj nacin voznje - zaviranje globoko v ovinek - je guma spredaj komajda se "legal". na sredini se dovolj mesa, cisto na robu tudi, samo vmes je bolj bogo.

ce bi temeljito spremenil stil voznje bi najbrz naredil vec km z njo. oprijem tako na suhi kot mokri podlagi bp.

Z6c vzadaj:

enako motirana pred 8000km, od tega 2000+ km ac, ima guma se dovolj profila za se 2-3000 km. z oprijemo zadovoljen enako kot z M3.

sedaj cincam med kompletom M3 in novim Z6 Interact.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Vuk in @Kec najlepša vama dala za info...

@Ice...ali je Z6 inertact, nova verzija gume z več silike :hmm:... ali je mogoče še kaka druga sprememba???

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se kaj Metzeler M3 obnese na zalivkah?

Boljše kot Dunlop, Continental, ...

Ampak zalivko še vedno čutiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi vtisi z m3: :worship: :worship: :worship:

No, končno!

:winkiss:

Boljše kot Dunlop, Continental, ...

Ampak zalivko še vedno čutiš.

Ja, res je.

M3 so resnično vrhunske gume!

:worship:

Polagam pa na srce - moja bridka izkušnja ... nikar preveč pogumno v dežju!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Polagam pa na srce - moja bridka izkušnja ... nikar preveč pogumno v dežju!

cudno........ moja "izkusnja" (po ca. 2.500 km letos v dezju z M3): boljsa kot Z6. pa Z6 ni "ravno slaba".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cudno........ moja "izkusnja" (po ca. 2.500 km letos v dezju z M3): boljsa kot Z6. pa Z6 ni "ravno slaba".

Meni se je M3 vedno zdela nekoliko slabša kot Z6 ali Diablo Strada v dežju.

Še posebej, ko je več kot pol obrabljena.

Seveda v primerjavi s tem, koliko boljše drži v suhem :)

Mogoče ta razlika pripomore, da človek v dežju pričakuje še več in potem malo preceni kak ovinek :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po približn 1000 prevoženih km,bom pa še jest dal oceno in sicer na racetec k3;po začetnem otipavanju lahk rečem da se pele ko po tračnicah-za mene pa cesto čist predobra guma,mal me je blo strah kaj bo po dežju,ker profil je bolj za okras,a sem mel tud kr dobr filing.Verjetn pa ko bo zuni hladnejš,ne bo tko fino.Edin ka me mal moti je,da gre počasneje iz enga ovinka v drugega če ga teraš,pa zdej ne vem al zato ker je zadnja 190,al pa zarad samga mopeda,ki tud ni glih neka okretna kanta.Za vnaprej pa bom dal sicer kakšno manj športno zadevo gor,ker piste seveda nimamo,za na cesto pa so take gume čist brez veze. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!