Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

Z M3 bom naredil ene 5kkm in nič več, pa nimam grobega pospeševanja, kar sem delal z Dunlop. Guma prijema super, sem pa doživel eno neprijetno presenečenje s to gumo in sicer mi je odneslo zadnji konec v ovinku kot na speedwayu. Torej previdno, ker tudi ta guma ni vsemogoča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kira guma je boljša Metzeler Rennsport ali Metzeler M3? se odločam za zamenjavo zadnje gume, po 10kkm ima sedanja Rennsport le še malo profila po sredini. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doma imam eno zadnjo Metzeler Racetec DRIFT(Supermoto guma) pa me zanima kaka zmes je. Gor je ena šifra K094 in ena 211.

Popravljeno . Popravil Stric Burek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes namontiral M3. V primerjavi z Pilotko je optično ožja. Prav tako je tisti prvi občutek boljši kot je bil z novo PP. Občutek imam, da je motor lepše vodljiv, lažje pade v ovinek kot je to z PP.

Kaj več o primerjavi pa po vikendu, ko jih isprobam na jadranki ter po dežju (baje je nedelja slaba :rolleyes: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na uradni Metzelerjevi strani http://www.metzelermoto.com/web/default.page je mogoče zaslediti tudi koliko je potrebno "napumpati" gume. Meni se zdijo njihove številke malo preveč, vozim pa M3. Sedaj pa komentarji na spodaj prilepljeno sliko!

Tako je predpisano tudi za motorje. Večinoma.

Jaz sem imel na gixxerju spredaj 2.4 ali 2.3 če je blo hladneje ali sem se ganjal, zadaj pa 2.6-2.7. Boljši filing(največ v glavi :D)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem. Mene pa zanima kje najceneje do 180 55 17 metzeler m3. Klical sem širnika in je tam cena 150€. Pozna kdo še kako cenejšo varianto? So pa pri širniku zelo prijazni in je gospod rekel da če pridem tja mi jo še zastonj zmontira. Koliko je pa to kilometrov od ljubljane do širnika, bi se pa morda zapeljal še malo na izlet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komplet M3/Z6 je zrdzal 9.884 km. ker sem bil kljub malenkostim zadovoljen spet dal montirati isto kombinacijo (Z6 interact se nima).

predvidevam da si imel/imaš m3 spredaj, z6 pa zadaj?

Zadaj že imam z6, sedaj pa bom moral menjati še prednjo gumo, pa razmišljam o m3, namesto z6.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

a mogoče kdo ve oz lahko dobi Pirelli Corsa ali še bolje Corsa III dimenzije 120/70 in 190/55 po dobri ceni? (za osnovo: vem za Corso III po 340 €)

najlepša hvala!! (ponudbe prosim na PM, da ne bo reklame :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem :yes:

Prosim vas za pomoč pri izbiri nove zadnje gume (180/55/17)

Motor: Honda CBR 600 F

Trenutno: Pirelli diablo corsa - ki pa jo je pobralo največ po sredini :yawn:

Izpit mam dober mesec (3500km), tako da ...

Vožnja: 70% v dvoje, avtocesta 10%, ostalo s SBOY-em pleh po hribih kar trenutno nese :xx:

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem. Mene pa zanima kje najceneje do 180 55 17 metzeler m3. Klical sem širnika in je tam cena 150€. Pozna kdo še kako cenejšo varianto? So pa pri širniku zelo prijazni in je gospod rekel da če pridem tja mi jo še zastonj zmontira. Koliko je pa to kilometrov od ljubljane do širnika, bi se pa morda zapeljal še malo na izlet.

Širnik bo res verjetn najcenejša varianta. Sem se pred kratkim zanimal za komplet gum, pregledal po celi Sloveniji cene in ko se prišel do njih sem ga 2x vprašal, če je cena samo za zadnjo gumo ali za komplet. Nisem pa vedel, da se da zmenit za gratis montažo. Ga bom kar poklical in povedo da se morem od daleč pripeljat :D . Drugače pa imaš od Ljubljane do Širnika okoli 140km(LJ->Arja vas->Velenje->Slovenj Gradec->Dravograd->Radlje ob Dravi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvih nekaj kilometrov na metzeler M1 je blo čist finih..sam zadnjo sem mel mal premal napumpano..razlika 0,3 bara je očitna..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem :yes:

Prosim vas za pomoč pri izbiri nove zadnje gume (180/55/17)

Motor: Honda CBR 600 F

Trenutno: Pirelli diablo corsa - ki pa jo je pobralo največ po sredini :yawn:

Izpit mam dober mesec (3500km), tako da ...

Vožnja: 70% v dvoje, avtocesta 10%, ostalo s SBOY-em pleh po hribih kar trenutno nese :xx:

Hvala

Če se veliko voziš v dvoje bi ti jaz iz svojih izkušenj priporočal nekaj v rangu ST gum (Roadsmart, Z6, PR2, BT021, Diablo Strada...) Roadsmart je poceni, sodeč po besedah nekaterih motomarsovcev precej dobra, Z6 vsi hvalijo (tud jst), PR2 pa tud podobna Z6......skratka v tem rangu mislim da skoraj nimaš kaj falit. :hmm:

Katero gumo pa imaš spredaj?

Glede na to, da imaš izpit šele dober mesec, menim, da ne voziš ravno na polno, vsaj čez ovinke ne, zato bi bila ST guma po mojem mnenju najboljša izbira zate. Presodi sam... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se veliko voziš v dvoje bi ti jaz iz svojih izkušenj priporočal nekaj v rangu ST gum (Roadsmart, Z6, PR2, BT021, Diablo Strada.. .) Roadsmart je poceni, sodeč po besedah nekaterih motomarsovcev precej dobra, Z6 vsi hvalijo (tud jst), PR2 pa tud podobna Z6......skratka v tem rangu mislim da skoraj nimaš kaj falit. :hmm:

Katero gumo pa imaš spredaj?

Glede na to, da imaš izpit šele dober mesec, menim, da ne voziš ravno na polno, vsaj čez ovinke ne, zato bi bila ST guma po mojem mnenju najboljša izbira zate. Presodi sam... .)

Hvala za pomoč

Spredaj imam tudi pirelli diablo corsa

Ta teden sm mel fure čez hribe in z vsakim kilometrom "sm bolj not padu" in je šlo skoraj do roba (1cm še manjka) :photo:

Seveda sm bil sam na motorju.

Te k mam zdaj (pirelli diablo corsa) ko se ogrejejo držijo ku lim res. So ble vrjante ko sm moral v ovinku zavirat in ni popustila niti malo.

Je pa zadnja prav zlizana po sredini in ne drži več nič, skoraj vsako zbijanje brzine zapleše :hmm: (ko padeš not).

Hvala še enkrat

lep dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pomoč

Spredaj imam tudi pirelli diablo corsa

Ta teden sm mel fure čez hribe in z vsakim kilometrom "sm bolj not padu" in je šlo skoraj do roba (1cm še manjka) :photo:

Seveda sm bil sam na motorju.

Te k mam zdaj (pirelli diablo corsa) ko se ogrejejo držijo ku lim res. So ble vrjante ko sm moral v ovinku zavirat in ni popustila niti malo.

Je pa zadnja prav zlizana po sredini in ne drži več nič, skoraj vsako zbijanje brzine zapleše :hmm: (ko padeš not).

Hvala še enkrat

lep dan

Verjamem, da Corsa drži ko pes, ampak če ti manjka 1cm do roba, potem ne rabiš take gume, je tudi precej draga. Jaz bi na tvojem mestu vzel sport touring gumo, ki bo po moje dovolj dobra tudi za malce bolj športno vožnjo, ko pa se boš privadil na motor in ovinke, pa boš videl, če rabiš supersport gumo. To je moje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem, da Corsa drži ko pes, ampak če ti manjka 1cm do roba, potem ne rabiš take gume, je tudi precej draga. Jaz bi na tvojem mestu vzel sport touring gumo, ki bo po moje dovolj dobra tudi za malce bolj športno vožnjo, ko pa se boš privadil na motor in ovinke, pa boš videl, če rabiš supersport gumo. To je moje mnenje.

Bols da je mal rezerve v gumi. Nikol ne ves kdaj jo rabis... Sploh ce mu je ni tezko placat in ma zarad tega dobr obcutek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes namontiral M3. V primerjavi z Pilotko je optično ožja. Prav tako je tisti prvi občutek boljši kot je bil z novo PP. Občutek imam, da je motor lepše vodljiv, lažje pade v ovinek kot je to z PP.

Kaj več o primerjavi pa po vikendu, ko jih isprobam na jadranki ter po dežju (baje je nedelja slaba :rolleyes: )

Frips,

kako pa se ti zdijo M3 v primerjavi s PP sedaj, ko si (I think) speljal že kar nekaj km-jev in raznih situacij z njimi? Malce višjo ceno opravičijo (boljše) lastnosti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frips,

kako pa se ti zdijo M3 v primerjavi s PP sedaj, ko si (I think) speljal že kar nekaj km-jev in raznih situacij z njimi? Malce višjo ceno opravičijo (boljše) lastnosti?

Cena je bila identična PP (255€)...še malo cenejše, tko za 1 kofe :P

Sicer pa kot sem napisal....v zaprtih ovinkih se mi zdi motor lažji (kar najvrjetneje pripomore drugačna oblika gume - bolj špičasta od PP). Predvidevam da bi PP morala biti 190/55 in ne 50. Na zalivkah in belih črtah je M3 bolj mirna. Na mokrem je pa nisem še sprobal. Deluje mi tudi mehkejša od PP.

Tako da,če bi sedaj moral zopet menjat, ne vem kaj bi se odločil. Obe gumi sta mi ok. Kaj več ti bom znal povedat, ko jo sprobam še po mokrem, na marofu naslednji teden in ko bo imela kja več kmjev za sabo (trenutno samo 1500).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se smem malo vmešat...

vozil obe PP in m3..

PP je preobčutljiva na črte in zalivke in je v primerjavi z m3 nekoliko slabša (po suhem)

za mokro ne morem trdit ker kaj več kot kakih 50 km po mokrem ni bilo.. pa tudi takrat m3 ni dajala slabega občutka

seveda ob previdni vožnji..

je pa m3 kljub vsemu trda guma, na marofu sem jo pregrel.. tud v ovinkih mi je sumljivo zdrsnila sprednja guma na srečo brez

večjih posledic..

skupno gledano je po mojem vseeno m3 boljša guma od PP ni pa primerna za agresivnejšo vožnjo..

next time i go for pirelli's supercorsa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spredaj imam tudi pirelli diablo corsa

Ta teden sm mel fure čez hribe in z vsakim kilometrom "sm bolj not padu" in je šlo skoraj do roba (1cm še manjka) :photo:

En cm je še kar veliko do roba ;) Počasi pa postopoma pa bo.

Bols da je mal rezerve v gumi. Nikol ne ves kdaj jo rabis... Sploh ce mu je ni tezko placat in ma zarad tega dobr obcutek.

Če pri vožnji kjer ti manjka 1cm do roba športno gumo ogreješ na delovno temperaturo pa si :worship:

In neogreta guma nima rezerve ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se smem malo vmešat...

vozil obe PP in m3..

PP je preobčutljiva na črte in zalivke in je v primerjavi z m3 nekoliko slabša (po suhem)

za mokro ne morem trdit ker kaj več kot kakih 50 km po mokrem ni bilo.. pa tudi takrat m3 ni dajala slabega občutka

seveda ob previdni vožnji..

je pa m3 kljub vsemu trda guma, na marofu sem jo pregrel.. tud v ovinkih mi je sumljivo zdrsnila sprednja guma na srečo brez

večjih posledic..

skupno gledano je po mojem vseeno m3 boljša guma od PP ni pa primerna za agresivnejšo vožnjo..

next time i go for pirelli's supercorsa

Za marof vsekakor boljša izbira Supercorsa. Za kompromis med cesto in občasim marofom pa meni osebno m3 deluje super.

Sprednja za sedaj še niti enkrat zdrsnila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!