Skoči na vsebino

Vaše mnenje o Iraku


Killroy

Priporočene objave

Američani morajo prav povsod nosove vtikat.Sam očitno se ne zavedajo da tudi Irak ni tako lahka tarča.

Ker če bodo Sadama razpizdli bodo tud američani znal najebat.Tud Japonci so jim jih dal po smrčku dokler niso oni napadli Hirošime in Nagasakija.

Sadam ma pa tud najbrž polna skladišča jedrskega in biološkega orožja.Kar je pa najbolj zanimivo je pa to da ga je pripravljen brez pomislekov uporabiti.

Pa tud njihova vojska je klasa zase, pa ne po opremljenosti ampak po veri v svojega voditelja.Bi rad vidu Američana ki je za Busha pripravljen kadarkoli dat svoje življenje.

Si vsak misli: BOLJE ŽIVA PIZDA KOT MRTEV HEROJ.

lp

lETEČI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... da nadaljujem začeto misel. Po 'uničenju' Al Kaide oz. prevratu oblasti v Afganistanu se je Bush začel ozirati za vsemi potencialnimi 'teroristi', katere američani nimajo več v svoji oblasti (strateško, ekonomsko, itd). Po napadu so se v ZDA zamajali temelji nedotakljivosti in simboli ameriške ekonomije in ponosa. Na dan prihajajo vse večje korupcije. Katastrofalen udarec na ego američanov...

Bush izvaja taktično potezo. GROZI z napadom na Irak in ostale 'teroriste'. V američanih vzbuja nacionalno zavest in ponos. Dobro se zaveda, da ne bo dobil dovolj podpore svetovne javnosti za napad in tudi sam se ve, da se to ne bi dobro končalo, ker bi zanetil vojno, v katero bi potegnil cel bližnji vzhod. Podporo imajo edino v Saudski Arabiji, pa še ta je vprašljiva (oblast da -ljudstvo?)...Ampak zaenkrat je to dober 'aspirin' za njegovo ljudstvo...

Če bi bilo v interesu američanov (kot tudi Busha), bi Irak dotokli že med Puščavskim viharjem - z vsemi razlogi in dejanskim opravičilom. Zakaj to niso storili takrat? Verjetno iz istih razlogov kot danes... Tudi če bi začeli vojno proti Iraku, se bi morali umakniti z repom med nogami, kot že marsikje drugje...

...Medtem islamski skrajneži nadaljujejo s svojim pohodom - francoski tanker (sicer po pomoti), sedaj Bali, jutri?

PS

Da se ne bodo slučajno res uresničile še kakšne Nostradamusove prerokbe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suzuki,vse je najbrz res,kar si povedal.edino si pozabil omeniti,da za stanje kakrsno je na balkanu in v bliznjem vzhodu niso toliko krivi americani,ampak evropa - natancneje velika britanija,francija in rusija.

...

Vesel sem, da še kdo tako vidi kot jest, pa čeprav tako žalostno stvar.

Za Balkanske zadeve, Ice, se popolnoma strinjam s teboj. Vse smo si naredili oz zakuhali "sami" :shock: :? :cry: .

Za Bližnji vzhod se pa že manj strinjam. Tu so imele od nekdaj največji vpliv velesile: in že takoj po WW2 so vodenje (zahodne) Evrope prevzele US of A, ki so (še vedno) absolutni zagovorniki Izraela in na drugi strani Rusi, ki so od nekdaj iskali zaveznike med sovražniki USA (velja seveda tudi obratno). Potem vajeti začne cukati še denar in pizd* je neizbežna.

In to je tisto najgroznejše: da nekdo aktivno dela nekaj, kar (dolgoročno) sploh ni dobro zanj, samo da s tem (kratkoročno) prizadane svoje sovražnike in/ali da nekaj v žep. S takimi dejanji (predvsem na Bližnjem vzhodu, pa tudi drugje po svetu (Srednja in J. Amerika, Azija, najbolj pa seveda z vzgajanjem "svojih" teroristov)) so si Američani nakopali srd in sveto jezo militantnejših islamskih skupin, ki jih sedaj terorizirajo - pa sploh ne bi bilo treba... Izgleda pa da sedaj prihaja čas "plačila" teh brezumnih dejanj - in račun bomo, kot kažejo zadnji dogodki v svetu, plačali vsi... :cry: :cry: :cry:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki je po moje najbolj zadel smisel teh dogajanj.

Politika je kurba, to je edini zaključek.

Opredeljevati se po teh dogajanjih v svetovni politiki je zelo teško.

Najboljše je distanco držat.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opredeljevati se po teh dogajanjih v svetovni politiki je zelo teško.

Najboljše je distanco držat.

Težko se je opredelit, v kolikor ne poznaš kompletne zgodbe in to je težko poznat :? ,

vendar se poskusi postavit v kožo enih in drugih...

V časopisju zahodnega sveta so objavljali slike 'iraških' bomb, poleg slike

S.Huseina s pozivi za podporo javnosti, kajti če ne bo Irak gotovo napadel in podobne kozlarije...

S.Husein pa je po današnji objavi dobil 100% podporo na volitvah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem mislil, da se je teško opredelit, tudi če celotno zgodbo poznaš.

Opredeljujemo se tudi v skladu z interesi.

In BMK (glej v rubriko Mačice) za ameriške ali pa ruske interese.

Sicer bo za naše interese že Rupsi poskrbel.

:D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer bo za naše interese že Rupsi poskrbel.

Dimsi Rupsi :?:

A sta v žlahti :twisted:., da bo za 'skupne' interese poskrbel :wink:

Še to b'se manjkal.

Usojeno mi je da skrbi za moje interese.

Tko kot bo tebi nov precednik.

:evil: :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suzuki povsem se strinjam s tabo.

po mojem mnenju pa zda vseeno ne bodo napadle iraka, kajti to bi bil za njih popolni polom . njihovo gospodarstvo je na psu in za financiranje vojne proti iraku rabijo približno 200 mil. dolarjev teh pa nimajo.

upam da se bo ameriško ljudstvo kmalu prebudilo in odstavilo busha preden zakuha še kakšno neumnost.

dr.looney :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

po mojem mnenju pa zda vseeno ne bodo napadle iraka...

...

upam da se bo ameriško ljudstvo kmalu prebudilo in odstavilo busha preden zakuha še kakšno neumnost.

dr.looney :twisted:

Hmmmm, prav rad bi se strinjal s teboj, pa mi ne gre: mislim, da gre Bushu doma že tako slabo, da nujno potrebuje vojno, sicer ga bodo res odstavili - to pa IMHO ne bodo nikoli dopustili tisti, ki vlečejo njegove vrvice - denar in razloge bodo že našli, verjemi, moti jih pa tudi ne če zaradi tega vsi crknejo/mo... :evil: :twisted:. No ja, morda/upam, da se motim in imaš prav ti... :cry:

Vsekakor bo imel naslednji predsednik US of A (hja, če bo sploh še kakšen...) FUL velik dela, če bo hotel popraviti vse, kar je Bush zajeb*, tudi če ga tale hip zimpičajo... :(

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Evo, posredujem nekaj v zvezi z Irakom:

Moj sodelavec Erik se odpravlja v Irak s karavano 'Živi ščit'.

"Karavana, ki jo sestavljajo aktivisti, mirovniki in angažirani novinarji, pride v Ljubljano 31. januarja in še isti dan nadaljuje pot naprej proti Iraku. Erik gre tako zganjat aktivizem in novinarska posla, da ne bomo imeli zgolj priloznosti poslusat, kako se za POP TV javlja Valentin Areh iz prve frontne linije, v resnici pa pije kavo po ljubljanskih kaficih. " :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, posredujem nekaj v zvezi z Irakom:  

Moj sodelavec Erik se odpravlja v Irak s karavano 'Živi ščit'.

"Karavana, ki jo sestavljajo aktivisti, mirovniki in angažirani novinarji, pride v Ljubljano 31. januarja in še isti dan nadaljuje pot naprej proti Iraku. Erik gre tako zganjat aktivizem in novinarska posla, da ne bomo imeli zgolj priloznosti poslusat, kako se za POP TV javlja Valentin Areh iz prve frontne linije, v resnici pa pije kavo po ljubljanskih kaficih. " :lol:  :lol:  :lol:  

upam,da ima s seboj svoj neprebojni jopic - lahko se zgodi,da ga bo rabil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše je distanco držat.  8)

Taktično vprašanje - a je NATO=distanca ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam,da ima s seboj svoj neprebojni jopic - lahko se zgodi,da ga bo rabil.

Jopič in _deckel_, če na mino zagazi, da bo lepo letel po luftu do Ljubljane :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše je distanco držat.  8)

Taktično vprašanje - a je NATO=distanca ali ne?

Zdaj si me pa najdu.

Sem moral it nazaj brat v kakšnem kontekstu sem to napisal.

Pa ni bilo v nasprotju z mojo siceršnjo opredelitev za NATO.

Strateška opredelitev NATO da.

Marsikdaj bo treba vleči tudi taktične poteze, kolikor nam bodo seveda dopuščene in tam mnogokrat ob podobnih dilemah distanco držat.

Saj se tud Francozi in Nemci sedaj z določeno distanco do Busheka obnašajo.

Pa bodi dovolj.

Ti Sym Ru sam provociraš, se mi zdi, da večji del poskušaš sobesednike v zadrego spravit. Vsebina ti je nepomembna, razen v kolikor ni postulat tvoje zajebancije.

Ampak vseeno si mi všeč, ker to spretno delaš in prav je tako.

Naj se vsak za svojo izjavo primerno poti. Tako kot naši politiki sedaj.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAN, saj ne mislim nič slabega s svojimi provokacijami...

Sem mnenja, da če provokacija ni edini način komunikacije, da je lahko zelo koristna, v tem smislu, da ljudje _razmišljajo_ o zadevah, ne pa samo ponavljajo reklamne slogane z jumbo plakatov, televizije in iz ust naših politikov...

Pa ne misliti, da te imam za papagajskega cepca, daleč od tega! --> ampak, naj razmislijo drugi, ki so nekritični...

Pravzaprav sem pri sebi kritičen tudi do nasprotovanja vstopu v NATO, tudi do nasprotovanja vojni v Iraku in podobno...

Ja, najlepše bi bilo, če bi se vsaka država zase in za svoje državljane brigala na tak način, da drugih ne bi oškodovala. Žal ni tako :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vojna v Iraku bo, ziher. Bushu se gre za nafto (za njim stoji mogocen naftni lobi), poleg tega pa na domacem terenu ze 1 leto pripravlja folk in javnost na vojno.Glede tega, da ima Sadamcek biolosko orozje.Ja seveda ga ima, oz ga je imel, samo vprasati se je treba od kod ga je dobil??Ja od kod le, nekaj ziher od svoje bivse zaveznice, trenutno pa najvecjega sovraznika ZDA. Tudi Izrael niti pod razno nima uranove rude niti proizvodnih zmogljivosti za oplemenitev le te, pa ima jedrsko bombo, material pa jim je prisrbela prijateljska ZDA. Da bo Sadam uporabil kemicno orozje?Ce bo napaden, potem ze mogoce, drugace pa ne, ker ve, da bo v tem primeru ziher zbrisan z oblicja zemlje. Sicer pa bi amerisko "skropljenje" dreves v Vietnamu z pesticidom Orange tudi lahko razumeli kot biolosko vojno proti sev. Vietnamu. Vse skup je en bullshit, Usa je trenutno dalec najmocnejsa sila na svetovnem prizoriscu, zato se idiotski Bush lahko gre svetovnega policaja in dela kar mu pase. Moje mnenje je, da je Sev. Korea dosti vecja nevarnost kajti so na pragu izdelave at. bombe (ce je ze nimajo), poleg tega pa precej delajo na programu medcelinskih raket. Nimajo pa nafte, zato se po Bushevem mnenju da z njimi zmeniti po normalni poti. Najbolj nevarni pa so si americani tako ali tako sami sebi z tako idiotsko hegemonisticno politiko. V dobro celega sveta upam da Bush na naslednjih volitvah nebo izvoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, najlepše bi bilo, če bi se vsaka država zase in za svoje državljane brigala na tak način, da drugih ne bi oškodovala.

Dovolj bi bilo že, če bi države za svoje tolikanj skrbela, da ne bi rinili v "sovražni" svet na boljše. Samo, države so ljudje, oziroma ljudje sestavljajo državo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...RAN, saj ne mislim nič slabega s svojimi provokacijami...

Ja dobr SymRu, samo način kako to počneš, gre pa tudi meni na k..... A bi bilo tako težko kaj vprašat, pa normalno svoje drugačno mnenje povedat? Mislim, s spoštovanjem sogovornika in ostalih ki to beremo?

Saj vem, včasih se nam vsem utrga, samo skoraj zmeraj...

OK, sorry, ker sem se oglasil kljub temu, da si naslavljal Ranu. Me je pač žulilo.

No konec koncev, če pa res ne misliš nič slabega, verjamem, da bomo našli skupen jezik. :)

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... verjamem, da bomo našli skupen jezik. :)

LP HHV

......pa ce mu ga vun ftrgamo :twisted: :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!