Skoči na vsebino

Jemanje mailov s POP3 streznika direktno iz programa


Priporočene objave

Pozdravljeni!

Se vedno imam tezave z mailanjem...

problem je tale: ne z Netscapom, ne z Batom ne morem direktno jemati poste s sluzbenega streznika, ki deluje kot POP3. Edino, kako lahko poberem posto, je, da grem v Yahoo Mail, kjer nastavim jemanje s sluzbenega sterznika in mi prenese posto v Yahoo. potem jo pa lahko tam berem...

Skratka: se komu sanja, zakaj hudica ne morem direktno preko kateregakoli programa prenesti poste direktno?!

Ker ce tega ne skuzim, bom zabrisal racunalnik nekam... :evil:

Konfiguracija: Windows XP, nobenih firewallov, ne v omrezju....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:shocked!: :shocked!:

Kaj a se zmeraj se s tem ukvarjas :?: :shock: FSCK ... daj s partition magicom recimo odskrtni del prostora na disku, naredi en clean install tvojega priljubljenega OS se na tisto particijo (zacasno dobis dual boot) in potem v frisnem sistemu spet probaj ...

Mislim ... a so tvoje tezave vezane na mailer (ocitno ne), OS, ali fizicno en samcat racunalnik? Po vsem tem kar si mi pripovedoval je res edina rec, ki se jo domislim, kaka blokada izkoda cez port 110 pri tebi (ZoneAlarm in prijatelji) ...

P.S.: ena uporabnica je nedolgo nazaj trdila, da ji ne dela e-mail, ker se ji zavrne geslo ... po kakem tednu je ugotovila, da je vpisovala 1 kot l v geslu ... ampak za kaj takega pri tebi ne gre, upam ... bi moral server name narobe napisat :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvi in najlazji test...

v dos oknu vpisi

telnet <tvoj mail server za pop3> 110

ce se ti javi server (ne zavrne) vpisi

user <tvoj username>

pass <tvoj password>

list

v odgovor dobis seznam mailov, ce to dela, potem imas napacne nastavitve clienta!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v odgovor dobis seznam mailov, ce to dela, potem imas napacne nastavitve clienta!

Rejecta mu, saj zato ... pa ne gesla, rece mu, da servisa ni ... connection refused :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grem po vrsti:

Hotschko: mail server je v redu nastavljen. Sicuro.

Cyc: jep, se vedno se s tem ukvarjam.. in verjemi, da se ne bi rad... je pa pomembno... In ne, brez skrbi ni napacno geslo... :wink: Ravno tak primer sem imel sam... menjava crk...

Einherjer: preveril... ne connecta se na streznik. Napak ni v clientu.

Hotschko: virus?! recimo, da ne... updatam redno svojega Nortona.... vse je lepo zeleno... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

traceroute in ping serverja se javlja?

if so - potem lahko da nimas s svojega IPja dovoljen dostop do njega.

if not - zatezi mail adminu, da pogleda, kaj vidi v logih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

traceroute in ping serverja se javlja?

if so - potem lahko da nimas s svojega IPja dovoljen dostop do njega.

Ni receno ... mislim, se zmeraj ima lahko samo blokiran dostop do POP3 servisa, pa ping in traceroute fino delata ...

if not - zatezi mail adminu, da pogleda, kaj vidi v logih.

Je ze spraseval, pa naj ne bi nicesar spreminjali :lol: Chickenshit admini :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je službena pošta nesi v službo in naj ti sistemc to nastavi.

Bi, pa se mi ne da iti v Prago samo zaradi enega mailerja... :wink: :D ...sam pa nisem tako pameten, da bi resil... Bom kar na daljavo se poskusal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi, pa se mi ne da iti v Prago samo zaradi enega mailerja...

Pejt pa zarad kakih knedlov, en izgovor za tja gor it potrebujes :D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje imajo blokirano tvojo zunanjo IP številko (ali pa range) za POP3 protokol. Zakaj, pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje imajo blokirano tvojo zunanjo IP številko (ali pa range) za POP3 protokol. Zakaj, pa ne vem.

Po mojem tudi, sam klinc pa tak admin ki na to ne pomisli, menda jih je spraseval pa niso vedeli kaj bi bilo in da ni nic drugace :wink: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Banda.... a se Gregs ni nc pohvalu...da ze use dela.....he he :lol:  

LP

Gugo 8)

In v čem je bila težava ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In v čem je bila težava ??

Baje Norton Antivirus ... ne vem a je to po novem se firewall wannabe ali kako ... NAV mu je blokiral port 110 heh :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E fantje...he he..drugic sam Gugota prasite...he he

Ej stari, Xi mi na eni kisti javljajo cannot open /dev/input/mice, pa ma OK permissione pa to ... a to je od devfs? :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E fantje...he he..drugic sam Gugota prasite...he he

Ej stari, Xi mi na eni kisti javljajo cannot open /dev/input/mice, pa ma OK permissione pa to ... a to je od devfs? :twisted:

Aaaaaa...

Ok Ok---predam se...he he...sej ni treba vedno gugota prasat, lahk kdaj tud cyc-a.

Lp

Gugo 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja ...Gugo je car...  :wink:

Ej Gregs...pssssstttt, ne prevec zdej okol govort, k u Linuxu pa nimam nc pojma...me bojo se zajebaval...he he...ja kr se pa pozablanja pa odpuscanja tice, moje mnenje je da se da odpustiti, pozabis pa itaq nikoli...

LP

Gugo 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!