Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

Čelada X-1002, kot tudi VPS senčilo sta namenjena za uporabo predvsem na uživaških turnih vožnjah, za doseganje zmernih hitrosti, za vožnjo v pokončno sedeči drži na motorju ... Zaradi specifične konstrukcije „flip up“ čelad, ki je kompromis med integralno-zaprtim in jet-odprtim konceptom, te čelade niso primerne za dinamično, športno vožnjo.

Kljub temu pa morda vendarle ne bi bilo odveč, če nam pošlješ čelado na brezplačni servisni pregled, kjer bomo preverili ustreznost mehanizma vpetja vzirja in VPSa.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi Kompi,

me samo zanima ali ze imate "sezonski delovni cas" :), to je ce delate ze tudi ob sobotah ?

lp

gody

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem skupaj lep pozdrav na forumu. Sem namreč nov član (fazan) od danes.

Že dle časa spremljam forum na temo takšnih in drugačnih čelad. cca dva mesca sem razmišljal kaj kupiti in kaj ne. Ker kupujem v marcu nov motor sem hitro izkoristil januarski popust -40% in kupu čelado NOLAN N93 pri Compacu. Cena je bila res prava glede na materiale in izdelavo, kapo dol. Upam, da bo še tako kvalitetna. :blink:

Kompi,

Glede na to, da je šou model ven me zanima koliko časa garantirate dobavo rezervnih delov in dodatne opreme. Zanima me tudi ali je možno na omenjeni čeladi zamenjati prozorni loputi za zrak s črnimi, čelada je namreč rdeče - siva (GRID).

Za odgovor se zahvaljujem :eek:

Horatius :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi vprašal kaj je tista bistvena razlika med X-Lite X801R pa med Nolan N94

Cena je ista, proizvajalc je isti, materiali tudi verjetno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Burek evo ti odgovor .)

Le poseben prezračevalni sistem, malenkost drugače zasnovana oblika notranje školjke in dejstvo, da Melandri, Simon, De Angelis, Stoner … vozijo z blagovno znamko Nolan, ločijo novo N94 od X-801R. Vse ostale karakteristike, (materiali uporabljeni za izdelavo, oblazinjenje, vizir, tesnjenje, športna drža …) pa še naprej krasijo obe čeladi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi Kompi,

me samo zanima ali ze imate "sezonski delovni cas" :), to je ce delate ze tudi ob sobotah ?

lp gody

Uradno še ne, čeprav cele dneve (tudi ob sobotah) visimo tukaj. Od 1. marca dalje, ko bomo slavnostno otvorili sezono, pa bomo tudi uradno na razpolago ob sobotah.

Lp, Boris Kompare B)

Vsem skupaj lep pozdrav na forumu. Sem namreč nov član (fazan) od danes.

Že dle časa spremljam forum na temo takšnih in drugačnih čelad. cca dva mesca sem razmišljal kaj kupiti in kaj ne. Ker kupujem v marcu nov motor sem hitro izkoristil januarski popust -40% in kupu čelado NOLAN N93 pri Compacu. Cena je bila res prava glede na materiale in izdelavo, kapo dol. Upam, da bo še tako kvalitetna. :blink:

Kompi,

Glede na to, da je šou model ven me zanima koliko časa garantirate dobavo rezervnih delov in dodatne opreme. Zanima me tudi ali je možno na omenjeni čeladi zamenjati prozorni loputi za zrak s črnimi, čelada je namreč rdeče - siva (GRID).

Za odgovor se zahvaljujem :eek:

Horatius :ninja:

Dobrodošel med MS forumaši Horatius!

V Compacu imamo na zalogi nadomestne dele in potrošni material tudi za 15 let stare čelade skupine Nolan (Nolan, X-lite, Grex).

Za zamenjavo celotnega prezračevalnika (ne le premične ploščice na prezračevalniku) je potrebno razdreti celo čelado. Ne vem, če se splača.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi hvala za hitro dostavo. V petek sem bil v gamma centru, od koder so te klicali za X-601 XXL (ker normalno tega ni ravno vedno na zalogi), receno je bilo da bo v pon ali torek pri njih in naj pustim cifro. Vceraj dopoldan so me klicali da je prisla.

Pridem v Gammo, probam in nabavim.

Danes ze testiram in je superca...

Se enkrat hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

V četrtek kupila za Nts Nolan N83 VPS Xs (-40%)! :OK:

Čelada je bila zelo ugodno, 29.900, škoda ker ni bilo še zame številke.

Čelada ima Vps senčilo, pralno notranje oblazinjenje, anti-fog, mikro-lock, skratka za to ceno veliko opreme + zelo ugodna cena!Bila pa je zadnja številka in barva, lanski model.

Kupljeno v Gamma centru, BTC. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se moje vprasanjce, a vetrni scitnik pod brado iz N100 pase v X-601. Jebiga, nisem pogledal, ali je zraven, ali ne. Zdej pa grdo piha po podbradku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Einherjar

N100E ima drugače oblikovan (ukrivljen) nastavek za protivetrno zaslonko, zato ne paše na tvojo novo X-601. Originalna protivetrna zaslonka stane samo 2.040,- sit (€ 8,51) in v kolikor želiš, ti jo lahko pošljemo tudi po pošti.

@ mihasus

Miha, izkoristi priložnost, ki jo ponujamo vsem zainteresiranim kupcem in si izbrani model čelade izposodi za par ur ter ga osebno preizkusi na lastnem motociklu! Kdo bi znal bolje oceniti ustreznost čelade, kot prav ti sam? Motorizem je užitek in res nima smisla, da bi si ga pokvaril s čelado, ki ti ne ustreza.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi,

Glede na razne prispevke tu na forumu imam občutek, da ima nolan "XXXL storitve", pa me zanima:

glede na to, da smo na skupnem trgu EU.. je uveljavljanje 5letne garancije za čelade, kupljene kjerkoli na trgu EU možno kjerkoli v EU, ali le v državi članici, kjer je čelada kupljena?

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Jurij

Načeloma se morebitna reklamacija uveljavlja pri prodajalcu, kjer je bil izdelek kupljen. Logično. Po sili razmer pa se lahko zadeva uredi tudi kako drugače.

@ Leteči

Najkasneje naslednji teden bodo tudi v Ljubljani novi modeli že na voljo za testne vožnje.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Einherjar

N100E ima drugače oblikovan (ukrivljen) nastavek za protivetrno zaslonko, zato ne paše na tvojo novo X-601. Originalna protivetrna zaslonka stane samo 2.040,- sit (€ 8,51) in v kolikor želiš, ti jo lahko pošljemo tudi po pošti.

Lp, Boris Kompare B)

U pizdu mater, a ste lahko prosim malo manj ustrezljivi, ker imam ze polhn kufer, da vas moram hvalit :).

No ja vsekakor hvala. bom poklical v Gamma center pa se zmenil (da se lahko malo zapeljem - brezveze doma cakat na posiljko :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Kupujem člado z dvižnim podbradnim delom pa me zanima, če je kdo kje zasledil še staro zalogo

črno/sivo velikosti XS.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U pizdu mater, a ste lahko prosim malo manj ustrezljivi, ker imam ze polhn kufer, da vas moram hvalit :).

No ja vsekakor hvala. bom poklical v Gamma center pa se zmenil (da se lahko malo zapeljem - brezveze doma cakat na posiljko :) )

Ravnokar sem si dal poštucat perje, ki mi je zraslo … da o problemih z odvečnim špehom raje sploh ne razglabljam … :yea2: .

Kupujem člado z dvižnim podbradnim delom pa me zanima, če je kdo kje zasledil še staro zalogo

črno/sivo velikosti XS.

Pokliči Aprilia center v MB. Več info pa ti lahko posredujem na PM.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo kupuje X-lite se prodaja ena povsem nova X801R velikosti M po zelo ugodni ceni. Ostalo na PM da me ne bodo moderatorji iz hlač stresli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi me je s svojim pristopom prepričal :OK: :OK: :OK: in razmišljam o X-601 ....

kakšne imate kaj izkušnje s to čelado? so bile kakšne težave?

koliko stanejo kaj protirosni vložki?

sta vetrni ščitnik na bradi in nosnik priložena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Usmernik izdihane sape in podbradni ščitnik ter notranji vizir pri 601ki niso vključeni.. so pa vključeni v komplet 801, zato in boljše kvalitete 801 bi bilo za razmisliti, ali se splača še ene 10k riskirat in maš komplet in boljšo qualita?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo pozdrav imam celado xlite 901 kot ze veste ima neravno navaden sistem odpiranja vizirja

sedaj me pa zanima zakaj je sel razvoj x 801 v drugacen sisetem odpirajna vizirja?

se stari sistem ni obnesel dobro??? :hmm:

upam da sem napisal zadosti razumljivo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uuu a to je ta futuristična... kak sistem odpiranja... :slap: ... samo tista varianta, ko za 2mm odpreš vizir, če ga hočeš pa nazaj zapreti, moraš pa cel vizir do konca gor dvignit in potem šele zapreti je pa po moje malo zgrešeno...

901ka se ni obnesla, verjetno so bile tud prodajne številke tako nizke, da se ni splačalo investirati v nadaljni razvoj. posledično -razvoj x-801 :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!