Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

Bil včeraj v Velenju pri Kompiju.

Sicer še malo meglen od torkovih Motorheadov, ampak vseeno:

model je faca in obvlada. B)

Kompi, dobro si me zrajcal z ono mat črno 701-ko. :grim :yea2:

He,he...nisi edini zrajcan;meni se tudi zelo dopade :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz kupil novo NOLAN N-102,kompi mi je tudi namestil sistem za telefoniado,staro N101 poslal na servis,dobil "osveženo "nazaj-zastonj..

Kaj naj reče; Compaco je zakon. Kompi pa še bolj.

LP Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Damian, vuk76, KeC, pirrulz, Gionni ...

V Compaco-u radi vidimo, če so naše stranke zadovoljne. Hvala za laskave pohvale.

@ ciciban

Hvala, da si vzel čas in z nami delil svoja opažanja o uporabnosti N84. Poštena ocena! Le z oceno varnosti se ne morem strinjati. Pri Nolanu v zvezi z varnostjo pač ne poznamo šale. Gre za preveč resne zadeve.

In kako naj vemo, katera čelada je varna? Tista čelada, ki do možganov prenese silo manj kot 275 G v takšnem časovnem intervalu, da ublaži udarec do te mere, da faktor HIC ne doseže vrednosti 2400. Čim manjša je ta vrednost, tem manjšo poškodbo utrpijo možgani.

Za objektivni dokaz so poskrbeli tudi v reviji MOTORRAD (Februar 2006), kjer so izmerili, kako varne so res čelade. Izbrali so pet različnih čelad in (med drugim) izmerili HIC faktorje. Rezultati so zelo pomenljivi: čelade Arai Viper GT (kompoziti- od 499€ - 75 točk), HJC HQ-1 (kompoziti - od 449€ - 74 točk), Nolan N84 (brizgani polikarbonat Lexan - od 159€ - 73 točk), IXS HX 402 (kompoziti - 219€ - 72 točk) so dosegle oceno dobro, Uvex RS 730 (kompoziti - 299€ - 63 točk) pa zadovoljivo. Še več: najcenejša čelada na testu Nolan N84 je dosegla primerljive, v nekaterih segmentih pa celo boljše rezultate, kot neprimerno dražja Arai Viper GT.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Spoštovani!

Vsa vaša mnenja iskreno cenim, prav tako g.Kompareta, ki se resno trudi in profesionalno odgovarja na taka in drugačna vprašanja.

Me pa moti to, da ni nobenega govora o kakšni drugi vrsti čelade (uvex, airoh, nzi, agv...). Jaz sem se namreč znašel pred sledečo dilemo...nisem več med najmlajšimi, sem pa mlad motorist - 4 leta. Do sedaj sem vozil 250ccm chopperja (yamaha in hyosung aquila), sedaj pa sem že vplačal aro in drugo leto dobim kawasaki versysa.

Od opreme, sem uporabljal čelado nolan N61, katera sem mi zdi da je za easy ride čist ok., ko pa sem peljal prijateljevo hondo rr pa je bilo too much hrupa, pihalo pa je z vseh koncev in krajev (kljub temu da imam zaprt vratni del). Sedaj pa bi rad kupil čelado, ki bo primerna za nov motor, ki bo "dihtala", ki ne bo rosila (pinlock je zakon), ki bo udobna in ki bo karseda dobro razmerje denar:kvaliteta. Imena znamk nimem namena plačevati.

Mi lahko kdo pametno svetuje???

SICER PA VSEM SREČNO, SONČNO IN VARNO NOVO LETO2007!!!

MARTIN

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa moti to, da ni nobenega govora o kakšni drugi vrsti čelade (uvex, airoh, nzi, agv...).

No ti bom jaz namignil..

Nolan je preko uvoznika Compaco in še posebej šefa Borisa, edini, ki si vzame dovolj časa in ima voljo odgovarjati tečnežem kot znamo biti tukaj, na vsako vprašanje. Jasno pa je, da ne more vedeti natančnih podatkov o konkurenci.

Če bi konkurenca želela držati stik z Nolanom, bi v redkih ostalih čeladarskih temah (npr. shoei čelade.... ) odgovarjala v taki meri in strokovnosti kot to dela tukaj v tej temi Kompi. Vmes pa še marsikomu porihtala staro čelado zastonj (na skoraj vsakem avto moto sejmu ali večji bencinski prireditvi v SLO)

Podobna situacija je, če greš NAPRIMER v Citroenov salon pa bi rad vedel koliko stane cinšpula za golfa III 1.6 :doze: Ali pa Zafira 1.7 cdti klima abs asr masažni zici, ukrajinka, fafmeter, topli ročaji...

Ne moreš vedet o konkurenci vsega, got the point?

LP, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Me pa moti to, da ni nobenega govora o kakšni drugi vrsti čelade (uvex, airoh, nzi, agv... ) ...

Imaš najmanj dve temi, ki so nameneje vsem čeladam:

Čelade - splošno

Čelade od A do Ž

In specializirane teme za posamezne znamke:

Arai čelade

SUOMY čelade

Schuberth čelade

AGV čelade

Shoei celade

Uvex celade

NZI celade

pa še bi se našlo v iskalniku...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani!

Vsa vaša mnenja iskreno cenim, prav tako g.Kompareta, ki se resno trudi in profesionalno odgovarja na taka in drugačna vprašanja.

Me pa moti to, da ni nobenega govora o kakšni drugi vrsti čelade (uvex, airoh, nzi, agv...). Jaz sem se namreč znašel pred sledečo dilemo...nisem več med najmlajšimi, sem pa mlad motorist - 4 leta. Do sedaj sem vozil 250ccm chopperja (yamaha in hyosung aquila), sedaj pa sem že vplačal aro in drugo leto dobim kawasaki versysa.

Od opreme, sem uporabljal čelado nolan N61, katera sem mi zdi da je za easy ride čist ok., ko pa sem peljal prijateljevo hondo rr pa je bilo too much hrupa, pihalo pa je z vseh koncev in krajev (kljub temu da imam zaprt vratni del). Sedaj pa bi rad kupil čelado, ki bo primerna za nov motor, ki bo "dihtala", ki ne bo rosila (pinlock je zakon), ki bo udobna in ki bo karseda dobro razmerje denar:kvaliteta. Imena znamk nimem namena plačevati.

Mi lahko kdo pametno svetuje???

SICER PA VSEM SREČNO, SONČNO IN VARNO NOVO LETO2007!!!

MARTIN

:?

Čelada N61 je namenjena skuterjem, mopedom, za uporabo v mestnih središčih, za doseganje zmernih hitrosti … in povsem normalno je, da se na »prijateljevi hondi rr« ne obnese najbolje.

Če si za potovalnega Kawasaki Versysa želiš čelado, ki bo »dihtala«, ki se ne bo rosila, ki bo udobna in ki bo imela dobro razmerje kvaliteta/cena, ti priporočam N84. Po moje za ta motor ne bi bila napačna izbira niti N102. Obe čeladi lahko seveda tudi preizkusiš, v živo, na lastnem motorju. Izkoristi priložnost, saj boš le tako zagotovo vedel v kateri čeladi se dobro počutiš, kako se obnaša čelada na tvojem novem motorju, pri tvojem načinu vožnje.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega prodaja čelado X-Lite 902 S velikost (voženo nekje 3000km) in N101 XS Velikost (od njegove punce, ki pa je bila vožena samo 1000km). Ceni sta zelo ugodni, pokličete pa ga lahko na 041/793-764. Oboje skupaj prodaja, ker se je že po prvi sezoni odločil in prodal moto. Čeladi pa sta kot novi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje mene zanimata čeladi X-Lite X-701 in X-801.

Ve kdo kak se te čeladi obneseta, koliko varnosti zagotovita pri padcu? V rangu katerih čelad sta...

lp

Aja, pozabu.

Ve kdo kaj povedat o Shoei čeladah naretih za Suzuki. Majo jih pri Suzuki dilerjih, je Shoei čelada, samo na zadnjem delu piše Suzuki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Ali bo v SLO možno dobiti tole barvno kombinacijo čelade N102:

IPB Slika

ter kolikšna bo cena?

Hvala za odgovor

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelada N102 Secret, v barvni kombinaciji kot je na sliki zgoraj, je že na voljo tudi pri nas za €309,-

Lp, Boris Kompare B)

Fantje mene zanimata čeladi X-Lite X-701 in X-801.

Ve kdo kak se te čeladi obneseta, koliko varnosti zagotovita pri padcu? V rangu katerih čelad sta...

lp

Čeladi X-801RR in X-701 sodita med najboljše v svojem razredu. Sta vzorno lahki, optimalnega volumna, namenjeni za vožnjo pri najvišjih hitrostih. Sta udobni in praktični integralni čeladi najvišjih standardov, po katerih segajo tudi vrhunski tekmovalci. V navedeno se lahko prepričaš tudi sam, če le izkoristiš ponudbo brezplačnih testnih voženj, v živo, na lastnem motorju. Na PM sem ti poslal podroben opis obeh čelad, ki bo mimogrede povedano, danes teden objavljen tudi na naših prenovljenih spletnih straneh in tako na voljo še vsem ostalim zainteresiranim.

Kar pa se vprašanja o varnosti tiče: čelada je v prvi vrsti varnostni proizvod in pri nas na temo varnosti ne poznamo šale. S čelado namreč varujemo zdravje in življenje. Skupina Nolan ima lasten razvojni in testni odsek. Naš laboratorij ima vsa pooblastila za izvajanje testov, zahtevane varnostne homologacije čelad pa za nas opravljajo zunanji laboratoriji. Ta sistem nam zagotavlja, da smo vedno v koraku s časom in z novimi spoznanji. Vse naše čelade so izdelane in homologirane po standardu ECE 22/05.

Lp, Boris Kompare B)

Popravljeno . Popravil kompi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje mene zanimata čeladi X-Lite X-701 in X-801.

Ve kdo kak se te čeladi obneseta, koliko varnosti zagotovita pri padcu? V rangu katerih čelad sta...

lp

Aja, pozabu.

Ve kdo kaj povedat o Shoei čeladah naretih za Suzuki. Majo jih pri Suzuki dilerjih, je Shoei čelada, samo na zadnjem delu piše Suzuki.

imam x-801r in sem z njo zelo zadovoljen... kako pa se obnese pri padcu pa ti lahko pove Vapotek, ki je poleti s tako čelado, brez vidnih :D posledic) pikiral v drevo, če se ne motim..... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nolan je čelade z dvižnim predbradnim delom (flip up, preklopne, klap, itd) razvijal kot celovit projekt in že osemletna uspešna prodaja ni pokazala, da bi imela čelada v rabi kakšne strukturne težave s trdnostjo. In ne samo to. Predbradni dvižni del ima dva močna zaklepa, kar so nekateri v praksi kritizirali kot nepotrebno komplikacijo.

Nekateri proizvajalci, ki so skušali s čim nižjo investicijo nadoknaditi zamujeno priložnost na trgu, so dogradili jet (odprte) čelade, ki so jim preprosto dodali šibko vpet dvižni obrazni del. Pri Nolanu imamo patentirano rešitev vpetja, ki je ni še nihče presegel.

Ali je možno, da se pri udarcu predbradni del loči od čelade? Pri cenenih izdelkih se to dogaja. Toda upoštevati je treba, da lahko nastopi tudi splet nesrečnih slučajev. Eno od opozoril, ki jih dajejo vsi proizvajalci motoristične zaščitne opreme je, da voznika ne more obvarovati pred vsemi mogočimi nevarnostmi, ki jih prinaša vožnja.

Zato je izjemno pomembno, da motorist izbere namenu primerno opremo (in jo seveda tudi vzdržuje skladno z navodili proizvajalca). Čelada z dvižnim obraznim delom ni namenjena dirkanju, kot temu niso namenjeni dvodelni kombinezoni, recimo. Takšna čelada tudi ni najboljša izbira za športno vožnjo in visoke hitrosti. Zato pri Compacu svetujemo, da vsak pri nakupu upošteva tudi »zdrav razum«.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz bi pa mel eno vprašanje za kompi-ja.

Lani sem kupil čelado X-Lite 801R in sm res ful zadovoljen.

Zdj sm pa vidu da imate brezplačne servisne preglede in me zanima, jz sm iz LJ, a je potrebno nujno se pripeljat v Velenje, ali se lahko to čelado npr prinese do vaših prodajalcev, npr. GAMA CENTER d.o.o.

BTC - hala A ?

Hvala za odgovor

LP

Aleš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Ali bo v SLO možno dobiti tole barvno kombinacijo čelade N102:

IPB Slika

ter kolikšna bo cena?

Hvala za odgovor

LP

Popolnoma vsako barvno kombinacijo lahko dobiš. V MB - APRILIA sem zasledil, da imajo različne barvne kombinacije, ki jih v SLO katalogu sploh ni. Prijazen trgovec mi je zaupal, da ima SLO zaradi svoje majhnosti le določene barve na izbiro. Če pa želim drugo barvno kombinacijo, ki je ni v SLO katalogu pa jo lahko naročim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz bi pa mel eno vprašanje za kompi-ja.

Lani sem kupil čelado X-Lite 801R in sm res ful zadovoljen.

Zdj sm pa vidu da imate brezplačne servisne preglede in me zanima, jz sm iz LJ, a je potrebno nujno se pripeljat v Velenje, ali se lahko to čelado npr prinese do vaših prodajalcev, npr. GAMA CENTER d.o.o.

BTC - hala A ?

Hvala za odgovor

LP

Aleš

Seveda Aleš! Čelado X-801R, namenjeno na brezplačni servisni pregled, lahko pustiš pri kateremkoli našem pooblaščenem prodajalcu (tudi v Gama centru), mi pa bomo poskrbeli, da bo čelada našla pot do nas, jo poservisirali in ti jo v najkrajšem možnem času vrnili.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda Aleš! Čelado X-801R, namenjeno na brezplačni servisni pregled, lahko pustiš pri kateremkoli našem pooblaščenem prodajalcu (tudi v Gama centru), mi pa bomo poskrbeli, da bo čelada našla pot do nas, jo poservisirali in ti jo v najkrajšem možnem času vrnili.

Lp, Boris Kompare B)

jaz bi jo tudi vam moral poslat(sma se ze lani enkrat pogovarjala glede tega,pa enostavno ni blo casa in priloznosti)....tako da letos bo pa res treba pred sezono postimat tisto plastiko ko je malo odstopla in je prav nadlezno in pa se tisto sumenje.....drugace pa se zmeraj zadovoljen s celado,ob priliki sporocim ko bom poslal,velja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, vsi prodajalci v LJ skupaj z mano težko pričakujejo nov paket Nolanovih 102.

Baje pridejo kmalu... Ali imaš mogoče kaj več informacij?

Bye,

Aleš Horvat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, vsi prodajalci v LJ skupaj z mano težko pričakujejo nov paket Nolanovih 102.

Baje pridejo kmalu... Ali imaš mogoče kaj več informacij?

Bye,

Aleš Horvat

Nove N102 (in seveda tudi vse ostale čelade letošnje kolekcije) bodo na voljo že od srede dalje.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!