Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

:lol1:

S tem ti je verjetno hotel povedat da premakni svoje lene prste in počekiraj na nolanovo stran. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober teden pred Imotom si recem "Cem met" in se odlocim za navadno, crno N102.

Lakomno popokam € v zep, odprem WWW...poiscem najblizje prodajno mesto,Yamaha v KK ...nimamo.

"Lahk pa narocimo" sem ga slisal ze nekje med vrati.

Ja nic, bo treba kar v Velenje do taglavnih. Najmanj casa bom porabil si mislim, vendar kljub temu prej poklicem.

Prijazna sogovornica sicer zatrdi, da ni moje barve niti stevilke ampak, da pa lahko narocijo, :D ampak ne prej kot do konca tedna, da pa naj poklicem v ljubljano.

Ker je Jozko ze hotel imet, klice Jozko v ljubljano.

Avtocommerce, Trgoavto, A-Cosmos, kaj vse to od ljudi ne slisis ljudi moji...

V teh treh urah poslusanja izrabljenih tgovskih fraz iz devedesetih, se sicer nisem naucil nic novega, le potrditev dejstva, da bi se v tem casu ze lahko peljal proti domu iz Trsta, Graza, Kladuse, mi je bila v tistem trenutku kisla, vendar edina tolazba.

No, cetrtek je danes in celade se vedno nimam, ker je nikjer pri nas ne morem kupit. Lahk jo pa narocijo, kar jim tudi povsem verjamem.

Prvi napad potrosniske euforije je sicer ze za mano, kaksna je nadaljna usoda z mojo nesojeno N102, ne vem. Morda se je ze malce prevesila v roke konkurence.

To, da zelim kupiti se Bluetooth set poleg celade raje zdaj ne omenjam, raje povem, da bom sel kupit celado in ostalo pripadajoco crevovino... direktno v Velenje in to takoj po prvem aprilu 2007, saj tedaj poteka cudovita akcija N102

Zraven N102 mi bodo podarili se Basic Kit, ki pa mi bo s pridom koristil za Bluetooth. :)

No malce se bojim, ce ne bojo menjali zgodbe in me takrat kaj novega poucili, bi blo zadevo manj tvegano kupit raje kar v Munchenu.

... :hmm: ali pa, ce se kar takoj danes odpravim v Velenje, kupim... pa mi fakturo po prvem aprilu poslejo :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nove N102 (in seveda tudi vse ostale čelade letošnje kolekcije) bodo na voljo že od srede dalje.

Lp, Boris Kompare B)

Kje tocno bi se jo potemtakem dalo danes kupit ?

N102 classic N-com3, S in M velikost v crni barvi z Basic & Bluetooth kitom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober teden pred Imotom si recem "Cem met" in se odlocim za navadno, crno N102.

Lakomno popokam € v zep, odprem WWW...poiscem najblizje prodajno mesto,Yamaha v KK ...nimamo.

"Lahk pa narocimo" sem ga slisal ze nekje med vrati.

Ja nic, bo treba kar v Velenje do taglavnih. Najmanj casa bom porabil si mislim, vendar kljub temu prej poklicem.

Prijazna sogovornica sicer zatrdi, da ni moje barve niti stevilke ampak, da pa lahko narocijo, :D ampak ne prej kot do konca tedna, da pa naj poklicem v ljubljano.

Ker je Jozko ze hotel imet, klice Jozko v ljubljano.

Avtocommerce, Trgoavto, A-Cosmos, kaj vse to od ljudi ne slisis ljudi moji...

V teh treh urah poslusanja izrabljenih tgovskih fraz iz devedesetih, se sicer nisem naucil nic novega, le potrditev dejstva, da bi se v tem casu ze lahko peljal proti domu iz Trsta, Graza, Kladuse, mi je bila v tistem trenutku kisla, vendar edina tolazba.

No, cetrtek je danes in celade se vedno nimam, ker je nikjer pri nas ne morem kupit. Lahk jo pa narocijo, kar jim tudi povsem verjamem.

Prvi napad potrosniske euforije je sicer ze za mano, kaksna je nadaljna usoda z mojo nesojeno N102, ne vem. Morda se je ze malce prevesila v roke konkurence.

To, da zelim kupiti se Bluetooth set poleg celade raje zdaj ne omenjam, raje povem, da bom sel kupit celado in ostalo pripadajoco crevovino... direktno v Velenje in to takoj po prvem aprilu 2007, saj tedaj poteka cudovita akcija N102

Zraven N102 mi bodo podarili se Basic Kit, ki pa mi bo s pridom koristil za Bluetooth. :)

No malce se bojim, ce ne bojo menjali zgodbe in me takrat kaj novega poucili, bi blo zadevo manj tvegano kupit raje kar v Munchenu.

... :hmm: ali pa, ce se kar takoj danes odpravim v Velenje, kupim... pa mi fakturo po prvem aprilu poslejo :slap:

Kaj hočš rečt?

Pač čelade v sloveniji trenutno ni na zalogi, lahko jo pa naročiš. lahko pa greš tudi v Nolan v ITA kjer jih delajo pa zapizdiš :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat povedano:

V sloveniji je na voljo velik asortiman nolanovih (grex, x-lite) izdelkov. Ne pa vsi. Če je želja po čem drugem iz te kolekcije, se da naročit. Rok dobave je imo dober teden.

Kje tocno bi se jo potemtakem dalo danes kupit ?

N102 classic N-com3, S in M velikost v crni barvi z Basic & Bluetooth kitom?

Pokliči Kompija v Velenje pa vprašaj ti bo znal vse povedat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje tocno bi se jo potemtakem dalo danes kupit ?

N102 classic N-com3, S in M velikost v crni barvi z Basic & Bluetooth kitom?

Trenutno povpraševanje po čeladah N102 je preseglo vsa naša pričakovanja. V takšnih primerih se rado zgodi, da kakšne barve oz. velikosti ni mogoče dostaviti takoj, pač pa za to poskrbimo v nekaj naslednjih dneh.

Sicer pa, če sem seveda prav razumel, si čelado (N102 Classic N-Com 3M) že naročil v Avtocommerce Maribor, kamor smo jo že tudi poslali in kjer jo lahko kadarkoli prevzameš.

Za vse morebitno dodatno potrebne info sem ti seveda vseskozi na voljo tudi na PMju.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa, če sem seveda prav razumel, si čelado (N102 Classic N-Com 3M) že naročil v Avtocommerce Maribor, kamor smo jo že tudi poslali in kjer jo lahko kadarkoli prevzameš.

Za vse morebitno dodatno potrebne info sem ti seveda vseskozi na voljo tudi na PMju.

Lp, Boris Kompare B)

Boris, ocitno mi ne mores z nicemer pomagat!

Noces razumet, da sem prevozil in preklical dobersen del slovenije in da sem bil pripravljen pridet bilokam in celado kupit na licu mesta in takoj (zivim v KK).

Nisem imel v mislih, da jo vi od nekod, nekam posiljate in s tem tratite vas in moj dragocen cas.

Ko sem v ponedeljek klical v Velenje mi jo gospodicna sicer obljubi v dveh-treh dneh

Ko poklicem danes ob 12 h, dobim odgovor, da celad do torka nasledni teden zal ne bo na voljo, a vi jo vceraj ali danes posljete v MB

V Avtocomercu mi sicer povedo, da je celada danes res ze v 100 km oddaljenem MB, vendar jo po besedah trgovca lahko prevzamem sele v soboto.

Kaj hocem povedat?

Kdor bo zgodbo razumel bo, kdor pa ne pa naj vsak sebi pripise! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi saj res, najlepša hvala za dosledno narejen letni servis, ki je povrhu vsega še brezblačen. Nolan Rulez. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cOLi,

res mi je žal, da je prišlo do nesporazuma. Takrat, ko si to človek najmanj želi, se izgleda stavri še najraje zakomplicirajo. Povpraševanja za tvojo čelado so res deževala iz cele Slovenije, fiksno naročilo pa smo prejeli le iz Maribora. Ker smo sklepali, da je bila kupčija uspešno sklenjena in ker je vse kazalo, da se zelo mudi, smo se potrudili, poiskali čelado ustrezne velikosti in barve, ter jo nemudoma poslali v Autocommerce.

Sicer pa menim, da z zalogo ni takšen problem, kot se zdi na prvi pogled. Čelad imamo toliko, da jih prodajamo, prvi nov kontigent čelad je danes na poti v Velenje, drugega pričakujemo v torek, itn, itn. Bodi prosim tako prijazen in me, v kolikor te seveda še zanima nakup, kontaktiraj na PM, da se dogovoriva, če ti lahko še kako pomagamo.

Ni3ous,

hvala. Trudimo se po naših najboljših močeh in res smo veseli, če so naše stranke zadovoljne.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

Nimam izkušenj s čeladami X-lite zato me zanima, če bi bil model X-601 primeren za naked motor kjer je upor vetra precej velik, ali bi bilo boljše kaj bolj kvalitetnega (dražjega).

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

Nimam izkušenj s čeladami X-lite zato me zanima, če bi bil model X-601 primeren za naked motor kjer je upor vetra precej velik, ali bi bilo boljše kaj bolj kvalitetnega (dražjega).

hvala

Je primeren :grim Če pa maš še kakšen evro več na razpolago, pa si kupi X-801R, jst sm z njo zelo zadovoljen :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vozim Bandita 1200 naked in uporabljam Xlite 601. Z njo sem prevozil 10 000 km in sem zadovoljen. Dodatno sem dokupil pinlock in podbradno vetrno zaščito, ter redno uporabljam windstopper podkapo. S to kombinacijo sem zadovoljen, pod čelado ni preglasno. Ta čelada je narejena iz kompozitov in spada v zgornji kvalitetni razred. Ko sem na tem motorju testiral nekatere čelade nižjega cenovnega razreda, se je rado dogajalo, da mi je čelada z glavo opletala zaradi turbolence, pri Xlite 601 se mi to ne dogaja. Tako da upor vetra kar dobro izničuje. Moje mnenje je da je čelada dovolj dobra za tvoj namen uporabe. Kupi boljšo/dražjo če imaš viška denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kupil N100. Na glavi lepo sedi, v primerjavi z, v Avstriji gledano čelado istega designa, boljša kvaliteta izdelave. Kako bo v praksi, pa bomo videli s prvimi kilometri. Prejšnja FM iz kevlarja je namreč šla v zasluženo penzijo. Obvarovala je glavo, kar je bilo tudi njeno poslanstvo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kratko vprašanje za g.Kompare-ta

Kateri model čelade bi za kratke relacije in mestno vožnjo poleti bolj priporočal N31 ali N32 ali pa mogoče N42, predvsem me zanima zračnost in velikost vizirja? Za kam dlje imam tako N102 :whistle: .

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

N32. Maksimalno prezračevana (velike šobe nad vizirjem, zajeten difuzor za izsesavanje vročega zraka na temeneu, globoki kanali za kroženje zraka ... ), s Climacomfort oblazinjenjem (odvaja vlago in v vročini zato deluje sveže), s podaljšanim vizirjem (seže do brade), VPS senčilom (nadomesti sončna očala ), možnostjo vgradnje N-Com komunikacijskega sistema, ... zagotovo nudi največ udobja v poletni vročini.

Lp, Boris Kompare B)

post-1784-1173170865_thumb.jpg

post-1784-1173170877_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo

Verjetno je tole vprasanje za Kompija oz. lastnike N102

Zanima me teža čelade, glasnost pri vecjih hitrostih ter kako je z zunanjim temnim vizirjem, ko je dvignjen (meni izgleda cudno, ali pri voznji ovira zunanji vizir ko je dvignjen do konca?)

Vsi, ki nabirate iskusnje z omenjeno celado pa lahko pokomentirate kako je v praksi?

Ali se lahko saj malo primerja airoh preklopna celada sv55 z nolanovo N102?

Hvala & varno voznjo

Urko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Urko

Čelada N102 tehta od 1670 (XS) do 1695g (XL). Teža v tem razredu čelad z dvižnim predbradnim delom pravzaprav ni nič posebnega. Bolj pomemben se mi zdi izbor prave velikosti čelade. Če bo premala, te bo bolela glava, če bo prevelika, boš občutil vsak gram čelade.

Na hrup in posledično počutje v čeladi vplivajo številni dejavniki (aerodinamična izpostavljenost motocikla, izbira prave velikosti in modela čelade, opremljenost čelade s prezračevalnimi sistemi, uporaba različnih vetrobranov na motociklu, drža posameznika na motorju, način vožnje … in nenazadnje tudi od občutljivosti motorista na hrup iz okolja), zato je nemogoče določiti mejo, pri kateri označimo čelado za glasno.

Čeprav VPS senčilo leži na zunanji strani vizirja, pri višjih hitrostih ne povzroča motečih šumov. Pravzaprav deluje kot spojler, ki umirja lego čelade in razbremenjuje vratne mišice. Seveda je vse spet odvisno od številnih dejavnikov na motorju (glej odstavek zgoraj). Sicer pa so VPS senčilo z “zelo dobro” ocenili tudi pri nemškem Motorradu (01/2005).

Ali ti čelada N102 ustreza pa boš najlažje ugotovil, če boš le izkoristil brezplačne testne vožnje, na katerih si lahko za nekaj ur izposodiš čelado in v živo, na svojem motorju ugotoviš, kako se čelada obnaša pri tvojem načinu vožnje. Kdo bo vedel bolje od tebe?

Lp, Boris Kompare B)

motorrad_01_05.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

Nimam izkušenj s čeladami X-lite zato me zanima, če bi bil model X-601 primeren za naked motor kjer je upor vetra precej velik, ali bi bilo boljše kaj bolj kvalitetnega (dražjega).

hvala

Evo, vceraj prevozil 250 km z novo x-lite 601- z nakedom.Celada je super, prej sem res bolj malo prevozil z eno no name celado(pihalo noter, rosilo...) )in z nolan 60 od kolega (ni bila toliko slaba, je pa mickeno not pihalo).

Drugace pa s podkapo, usmerjevalnikom izdihanega zraka in brez pinlocka in zascite podbradnega dela:

- rosenje, samo na zacetku, pri pocasni voznji, rahla meglica -pa se to, ker nisem odprl zracenja :ninja:

- vizir- odpiranje , zapiranje, dihtanje - vse super

- zapenjanje na nov nacin - full prirocno -jst kot zacetnik tut v rokavicah nisem imel problemov

- na glavo mi super pase - ne tisci uhljev kot nekaj drugih, ki sem jih probal

- pri 140 se bolje obnese kot prejsnji dve, nikjer ne piha, jo ne premetava in ne ropota

- obcutno lazja od prejsnjih dveh

Res pa, da nisem probal (na motorju) kake druge celade v tem razredu...

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo

Sem se danes oglasil v Yamahi centru, da pomerim Nolanovo čelado in sicer model N84 ter N102

Odločil sem se za NEPREKLOPNO različico, problem je pa nastal pri zapenjanju podbradnega dela. Ne vem ali je kaj narobe z mojim vratom, brado, glavo, ampak mene je tiščalo preveč. Ali to rešiš s kako podlogo na paščku ali je normalno da te duši ta pašček. Očitno imajo Nolanke preveč nazaj ta pašček ali kako?

hvala za odgovor

lp urko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!