Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

To je to. Namočiš krpico in povlečeš po tesnilih.

Kaj točno je v tubi, je verjetno mala tajna Nolana. Mlečna tekočina pač, ki blagodejno vpliva na tesnila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je to. Namočiš krpico in povlečeš po tesnilih.

Kaj točno je v tubi, je verjetno mala tajna Nolana. Mlečna tekočina pač, ki blagodejno vpliva na tesnila.

hvala na pomoči :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla!

Mnenje o čeladi N84:

Stvar je taka, kupil čelado med časom jesenskih akcij. Naredil toliko km, da lahko podam svoje mnenje. Za orientacijo: Vozim turistično, na srednje dolge fure, naked motor, hitrost okoli 100 km/h...

Vizir: Mehanizem vizirja deluje BP. Na moji čeladi je montiran še sončni vizir, ki mi proti mojim pričakovanjem včasih pride celo prav.Vložek proti rosenju odlično služi svojemu namenu. Tudi v hladnih in vlažnih dnevih, se vizir ne rosi. Ocena 5

Objava je že stara in mogoče tudi odgovor na moje vprašanje, a vseeno. Od lani sem lastnik N84, vendar se mi čelada rosi že pri 10 stopinjah. Včeraj zjutraj, ko sma se z mojo peljala v službo je blo zunaj 10 stopinj. Men se je čelada skoz rosila, tak da sm moral vizir odpirat, žena pa z isto čelado brez rosenja.

A mi lahk kdo pove kaj nardit, saj mi ni, da bi pri hladnejših dneh imel odprt vizir?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objava je že stara in mogoče tudi odgovor na moje vprašanje, a vseeno. Od lani sem lastnik N84, vendar se mi čelada rosi že pri 10 stopinjah. Včeraj zjutraj, ko sma se z mojo peljala v službo je blo zunaj 10 stopinj. Men se je čelada skoz rosila, tak da sm moral vizir odpirat, žena pa z isto čelado brez rosenja.

A mi lahk kdo pove kaj nardit, saj mi ni, da bi pri hladnejših dneh imel odprt vizir?

Imaš Pinlock? Ker jaz imam isto N84 in sem se vozil tako po dežju kot pri minuso z njo pa se mi ni nikoli rosila, edino kar je da je ful glasna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kar direkt

Moti me pri čeladah oziroma vožnji ko mi piha, žvižga okoli vratu. Ko postavim roko pod čelado da pokrijem vrat se to žvižganje neha oziroma močno utiša. Kako ta problem rešujete vi ?

Čelada Xlite + fazerca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede rošenja - verjetno se ti vizir proti rošenju ne prilega kot bi se moral. Boš verjetno moral malo zategniti tiste čepke, kamor zatakneš pin lock vizir. Sicer pa ti bo Kompi vedel pravilno svetovati :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš Pinlock? Ker jaz imam isto N84 in sem se vozil tako po dežju kot pri minuso z njo pa se mi ni nikoli rosila, edino kar je da je ful glasna.

Mam pinlock pa vseeno. Sej pravim, da ima žena isto čelado pa nobenga problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ti rosi znotraj območja pinlocka, potem je slabo nameščen, kot so ti že napisali.

Mogoče pa tudi mal preveč adrenalina sproščaš med vožnjo in posledično dihaš na polno, žena je pa bol cool :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam pinlock pa vseeno. Sej pravim, da ima žena isto čelado pa nobenga problema.

Snemi pinlock in ga obrni da bo kontra ukrivljen kot je sedaj in montiraj nazaj. Se potem tesneje prilega. To foro svetuje Kompi in stvar deluje.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snemi pinlock in ga obrni da bo kontra ukrivljen kot je sedaj in montiraj nazaj. Se potem tesneje prilega. To foro svetuje Kompi in stvar deluje.

To bi naj naredil vsake 3 mesece (vsaj tako je bilo meni rečeno) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi naj naredil vsake 3 mesece (vsaj tako je bilo meni rečeno) ;)

receno ze, jst sm v 3 letih obrnu sam enkrat... Vlozek deluje odlicno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snemi pinlock in ga obrni da bo kontra ukrivljen kot je sedaj in montiraj nazaj. Se potem tesneje prilega. To foro svetuje Kompi in stvar deluje.

Bom probo pol pa javim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, imam eno vprašanje zate, ko imam pri N103 odpri predbradni del je čelada zelo komot, ko pa ga zaprem mi ta postane zelo zelo tesna v predelu ličnih kosti, tega ni bilo pri prejšnjem modelu ki sem ga imel, a se da to kaj uredit :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi živjo

Imam Xlitko 701 v katero smo letos montirali N com. Ta vikend me je dobil in pral dež tako da je bila čelada mokra. Po končani vožnji sem jo obrisal in normalno ugasnil in lučka je normalno ugasnile.Vendar pri pritisku na gumijasti gumb je izpod njega prišla voda oziroma mehurčki. Ko sem naslednji dan hotel prižgati N com se ni zgodilo nič. Probal sem tudi napolniti in zopet nič.

Ali je morda kakšna varovalka notri ali je mogoče kaj pregorelo.

Hvala ti za odgovor

Miran M

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam ugodno ponudbo za celado X-Lite X-701 Scary, pa me zanima katero modelno leto je bila ta poslikava. Zanima me tud, kaj je z materialom celade, se ustara al kej, kaj je s tesnilom... Ponudba je micna, ampk drug let pa pride baje x 701 s soncnim notranjim vizirjem na trg in se neb rad nategnu...

post-16982-088393100 1280834868_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

mene zanima kuk pride zatemnjen vizir za X-Lite x-802??

45,50 € za standardno izvedbo in 52,50 € za športno različico (možnost namestitve folij za odmetavanje).

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kar direkt

Moti me pri čeladah oziroma vožnji ko mi piha, žvižga okoli vratu. Ko postavim roko pod čelado da pokrijem vrat se to žvižganje neha oziroma močno utiša. Kako ta problem rešujete vi ?

Čelada Xlite + fazerca

Protihrupna zaslonka, ki se namesti na spodnji rob čelade, bi znala učinkovito rešiti težavo. Najbrž pa bi pomagale tudi debelejše obrazne blazinice, ki bi bolj tesno objele vrat in lica.

Oglasi se pri nas, preizkusi obe rešitvi in če bo bolje, lahko sklenemo posel.

Lp, Boris Kompare B)

post-1784-033101000 1282141701_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, imam eno vprašanje zate, ko imam pri N103 odpri predbradni del je čelada zelo komot, ko pa ga zaprem mi ta postane zelo zelo tesna v predelu ličnih kosti, tega ni bilo pri prejšnjem modelu ki sem ga imel, a se da to kaj uredit :?

Prav je, da nove obrazne blazinice v prvem hipu precej tesno objamejo lica in včasih morda celo dajejo občutek rahlega neudobja. Dejstvo je, da se obrazne blazinice sčasoma posedejo, oblikuje po obrazu uporabnika in tako ne stiskajo več v taki meri, kot nove. Če pa je občutek v čeladi vendarle preveč neudoben, imamo na voljo tudi tanjše obrzane blazinice, ki bi manj stiskale v predelu ličnih kosti..

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam ugodno ponudbo za celado X-Lite X-701 Scary, pa me zanima katero modelno leto je bila ta poslikava. Zanima me tud, kaj je z materialom celade, se ustara al kej, kaj je s tesnilom... Ponudba je micna, ampk drug let pa pride baje x 701 s soncnim notranjim vizirjem na trg in se neb rad nategnu...

Odsvetujem nakup stare, že uporabljene čelade, pa naj bo cena še tako mikavna. Nihče ti namreč ne more zagotoviti varnosti in natančno povedati, v kakšnem stanju je ta čelada (ali je bila udarjena v nesreči, …).

Čeprav je čelada mlajša od priporočenega roka trajanja, ki je 3 do 5 let, ni toliko vprašanje starost, kot zgodovina čelade – morda je bila že močno udarjena ali predolgo izpostavljena preveliki vročini?

Sicer pa: čelada X-701 Scary je bila prvič predstavljena leta 2008, model X-701 pa tudi v novi kolekciji za leto 2011 žal ne bo opremljen s senčilom vgrajenim za vizirjem.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Prav je, da nove obrazne blazinice v prvem hipu precej tesno objamejo lica in včasih morda celo dajejo občutek rahlega neudobja. Dejstvo je, da se obrazne blazinice sčasoma posedejo, oblikuje po obrazu uporabnika in tako ne stiskajo več v taki meri, kot nove. Če pa je občutek v čeladi vendarle preveč neudoben, imamo na voljo tudi tanjše obrzane blazinice, ki bi manj stiskale v predelu ličnih kosti..

Lp, Boris Kompare B)

Kompi, mene stisne v predelu senc, ne ličnic, samo ko zaprem predbradni del čelade, pri stari tega občutka ni bilo tudi ko je bila nova :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, mene stisne v predelu senc, ne ličnic, samo ko zaprem predbradni del čelade, pri stari tega občutka ni bilo tudi ko je bila nova :whistle:

V tem primeru lahko zamenjamo stranske EPS vložke s tanjšimi. Vabljen na obisk!

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Nekega sončnega dne..

V začetku tega meseca se zapeljem v Velenje do podjetja Compaco, da preizkusim kakšno izmed čelad, ki bi ustrezala moji deformirani glavi.

Merimo glavo.. M ali L trance_11_confused.gif

Pustim nekaj podatkov, vzamem M in se se zapeljem do Mozirja. Prvi občutki super, vendar na poti nazaj že občutek neudobja.

Vzamem L, po mnenju g. Borisa - z debelejšimi obraznimi blazinicami, ter se ponovno zapeljem do Mozirja. Tokrat tega občutka utesnjenosti ni bilo.

Z pomočjo osebja sem tako uspel izbrati model čelade, ki zadovoljuje vsem potrebam za prijetno/udobno počutje ob vožnji.

Priznati moram da sem z doživetim zelo zadovoljen, odgovore na mojih sto in ena vprašanj sem prejel ter se danes končno odločil in opravil nakup.

V primeru nakupa nove čelade priporočam, da tudi sami izkusite kar sem izkusil jaz.

Hvala Compaco! trance_27_notworthy.gif

Lp,

Martin

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in za katero si se potem odločil, če ni skrivnost?

..firbec babji,,,sej ti je že v postu vse napisano...če ima deformirano glavo..potemtakem nekakšna nova verzija Nolan -deform..N01...:alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..firbec babji,,,sej ti je že v postu vse napisano...če ima deformirano glavo..potemtakem nekakšna nova verzija Nolan -deform..N01...:alien1:

pa veš, da sem res firbec babji.

sicer pa sem že izvedela, za katero čelado se je šlo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!