Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

Prepričali ste me - deloma, najbolj pa me je prepričal moj prodajalec :trance_27_notworthy: , ki mi je dal kar OK popust, me je tako N103 samo 30€ več stala kot N90 (pa še vgrajen PINLOCK ima, ki bi me pri N90 tudi 20-taka stal)

čelada je kar težka, ravnanje z njo je enostavno, zračenje je odlično - tudi včeraj na max.vročini je fin hladen zrak krožil po njej,.., je pa dejstvo, da se tam od 100 gor kar veter "orng" sliši,...

za chopper verzijo pa bo več kot OK.

hvala za pomoč z nasveti... :010

Poleg paradnega konja - resne potovalne čelade N103, se je Nolan letos odločil, da trgu ponudi še malce bolj preprosto izvedbo »flip-up« čelade – N90, ki pa kljub konkurenčni ceni še vedno ponuja Nolanovo kakovost, udobje, zanesljivost, varnost, ….

Razlika med obema modeloma je v obliki zunanje školjke, ergonomiji notranjosti, pa tudi v tem, da je N103 opremljena z mehanizmom, ki obrazni del čelade odpira po eliptični krožnici (tako odprta čelada ne štrli visoko v zrak, težišče čelade pa je tudi z dvignjenim obraznim delom ugodno in ne obremenjuje vratne hrbtenice), medtem, ko je pri N90 vpetje predbradnega dvižnega dela v eni točki. Poleg tega ima N103 tudi učinkovitejše prezračevanje, zunanjo školjko dvakrat barvano in zaščiteno s prozornim zaščitnim nanosom, serijsko priložen vložek proti megljenju, ….

N90 bi morala zadostiti vsem zahtevam vožnje s chopperjem, sicer pa je na voljo tudi za brezplačni preizkus na testni vožnji.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali so za nolan povsod "enaki" popusti? Namreč zanima me N85 in glede na to da je to novi model ga verjetno ne bom dobil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali so za nolan povsod "enaki" popusti? Namreč zanima me N85 in glede na to da je to novi model ga verjetno ne bom dobil?

Načeloma so cene čelad Nolan povsod po Sloveniji enake in vsaj za 5% nižje, kot veljajo v Avstrji, Nemčiji ... Posebnih popustov za povsem novo N85 pa trenutno res ni pričakovati.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Po nesrečnem nakupu spet kupujem čelado.

Razlika med N94 in X602. Zanimajo me teže obeh čelad. Koliko je X602 tišja? Ter kaj katera ponuja več, katera ima boljše zračenje...

Sem se naučuil da brez testa na motorju ne probam nič več pa neglede kako dobro mi stoji na glavi v trgovini. Mislim pa da samo compaco omogoča to od čelad katerih sem si zamislil zato se bom odločil za eno izmed teh čelad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po nesrečnem nakupu spet kupujem čelado.

Razlika med N94 in X602. Zanimajo me teže obeh čelad. Koliko je X602 tišja? Ter kaj katera ponuja več, katera ima boljše zračenje...

Sem se naučuil da brez testa na motorju ne probam nič več pa neglede kako dobro mi stoji na glavi v trgovini. Mislim pa da samo compaco omogoča to od čelad katerih sem si zamislil zato se bom odločil za eno izmed teh čelad.

Obe čeladi sodita v vrhunski razred ročno izdelanih čelad iz kompozitnih materialov (karbon, kevlar, fiberglass …). Sta izjemno lahki, teža pa je odvisna od velikosti: od 1250g za XS do 1450g za XXL velikost. Obe lepo objameta glavo, ponujata učinkovito prezračevanje, snemljivo in pralno oblazinjenje, enostavno snemljiv vizir, ki zelo dobro tesni, priložen vložek proti megljenu vizirja, protivetrno zaslonko …

Model N94 so v MotoGP prvenstvu uporabljali vrhunski mojstri športne vožnje, kot sta Casey Stoner in Marco Melandri, sedaj pa se je počasi umaknila novim spoznanjem in modelom (na voljo imamo le še S in XS velikost). Nadomestila jo je X-802, ki je na zadnjem primerjalnem testu dosegla izjemen rezulat.

Vabljen na testno vožnjo, kjer lahko obe preizkusiš na lastnem motorju, se prepričaš v ustreznost izbire in sam ugotoviš, katera je tišja.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

N94 je se pravi 2 razreda višja kot 602 a je starejša. N94 sem že probal na motorju in se mi zdi super a malo glasna. Bo treba se poizkusiti N602. Upam da se danes zmenim da vrnem čelado ki sem jo kupil a mi na motorju nikakor ne odgovarja. Nato pa takoj pokličem v KMC da naročijo testno s 602.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, ali se da pri vas ali pa pri kaksen pooblascenem prodajalcu preiskusit kaksno n103 z montiranim ncom-om? Skrbi me namrec, kako ucinkovita bo zadeva, glede na to, da se mi moja n103 zdi zelo glasna.

Hvala in lep pozdrav...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, ali se da pri vas ali pa pri kaksen pooblascenem prodajalcu preiskusit kaksno n103 z montiranim ncom-om? Skrbi me namrec, kako ucinkovita bo zadeva, glede na to, da se mi moja n103 zdi zelo glasna.

Hvala in lep pozdrav...

Čelade N103 z vgrajenim N-Com komunikacijskim sistemom imamo za brezplačne testne vožnje ves čas na voljo v Velenju, v kateremkoli pooblaščenem prodajnem centru pa po predhodnem dogovoru. Vljudno vabljen na preizkus!

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, vcer imel moznost sprobat N85, pa ceprav sam za kratek (10km) cas. Celada ni veliko tisja od predhodnice, zracenje je boljse, pri visoki hitrosti pa je celada velik mirnejsa kot N84... Ni me povsem prepricala, o nakupu bom se razmislu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam čelado x lite x 602 črne barve, velikost S, zaradi prodaje cestnega motorja, uporabljena cca 5x, kot nova, cena po dogovoru!

041-425-808

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do pred kratkim sem uporabljal Shark S500 Air, ampak to je čelada za 20min skuteriranja, brez pralne podlage in z ogromno školjko. Zato sem si omislil X-lite x-802 in sem prezadovoljen z vsem - vetrna zaščita, hrup, vizir, ventilacija. Še dobro, da ni bilo Lorenzo replike v moji velikosti (€€€), zato sem raje vzel mat črno :naughty:

Ob tej priliki bi rad pohvalil pristop Kompija, ki si je kljub tekmi vzel veliko časa zame in delil nasvete, podkrepljene s svojim bogatim znanjem o čeladah. Takšen odnos do strank je čista zmaga.:worship:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pri compacu tut "servisirate" čelade? ker mam eno doma, ko sm dal podlogo prat pa mi nikol ni uspelo čist u nulo nazaj naštimat.

Pri Compacu v Velenju nudimo servis za čelade skupine Nolan. Če nam prineseš čelado, se bomo seveda potrudili, da se oblazinjenje spet lepo namesti v čelado.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kompi, zanima me če je možno na čeladi N43air zamenjati notranje oblazinjenje tako, da postane čelada "manjša" za eno številko. Imam namreč čelado velikosti L, ki pa mi je prevelika.

Hvala in LP.

Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, zanima me če je možno na čeladi N43air zamenjati notranje oblazinjenje tako, da postane čelada "manjša" za eno številko. Imam namreč čelado velikosti L, ki pa mi je prevelika.

Hvala in LP.

Peter

Oblazinjenje na čeladi N43AIR se sicer lahko nadomesti z debelejšim, vendar pa na ta način žal ne moremo doseči popravka za celo velikostno številko. Kvečjemu za pol velikosti.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oblazinjenje na čeladi N43AIR se sicer lahko nadomesti z debelejšim, vendar pa na ta način žal ne moremo doseči popravka za celo velikostno številko. Kvečjemu za pol velikosti.

Lp, Boris Kompare B)

koliko pa stane novo oblazinjenje?

mi ga lahko pošljete po pošti ali je potrebno pridet k vam v Velenje?

Hvala in LP.

Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav vsem!

Mene pa zanima kakšna je prednost čelade x-lite x-701 pred x-602. Je smiselno dajat 50 več?

Se da "usmerjevalnik izdihane sape" dokupit za drugo omenjeno ter koliko stane?

Je možno testirati eno izmed čelad z komunikacijskim sistemom v Velenju?

Kako dolgo zdrži baterija? Čimveč osebnih izkušenj prosim :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko pa stane novo oblazinjenje?

mi ga lahko pošljete po pošti ali je potrebno pridet k vam v Velenje?

Hvala in LP.

Peter

Maloprodajna cena za oblazinjenje čelade N43AIR znaša 58,-EUR. V kolikor bi tako želel, ga lahko pošljemo tudi s pošto po povzetju.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav vsem!

Mene pa zanima kakšna je prednost čelade x-lite x-701 pred x-602. Je smiselno dajat 50 več?

Se da "usmerjevalnik izdihane sape" dokupit za drugo omenjeno ter koliko stane?

Je možno testirati eno izmed čelad z komunikacijskim sistemom v Velenju?

Kako dolgo zdrži baterija? Čimveč osebnih izkušenj prosim :)

lp

Tako X-602, kot tudi X-701 sta ročno izdelani iz kompozitnih materialov, posebna skrb pa je namenjena detajlom in udobju. V primerjavi z X-602 ima model X-701 boljši areodinamični preboj, ojačano prezračevanje, drugače oblikovano ergonomijo notranje školjke, snemljivo oblazinjenje učinkoviteje odvaja znoj iz kože, ...

Predbradni del čelade X-602 je v sredini rahlo dvignjen in oblikovan v podobi usmnerjevalnika sape, zato ni potrebe po montaži dodatnega. Poleg tega je v serijski opremi čelade tudi NFR vložek, ki preprečuje megljenje vizirja.

Modela X-701 in X-602 sta na voljo za testne vožnje, X-701 tudi z vgrajenim N-Com komunikacijskim sistemom.

Nova 800mAh baterija praviloma zagotavlja 5-6 ur neprekinjenega delovanja Bluetooth povezav N-Com komunikacijskega sistema.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kakšna je cena za rahlo temnjen in močno temnjen vizir na N84. Ker tista črna zaslonka mi gre rahlo na živce ko je dvignjena, ker začne okoli čelade takrat piskati. Pa še eno vprašanje - je rahlo temnjen vizir dovolj temnjen za res močno sonce?

Hvala!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kakšna je cena za rahlo temnjen in močno temnjen vizir na N84. Ker tista črna zaslonka mi gre rahlo na živce ko je dvignjena, ker začne okoli čelade takrat piskati. Pa še eno vprašanje - je rahlo temnjen vizir dovolj temnjen za res močno sonce?

Hvala!

LP

Za nadomestni rahlo zatemnjen ali močno zatemnjen vizir čelade Nolan N84 bi bilo potrebno odšteti 31,- EUR.

Rahlo zatemnjen vizir ponuja 20% zatemnitev. Primeren je tudi za vožnjo v slabih vremenskih razmerah, v mraku, ponoči, .... medtem ko močno zatemnjen vizir nadomesti sončna očala in se uporablja samo pri zelo močni sončni svetlobi.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima kuk pride zatemnjen vizir za X-Lite x-802??

pa še ko sem kupiv čelado sem dobiv zraven eno tubico pa ne vem zakaj je pa kaku se to oporablja??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima kuk pride zatemnjen vizir za X-Lite x-802??

pa še ko sem kupiv čelado sem dobiv zraven eno tubico pa ne vem zakaj je pa kaku se to oporablja??

V tubici je sredstvo za nego tesnil vizirja. Poleg je tudi krpica za nanašanje. Se kar splača od časa do čas namazat tesnila, ker ostanejo prožna in se potem lepo prilega vizrju in posledično tesni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tubici je sredstvo za nego tesnil vizirja. Poleg je tudi krpica za nanašanje. Se kar splača od časa do čas namazat tesnila, ker ostanejo prožna in se potem lepo prilega vizrju in posledično tesni.

aja polej daš tu čist mav na tisto krpico pa potegneš okrog tesnila pa je to to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!