Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

Rad bi se zahvalil Boris-u (Compaco), da je bil toliko fer in potrpežljiv včeraj ob 12.00 uri da sem lahko testiral N104. Delovni čas imajo v soboto do 12.00 ampak je še ostal 30min, ter nama z ženo razkazal čelado.

Zaradi takšnega odnosa do strank in odličnih komentarjev na tem forumu se še bolj nagibam k nakupu Nolanke pri njemu.

Še enkrat hvala in samo tako naprej.

LP M

Ne boš zgrešil, ti jaz kot lastnik n-104-ke iz prve roke povem, je že prestala balkan turo bp.

Kar pa se kompija&Co. tiče pa itak samo :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo rabi bon za 10% popust za nolan/x-lite čalado mi naj javi pa mu pošljem.

Jaz sem svojo 2. nolanko letos že kupil tko da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam NOLAN 102 pa razmišljam o 104. Le staro moram prodati prej. Ali kdo ve slučajno za kakšno trgovino, ki prodaja po sistemu staro za novo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

STARO ZA NOVO????? pa saj noben normalen ne kupuje starih čelad! ajde če je kdo ki ga poznaš kupil novo, nosil 1x-2x pa ugotovil da mu ni prav ali kaj podobnega pa jo proda. Da pa bi šel v trgovino kupit staro čelado za katero ne vem kdo jo je imel in kaj je delal z njo?!?!?!

noben normalen motorist tega nebi naredil in nobena resna trgovina ti nebi stare čelade prodala. lahko pa greš probat na boljšjaka prodat svojo in mogoče najdeš še kako "skoraj nerabljeno" novo!

svašta :ninja: :glare:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si pa res prijazen.....

Svašta...

Popravljeno . Popravil Motorad
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav

kupujem čelado za sopotnico z menoj se pelje kakšnih 3-4krat na leto na kako turistično vožnjo, kateri model priporočate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav

kupujem čelado za sopotnico z menoj se pelje kakšnih 3-4krat na leto na kako turistično vožnjo, kateri model priporočate?

Bolj kot to, kolikokrat namerava sopotnica sesti na motor, je pomembno s kakšnim motorjem in na kakšne vožnje jo nameravaš vzeti s sabo.

Če ji želiš polepšati dan, potem za turistične vožnje s Kawasakijem Z750 izberi vsaj N85, še raje pa X-602 oziroma X-702. Naj tudi ona v polni meri okusi slasti motoriranja!

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za povezavo dveh N104 je dovolj nakup B4 komunikacije ali je potrebno še kaj?

Nič drugega razen 2xB4 in je :OK:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je razlika v X602 in X702, razen sončnega vizirja. Prosim za takšno uporabniku razumljivo razlago oz. uporabniku uporabno razliko ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej za vsako čelado svoj B4? Zanimivo, da je komunikacijska naprava skoraj dražja od čelade... :D

Tako je,aprila so mel akcijo se mi zdi da 20 ali 30% popusta na B4....vpraš Kompija mogoče se da še kej zment :yes:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je,aprila so mel akcijo se mi zdi da 20 ali 30% popusta na B4....vpraš Kompija mogoče se da še kej zment :yes:

N-Com akcijski kompleti so žal že razprodani :(.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je razlika v X602 in X702, razen sončnega vizirja. Prosim za takšno uporabniku razumljivo razlago oz. uporabniku uporabno razliko ;)

X-lite X-602 je vstopni model v razred ročno izdelanih čelad iz kompozitnih materialov. Za konkurenčno ceno ponuja vrhunsko udobje, zanesljivost, varnost in kvaliteto brez kompromisov. Dobro se obnese na motociklih tipa naked, Caffe racer, Streetfight, … Po X-602 zelo rade sežejo tudi sopotnice.

X-lite X-702 pa je kompozitna sport-touring čelada vrhunskih karakteristik, prvenstveno namenjena za turistična potepanja, popotniške moto užitke, pa tudi za doseganje višjih hitrosti. Je lahka, tiha in mirna. Odlična mešanica funkcionalnosti ter udobja, ki zadovolji potrebe tudi najbolj zahtevnih motoristov. V primerjavi z X-602 ponuja boljši aerodinamični preboj, več udobja, boljše prezračevanje, senčilo vgrajeno za vizirjem, …

Oba modela lahko preizkusiš tudi na testni vožnji s svojim motorjem in na ta način ugotoviš, kateri model bolj ustreza tvojim željam in potrebam. Vljudno vabljen na obisk!

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

X-lite X-602 je vstopni model v razred ročno izdelanih čelad iz kompozitnih materialov. Za konkurenčno ceno ponuja vrhunsko udobje, zanesljivost, varnost in kvaliteto brez kompromisov. Dobro se obnese na motociklih tipa naked, Caffe racer, Streetfight, … Po X-602 zelo rade sežejo tudi sopotnice.

X-lite X-702 pa je kompozitna sport-touring čelada vrhunskih karakteristik, prvenstveno namenjena za turistična potepanja, popotniške moto užitke, pa tudi za doseganje višjih hitrosti. Je lahka, tiha in mirna. Odlična mešanica funkcionalnosti ter udobja, ki zadovolji potrebe tudi najbolj zahtevnih motoristov. V primerjavi z X-602 ponuja boljši aerodinamični preboj, več udobja, boljše prezračevanje, senčilo vgrajeno za vizirjem, …

Oba modela lahko preizkusiš tudi na testni vožnji s svojim motorjem in na ta način ugotoviš, kateri model bolj ustreza tvojim željam in potrebam. Vljudno vabljen na obisk!

Lp, Boris Kompare B)

Takšen odgovor sem pričakoval. Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker si je moja žena vedno tiščala slušalke pod čelado sem zmontiral basic kit in pri Compaco kupil multimedia wire X..., vendar pa zvok ni takšen kot bi moral bit, zmanjka mu glasu, glasba se sliši OK, glas pa izgine oz. kot da zraven nebi peli. A sem kaj narobe naredil? Tudi konektorje sem pogledal oz če je konektor dobro vležan v čelado, pa še vedno isto. A se da kaj naredit, ker sedaj slišima samo instrumental glasbo :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker si je moja žena vedno tiščala slušalke pod čelado sem zmontiral basic kit in pri Compaco kupil multimedia wire X..., vendar pa zvok ni takšen kot bi moral bit, zmanjka mu glasu, glasba se sliši OK, glas pa izgine oz. kot da zraven nebi peli. A sem kaj narobe naredil? Tudi konektorje sem pogledal oz če je konektor dobro vležan v čelado, pa še vedno isto. A se da kaj naredit, ker sedaj slišima samo instrumental glasbo :(

Preveri elektronsko kartico, ki si jo vgradil pod pokrovček N-Com na čeladi. Na eni strani je modre, na drugi pa rdeče barve. V konfiguracijski postavitvi čelada+Basic Kit+Multimedijski kabel X, mora biti elektronska kartica obrnjena tako, da bo vidna rdeča stran kartice in napis STEREO.

V tem primeru bi moral biti v čelado posredovan zvok takšne jakosti in kvalitete, kakršna je izhodna moč predvajalnika glasbe MP3.

Lp, Boris Kompare B)

Popravljeno . Popravil kompi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Boris,

sem kupec dveh srebrnih Nolan N85 čelad z vgrajenim komunikacijskim sistemom intercom kit.

- Do sedaj sem mogoče 4x uporabljal komunikacijski sistem in pri vožnji nad 100 km/h je občasno možno slišati nekakšno pokanje. Punca pravi, da tega pokanja ne sliši. Kje bi lahko bila težava? Komplet je nov.

- Čelada kupljena kakšno leto nazaj ima na sredini sončne zaslonke (zatemnjen notranji vizirček) vidne praske in so precej moteče, na moji čeladi, ki je še leto starejša, pa teh prask ni opaziti. Nastale so ob spuščanju in dviganju te zaslonke.

Sem večinoma v Ljubljani in imam v kratkem tudi namen stopiti do KMC-ja.

Lp,

Martin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveri elektronsko kartico, ki si jo vgradil pod pokrovček N-Com na čeladi. Na eni strani je modre, na drugi pa rdeče barve. V konfiguracijski postavitvi čelada+Basic Kit+Multimedijski kabel X, mora biti elektronska kartica obrnjena tako, da bo vidna rdeča stran kartice in napis STEREO.

V tem primeru bi moral biti v čelado posredovan zvok takšne jakosti in kvalitete, kakršna je izhodna moč predvajalnika glasbe MP3.

Lp, Boris Kompare B)

Elektronska kartica ima konektorje samo na eni strani tako, da je drugače ne morem obrniti. Imam čelado N84 in basic kit 1. Ali je basic kit1 toliko sabše kavalitete kot basic kit2 - nebi smela biti takšna razlika oz. da sploh ne slišiš glasov? Kaj lahko naredim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Elektronska kartica ima konektorje samo na eni strani tako, da je drugače ne morem obrniti. Imam čelado N84 in basic kit 1. Ali je basic kit1 toliko sabše kavalitete kot basic kit2 - nebi smela biti takšna razlika oz. da sploh ne slišiš glasov? Kaj lahko naredim?

A kaj narediš, zapelji se do compaca v Velenje, škoda modrovanja, cajta pa živcev. Narediš en lep sobotni jutranji izlet z koristnim dejanjem in rešitvijo tvojega problema. Boris itak vse zrihta.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Boris,

sem kupec dveh srebrnih Nolan N85 čelad z vgrajenim komunikacijskim sistemom intercom kit.

- Do sedaj sem mogoče 4x uporabljal komunikacijski sistem in pri vožnji nad 100 km/h je občasno možno slišati nekakšno pokanje. Punca pravi, da tega pokanja ne sliši. Kje bi lahko bila težava? Komplet je nov.

Lahko, da je težava v motnjah, ki jih sistem ujame iz omrežja, lahko pa tudi zaradi mobilnega telefona ali drugih naprav, ki so priklopljene na sistem. Najpogosteje so tovrstne motnje zaznane v predelih s slabim omrežnim signalom GSM (ali UMTS) in pri prehodih med oddajniki. Motnje boš morda zmanjšal tako, da mobilni telefon odmakneš od čelade. Če pa tudi to ne bo pomagalo, bo potreben pregled sistema.

- Čelada kupljena kakšno leto nazaj ima na sredini sončne zaslonke (zatemnjen notranji vizirček) vidne praske in so precej moteče, na moji čeladi, ki je še leto starejša, pa teh prask ni opaziti. Nastale so ob spuščanju in dviganju te zaslonke.

Včasih se zgodi, da senčilo ni pravlno vstavljeno v ležišče, zaradi nepravilne poti dviganja pa se drgne ob školjko čelade, kar povzroča praske. Praske so lahko tudi posledica praha in umazanije, lahko pa je kriv tudi mehanizem VPS senčila. Da bi ugotovili vzrok težave, bi bilo potrebno čelado poslati na naš servis.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!