Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

Pozdravljeni.

Kot mladi motorist sem po nasvetu verjetno vseh motoristov sveta in zdravi logiki prvo kupil opremo. Po temeljitem raziskovanju interneta,

prebiranju ocen in filmčkov na youtube sem se odločil za n104 action. Šele po nakupljeni opremi sem šel delat izpit in na koncu še motor.

Na avtošoli sem vozil naked (kawa er5) in nad 80km/h sem komaj slišal učiteljico vožnje (komunikacija na max volumnu),

sem si reku ok, naked, sej na endurotu bo bolše.... Žal ne, vozim kawasaki kle in kljub temu da sem pričakoval nekaj hrupa, glede na preklopno naravo čelade,

nisem pričakoval toliko hrupa.

Na motorju imam akrapoviča in vseeno pri 100 km/h ne slišim več nič, Čelada začne šumeti pri nekje 60-70 in pri 90km/h me že pošteno moti.

Probal sem se tudi dvigovati/spuščati na motorju (da nisem imel glave slučajno v kakem vrtincu) in v nobenem položaju ni bilo boljše.

Čelada je drugače odlična, vidljivost je nora. ventilacija deluje po pričakovanjih in udobna je bolj kot domač fotelj, skratka vse ok.

V KMC Ljubljana pa so si vzeli čas in mi vse razkazali do potankosti, predlagali so mi tudi testno vožnjo :)

Skratka pohvale kompiju in prodajalcem v KMC-ju za odličen odnos do strank

Vseeno pa sem za mojih 355€ pričakoval čelado s katero bom lahko živel, sedaj vidim dve izbiri, probam čelado prodat dokler je nova in kupim kaj drugega, ali pa poštarju ukradem šipo in se skrijem pred vetrom.

Torej če zaključim, čelada je bila za moje pojme napaka. Mogoče deluje na velikih endurah z veliko vetrne zaščite, na mojem, zame, pa ne.

Če bom kupoval novo čelado se bom prvo oglasil pri KMC-ju in sprobal kaj od Nolana oz. X-lite.

Predvsem zaradi odličnega odnosa. B)

Za vikend bom probal en mikrofončič utaknt v čelado in kej posnet :D

Pri vprašanju hrupa v čeladi je potrebno upoštevati, da se na motor, motorista in površino čelade med vožnjo ujame zračni tok. Od tega, kako se zračni tok lomi, je odvisno ali je hrup večji ali manjši. Na količino hrupa pomembno vplivajo tako oblika čelade, izbira prave velikosti in modela, opremljenosti s prezračevalnimi sistemi in proti vetrnimi zaščitami, kot tudi krogotok zraka na motorju med vožnjo, nagib vetrobranskega stekla, drža, postava in način vožnje posameznika ... Vsaka malenkost šteje in različni vozniki lahko povsem enak model čelade, celo na istem motorju, doživljajo povsem različno. Tudi zato pri nas kupcem ponujamo, da še pred nakupom osebno preizkusijo izbrani model čelade, na lastnem motorju. Le na tak način se lahko izognejo slabi volji in izberejo zase najustreznejšo čelado.

Ne glede na vse povedano te vabim, da se s čelado oglasiš pri nas, kjer bomo čelado pregledali in skušali urediti stvari, ki te motijo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Kot mladi motorist sem po nasvetu verjetno vseh motoristov sveta in zdravi logiki prvo kupil opremo. Po temeljitem raziskovanju interneta,

prebiranju ocen in filmčkov na youtube sem se odločil za n104 action. Šele po nakupljeni opremi sem šel delat izpit in na koncu še motor.

Na avtošoli sem vozil naked (kawa er5) in nad 80km/h sem komaj slišal učiteljico vožnje (komunikacija na max volumnu),

sem si reku ok, naked, sej na endurotu bo bolše.... Žal ne, vozim kawasaki kle in kljub temu da sem pričakoval nekaj hrupa, glede na preklopno naravo čelade,

nisem pričakoval toliko hrupa.

Na motorju imam akrapoviča in vseeno pri 100 km/h ne slišim več nič, Čelada začne šumeti pri nekje 60-70 in pri 90km/h me že pošteno moti.

Probal sem se tudi dvigovati/spuščati na motorju (da nisem imel glave slučajno v kakem vrtincu) in v nobenem položaju ni bilo boljše.

Čelada je drugače odlična, vidljivost je nora. ventilacija deluje po pričakovanjih in udobna je bolj kot domač fotelj, skratka vse ok.

V KMC Ljubljana pa so si vzeli čas in mi vse razkazali do potankosti, predlagali so mi tudi testno vožnjo :)

Skratka pohvale kompiju in prodajalcem v KMC-ju za odličen odnos do strank

Vseeno pa sem za mojih 355€ pričakoval čelado s katero bom lahko živel, sedaj vidim dve izbiri, probam čelado prodat dokler je nova in kupim kaj drugega, ali pa poštarju ukradem šipo in se skrijem pred vetrom.

Torej če zaključim, čelada je bila za moje pojme napaka. Mogoče deluje na velikih endurah z veliko vetrne zaščite, na mojem, zame, pa ne.

Če bom kupoval novo čelado se bom prvo oglasil pri KMC-ju in sprobal kaj od Nolana oz. X-lite.

Predvsem zaradi odličnega odnosa. B)

Za vikend bom probal en mikrofončič utaknt v čelado in kej posnet :D

Pri vprašanju hrupa v čeladi je potrebno upoštevati, da se na motor, motorista in površino čelade med vožnjo ujame zračni tok. Od tega, kako se zračni tok lomi, je odvisno ali je hrup večji ali manjši. Na količino hrupa pomembno vplivajo tako oblika čelade, izbira prave velikosti in modela, opremljenosti s prezračevalnimi sistemi in proti vetrnimi zaščitami, kot tudi krogotok zraka na motorju med vožnjo, nagib vetrobranskega stekla, drža, postava in način vožnje posameznika ... Vsaka malenkost šteje in različni vozniki lahko povsem enak model čelade, celo na istem motorju, doživljajo povsem različno. Tudi zato pri nas kupcem ponujamo, da še pred nakupom osebno preizkusijo izbrani model čelade, na lastnem motorju. Le na tak način se lahko izognejo slabi volji in izberejo zase najustreznejšo čelado.

Ne glede na vse povedano te vabim, da se s čelado oglasiš pri nas, kjer bomo čelado pregledali in skušali urediti stvari, ki te motijo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A gdo od vas dela v kakšni moto trgovini?

Namreč še kr kupujem čelado, in sicer v vsaki trgovini mi pravijo drugače.

Kakšno čelado naj kupim za cestni motor pa da nebo stala glih 400€? Ker mam slabo izkušnjo z čelado z katero sem delal ispit sem sedaj zelo v dilemi in se nikakor nemorem odločit kaj naj kupim? Katero je bolje za enak denar, x-lite ali nolan?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namreč še kr kupujem čelado, in sicer v vsaki trgovini mi pravijo drugače.

Kakšno čelado naj kupim za cestni motor pa da nebo stala glih 400€? Ker mam slabo izkušnjo z čelado z katero sem delal ispit sem sedaj zelo v dilemi in se nikakor nemorem odločit kaj naj kupim? Katero je bolje za enak denar, x-lite ali nolan?

Nekaj koristnega branja o tem, na kaj je dobro biti pozoren pri nakupu čelade, najdeš tukaj ->klik

Sicer pa te vljudno vabim, da se oglasiš v prodajnem centru z največjo izbiro čelad za moto užitke - Compaco v Velenju, kjer si bomo vzeli čas, ti strokovno svetovali in se potrudili, da najdemo najustreznešo čelado zate. Če se pripelješ z motorjem, boš lahko izbrano čelado še pred nakupom preizkusil tudi na testni vožnji z lastnim motorjem. Le tako boš namreč dobil pravi občutek za razlike in se enostavno odločil za tisto čelado, kar ti najbolj odgovarja.

Se vidimo!

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namreč še kr kupujem čelado, in sicer v vsaki trgovini mi pravijo drugače.

Kakšno čelado naj kupim za cestni motor pa da nebo stala glih 400€? Ker mam slabo izkušnjo z čelado z katero sem delal ispit sem sedaj zelo v dilemi in se nikakor nemorem odločit kaj naj kupim? Katero je bolje za enak denar, x-lite ali nolan?

zdravo!

če želiš super čelado s super servisom, potem vsekakor nolan ali x-lite.

sama imam x-lite 701 (še vedno jim imajo v outlet ponudbi) in je super! če ti kakšna velikost ustreza, potem je to vsekakor dober nakup. lahko pa se odločiš tudi za novo 702 ali pa 602. vsekakor pa jo pojdi poskusit v velenje h kompiju in tako boš sam vedel, če ti ustreza ali ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi pozdravljen!

Eno malo "freh" vprašanje ... ali v soboto 26.4. delate ali imate kolektivnega ????

Žena ima nekaj težav s čelado in potrebuje vašo pomoč. V soboto pa se bova vozila po vaših koncih.

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi pozdravljen!

Eno malo "freh" vprašanje ... ali v soboto 26.4. delate ali imate kolektivnega ????

Žena ima nekaj težav s čelado in potrebuje vašo pomoč. V soboto pa se bova vozila po vaših koncih.

LP

Blond

V soboto je 28. :grim

Kompi, v soboto bodo tam okrog vozili sesalci!

Popravljeno . Popravil sat500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kompi res je 28. v soboto

@sat500 kje pa bosta vidva ?

Popravljeno . Popravil Blond
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kompi res je 28. v soboto

@sat500 kje pa bosta vidva ?

Mogoče se pridruživa že v Šoštanju in se bomo skupaj peljali čez Sleme, zanesljivo pa prideva pred jamo, ko boste prišli nazaj ven

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi pozdravljen!

Eno malo "freh" vprašanje ... ali v soboto 26.4. delate ali imate kolektivnega ????

Žena ima nekaj težav s čelado in potrebuje vašo pomoč. V soboto pa se bova vozila po vaših koncih.

LP

Blond

V soboto 28.04. imamo odprto od 9-12h, v ponedeljek 30.04. pa od 8-18h.

Vljudno vabljen na obisk!

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Kompi.

V kratkem nameravam zamenjati Gsm aparat. Aparat, ki sedaj uporabljam me zelo heca z N-com bluetooth. Pred sedanjm aparatom ( Nokia ) sem uporabljal čisto navaden in zelo star aparat, kateri mi je dobor služil v povezavi z čelado. Ker si ne želim ponovnih problemov sem se napotil k operaterju Gsm aapartov in mu pojasnil problem. Trgovec pa mi je razložil, da bi moral vedeti na kateri osnovi zadeva deluje ( nekaj v stilu ADR ali podobno ) .

Mene pa zanima, ali obstaja kje kak spisek katerih telefonov se ne priporoča za povetavo z N-com bluetooth prvih generacji.

L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto 28.04. imamo odprto od 9-12h, v ponedeljek 30.04. pa od 8-18h.

Vljudno vabljen na obisk!

Lp, Boris Kompare B)

Hvala za odgovor.

Se bova v soboto z ženo oglasila.

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Kompi.

V kratkem nameravam zamenjati Gsm aparat. Aparat, ki sedaj uporabljam me zelo heca z N-com bluetooth. Pred sedanjm aparatom ( Nokia ) sem uporabljal čisto navaden in zelo star aparat, kateri mi je dobor služil v povezavi z čelado. Ker si ne želim ponovnih problemov sem se napotil k operaterju Gsm aapartov in mu pojasnil problem. Trgovec pa mi je razložil, da bi moral vedeti na kateri osnovi zadeva deluje ( nekaj v stilu ADR ali podobno ) .

Mene pa zanima, ali obstaja kje kak spisek katerih telefonov se ne priporoča za povetavo z N-com bluetooth prvih generacji.

L.p.

Vsi mobilni telefoni, opremljeni z brezžično tehnologijo Bluetooth, so kompatibilni s sistemom N-Com. Vendar pa so različni mobilni telefoni opremljeni z različno programsko opremo in funkcije, ki jih omogočajo posamezni mobilni telefoni, se med sabo precej razlikujejo. Žal seznama mobilnih telefonov in njihovih funkcij nimamo. Za Bluetooth Kit prve generacije smo pogosto zastavljena vprašanja in odgovore nanje objavili tukaj -> klik. Mobilnemu operaterju pa bodo morda v pomoč tehnične karakteristike, ki so objavljene tukaj -> klik na tehnične karakteristike.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto 28.04. imamo odprto od 9-12h, v ponedeljek 30.04. pa od 8-18h.

Vljudno vabljen na obisk!

Lp, Boris Kompare B)

Kompi HVALA za svetovanje v soboto. Žena je hvaležna.

Tanjše blazinice so sicer boljše kot originalne vendar še vedno tiščijo, predvsem v predelu ličnic.

Bom sedaj kak teden jaz vozil njeno čelado (čeprav premalo) in upam, da se blazinice kaj stisnejo.

Hvala in lep pozdrav

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi HVALA za svetovanje v soboto. Žena je hvaležna.

Tanjše blazinice so sicer boljše kot originalne vendar še vedno tiščijo, predvsem v predelu ličnic.

Bom sedaj kak teden jaz vozil njeno čelado (čeprav premalo) in upam, da se blazinice kaj stisnejo.

Hvala in lep pozdrav

Blond

Če se obrazne blazinice kljub temu ne bi posedle dovolj, se prosim ponovno oglasita pri nas, da uredimo zadevo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za kompija: se da dobit "spojler" oz osmerjevalnik zraka ki pride čez zgornji del čelade X-Lite X-801 RR Gothika in koliko bi bila cena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, mene pa zanima a ima N104 srebrne barve za 299 € tudi že zraven vložek proti rosenju vizirja s silikonsko obrobo ?

Že vnaprej hvala za odgovor :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za kompija: se da dobit "spojler" oz osmerjevalnik zraka ki pride čez zgornji del čelade X-Lite X-801 RR Gothika in koliko bi bila cena?

Načeloma da, vendar bi za točno informacijo nujno potreboval še podatek o velikosti in barvi čelade, da bi lahko preveril zalogo. Cena: 56€.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, mene pa zanima a ima N104 srebrne barve za 299 € tudi že zraven vložek proti rosenju vizirja s silikonsko obrobo ?

Že vnaprej hvala za odgovor :yea1:

Model čelade N104 SPECIAL (11-srebrne barve za 299€) v serijski opremi nima priloženega vložka proti megljenju vizirja, je pa le-ta na voljo kot opcija za doplačilo - 29,50€.

Vsi ostali modeli čelad N104 (CLASSIC, VOYAGE, ACTION) pa so že serijsko opremljeni tudi s Pinlockom s silikonsko obrobo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo Kompi! Eno vprašanje - imate na zalogi še kakšno x-701 v S velikosti?

Žal ne. Vse X-701 v velikosti S smo že razprodali.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi eno vprašanje: Če si v n-102 zmontiram n-com basic kit in ga hardwiram z garmin zumo, ali bo za delovanje potreboval baterijo, ali se bo napajal preko garmina?

Lp Crasher

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi eno vprašanje: Če si v n-102 zmontiram n-com basic kit in ga hardwiram z garmin zumo, ali bo za delovanje potreboval baterijo, ali se bo napajal preko garmina?

Lp Crasher

V navezi N-Com Basic Kit - multimedijski kablel - navigator Garmin Zumo, se sistem napaja preko navigatorja, zato baterija ni potrebna.

Za povezavo s satelitskim navigatorjem lahko uporabiš kabel Multimedia Wire2, označen s črko X. Glasba iz navigatorja bo predvajana v stereo načinu. V tej konfiguracijski postavitvi boš lahko v čeladi sprejemal navigatorjeva sporočila, ne bo pa mogoče uporabljati mobilnega telefona, če bi bil ta brezžično povezan z navigatorjem.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!