Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

Če te tišči ob strani, pol se da rešit z drugimi blazinicami, pa čelada se tud malo posede, če te pa na čelu, pol si pa napačno velikost kupil/a.

sploh ni panike,celada je dovolj velika, ker sem menjala iz M na L, ker me je prej tiscala na celu, zdaj ta L stevilka me pa tisci samo na enem mestu malo nad levim usesom in to tako, da smo se 2 dni nazaj morali na vsako uro ustaviti, da sem jo mal snela, :krneki: :krneki:

mislim, da je problem podkape, ker je Bajkersova in precej debela, pa se tisti siv je ful debel po celi glavi, no upam, da se usede...........

drugace celada vredu................, samo, ma saj sem sama kriva, ker sem sla na tako pot z novo celado, za te stvari je najboljsa moja stara Nolanka 100E, preklopna, ceprav nikoli ne ves kaj se zgodi, zato sem vzela ta novo :whistle: :whistle:

Popravljeno . Popravil tati
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh ni panike,celada je dovolj velika, ker sem menjala iz M na L, ker me je prej tiscala na celu, zdaj ta L stevilka me pa tisci samo na enem mestu malo nad levim usesom in to tako, da smo se 2 dni nazaj morali na vsako uro ustaviti, da sem jo mal snela, :krneki: :krneki:

mislim, da je problem podkape, ker je Bajkersova in precej debela, pa se tisti siv je ful debel po celi glavi, no upam, da se usede...........

drugace celada vredu................, samo, ma saj sem sama kriva, ker sem sla na tako pot z novo celado, za te stvari je najboljsa moja stara Nolanka 100E, preklopna, ceprav nikoli ne ves kaj se zgodi, zato sem vzela ta novo :whistle: :whistle:

Hajd, skoči v prvega Louisa in kupi njihovo svileno podkapo, pa si zadevo rešila.

Saj tole windstoper tak rabiš samo pozimi pa v snegu :)

Če rabiš naslov najbližjega Louisa pa javi na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah ni vsaka čelada za vsako glavo...sicer pa se čelade meri s podkapo ki jo boš rabila...in ne na golo glavo...tu pa ni nič x-lite kriv oziroma njen uvoznik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče nosiš očala ? :hmm:

Jaz imam navadna očala z dioptrijo in sončna očala z dioptrija. Sončna imajo precej debelejše "ogrodje" in pri njihovi nošnji v čeladi tudi prihaja do bolečin nad levim ušesom. Z navadnimi očali, ki imajo precej tenjši okvir teh težav nimam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah ni vsaka čelada za vsako glavo...sicer pa se čelade meri s podkapo ki jo boš rabila...in ne na golo glavo...tu pa ni nič x-lite kriv oziroma njen uvoznik

kdo pa govori o tem, da je celada kriva in njen uvoznik, daj beri kaj sem napisala ne patisto kar ti mislis, da je napisano :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče nosiš očala ? :hmm:

Jaz imam navadna očala z dioptrijo in sončna očala z dioptrija. Sončna imajo precej debelejše "ogrodje" in pri njihovi nošnji v čeladi tudi prihaja do bolečin nad levim ušesom. Z navadnimi očali, ki imajo precej tenjši okvir teh težav nimam.

ne nosim ocal, ampak je ocitno kriv rob podkape.......... :worship: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo pa govori o tem, da je celada kriva in njen uvoznik, daj beri kaj sem napisala ne patisto kar ti mislis, da je napisano :headbang: :headbang:

gospodična...umiri se no malo...pa saj ti nič nočem :)

pač sm dobu občutk iz tvojga posta kot da je nekdo drug kriv ker ti čelada ne stoji lepo na glavi. Če sm narobe zastopu se opravičujem...jst ko sm probaval čelado sm jo imel na glavi kar dosti časa in je bla ql, brez podkape (moja napaka). Nato sem dodal še svileno podkapo iz louisa in me je malo tiščala, vendar se je sedaj uneslo, imam pa enako čelado kot ti. Sedaj nimam problemov več. Hotel pa sm povedati da je potrebno čelado preizkusit tud s podkapo, kar pa očitno ti nisi storila in tu nisi ravnala prav. Kakorkoli že, upam da boš zadevo rešila in da nakup čelade ne bo denar vržen stran.

Aja, pa zanimivo da te tišči v predelu ušes, saj ima ravno tam x-lite veliko prostora prav z namenom da ušesni predel ne bi trpel.

pa LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tudi jaz imam cisto novo 801 rr, pa mi je skoraj glavo razneslo od bolecine na eni strani, vem, da je problem, ker pac uporabljam podkapo, ampak vseeno ne bi smela samo na eni tocki tako tiscati, celada je dovolj velika, zakaj se mi to dogaja ne vem, vsekakor jo pa kmalu prinesem v Veljenje in jo zrihtite, ker ne mislim pol place stran vrect......... :headbang: :headbang:

ja drugace bi bila super, samo, da gres na potovanje z njo v upanju, da bo vredu, pa potem skoraj znoris, zgleda tako kot bi ti ves cas nekdo s kladivom po glavi tolkel :headbang: :headbang:

Ljudje smo različni in zgodi se, da se, kljub pravilno izbrani velikosti, notranja školjka čelade ne prilega povsem obliki glave. Po določenem času nošnje se lahko to občuti kot močan pritisk na določeno točko na glavi, včasih se pozna samo kot odtis, predvsem pa je zelo moteče. Problem je enostavno rešljiv, vendar zahteva nekaj izkušenj, zato ti nastavitev radi brezplačno uredimo na našem servisu.

Če ti ni odveč, te vabim v Velenje, kjer ti bomo radi nastavili fino prileganje oz. notranjo školjko čelade prilagodili po obliki tvoje glave.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje smo različni in zgodi se, da se, kljub pravilno izbrani velikosti, notranja školjka čelade ne prilega povsem obliki glave. Po določenem času nošnje se lahko to občuti kot močan pritisk na določeno točko na glavi, včasih se pozna samo kot odtis, predvsem pa je zelo moteče. Problem je enostavno rešljiv, vendar zahteva nekaj izkušenj, zato ti nastavitev radi brezplačno uredimo na našem servisu.

Če ti ni odveč, te vabim v Velenje, kjer ti bomo radi nastavili fino prileganje oz. notranjo školjko čelade prilagodili po obliki tvoje glave.

Lp, Boris Kompare B)

za vse to se ti ze vnaprej zahvaljujem, pridem sigurno, sajsem zelo blizu doma, najvecji problem pa je, da me tisci cca. 1000 kilometrov od servisa.........

poskusila sem ze z cisto tanko podkapo in danasnji efekt je bil isti-zopet bolecina nad levim usesom in nikjer drugje, sem ze mislila blazinice ven vreci, a nic ne pomaga, tako da se vsekakor zelo kmalu vidimo na servisu...........

vsem hvala za pomoc. :worship: :worship: :worship: ..............rozi tebi pa en lep pozdravcek :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mali oglasi (mi) ne delujejo pa bom sem napisal - prodam čelado nolan n84 target n-com

flat black 34 M 1505g

pralna notranjost, VPS zatemnjen pol-vizir, pinlock, možnost vstavitve komunikacije n-com...

račun, garancija do 3.10.2012

skoraj nič rabljena (manj kot 1000 km)

200 evr

kontakt - ZS

http://www.motorcycle-superstore.com/1/1/3...COM-Helmet.aspx

post-349-1209908096_thumb.jpg

post-349-1209908149_thumb.jpg

post-349-1209908175_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko nekdo pove približno koliko je cena vloška proti meglenju vizirja! Prozoren ali pa zatemnjen. Mogoče bi vzel celo zatemnjenega! Rabil pa bi za čelado X-lite 801R!

Hvala! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko nekdo pove približno koliko je cena vloška proti meglenju vizirja! Prozoren ali pa zatemnjen. Mogoče bi vzel celo zatemnjenega! Rabil pa bi za čelado X-lite 801R!

Hvala! :)

Cena prozornega ali rahlo zatemnjenega vložka proti meglenju za X-801RR (s silikonsko obrobo) znaša 29,50 EUR.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena prozornega ali rahlo zatemnjenega vložka proti meglenju za X-801RR (s silikonsko obrobo) znaša 29,50 EUR.

Lp, Boris Kompare B)

eno vprašanje... ta ki ima silikonsko obrobo (mislim, da imam takega na x-lite 701)... a tega tudi lahko obrnem okoli? zakaj ima obrobo samo na eni strani?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se da dobiti kakšne popuste za čelade? hihi :blush:

Čelade skupine Nolan so v Sloveniji že v osnovi za 5% nižje, kot v sosednji Avstriji, Nemčiji … Samo v Sloveniji pa ponujamo še brezplačne testne vožnje, brezplačne zimske servise čelad, strokovno podporo in pomoč, hitro reševanje morebitnih reklamacij v sklopu 5-letne garancije in nadomestne dele tudi za 15 let stare čelade … To pa je, po mojem skromnem mnenju, precej več, kot tisti % popusta, s katerim te morebiti v prvem hipu prodajalec prepriča, a hkrati tudi takoj pozabi nate.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje... ta ki ima silikonsko obrobo (mislim, da imam takega na x-lite 701)... a tega tudi lahko obrnem okoli? zakaj ima obrobo samo na eni strani?

hvala

Vložki so po obeh straneh obdelani s snovjo, ki preprečuje megljenje vizirja. Vse vložke proti megljenju je potrebno obračati, saj se le-ti, ko so vpeti na vizir, sčasoma krivijo in izgubljajo kontakt z vizirjem. Med obe površini se v takih primerih lahko zalezeta vlaga in prah. Med vožnjo zaradi vibracij prah med površinama povzroča praske, vlaga pa povzroča megljenje vizirja.

Silikonska obroba na vložku skrbi za to, da ploščica še bolj tesno in lepše nalega na vizir, kar je še posebej pomembno takrat, ko so temepraturne razlike precejšnje in vlaga v zraku še posebej velika.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje... ta ki ima silikonsko obrobo (mislim, da imam takega na x-lite 701)... a tega tudi lahko obrnem okoli? zakaj ima obrobo samo na eni strani?

hvala

Lahko ga obrneš naokoli in bo na drugi (nesilikonski strani) delal kot običajen pinlock. Ampak ni pa nujno, da se ne bo zatikal na gumicah, ki tesnijo med čelado in vizirjem. Vsaj meni ( na prejšnji X-1002) se je zatikal zgoraj.

Tako, da to kombinacijo raje ne uporabljam. In glede na to, da je treba vložke vsake toliko obrnit, da se ukrivijo še na drugo stran, jih obrnem na narobe stran, če vem, da se nekaj časa ne bom vozil (npr. zima ali daljša odsotnost). Pred izletom pa jih obrnem nazaj.

Je pa res, da v normalnih pogojih in če je čelada vsak večer lepo shranjena na polici nekje na toplem tudi navadni pinlock zdrži dolgo. Če pa je nekje v težjih situacijah (npr. da je ponoči na vlažnem, pa da je veliko dežja med vožnjo ipd.) pa pride vgrajeni silikon do izraza in podaljša nezamegljenost vizirja za par uric ali pa mogoče za kak dan.

Skratka, js ga imam in pride prav.

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok. hvala za nasvet.

ufff. kako pride prav, sploh če začne deževat.

Popravljeno . Popravil ross|e20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vložki so po obeh straneh obdelani s snovjo, ki preprečuje megljenje vizirja. Vse vložke proti megljenju je potrebno obračati, saj se le-ti, ko so vpeti na vizir, sčasoma krivijo in izgubljajo kontakt z vizirjem. Med obe površini se v takih primerih lahko zalezeta vlaga in prah. Med vožnjo zaradi vibracij prah med površinama povzroča praske, vlaga pa povzroča megljenje vizirja.

Silikonska obroba na vložku skrbi za to, da ploščica še bolj tesno in lepše nalega na vizir, kar je še posebej pomembno takrat, ko so temepraturne razlike precejšnje in vlaga v zraku še posebej velika.

Lp, Boris Kompare B)

Ja ravno to se je meni zgodilo, da mi je opraskalo vizir in vložek proti meglenju na 801-ki. Kompi, predlagam, da v Nolanu oz. X-lite naredijo vložek proti meglenju, ki bo vpet na štirih koncih in ne samo na dveh kot je sedaj. Mogoče bi se zadeve s tem kaj popravile??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ravno to se je meni zgodilo, da mi je opraskalo vizir in vložek proti meglenju na 801-ki.

ja tudi jaz imam probleme s tem.

takoj ko sem dala vložek v čelado (nov vložek in nov vizir in nova čelada) se je vizir proti meglenju ful čudno "nakraspal". sicer samo po zgornjem robu, vendar se dost vidi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelade skupine Nolan so v Sloveniji že v osnovi za 5% nižje, kot v sosednji Avstriji, Nemčiji … Samo v Sloveniji pa ponujamo še brezplačne testne vožnje, brezplačne zimske servise čelad, strokovno podporo in pomoč, hitro reševanje morebitnih reklamacij v sklopu 5-letne garancije in nadomestne dele tudi za 15 let stare čelade … To pa je, po mojem skromnem mnenju, precej več, kot tisti % popusta, s katerim te morebiti v prvem hipu prodajalec prepriča, a hkrati tudi takoj pozabi nate.

Lp, Boris Kompare B)

Boris, enkraten odgovor. Sicer pa konec leta omogočaš take popuste, da se definitivno nakup splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene pa zanima kako je pri nas z nolanovo 5letno evropsko garancijo. Piše nekaj v stilu " This warranty is valid to the entire teritory of Europe ... "

Torej, če kupiš čelado nekje v EU (ne v SLO), ali moraš uveljavljati garancijo pri dealerju kjer si jo kupil, ali se lahko obrneš na zastopstvo Nolan-a v Sloveniji ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako je pri nas z nolanovo 5letno evropsko garancijo. Piše nekaj v stilu " This warranty is valid to the entire teritory of Europe ... "

Torej, če kupiš čelado nekje v EU (ne v SLO), ali moraš uveljavljati garancijo pri dealerju kjer si jo kupil, ali se lahko obrneš na zastopstvo Nolan-a v Sloveniji ?

V garancijski izjavi je navedeno: " This warranty is valid to the entire teritory of Europe ... " in tudi: »pravilno in v celoti izpolnjeni garancijski list z računom ter izdelek z napako posredujte pooblaščenemu prodajnemu mestu, pri katerem ste čelado kupili ….«

Logično je, da se garancijski zahtevek uveljavlja na prodajnem mestu, kjer je bil izdelek kupljen. Servisi in garancijska popravila namreč predstavljajo strošek in prav je, da ga prevzame tisti, ki je izdelek prodal.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Servisi in garancijska popravila namreč predstavljajo strošek in prav je, da ga prevzame tisti, ki je izdelek prodal.

aha, torej garancijska popravila so v breme prodajalca in ne proizvajalca ? Mislil sem pač, da popravila v garancijskem

roku krije proizvajalec, saj on daje garancijo ... hmmmm vseeno hvala za info, dobro je vedeti kako stvari pri nas stojijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!