Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

V garancijski izjavi je navedeno: " This warranty is valid to the entire teritory of Europe ... " in tudi: »pravilno in v celoti izpolnjeni garancijski list z računom ter izdelek z napako posredujte pooblaščenemu prodajnemu mestu, pri katerem ste čelado kupili ….«

Logično je, da se garancijski zahtevek uveljavlja na prodajnem mestu, kjer je bil izdelek kupljen. Servisi in garancijska popravila namreč predstavljajo strošek in prav je, da ga prevzame tisti, ki je izdelek prodal.

Lp, Boris Kompare B)

Potem je tale "evropska garancija" čisti marketinški nateg, če jaz prav razumem? Pod tole evropsko garancijo si jaz predstavljam, da če bom šel recimo na pot v nemčijo in če se v nemčiji z čelado zgodi nekaj kar se nebi smelo, najdem pooblaščenega prodajalca za Nolan in mi zadevo brezplačno odpravi?

Če pa to ni res, je pa to ena čist mini lokalna garancija, ki velja samo v trgovini, kjer si čelado kupil.

Ok, pa da nebom jaz neki na pamet govoril, je najbolje da kar kompija vprašamo kaj pomeni tale: " This warranty is valid to the entire teritory of Europe ... "?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evropska garancija je ustaljena praksa dobrih navad evropskih podjetij pri reševanju reklamacij. V tekstu garancijske izjave je natančno opisano kje garancija velja in kakšen je predpisan postopek za uveljavljanje reklamacij:

"… PREDPISAN POSTOPEK ZA UVELJAVLJANJE REKLAMACIJ

Ob uveljavljanju reklamacije upoštevajte naslednji postopek: pravilno in v celoti izpolnjeni garancijski list z računom ter izdelek z napako posredujte pooblaščenemu prodajnemu mestu, pri katerem ste čelado kupili.

Še preden se napotite k pooblaščenemu prodajalcu, vam svetujemo, da natančno preberete navodila za uporabo, ki so priložena k čeladi. Za vašo varnost in varnost drugih morate natančno upoštevati navodila za uporabo.

...

Ta garancija je pravnomočna na celotnem evropskem ozemlju in je edina izdana garancija v povezavi s prodajo Nolan® in X-Lite® čelad. Garancija ne omejuje pravic kupca, ki so uzakonjene v direktivi evropske unije: European Union Directive 1999/44EC…"

Lp, Boris Kompare B)

Popravljeno . Popravil kompi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izdelek z napako posredujte pooblaščenemu prodajnemu mestu, pri katerem ste čelado kupili

Tut mene zanima komu potem posreduješ čelado, če se recimo to pooblaščeno prodajno mesko, kjer si čelado kupil zapre? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ga obrneš naokoli in bo na drugi (nesilikonski strani) delal kot običajen pinlock. Ampak ni pa nujno, da se ne bo zatikal na gumicah, ki tesnijo med čelado in vizirjem. Vsaj meni ( na prejšnji X-1002) se je zatikal zgoraj.

Tako, da to kombinacijo raje ne uporabljam. In glede na to, da je treba vložke vsake toliko obrnit, da se ukrivijo še na drugo stran, jih obrnem na narobe stran, če vem, da se nekaj časa ne bom vozil (npr. zima ali daljša odsotnost). Pred izletom pa jih obrnem nazaj.

Je pa res, da v normalnih pogojih in če je čelada vsak večer lepo shranjena na polici nekje na toplem tudi navadni pinlock zdrži dolgo. Če pa je nekje v težjih situacijah (npr. da je ponoči na vlažnem, pa da je veliko dežja med vožnjo ipd.) pa pride vgrajeni silikon do izraza in podaljša nezamegljenost vizirja za par uric ali pa mogoče za kak dan.

Skratka, js ga imam in pride prav.

LP, M.

Hallo!

Ne vem , če sem prav razumel vendar vseeno!

Pinloock vložek ima silikon na eni strani ravno zato da se oprime osnovnega vizirja kar naj bi ustavilo npr. vaš topel izdih v hladnih dneh na os. vizir.

Ne razumem pa kako naj to prepreči če ga samo obrneš in vstaviš v čepke!? Niti pod razno se ne prileže tako tesno k vizirju, da bi ne nastajalo rosenje.

Pinloock vizirji so bolj občutljivi tako, da je treba biti kar pazljiv. Sam jih samo z ene strani čistim z mikrokrpo in vodo.

Tole je novo naprodaj in ima zelo dober vizir in zračenje!

post-18381-1211455878_thumb.jpg

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izdelek z napako posredujte pooblaščenemu prodajnemu mestu, pri katerem ste čelado kupili

Tut mene zanima komu potem posreduješ čelado, če se recimo to pooblaščeno prodajno mesko, kjer si čelado kupil zapre? :hmm:

V takem primeru se obrneš na generalnega zastopnika za Slovenijo in ta bo uredil zadeve.

Sicer pa, vsaj kar se tiče čelad skupine Nolan, naj vas ne skrbi. Tu smo zato, da vam stojimo ob strani tudi takrat, ko naletite na težave.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hallo!

Ne vem , če sem prav razumel vendar vseeno!

Pinloock vložek ima silikon na eni strani ravno zato da se oprime osnovnega vizirja kar naj bi ustavilo npr. vaš topel izdih v hladnih dneh na os. vizir.

Ne razumem pa kako naj to prepreči če ga samo obrneš in vstaviš v čepke!? Niti pod razno se ne prileže tako tesno k vizirju, da bi ne nastajalo rosenje.

Pinloock vizirji so bolj občutljivi tako, da je treba biti kar pazljiv. Sam jih samo z ene strani čistim z mikrokrpo in vodo.

Lp

Vložki so po obeh straneh obdelani s snovjo, ki preprečuje megljenje vizirja. Vse vložke proti megljenju je potrebno obračati, saj se le-ti, ko so vpeti na vizir, sčasoma krivijo in izgubljajo kontakt z vizirjem. Med obe površini se v takih primerih lahko zalezeta vlaga in prah. Med vožnjo zaradi vibracij prah med površinama povzroča praske, vlaga pa povzroča megljenje vizirja.

Silikonska obroba na vložku skrbi za to, da ploščica še bolj tesno in lepše nalega na vizir, kar je še posebej pomembno takrat, ko so temepraturne razlike precejšnje in vlaga v zraku še posebej velika.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... Tu smo zato, da vam stojimo ob strani tudi takrat, ko naletite na težave. .....

Edini, ki to zares počnete. Lahko potrdim iz prve roke. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evropska garancija je ustaljena praksa dobrih navad evropskih podjetij pri reševanju reklamacij. V tekstu garancijske izjave je natančno opisano kje garancija velja in kakšen je predpisan postopek za uveljavljanje reklamacij:

"… PREDPISAN POSTOPEK ZA UVELJAVLJANJE REKLAMACIJ

Ob uveljavljanju reklamacije upoštevajte naslednji postopek: pravilno in v celoti izpolnjeni garancijski list z računom ter izdelek z napako posredujte pooblaščenemu prodajnemu mestu, pri katerem ste čelado kupili.

Še preden se napotite k pooblaščenemu prodajalcu, vam svetujemo, da natančno preberete navodila za uporabo, ki so priložena k čeladi. Za vašo varnost in varnost drugih morate natančno upoštevati navodila za uporabo.

...

Ta garancija je pravnomočna na celotnem evropskem ozemlju in je edina izdana garancija v povezavi s prodajo Nolan® in X-Lite® čelad. Garancija ne omejuje pravic kupca, ki so uzakonjene v direktivi evropske unije: European Union Directive 1999/44EC…"

Lp, Boris Kompare B)

Če sem kupil čelado v KMC-ju in jo prinesem vam v velenje z zahtevo po garanciji in računom od kmc-ja, ker mi je pač bližje do velenja me boste zavrnali in poslali v lj?

Pa tudi če bi jo prinesel katerikoli drugemu prodajacu iz vaše prodajne mreže v slo, se mi zdi da bi mi lahko sprejel čelado v garancijo. Sej to ni za trgovca verjetno noben strošek, ampak izključno od proizvajalca ali pa generalnega uvoznika. Čelade, ki so bile sprejete pod reklamacijo itak vse romajo vam da potrdite reklamacijo ali pa jo ovržete (razen če gre bolj za malenkosti). Ali se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa, vsaj kar se tiče čelad skupine Nolan, naj vas ne skrbi. Tu smo zato, da vam stojimo ob strani tudi takrat, ko naletite na težave.

V to ne dvomim. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gusti, te čelade pooblaščeni prodajalci tako ali tako pošljejo v velenje na servis, če pa se ne da popravit pa le-ta roma v italijo, tako da če boš čelado prinesel v velenje boš compacu prihranil stroške poštnine :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gusti, te čelade pooblaščeni prodajalci tako ali tako pošljejo v velenje na servis, če pa se ne da popravit pa le-ta roma v italijo, tako da če boš čelado prinesel v velenje boš compacu prihranil stroške poštnine :yes:

Ma sej to pravim ... a ni čist vseeno kateremu trgovcu prineseš čelado, glavno da se da razbrat da ima veljavno garancijo. Ok ok sej zej bom pa nehal morit, ker verjamem da se v praksi manj komplicira kar se tega tiče.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem kupil čelado v KMC-ju in jo prinesem vam v velenje z zahtevo po garanciji in računom od kmc-ja, ker mi je pač bližje do velenja me boste zavrnali in poslali v lj?

Pa tudi če bi jo prinesel katerikoli drugemu prodajacu iz vaše prodajne mreže v slo, se mi zdi da bi mi lahko sprejel čelado v garancijo. Sej to ni za trgovca verjetno noben strošek, ampak izključno od proizvajalca ali pa generalnega uvoznika. Čelade, ki so bile sprejete pod reklamacijo itak vse romajo vam da potrdite reklamacijo ali pa jo ovržete (razen če gre bolj za malenkosti). Ali se motim?

Ne motiš se. Za vse Nolan čelade, prodane v mreži pooblaščenih prodajalcev v Sloveniji, poskrbimo v Velenju. Če ti je tako lažje, se lahko oglasiš tudi pri nas in uredili bomo zadeve.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupujem novo čelado ker je prva serija x-lite drsala po cesti. Zanima me za sport touring a se bol splaca nabavit 801 rr ali 701 ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupujem novo čelado ker je prva serija x-lite drsala po cesti. Zanima me za sport touring a se bol splaca nabavit 801 rr ali 701 ???

odvisno katera ti boljš paše na glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno katera ti boljš paše na glavo.

sej pomoje bi mi vsaka pasala na glavo če bi jo prej vsaj pou ure meu na glavi ampak tko me zanima izkušnje tistih k jo ze majo. 801 rr naj bi bila bol športen model pa me zanima če so kake bistvene razlike med 801 ter 701

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupujem novo čelado ker je prva serija x-lite drsala po cesti. Zanima me za sport touring a se bol splaca nabavit 801 rr ali 701 ???

jaz sem imel v ožjem izboru obe in ker ni bistvenih razlik kar se tiče varnosti sem se odločil probat prvo 701 ki mi je vizualno bila bolj všeč. ko sem jo probal na nekaj krogih okoli velenja in mi je kompi malo prilagodil oblazinjenje nisem potem niti več probal 801 ampak vzel 701. sem zadovoljen! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej pomoje bi mi vsaka pasala na glavo če bi jo prej vsaj pou ure meu na glavi ampak tko me zanima izkušnje tistih k jo ze majo. 801 rr naj bi bila bol športen model pa me zanima če so kake bistvene razlike med 801 ter 701

ja ni nujno

jaz sem šla v velenje, da bi vzela na testno vožnjo 801. pa jo dam gor, pa je bla tak tak. potem mi je prodajalec svetoval, naj še poskusim 701 in mi je veliko bolj ustrezala.

tako sem jo potestirala in je kmalu postala moja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ni nujno

jaz sem šla v velenje, da bi vzela na testno vožnjo 801. pa jo dam gor, pa je bla tak tak. potem mi je prodajalec svetoval, naj še poskusim 701 in mi je veliko bolj ustrezala.

tako sem jo potestirala in je kmalu postala moja

Sej se da po glavi jo naštimat. Mam izkušnje s prvo serijo x-lite k je bla še taka jajčasta :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima katero čelado izbrat 801rr ali 701 glede na to da se v obeh enako počutiš?

Kaj je tistih 50€ več za 801RR??? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima katero čelado izbrat 801rr ali 701 glede na to da se v obeh enako počutiš?

Kaj je tistih 50€ več za 801RR??? :?

Katera pa v osnovi manj piha?

Načeloma ne piha niti v X-801RR niti v X-701. Obe sta namreč namenjeni doseganju večjih hitrosti, lepo objameta vrat in imata močna tesnila. Sicer pa je X-801RR športna čelada najvišjega razreda, bolj čokate oblike, notranjost je športno trda, snemljivo in pralno oblazinjenje Unitherm je naporu primerno učinkovito, ima ojačano prezračevanje …

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma ne piha niti v X-801RR niti v X-701. Obe sta namreč namenjeni doseganju večjih hitrosti, lepo objameta vrat in imata močna tesnila. Sicer pa je X-801RR športna čelada najvišjega razreda, bolj čokate oblike, notranjost je športno trda, snemljivo in pralno oblazinjenje Unitherm je naporu primerno učinkovito, ima ojačano prezračevanje …

Lp, Boris Kompare B)

Se pravi za sport touring vožnjo bi bla skor bolš izbira 701 ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, oče je prejšn tedn uzeu N84 pr tebi. Sm mu reku naj se ne zaletava k njega je pač cena prepričala pa tist indijanc gor :D Mene pa moti k šumi za popizdit. Še tista zatemnjen mini vizir k je gor je užas k začne piskat če držiš glavo pod določenim kotom :unsure: Sam pa zna bit uporabna za kakšna dalša potovanja hitrosti do 100 km/h. Pa še N-com zna bit uporabna stvar če maš zumota gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi za sport touring vožnjo bi bla skor bolš izbira 701 ?

tko nekak sm ga tut jst zastopu, čeprav ne zgrešiš tudi z 801rr.

Jst mam sicer naked motor in me skrbi kak bi to od spodaj pihal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi za sport touring vožnjo bi bla skor bolš izbira 701 ?

jst jo mam za sport touring - sv650s

Kompi, oče je prejšn tedn uzeu N84 pr tebi. Sm mu reku naj se ne zaletava k njega je pač cena prepričala pa tist indijanc gor :D Mene pa moti k šumi za popizdit. Še tista zatemnjen mini vizir k je gor je užas k začne piskat če držiš glavo pod določenim kotom :unsure: Sam pa zna bit uporabna za kakšna dalša potovanja hitrosti do 100 km/h. Pa še N-com zna bit uporabna stvar če maš zumota gor.

tudi jaz sem kupila nolan n84, pa je bla ful glasna in ful je pihal okol nje. sem jo po dveh mesecih prodala in kupila 701. z 701 je veliko bolje, čeprav bi bilo še bolje, če bi menjala sprednjo šipco, ker mi veter piha direktno v čaledo že iz same šipce. tako da... pojdi in poskusi na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!