Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

No, dans sem imel moznost sprobat popolnoma novo x - 702... Probaval sem jo 300 km, vtisi so pa tkole. Vizir se zelo lepo zapre, celada tesni k sus.. Vendar pa me moti velik hrup v celadi - ne vem, ce je kaj boljsa od moje n84. Misljen je predvsem sum vetra, ki se je zmanjsal, ko sem pogledal bolj v tla, ali ko sem celado pomaknil bolj naprej - mi ni vsec v takem polozaju. Zracniki so idealni, ce spodaj vse odpres, skoraj prevec piha, zgornji pa zelo dobro zracijo. Ko sem imel vse zracnike odprte je bilo v celadi znosno toplo, z zgornjimi zracniki se to lepo resi. Soncna zaslonka je super, vendar bi se za moj okus lahko spustila malenkost nizje (ce dam celado bolj naprej je boljse, vendar mi tko ne pase). Ni pa motece, tako kot je. Se bom odlocil za nakup - ne vem, ni me v celoti prepricala, morda sem pricakoval tisjo celado. Na splosno bi jo kupil, vendar dvomim, da je vredna dve moji n84, katero imam 5 let in je se vedno ok..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, dans sem imel moznost sprobat popolnoma novo x - 702... Probaval sem jo 300 km, vtisi so pa tkole. Vizir se zelo lepo zapre, celada tesni k sus.. Vendar pa me moti velik hrup v celadi - ne vem, ce je kaj boljsa od moje n84. Misljen je predvsem sum vetra, ki se je zmanjsal, ko sem pogledal bolj v tla, ali ko sem celado pomaknil bolj naprej - mi ni vsec v takem polozaju. Zracniki so idealni, ce spodaj vse odpres, skoraj prevec piha, zgornji pa zelo dobro zracijo. Ko sem imel vse zracnike odprte je bilo v celadi znosno toplo, z zgornjimi zracniki se to lepo resi. Soncna zaslonka je super, vendar bi se za moj okus lahko spustila malenkost nizje (ce dam celado bolj naprej je boljse, vendar mi tko ne pase). Ni pa motece, tako kot je. Se bom odlocil za nakup - ne vem, ni me v celoti prepricala, morda sem pricakoval tisjo celado. Na splosno bi jo kupil, vendar dvomim, da je vredna dve moji n84, katero imam 5 let in je se vedno ok..

Najprej hvala, da si si vzel čas, preizkusil novo X-702 in delil svoja opažanja z nami!

Pri vprašanju hrupa je potrebno upoštevati, da se na motor, motorista in površino čelade med vožnjo ujame zračni tok, ki se lomi in povzroča turbulenco. Od tega, kako se lomi je odvisno ali je hrup večji ali manjši. Zgodilo se je že, da sta imela dva uporabnika, na enakem motorju in z isto čelado, povsem različni izkušnji. Na količino hrupa namreč pomembno vplivajo tudi krogotok zraka na motorju med vožnjo, nagib vetrobranskega stekla, drža in postava vsakega posameznika posebej ... Prav tako pomemben delež pri počutju na motorju ima pravilna pozicija čelade na glavi. Občutek imam, da si čelado na glavo poveznil previsoko. Z različno trdimi in debelimi ličnimi blazinicami bi lahko uredili, da bi ti ustrezala pravilna pozicija čelade na glavi. Na ta način bi morda lahko zmanjšali hrup, ki sedaj najbrž nastaja zaradi napačne pozicije in porušene aerodinamike.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala kompiju in njegovi ekipi, ki so mi včeraj posodili 702 in 802 na test!

kompi... zrihtajte tisto večjo protiveterno zaščito pri bradi, pa barve chece (lahko samo zame :P ), pa v velikosti S, pa pridem takoj po njo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni, zanima me vaše mnenje glede čelad x-lite 702 in 802. nevem katero izbrati, pri 702 me skrbi glede "ročke" za notranji vizir, da ni čelada glasna (kot naj bi bila N85). in pa odločam se med mat in lakirano...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@shark moje mnenje je takšno...pokliči v Velenje in se dogovori za test čelade in obe sprobaj na svojem motorju. Tak boš 100% vedel ali ti katera od teh dveh ugajata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@shark moje mnenje je takšno...pokliči v Velenje in se dogovori za test čelade in obe sprobaj na svojem motorju. Tak boš 100% vedel ali ti katera od teh dveh ugajata.

ah seveda bi, ampak je ravno v tem problem, v velenju sem že bil, čelade sem si ogledal ampak na žalost motor še ni vozen, zdaj ko bo pa popust je pa dobro čelade nabavit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dva mesca do popustov...jaz moram tudi 702 še probat :D 802 pa ni za mene, ker se z brado dotikam školke (pač mam čudno bučo :D ) pa še sončna zaslonka mi vseeno bol diši kot pa menjavanje vizirja pa še komplet vizir + pinlock je spet cca 70€ dodatnega stroška. Sončna očala pa so hudič na jutranji vožnji (rosenje) pa v kakih tunelih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, zanima me vaše mnenje glede čelad x-lite 702 in 802. nevem katero izbrati, pri 702 me skrbi glede "ročke" za notranji vizir, da ni čelada glasna (kot naj bi bila N85). in pa odločam se med mat in lakirano...

Zdravo!

Jaz ti lahko povem svoje mnenje. Sama vozim 701, testirala pa sem 702 in 802. Vozila sem vse 3 na isti dan in po isti cesti, do hitrosti 170 km/h.

1. 702

+: soncna zaslonka, tiha

-: podbradna protivetrna zascita absolutno premajhna in trenutno dobavljiva samo v 1 velikosti, barve

2. 802

+: barve, visji vidni kot

-: glasna, v predelu brade zelo kratka in se z brado dotukam celade

To je tako na hitro. Dokler ne bodo dobili drugega podbradnega dela, jaz ostajam na svoji 701.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, zanima me vaše mnenje glede čelad x-lite 702 in 802. nevem katero izbrati, pri 702 me skrbi glede "ročke" za notranji vizir, da ni čelada glasna (kot naj bi bila N85). in pa odločam se med mat in lakirano...

Čelado jer potrebno izbrati tudi glede na namen uporabe in vrsto motocikla, ki ga voziš.

Če kupuješ športno čelado za naganjanje s športakom, ki ima odprtega akrapoviča, potem tihe čelade ne potrebuješ. Pač pa potrebuješ dosti zraka. V tem primeru izberi X-802, športno čelado optimalnega volumna, najvišjih standardov, za vožnjo pri najvišjih hitrostih. Uporabljajo in priporočajo jo vrhunski mojstri športne vožnje Casey Stoner, Jorge Lorenzo, Marco Melandri, Charlos Checa …

Za živahno turistično vožnjo pa so dirkalne čelade preglasne. In čez glavo zlezejo pretesno, da bi jo bil užitek natikati več kot dvakrat na dan. Zato za turistična potepanja in popotniške moto užitke raje izberi X-702. Čelada ravno prav tesno zleze na glavo in jo udobno objame. Pred brado ima dovolj prostora za dihanje svežega zraka, VPS zaslonka, ki nadomešča sončna očala pa je vgrajena v notranjost čelade za vizirjem, zato zatemnjen vizir ni več potreben.

p.s. Doslej še nismo zaznali, da bi stikalo VPS senčila na X-702 povzročalo hrup.

p.p.s. @rosse20: povečana zaslonka pod brado za X-702 je že v pripravi.

Lp, Boris Kompare B)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

702 je tišja kot N85. Hrup povzroča samo "stikalo", ki preprečuje popolno zapiranje vizirja. Problem bi se najbrž dal rešiti že z zatesnitvijo prostora med t.i. stikalom in vizirjem. Ponavadi imam vedno čepke v ušesih, ko grem kam dlje, tu pa jih nisem potreboval. Čelado sem imel na preizkušnji cel dan, ravno tako tudi moja žena. Odločila sva se, da bojo to najine naslednje čelade. Najprej jo dobi moja :wub: , jaz bom pa N85 vozil še kakšno leto (najbrž), odvisno od $, €, hrk, ... :P .

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale opevana N104 pa po testih nič kaj ne blesti je kar nekaj čelad boljših:

http://www.testberic...helme_1082.html

V podjetju Compaco se zavedamo, da ni vsaka čelada za na vsako glavo in vsak motor. Poleg tega pa imajo vsake oči svojega malarja. Prav zato vsakemu kupcu, ki obišče izbrani testni center, zagotovimo brezplačno testno vožnjo s čelado. Da se lahko sam, na lastnem motociklu prepriča v ustreznost izbire. In doslej imamo z N104 praviloma zelo pozitivne izkušnje.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo, zdej me pa zanima če bo v sklopu posezonske razprodaje čelad oktobra na voljo tudi Nolan N85?

In ali se že približno ve kako veliki bodo popusti?

Se punca slini za N85 Stylish :D

Še to, so že kakšne informacije če v italiji pripravljajo nadgradnjo za N85?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Sam vozim x701, pa se mi zdo dobra čelada. Je pa res, da po 4. letih uporabe blazinice že malo mehke ostajajo in mi čelado pri večjih hitrostih potisne ob brado. Me prav zanima, kaj bi bilo v primeru padca!!

Sedaj pa me zanima, če imam mogoče napačno izbrano čelado oz. velikost školjke ali je to pač "normalno".

Bo pa seveda počasi potrebno nekaj novega nabavit in se bom definitivno pripeljal v velenje da najdem še za sebe kaj. Seveda v rangu X702, X802.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, zdej me pa zanima če bo v sklopu posezonske razprodaje čelad oktobra na voljo tudi Nolan N85?

In ali se že približno ve kako veliki bodo popusti?

Se punca slini za N85 Stylish :D

N85 bo v okviru posezonske razprodaje v mesecu oktobru znižana za 25%. N85 Stylish N-Com bo namsto € 279,95 takrat na voljo že za € 209,96.

Še to, so že kakšne informacije če v italiji pripravljajo nadgradnjo za N85?

Nekaj se šušlja o novi N86, vendar pa nas bo Nolan o novostih, ki jih je uspel pripraviti za novo sezono, seznanil na predstavitvenem sestanku 19.09.2012.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Sam vozim x701, pa se mi zdo dobra čelada. Je pa res, da po 4. letih uporabe blazinice že malo mehke ostajajo in mi čelado pri večjih hitrostih potisne ob brado. Me prav zanima, kaj bi bilo v primeru padca!!

Sedaj pa me zanima, če imam mogoče napačno izbrano čelado oz. velikost školjke ali je to pač "normalno".

Normalno je, da se z uporabo lične blazinice sčasoma posedijo, v kakšni meri pa je odvisno od pogostosti uporabe. Morda droben namig: s pranjem lahko lične blazinice ponovno pridobijo nekaj malega volumna.

Bo pa seveda počasi potrebno nekaj novega nabavit in se bom definitivno pripeljal v velenje da najdem še za sebe kaj. Seveda v rangu X702, X802.

Vljudno vabljen na obisk! X-702 in X-802sta na voljo tudi za brezplačne testne vožnje.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, mal sem zmeden, katero N104 v srebrni barvi moram izbrat, da ima ima že serijsko pinLock in boljše lakiranje, pa še to ali ima KMC testne N104 ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, mal sem zmeden, katero N104 v srebrni barvi moram izbrat, da ima ima že serijsko pinLock in boljše lakiranje, pa še to ali ima KMC testne N104 ?

Pozdravljeni

V KMC-ju imamo testne čelade. Več o testih si lahko preberite na spletni strani

Pokličite in si jo rezervirajte, da ne bo ob vašem prihodu v trgovino slučajno na testu...

Lep pozdrav, Matjaž Sušin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, mal sem zmeden, katero N104 v srebrni barvi moram izbrat, da ima ima že serijsko pinLock in boljše lakiranje, pa še to ali ima KMC testne N104 ?

Izbereš N104 CLASSIC N-COM - 1. Zunanja školjka pri tej različici je dvakrat lakirana in zaščitena s prozornim lakom, vložek proti megljenju s silikonsko obrobo pa je del serijske opreme.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam 104 , nisem še probal nositi očal , vendar zaslonka pride tako daleč nad nos da pomoje očala ne bi smela delat napote ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem

Danes smo dobil iz podjetja Compaco prek trgovine Moto sport dve čeladi na test za ženo. Jaz si lastim Nolan N43E air in sem zelo zadovoljen z njeno multifunkcijonalnostjo.

Za mojo ženo kot sopotnico je bilo prvo potrebno določiti pravo velikost in nato ugotoviti s katero se počuti ugodneje oziroma katera bi bila zanjo primernejša. Na testu, oziroma izbiri smo imeli Nolan N43E AIR in Nolan N104.

Po testnih vožnjah je padla odločitev na Nolan N43E air. Čelada je bistveno lažja in po potrebi je zračnejša. Pri čeladi N104 nas je motilo le, da ko smo se peljali z odprtim predbradnim delom, je bilo občutiti večji zračni upor zaradi masivnejšega predbradnega dela, pri čemer je trpel vrat. Pri N43E air preprosto odstraniš predbradni del in odpreš vizir. Pri N43Eair je ženo očaral velik vizir, kateri sega prek - pod brado in velik viden kot ( pogled ) na okolico ( saj veste ...ženske ne smejo nič zamuditi ;) ).

Odločitev je padla na Nolan N43E Air

Za trud in pozornost do strank se zahvaljujemo Comapco d.o.o. z g. Boris Kompare na čelu.

L.p.

Vaša zadovoljna stranka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ, zanima me kako se čelada X-lite 402 gt obnesla tudi v aktualnih razmerah (< 20 st. C), predvsem me zanima koliko je prepiha v čeladi oz.učinkovitost predbradne zaslonke.

@Ferek, zate vem, da jo imaš, tvoja mnenja so poštena, lepo prosim za kak zapis! Pa tudi drugi, seveda!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ, zanima me kako se čelada X-lite 402 gt obnesla tudi v aktualnih razmerah (< 20 st. C), predvsem me zanima koliko je prepiha v čeladi oz.učinkovitost predbradne zaslonke.

@Ferek, zate vem, da jo imaš, tvoja mnenja so poštena, lepo prosim za kak zapis! Pa tudi drugi, seveda!

Zakaj pa je ne bi preizkusil kar sam, na svojem motorju? X-lite X-402GT je na voljo za brezplačne testne vožnje in največ, kar lahko storiš za lastno zadovoljstvo je, da jo sam zapelješ. Noben testni voznik, niti najboljši motoristični kolega, ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade, kot prav ti sam!

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!