Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

Primerna :hmm: ....zame je primerna tista,ki mi je udobna ,pa naj bo švabska al pa ciganska :P preklopna al pa........

Ja, res je. Imaš prav .... tista ki ti je udobna .... samo kaj pa mogoče tud beseda ali dve o varnosti ??? sej tiste z rogovi so tud udobne, sam če so lepo na mehko podložene ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, res je. Imaš prav .... tista ki ti je udobna .... samo kaj pa mogoče tud beseda ali dve o varnosti ??? sej tiste z rogovi so tud udobne, sam če so lepo na mehko podložene ... :)

No prav,pol pa si kup neudobno pa varno :P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam na nakedu preklopno N104 pa je kar glasna (uporabljam kar malo skrajšane čepke), nisem pa primerjalz X-702 ali podobnimi integralnimi, ker sem prej rabil čelado kakor sem lahko kupil motor. :closedeyes:

Bi lahko kdo povedal kaj iz prve roke glede razlike v glasnosti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam na nakedu preklopno N104 pa je kar glasna (uporabljam kar malo skrajšane čepke), nisem pa primerjalz X-702 ali podobnimi integralnimi, ker sem prej rabil čelado kakor sem lahko kupil motor. :closedeyes:

Bi lahko kdo povedal kaj iz prve roke glede razlike v glasnosti?

Lahko ti povem ,da sem prej in še zdaj občasno uporabljal shoie XR1000 zdaj pa N104 in sem z slednjo veliko bolj zadovoljen.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla!

Mnenje o čeladi N84:

Stvar je taka, kupil čelado med časom jesenskih akcij. Naredil toliko km, da lahko podam svoje mnenje. Za orientacijo: Vozim turistično, na srednje dolge fure, naked motor, hitrost okoli 100 km/h... Sedaj je stara 6 let delam po 6-14K letno.

Udobje: Odstranljive blazinice so narejene lepo in so dobro fiksirane na školjko. Prileganje moji betici je zaenkrat odlično. Zapenjalni sistem micro lock deluje lepo, vendar včasih malo žuli (če si ga šlampasto pripnem-mogoče bi lahko bil manjši). Ocena 4

Blazinice so se posedle, kar je normalno za takšno uporabo. so pa še vedno v dobrem stanju. Blago je celo. Še vedno trdim, da bi lahko bil zapenjalni sistem manjši.

Teža: Čelada po teži sodi v zlato sredino. Ocena 3

Se še vedno podpišem pod tole.

Školjka: Za vse velikosti glave univerzalna školjka. Plastika izgleda kompaktna. Tudi ostali plastični deli so še vsi celi. Ocena 4

Vsi plastični deli celi. Razen znakov uporabe je barva še vedno lepa. popravim na 4,5. bi dal 5, če bi bila školjka v več velikostih.

Zračnost: Čelada ima dobro zračenje in solidno narejene knofke za odpiranje dotokov. Vizir se odpira postopoma. Na prvi stopnji ostane odprt za nekaj mm, kar je idealno za vroče poletne dni. V hladnih dneh se čelada obnese enako dobro (ni nadležnega pihanja v točno določen del glave-sinusi, podbradni del ) Ocena 4

Se še vedno podpišem pod tole. Mehanizem in knofki so še vedno celi. Čelada ni videla servisa niti enkrat.

Vizir: Mehanizem vizirja deluje BP. Na moji čeladi je montiran še sončni vizir, ki mi proti mojim pričakovanjem včasih pride celo prav.Vložek proti rosenju odlično služi svojemu namenu. Tudi v hladnih in vlažnih dnevih, se vizir ne rosi. Ocena 5

Še vedno 5. Pinlock je spustil dušo letos. Vizir je sicer popraskan, ker sem v glavo pokasiral več večjih kamnov in enega ptiča. Vizir je preživu... ptič žal ne. Vmes imel na glavi še par drugih čelad in sem opazil, da imajo nekoliko večje vidno polje.

Glasnost: Čelada je sorazmerno glasna. Nadležno žvižganje (sem se nanj že privadil-pri okoli 70 na uro) nastane pri določeni hitrosti zaradi temnega vizirja, ki je v zgornji legi. Probal brez njega in je boljše.

Čelada je precej glasna. Vidim, da so začeli dajati sončen vizir v notranjost čelade.

Varnost: Hvalabogu ne vem! Ugibam Ocena 3,5e

Kolikor sem slišal od drugih si zasluži precej več kot 3,5. Se posipam z pepelom. Sam hvalabogu nisem testiral.

Drugo: Z montiranim sončnim vizirjem, se glavni vizir ne odpre do konca. Težava je v tem, da gre rob vizirja ravno v ravnini oči, kar je rahlo nadležno (pač ne smeš vizirja odpred čist dokonca).

Tole sem se navadil. Je pa sončni vizir drgnil po glavnem vizirju. K sreči je vse skupaj izven vidnega polja.

Veliko dodatne opreme: pod bradni del, usmerjevanik zraka, baje primerno za tiste z očalami...

Nakup: Odnos gospoda, ki mi je v Velenju prodal čelado zelo korekten. Iz branja ostalih pohval sklepam, da je enako dobro poskrbljeno še za servis. Ocena 5

Kot sem slišal še vedno vse po starem. Lepo da držite nivo na enaki ravni.

Čelada bom z veseljem uporabljal nekaj let. Priporočam vsem, ki iščete dobro razmerje med ceno in kvaliteto. Primerna za vsakodnevno uporabo in turistično vožnjo.

V tem razredu, za ta denar, po mojem mnenju še vedno dober nakup.

Ker je moja odslužila svoje, se bom, ko se losam gužve odguncal po novo. Da ne bo kdo mislu, da je to idealna čelada, ker bi lahko bilo par stvari boljših. Ampak takole pod črto gre pa za dost kvalitetno robo. Plus je tudi dejstvo, da po parih letih še vedno dobiš nov vizir ali pa kakšno drugo malenkost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je moja odslužila svoje, se bom, ko se losam gužve odguncal po novo. Da ne bo kdo mislu, da je to idealna čelada, ker bi lahko bilo par stvari boljših. Ampak takole pod črto gre pa za dost kvalitetno robo. Plus je tudi dejstvo, da po parih letih še vedno dobiš nov vizir ali pa kakšno drugo malenkost.

N84, če nimaš velike sreče, da bi imeli še staro zalogo tvoje velikosti, se ne da dobiti več.

Naslednjica je N85, ampak pozor, je čisto druga čelada, jo nujno dobro pretestiraj pred nakupom.

Sam sem bil z N84 precej bolj zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Rabil bi pomoč in sicer, če ima kdo morda račun od čelade x-lite 701, rabim pa za zavarovalnico... če ima kdo mi naj javi na pm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

N84, če nimaš velike sreče, da bi imeli še staro zalogo tvoje velikosti, se ne da dobiti več.

Naslednjica je N85, ampak pozor, je čisto druga čelada, jo nujno dobro pretestiraj pred nakupom.

Sam sem bil z N84 precej bolj zadovoljen.

Naslednica n85 je že n86, na italijanski strani od Nolana so že.

Popravljeno . Popravil nxyz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni. Rabil bi pomoč in sicer, če ima kdo morda račun od čelade x-lite 701, rabim pa za zavarovalnico... če ima kdo mi naj javi na pm.

Zavarovalnica ti bo, vsaj po mojih izkušnjah, povrnila škodo tudi na podlagi predračuna. Probaj se zmenit v Compaco, naj ti pošljejo po fax-u ali pošti. Pa uspešno pogajanje želim.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za kompija. Namen imam kupiti komunikacijski set zame in za punco, pa me zanima če bodo/so kakšne akcije za n-com komunikacijske sete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za kompija. Namen imam kupiti komunikacijski set zame in za punco, pa me zanima če bodo/so kakšne akcije za n-com komunikacijske sete.

Enako tudi mene zanima;)))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkusnje z x-lite 551?? zanimam se za nakup, pa ne bi bil rad spet razocaran, tako kot sem zdaj z n85...

HVALA in LP!

Popravljeno . Popravil Marjanček
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje zaradi česa te je n85 razočarala...

Definitivno pa se takoj ko ju daš na glavo čuti, da je 551 stopnico višje kot n85.

Pri n85 imaš za zapenjanje microlock, napram standardnim dd obročkom.

Osebno se mi zdi 551 rahlo bolj glasna kot n85 (tudi če daš kljun dol)

Ampak je res malenkostna razlika. Zračenje je nekje podobno.

Meni mi na 551 sončni vizir sede skoraj do nosa. Pri n85 pa mi vizir ne pokrije celotnega vidnega polja in spodi vidim pod vizir (če razumeš kaj hočem povedat?).

Imam doma obe in če potegnem črto, mi je 551 kar konkretno boljša. Kljun pa itak zmaga :D Nekako je boljše imet obraz v senci, kot pa samo za sončnim vizirjem :)

Pejdi jo probat če upaš ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razocaran pri n85 sem predvsem zaradi glasnosti celade, rosenja soncnega vizirja in par cirickov, ki so se naselili v celado...;) Botreba x-551 preizkusit, sploh ce pravis, da je se za odtenek bolj glasna od n85...

Hvala za konkreten odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razocaran pri n85 sem predvsem zaradi glasnosti celade, rosenja soncnega vizirja in par cirickov, ki so se naselili v celado... ;) Botreba x-551 preizkusit, sploh ce pravis, da je se za odtenek bolj glasna od n85...

Hvala za konkreten odgovor!

Če se ti gre za glasnost definitivno poglej tudi x-lite x-702. :)

Zelo tiha, lahka in stabilna čelada. Dobro se obnese tudi na endurah ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, a bi katero od teh dveh čelad tudi dobil po znižani ceni -25 % ?

Trenutno akcijsko znižanje cen velja za čelade iz zaloge. Celotno ponudbo najdeš tukaj -> klik. Čeladi N104 Stoner N-Com in N104 Special N-Com pa sta del nove kolekcije in bosta na voljo v prodajni sezoni 2013.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za kompija. Namen imam kupiti komunikacijski set zame in za punco, pa me zanima če bodo/so kakšne akcije za n-com komunikacijske sete.

Trenutno so cene že znižane za N-Com Intercom Kit, N-Com Bluetooth Kit 3 in N-Com sistem B4. Poleg tega bomo že v kratkem predstavili nove N-Com izdelke, ki bodo na voljo po zelo konkurenčnih in sprejemljivih cenah. Načrt akcij za naslednjo sezono pa je še v pripravi in bo nanj potrebno še malo počakati.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razocaran pri n85 sem predvsem zaradi glasnosti celade, rosenja soncnega vizirja in par cirickov, ki so se naselili v celado... ;) Botreba x-551 preizkusit, sploh ce pravis, da je se za odtenek bolj glasna od n85...

Hvala za konkreten odgovor!

Največ, kar lahko storiš za svoje zadovoljstvo je, da čelado še pred nakupom preizkusiš na svojem motorju. Noben testni voznik, niti najboljši motoristični kolega, ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade, kot prav ti sam! Na istem motorju lahko namreč dva različna motorista, enako čelado doživita povsem različno. Različne postave, drža na motorju, način vožnje in številni drugi dejavniki, so lahko pomemben vzrok, da zračni tok različno objame čelado in se na njej tudi različno lomi. To pa lahko pomeni tudi več ali manj hrupa v čeladi. Pri nas imamo za brezplačne preizkuse ves čas na voljo tudi N85 in X-551, zato vljudno vabljen na obisk!

VPS senčilo na čeladi N85 je obdelano z zaščitnim nanosom proti megljenju in se praviloma ne bi smelo zamegliti.

Če si čelado kupil v Sloveniji, nam jo lahko pošlješ na brezplačni servisni pregled, kjer bomo odpravili morebitne čričke v čeladi. Ne pozabi priložiti računa/potrjene garancije, kar ti bo zagotovilo brezplačno storitev.

Lp, Boreis Kompare B)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno so cene že znižane za N-Com Intercom Kit, N-Com Bluetooth Kit 3 in N-Com sistem B4. Poleg tega bomo že v kratkem predstavili nove N-Com izdelke, ki bodo na voljo po zelo konkurenčnih in sprejemljivih cenah. Načrt akcij za naslednjo sezono pa je še v pripravi in bo nanj potrebno še malo počakati.

Lp, Boris Kompare B)

Ker ga čez komot ni bom kar tukaj vprašal. Jaz imam čelado X-lite 701, punca pa čelado drugega proizvajalca. Katere n-com sisteme priporočate? Tukaj naj povem da me sistemi na kabel ne zanimajo, ideja je da bo punca kmalu tudi sam vozila motor :OK:

Zanima me še cena, ker na je na vaši strani nesem zasledil (lahko da je kje npisano pa ne vidim).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ga čez komot ni bom kar tukaj vprašal. Jaz imam čelado X-lite 701, punca pa čelado drugega proizvajalca. Katere n-com sisteme priporočate? Tukaj naj povem da me sistemi na kabel ne zanimajo, ideja je da bo punca kmalu tudi sam vozila motor :OK:

Zanima me še cena, ker na je na vaši strani nesem zasledil (lahko da je kje npisano pa ne vidim).

Za povezavo motor-motor, bi najprej potrebovala dve Nolanovi (X-lite) čeladi, ki sta že pred-pripravljeni za uporabo Nolanovega komunikacijskega sistema N-Com.

Na čelado X-701 bi bilo potem potrebno namestiti N-Com BX4 (v pripravi za sezono 2013 - predvidena cena € 285,-); na drugo Nolanovo čelado pa odvisno od modela čelade: na recimo N104 sistem B4 (trenutno znižano na € 255,60), na druge pa N-Com Basic Kit2+Bluetooth Kit3 (trenutno znižano na € 236,10). Opisane kombinacije ustrezajo povezavi motor-motor na 500-800 metrov. Na voljo so seveda tudi cenjše različice, z manjšo zmogljivostjo (doseg cca 20m), manj razpoložljivimi funkcijami in možnostjo vgradnje tudi v čelade drugih proizvajalcev.

Če bi tako želela, lahko sisteme preizkusita tudi v živo, na lastnem motorju!

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kompi pozdravljen,

Imam vprašanje ki bi verjetno zanimalo tudi marsikoga drugega na tem forumu zato ga zastavljam tukaj.

Kako je z garancijo in servisiranjem čelade če je vanjo vgrajen interkom ki ni namenski za to čelado (ni N-com)? Vgrajen je bil brez posegov v konstrukcijo čelade vendar je prilepljen, prav tako slušalke v za to namenjena ležišča. Notranje oblazinjenje je nespremenjeno in se ga da tudi odstraniti kot v prvotnem stanju čelade.

Zanima me za čelado N103 ker imam problem z mehanizmom za senčni vizir. Poseg vgradnje interkoma pa po mojem mnenju nima veze s tem mehanizmom.

Lp Tomaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi pozdravljen,

Imam vprašanje ki bi verjetno zanimalo tudi marsikoga drugega na tem forumu zato ga zastavljam tukaj.

Kako je z garancijo in servisiranjem čelade če je vanjo vgrajen interkom ki ni namenski za to čelado (ni N-com)? Vgrajen je bil brez posegov v konstrukcijo čelade vendar je prilepljen, prav tako slušalke v za to namenjena ležišča. Notranje oblazinjenje je nespremenjeno in se ga da tudi odstraniti kot v prvotnem stanju čelade.

Zanima me za čelado N103 ker imam problem z mehanizmom za senčni vizir. Poseg vgradnje interkoma pa po mojem mnenju nima veze s tem mehanizmom.

Lp Tomaž

V čelado vgrajen komunikacijski sistem načeloma ne bi smel predstavljati ovire za servis senčila na čeladi N103.

Sicer pa je zdaj ravno pravi čas, ko nam lahko čelado dostaviš na brezplačni zimski servis, kjer jo bomo pregledali, odpravili težave s senčilom, nastavili zatesnitve, podmazali mehanizme, po potrebi zamenjali tesnila in jo pripravili za naslednjo motoristično sezono.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!