Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

ja saj zato me je pa zanimalo, če je še kaj ostankov, škoda, da ni številk. Bo zgleda treba kakšno drugo preizkusiti closedeyes.gif

Ce kupujes novo N84 ti svetujem, da se malo posnofas po nasih trgovinah.. Npr. v Trebnjem so se prejsnji teden imeli kar dost stevilk tega modela...Poizkusi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam novo Nolan N85, pa bi rad vstavil protiveterno zaščito pod brado, katero sem dobil zraven. Zanima me če jo je kdo že vstavil in kako. Ali je potrebno sneti tudi plastiko v notranjosti pred brado oz. usti in kako?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja saj zato me je pa zanimalo, če je še kaj ostankov, škoda, da ni številk. Bo zgleda treba kakšno drugo preizkusiti :closedeyes:

pokliči še v top moto (imajo nekaj zaloge) in v kmc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kompi... letos vas pa ni na sejmu, ane?

Ne, mi je zadnjič povedal prodajalec. Imaš pa tam čelade Nolan/X-Lite od drugih trgovcev ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam novo Nolan N85, pa bi rad vstavil protiveterno zaščito pod brado, katero sem dobil zraven. Zanima me če jo je kdo že vstavil in kako. Ali je potrebno sneti tudi plastiko v notranjosti pred brado oz. usti in kako?

Hvala.

Imel isti problem in ga včeraj uspešno rešil. Odstraniti je potrebno spodnji plastični rob čelade in nato zatakniti protiveterno zaščito med čelado in plastiko, o kateri sprašuješ. Nato samo namestiš plastični rob nazaj na svoje mesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Mene pa zanima nekaj glede Čelade N85. Trenutno imam čelado X-Lite 701 in mi je preveč zračna. Zagledal sem se v N85-ko, vendar me zanima, ali je zračnost te čelade manjša, enaka ali večja 701-ki. V bistvu me zanima nekako primerjava med obema čeladama.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam novo Nolan N85, pa bi rad vstavil protiveterno zaščito pod brado, katero sem dobil zraven. Zanima me če jo je kdo že vstavil in kako. Ali je potrebno sneti tudi plastiko v notranjosti pred brado oz. usti in kako?

Hvala.

Za namestitev protivetrne zaslonke iz čelade N85 ni potrebno odstranjevati zaščite pred brado. Plastično obrobo protivetrne zaslonke enostavno zatakneš med zunanjo lupino in notranjo zaščito pred brado ter jo brez bojazni pred poškodbami, z malce več sile, potisneš v režo. Protivetrna zaslonka gre namenoma težje v čelado, saj na ta način preprečimo nehoteno snemanje.

Lp, Boris Kompare B)

post-1784-127166565169_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Mene pa zanima nekaj glede Čelade N85. Trenutno imam čelado X-Lite 701 in mi je preveč zračna. Zagledal sem se v N85-ko, vendar me zanima, ali je zračnost te čelade manjša, enaka ali večja 701-ki. V bistvu me zanima nekako primerjava med obema čeladama.

LP

Načeloma ima X-701 v primerjavi z N85 zasnovano učinkovitejše prezračevanje. To pomeni, da je pri odprtih prezračevalnikih pretok zraka skozi čelado močnejši, vendar ne moteč. Pri zaprtih prezračevalnih kanalih, nameščeni protivetrni zaslonki pod brado, dobro zatesnjenem vizirju, … pa med obema modeloma čelad (ustrezne velikosti!) ne bi smelo biti bistvenih razlik.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za namestitev protivetrne zaslonke iz čelade N85 ni potrebno odstranjevati zaščite pred brado. Plastično obrobo protivetrne zaslonke enostavno zatakneš med zunanjo lupino in notranjo zaščito pred brado ter jo brez bojazni pred poškodbami, z malce več sile, potisneš v režo. Protivetrna zaslonka gre namenoma težje v čelado, saj na ta način preprečimo nehoteno snemanje.

Lp, Boris Kompare B)

post-1784-127166565169_thumb.jpg

Uspelo, hvala lepa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj sem si končno omislil novo čelado - nolan n90 (preklopno) in šel danes na probo , do grobnika in na srečo tudi nazaj (kar na žalost nekaterim ni uspelo ).V glavnem sem z čelado zaenkrat zadovoljen. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej vse pohvala Comapacu Velenje, ki so mi omogočl test x-701 in x-802.

Sedaj pa me zanima, če ima protihrupno zaslonko tudi čelada x-802 ali samo x-701? Obe sta bolj glasni od trenutne HJC čelade.

Sam se nagibam k modelu 802, ker je bil pri višji hitrosti bolj stabilen. Glasna sta bile obe enako saj nisem nobene poizkusil s protihrupno zaslonko.

Zračenje pa tudi oz. ne pihanje se mi je zdelo enako oz. super pri obeh.

Še eno vprašanje, ali je kje v slo na voljo moder model čelade Gear x-802 v velikosti M (ali v bilo kateri velikosti) za probat/vidt glede barvne kombinacije kombinezon-čelada?

Kaj pa oba modela Stoner? Danes sem probal bel model Touch in mi je bolj všeč kot črn 99 Lorenzo.

Kombinezon imam črn v kombinaciji z modro in belo in sedaj zbiram barvo.

Še 1x hvala za prijaznost in lep pozdrav.

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg paradnega konja - resne potovalne čelade N103, se je Nolan letos odločil, da trgu ponudi še malce bolj preprosto izvedbo »flip-up« čelade – N90, ki pa kljub konkurenčni ceni še vedno ponuja Nolanovo kakovost, udobje, zanesljivost, varnost, ….

Razlika med obema modeloma je v obliki zunanje školjke, ergonomiji notranjosti, pa tudi v tem, da je N103 opremljena z mehanizmom, ki obrazni del čelade odpira po eliptični krožnici (tako odprta čelada ne štrli visoko v zrak, težišče čelade pa je tudi z dvignjenim obraznim delom ugodno in ne obremenjuje vratne hrbtenice), medtem, ko je pri N90 vpetje predbradnega dvižnega dela v eni točki. Poleg tega ima N103 tudi učinkovitejše prezračevanje, zunanjo školjko dvakrat barvano in zaščiteno s prozornim zaščitnim nanosom, serijsko priložen vložek proti megljenju, ….

N90 je seveda na voljo tudi za brezplačni preizkus na testni vožnji.

Lp, Boris Kompare B)

Jaz imam novo N90. Pri čeladi me moti ena stvar. Pri mehanizmu za spuščanje in dviganje "sončnih očal" mi močno piha :? Zaradi tega imam na levem ušesu zelo močen hrup.

Če med vožnjo mehanizem pokrijem z roko, hrup in pihanje čisto izgine. Je to normalno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za Kompija.

Imam čelado N43 air, ki sem jo kupil lani avgusta. Malo po nakupu se mi začelo trgati tesnilo vizirja na predbradnem delu, zdaj pa se je dokončno strgalo v dolžini cca 2cm. Zanima me, če je možno zamenjati samo tesnilo ali je potrebno zamenjati cel predbradni del in če je to napaka, ki jo pokriva garancija.

Za lažje razumevanje prilagam fotko.

Hvala za odgovor in LP.

Peter

post-26078-127261061144_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej vse pohvala Comapacu Velenje, ki so mi omogočl test x-701 in x-802.

Sedaj pa me zanima, če ima protihrupno zaslonko tudi čelada x-802 ali samo x-701? Obe sta bolj glasni od trenutne HJC čelade.

Sam se nagibam k modelu 802, ker je bil pri višji hitrosti bolj stabilen. Glasna sta bile obe enako saj nisem nobene poizkusil s protihrupno zaslonko.

Zračenje pa tudi oz. ne pihanje se mi je zdelo enako oz. super pri obeh.

Še eno vprašanje, ali je kje v slo na voljo moder model čelade Gear x-802 v velikosti M (ali v bilo kateri velikosti) za probat/vidt glede barvne kombinacije kombinezon-čelada?

Kaj pa oba modela Stoner? Danes sem probal bel model Touch in mi je bolj všeč kot črn 99 Lorenzo.

Kombinezon imam črn v kombinaciji z modro in belo in sedaj zbiram barvo.

Še 1x hvala za prijaznost in lep pozdrav.

Protihrupno zaslonko sicer lahko namestimo tudi na model X-802, vendar dvomim, da bi s tem dosegli bistveno izboljšanje počutja v čeladi. Obrazni blazinici v čeladi X-802 sta namreč že podaljšani proti tilniku in tesno objamejta lica in vrat, ter na ta način učinkovito dušita hrup prihajajoč od motorja. Lahko pa z različnimi debelinami obraznih blazinic naš specializiran servis še dodatno poskrbi za natančno prilagoditev čelade formi obraza in posebnim željam motoristov.

Trenutno imamo v M velikosti na zalogi obe verziji X-802 Replica Stoner, na voljo pa je tudi Replika Checa v novi modro-beli barvni kombinaciji. X-802 Gear v modro beli (15) barvi pa žal trenutno ni v Sloveniji, jo pa lahko zagotovimo po posebnem naročilu.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej vse pohvala Comapacu Velenje, ki so mi omogočl test x-701 in x-802.

Sedaj pa me zanima, če ima protihrupno zaslonko tudi čelada x-802 ali samo x-701? Obe sta bolj glasni od trenutne HJC čelade.

Sam se nagibam k modelu 802, ker je bil pri višji hitrosti bolj stabilen. Glasna sta bile obe enako saj nisem nobene poizkusil s protihrupno zaslonko.

Zračenje pa tudi oz. ne pihanje se mi je zdelo enako oz. super pri obeh.

Še eno vprašanje, ali je kje v slo na voljo moder model čelade Gear x-802 v velikosti M (ali v bilo kateri velikosti) za probat/vidt glede barvne kombinacije kombinezon-čelada?

Kaj pa oba modela Stoner? Danes sem probal bel model Touch in mi je bolj všeč kot črn 99 Lorenzo.

Kombinezon imam črn v kombinaciji z modro in belo in sedaj zbiram barvo.

Še 1x hvala za prijaznost in lep pozdrav.

Protihrupno zaslonko sicer lahko namestimo tudi na model X-802, vendar dvomim, da bi s tem dosegli bistveno izboljšanje počutja v čeladi. Obrazni blazinici v čeladi X-802 sta namreč že podaljšani proti tilniku in tesno objamejta lica in vrat, ter na ta način učinkovito dušita hrup prihajajoč od motorja. Lahko pa z različnimi debelinami obraznih blazinic naš specializiran servis še dodatno poskrbi za natančno prilagoditev čelade formi obraza in posebnim željam motoristov.

Trenutno imamo v M velikosti na zalogi obe verziji X-802 Replica Stoner, na voljo pa je tudi Replika Checa v novi modro-beli barvni kombinaciji. X-802 Gear v modro beli (15) barvi pa žal trenutno ni v Sloveniji, jo pa lahko zagotovimo po posebnem naročilu.

Lp, Boris Kompare B)post-1784-127263367532_thumb.jpgpost-1784-12726338582_thumb.jpgpost-1784-127263374077_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam novo N90. Pri čeladi me moti ena stvar. Pri mehanizmu za spuščanje in dviganje "sončnih očal" mi močno piha :? Zaradi tega imam na levem ušesu zelo močen hrup.

Če med vožnjo mehanizem pokrijem z roko, hrup in pihanje čisto izgine. Je to normalno?

Težko je definirati kaj je normalen piš in šum vetra na motorju. Bistvo motorizma je vendarle uživanje v šuma vetra, grmenju motorja, občutku svobode, prostosti, potovanja, življenja, … Seveda pa je pri tem potrebno upoštevati, da se med vožnjo na motor, motorista in površino čelade ujame zračni tok, ki se lomi in povzroča turbulenco. Od tega, kako se lomi je odvisno kolikšen je hrup v čeladi. Logično je, da na količino hrupa pomembno vplivajo tako oblika čelade, izbira prave velikosti in modela čelade, opremljenost čelade s prezračevalnimi sistemi in proti vetrnimi zaščitami …. kot tudi krogotok zraka na motorju med vožnjo, nagib vetrobranskega stekla, drža in postava posameznika ...

Pri nas igramo odprtih kart in kupcem ponujamo, da še pred nakupom osebno preizkusijo izbrani model čelade na lastnem motorju. Le na tak način se lahko izognejo morebitni slabi volji in izberejo zase najustreznejšo čelado.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za Kompija.

Imam čelado N43 air, ki sem jo kupil lani avgusta. Malo po nakupu se mi začelo trgati tesnilo vizirja na predbradnem delu, zdaj pa se je dokončno strgalo v dolžini cca 2cm. Zanima me, če je možno zamenjati samo tesnilo ali je potrebno zamenjati cel predbradni del in če je to napaka, ki jo pokriva garancija.

Za lažje razumevanje prilagam fotko.

Hvala za odgovor in LP.

Peter

Tesnilo za predbradni del čelade N43 imamo na zalogi in ga po potrebi zamenjamo v sklopu garancije.

Bodi prosim tako prijazen in nam pošlji predbradni del, za uveljavljanje garancije priloži kopijo računa in pričakuj, da bomo zadevo uredili še isti dan.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker na moje zgornje vprašanje nisem dobil odgovora preden sem zaključil s službo sem se odločil, da greva z mojo boljšo polovico na izlet k Compacu! jupi! :OK:

Po eni uri probavanja in cincanja katero barvo vzet sem tako, ob pomoči moje in Borisa K., izbral x-802 Stoner - Phillip Island repliko. :D:worship:

Ker pa sva z moji ostala do pol 21h v Velenju (Interspar je bil nenormalno prazn napram ljubljanskemu) sem jo zvečer tudi sprobal in morm rečt, da je blo vse super in to kljub vetru in mrazu, saj sva dam prišla šele 10 do 22h.

Sicer takrat še nisem uporabil debelejšea podbradnega dela, temveč samo protihrupno zaslonko, ki pa se mi je zdela super! Tako da jo vsekakor obdržim. V ponedeljek si moram še zrihtati črn vizir in bo čelada popolna!

Vse zahvale Borisu Kompare za potrpežjivost ;)

post-15759-12727488321_thumb.jpg

post-15759-127274886002_thumb.jpg

post-15759-127274888711_thumb.jpg

post-15759-127274891316_thumb.jpg

post-15759-127274967911_thumb.jpg

post-15759-127274970884_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam o nakupu med dvema modeloma X-Lite čelad. Prva je rabljena Nolan X-lite X801, druga pa nova Nolan X-lite X701. Katero se mi bolj splača kupiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam o nakupu med dvema modeloma X-Lite čelad. Prva je rabljena Nolan X-lite X801, druga pa nova Nolan X-lite X701. Katero se mi bolj splača kupiti?

Odvisn kaj češ met še zravn N-Com (ima samo x-701, se mi zdi) ali samo čelado kot tako. Katera ti je lepš in kak ti sedata na bučo?

Sicer x-801 nisem imel na testu, za x-701 ti pa lahko potrdim da je super čelada. Bi jo dal v rang sport turing, x-801 pa bol med racing.

Moje mnenje; bi vsekakor vzel 801, še posebej če zgleda kot nova in je super ohranjena. Drugače imam raje nove stvari.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tesnilo za predbradni del čelade N43 imamo na zalogi in ga po potrebi zamenjamo v sklopu garancije.

Bodi prosim tako prijazen in nam pošlji predbradni del, za uveljavljanje garancije priloži kopijo računa in pričakuj, da bomo zadevo uredili še isti dan.

Lp, Boris Kompare B)

Hvala za odgovor.

Se bom raje v kratkem zapeljal do vas v Velenje, pa bi si spotoma še ogledal N103 in N85. Sta na voljo za testno vožnjo?

LP, Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor.

Se bom raje v kratkem zapeljal do vas v Velenje, pa bi si spotoma še ogledal N103 in N85. Sta na voljo za testno vožnjo?

LP, Peter

Obe, N103 in N85, sta na voljo za testne vožnje. Vabljen na obisk. Še prej pa nas prosim pokliči, da ne bomo ravno takrat čelad posodili komu drugemu.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel problem z glasnostjo N103. Bil pri Kompiju 2 sobote nazaj pa so mi zrihtal N103 u nulo. Dosti manj šumi sedaj. Potem sem pa še šipo odstranil na moji naked CBFki in je razlika kot, da imam novo čelado. Dosti bolj tiha je, sama vožnja je bolj umirjena, samo pri večjih hitrostih je treba malo trebušne napet, da se glih ne držim za balanco ko majmun. Očitno je bila težava s turbolenco, ki jo dela moja šipa.

Kompi stokrat hvala, sedaj vem kje bom kupil naslednjo čelado :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včerej sm kupu x-lite x-802 lorenzo replica pa me zanima če kdu ve kaku se da namotirat tisto zaščito na podbradek da ne piha not če kdo ve naj pa napiše???? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!