Skoči na vsebino

Tomos ATX


mazek26

Priporočene objave

Za avtomatika nebi glih garantiral da je mogoče da leti 120,...lahko vam pa povem da sem na mojem atx-u imel komplet od bt-ja in nekaj drugih dodatkov,..mašino,fergazer,cilinder,5-prestavo,manjši zobnik zadaj, in mi je kazalo ko sem šel na tehnični pregled 136km/h.

:OK:  :OK:  :OK:    TOMOS RUUUUUUUULS

lol ne me smejat :slap: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res ste eni zabiti. Malo se pozanimajte okrog, pa bote vidli da majo nekateri atx-i že v originalu 5 prestavo notri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res ste eni zabiti. Malo se pozanimajte okrog, pa bote vidli da majo nekateri atx-i že v originalu 5 prestavo notri.

Da majo ATX,BT in CTX vsi original 5 prestav. Se pa razlikuje dolzina prenosov v menjalniku med temi motorji...3, 4, 5 pa so vse iste le 1 in druga sta pri CTX u in BT ju daljsi .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok mogoce om reko  :topic: ....120 kmh tomos? manemojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj ???????????????????? pa dajte no neje s takimi posti onesnažujte čudovitega foruma motosvet.com!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NEKE VAM RECEM, VI TOMOS FREAKI ! ATX IN BT MASINA, MANEMOJ DA TI BO 120 šlo  STEM PA NEJE GOVORINEKAJPA NEJA ONESNAZUJ FORMUMA, KER TO ME/NAS  RAZPIZDI!!!!!!!!! ISTO KOT ME RAZPIZDO STAVEK ZA ODSTRANITEV BLOKAD JE REKO NA SERVISU 10 IN SE VEC TISOC....PA DAJ NO NE LAPAJ VEC,,,,PRIDI NA  PTUJ PA POKAZI DA TI 120 LETI PA NE GLUMI VEC......PA CE TI  TI DAM FIAT BRAVOTA MAJMUN !!!!!!!! VAM POVEM KAJ STE ? VIDLI STE DA S SKUTERJI SE DA DOSEŽT NEVERJETNO HITROST, IN VI KI SI NEMORETE PRIVOSCIT SKUTA ZAJ VUN VDARJATE DA VAM GERE TOMOS 120....PA  DAJ NO, A NA SKUTA MORES DAT 180K + DA TI GRE 130, PA  PRAVIJO DA TOMOS  VEC ZDRZI  IN TO, ZATO NE LAPAJ IN ZOCK LOCK PLS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Majmuni in Tomos mafia!!! Neje se nekaj izspostavlajte pa si skute kupte ! tu lahko izskazes hitrost 120 + kmh z dosti denarja,tomos samo z bt masino pa ti neo so 120 pa ne glumi !!!! BISTVO: idite spat tomos mafia !!!!!!!! pa se  neje delajte jackov,  ki    vas zODtunanim stalkerom  povozim !!!!!!!!!!!  :SS  :SS  :SS  :SS  :SS

No sicer je ta post ze star samo ScootFreaK ne napenji se prevec da ti nebo uslo....Res je da je vecina stvari na tem forumu napisanih o Tomosih neresnica samo ni pa treba zatrjevat da predelava Tomosa ki bo dosegal 120km/h ni mozna. Z veliko manj denarja kot bi ga ti dal na skuterja bi s Tomosom dosegal enako hitrost. Tomos je pac legenda ki je vladala vmes pa jim je kaksnih 15 let zmankal in niso na razvoju in novih modelih naredil prakticno nic. Motor ki je na BT ju in ATX u pa ni bil spremenjen ze vec kot od leta 1980. Kar se tice pa tega kdo se dela jacka...kot kaze si to ti....jaja se posebi skuterja naj si vsi kupjo -pa kaj se. :lol1: Pa vidm da povdarjas to kdo nima dost denarja. So na forumu tud skuteristi ki so vlozil velik vec denarja v motor kot ti pa se s tem ne hvaljo in ne zanicujejo tistih ki denarja za tak motor nimajo. Tud ti nisi sam zasluzu denarja ki si ga dal za motor ampak so ga zasluzil drugi zato mi ne s takimi... :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ni fora v denarju.

Jaz bi si lahko skuter kupil, pa sem si raje tomosa, kot pa sesalca. Vsaj zvok je nečemu podoben <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao god damn ! ce ne ves da ma atx 5 prestav si ze zabit al kaj ?? lol :D sam pa res nism vedu ej ... kr atx-a sm mel doma lepo postimanga... dokler se ni zacela elektrika neki jebat in sm vse skupi prodal za 5k :D je pa kr dobr sopal tist moj atx. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisn ziher da majo vsi. Ker tu pri nas so bli atx-i nekaj časa ful popularni pa vem da tisti ki so imeli original atx-a ni imel 5 prestav in od bt-ja mašine. Jaz pa ko sem ga že kupo ni na mašini nikjer pisalo tomos, fergazer je bil čisto drugačen kot na original atx-ih. Potem so mi pa na servisu povedali da imam vse dele od bt-ja,..pa sn se še sam malo pošpilal z mašino,...dal gor dobro staro poverco. V pospeških me ni prehitel niti z odblokirano in predelano aprilio rc50 (cestnm).

Lahko verjamete ali ne. Tisti ki se zaljubljeni v svoje skuterje tisti ne rabite verjet,...tisti ki pa imate ali pa ste imeli atx-e ali pa bt-je pa tak veste da je vse res kar sn napisal!!!! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti v pospeskih nikol ne ftrgas enega dobro natuniranega skuta z variomatskim prenosom. enostavno, variomatski menjalnik ftrga vse ostale menjalnike (dejstvo, da lahko skut pripravis do tega, da se od samega zacetka pospesevanja in do konca vrti na optimalnih obratih - torej na taksnih, ki ti da najvecji navor). pol pa ni cudno da so variomatski menjalniki prepovedani na F1 dirkah :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo v Sloveniji tako sporihtanega avtomatika? Dvomim, ker nobenemu ni za vlagat v Tomose. Drugače pa še preglej malo ono stran in boš vido da so skuteri tudi fajn predelano, dosti bol kot v Sloveniji in grejo tudi dosti bol :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no počakajte da jst urihtam avtomatika, pa boste pol povedal. zaenkrat lahko povem samo to da bodo pospeški odlični, končna pa nekje 85-90 realnih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slike od automatika z ctx mašino:

22767DSCN42391-med.JPG

22767DSCN42401-med.JPG

22767DSCN42431-med.JPG

22767DSCN42381-med.JPG

Sicer ni še dokončan(spredaj bo dal še od bt-ja vilce in disk zavoro, kromiran izpuh,tačke in prednjo strehco).

Popravljeno . Popravil jaka3545
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kero picko bos pol fural na takem gnilem mopedu? :BUA:

skut ma pac se eno dobro lasnost, da je veliko lepsi kot pa tomos, ima plac za 2 osebi in bolj udobno sedis. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obsojam na propad.

okvir ne bo zdržal niti 100 kmjev. kot prvo boš po 150 metrih polnega gasa začutil luft v zadnjih vilicah... (izkušnje z mašino od šestke)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ooo, noro, jaka hudo si to napravu, pa zadni fedri so tut hudi, tko jih saj nebo mogl zlomt.

noro drgač!!!! :photo:

kere prenose boš naredu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dal bo (motor je od soseda) prenose 14 - 24 (zadji zobnik bo od automatica) glede pičk:

ni bil namenjen sploh za to, a se da tut na kroski pelat pičko??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

le zakaj se strinjam s staycoolom ? :?

grust ne bo zdrzal take moci in prej ko slej ti bo grust zacel zvivat ... ne recem pa da se to ne da ustimat .... sam mal bos mogu vzet varilni aparat v roke in gor narest se kire ojacitve kr ce ne bos naredu tega ti povem jst in se kdo drug da bos kmalu masino prekladal na drug grust :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!