Skoči na vsebino

Kasko


AREA

Priporočene objave

V nedeljo sem z avtom nabasal eno kovinsko stojalo in si porisal sprednji levi del odbijača. Nakar se danes spomnim da mam avto kasko zavarovan. Kolko dni je časa da zadevo prijaviš? Al si bom mogo zmislit da se mi je to zgodilo danes (jutri)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo sem z avtom nabasal eno kovinsko stojalo in si porisal sprednji levi del odbijača. Nakar se danes spomnim da mam avto kasko zavarovan. Kolko dni je časa da zadevo prijaviš? Al si bom mogo zmislit da se mi je to zgodilo danes (jutri)?

Vprašanje kolk se ti splača za podrajsan odbijač uveljavljati kasko. Pomisli na padec pri bonusu naslednje leto. Če te rajse kaj preveč ne motijo počakaj na kaj večjega(saj ti ne privoščim ampak vseeno). Za zadnji del vprašanja paa kontaktiraj Zoolota in ga vprašaj za njegove izkušnje z uveljavljenjem kaska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... odvisno od tega, kakšen kasko imaš ... polni, z vsemi možnimi kombinacijami (H, K D, ...) ... če imaš zavarovano tudi škodo na parkirišču, potem samo prijaviš, da ti ga je neznan voznik poškodoval na parkirišču ... v tem primeru ne izgubiš bonifikacije ... seveda pa moraš zadevo prijaviti tudi na policiji ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... odvisno od tega, kakšen kasko imaš ... polni, z vsemi možnimi kombinacijami (H, K D, ...) ... če imaš zavarovano tudi škodo na parkirišču, potem samo prijaviš, da ti ga je neznan voznik poškodoval na parkirišču ... v tem primeru ne izgubiš bonifikacije ... seveda pa moraš zadevo prijaviti tudi na policiji ...

a ni neka odbitna franšiza pri izrabi zavarovanja na parkingu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... zakaj pa ... če imam kasko zavarovanje tudi za škodo na parkirišču, ki mi jo povzroči tretja (neznana) oseba potem nisem jaz slab voznik, da bi mi odbili franšizo ...

... odbitno franšizo uporabijo le takrat, ko ti povzročiš nesrečo ter kriješ svojo škodo iz lastnega kaska ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... odvisno od tega, kakšen kasko imaš ... polni, z vsemi možnimi kombinacijami (H, K D, ...) ... če imaš zavarovano tudi škodo na parkirišču, potem samo prijaviš, da ti ga je neznan voznik poškodoval na parkirišču ... v tem primeru ne izgubiš bonifikacije ... seveda pa moraš zadevo prijaviti tudi na policiji ...

Za prijavo škode na parkirišču (H kombinacija) ni potrebno imeti zapisnika od policije (preizkušeno .... večkrat). Policijski zapisnik rabiš v primeru, da prijaviš škodo iz objestnosti, to jest če ti nekdo poškoduje avto s ključem ali kakšnim drugim predmetom.

LP - Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... odvisno od tega, kakšen kasko imaš ... polni, z vsemi možnimi kombinacijami (H, K D, ...) ... če imaš zavarovano tudi škodo na parkirišču, potem samo prijaviš, da ti ga je neznan voznik poškodoval na parkirišču ... v tem primeru ne izgubiš bonifikacije ... seveda pa moraš zadevo prijaviti tudi na policiji ...

Po novem tudi na uveljavljanje ''parkirišča'' povzroči izgubo bonusa.

... Za prijavo škode na parkirišču (H kombinacija) ni potrebno imeti zapisnika od policije (preizkušeno .... večkrat).

Ni nujno, da imaš policijski zapisnik (ampak za vsak slučaj je pa pametno), dobro je imeti pa vsaj uradni zaznamek (na policiji).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po novem tudi na uveljavljanje ''parkirišča'' povzroči izgubo bonusa.

Od kdaj pa zdej spet to???

#$#$"%"%"$%#"$!"%#

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po novem tudi na uveljavljanje ''parkirišča'' povzroči izgubo bonusa.

... seveda ... pod pogojem, da si se ti zaletel/a ... če pa ti je vozilo poškodoval "neznan" (!!!) voznik, potem ti škodo krije kombinacija kasko zavarovanja (ena od kombinacij H, K ali D - ne vem točno) ...

P.s.: ... nikoli in nikdar ne reči, da ti je škodo povzročil Janez Novak z avtomobilom Zastava 750 in reg. št. LJ-555555, ker boš moral/a v tem primeru pridobiti njegov kupon, kar pa je težko, če že ne nemogoče ...

P.s. p.s.: ... pri kombinaciji kaska za divjad je dobro doplačatio tudi kombinacijo za nalet domačih živali in sicer zaradi:

1. tega, ker je več verjetnosti, da povoziš psa ali mačka kot pa srno

2. tudi če povoziš psa, se ti zna zgoditi, da od lastnika psa ne dobiš nič in potem sam popravljaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

LP!

Mene pa zanima sledeče. Danes me je na mokrem&blatnem cestišču vrglo iz ovinka tako da sem zletel čez visok robnik in se ostavil na vrhu ˝otočka˝. Sprva sem mislil da ni bilo povzročene kakšne večje škode. Na prvi pogled je bilo videti da sem deformiral ˝feltno˝ in prebodel pnevmatiko. V bližini pa je stanoval moj prijatelj, ki se bolj za hobi ukvaraja z avtomehaniko. Ko sva hotela zamenjati gumo sva opazila kar nekaj poškodb. Skrivili so se amortizerji, tako imenovane roke, zaradi pritiska kolesa na šasijo, pa se je deformirala še zunanjost avtomobila tik nad kolesom. Povrh vsega pa sem odlomil še ohišje menjalnika, tako da je škoda kar precejšna. Torej povzeta škoda zgleda nekako tako: odrsan odbijač, polomljena plastika za zaščito motorja, počeno ohišje menjalnika, 2X deformirane feltne, skrivljene ˝roke˝ in amortizer ter deformirana zunanjost nad in za kolesom. Malo sem v skrbeh, ker bom šel jutri prijavljat na zavarovalnico škodo iz kaska. Ali bodo tam potrebovali policijski zapisnik, ker je sedaj verjetno že prepozno, da bi si ga priskrbel.

Lepo bi prosil, če bi mi lahko v najkrajšem možnem času odgovorili, da bi jutri/danes lahko opravil, vse kar je potrebno.

Že vnaprej hvala za vaše odgovore!

LP Domen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po novem tudi na uveljavljanje ''parkirišča'' povzroči izgubo bonusa.

a ja :blink: s kje tebi ta info? Tedn nazaj še ni blo tega, pa niti zapiska policije ni treba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo bi prosil, če bi mi lahko v najkrajšem možnem času odgovorili, da bi jutri/danes lahko opravil, vse kar je potrebno.

Že vnaprej hvala za vaše odgovore!

LP Domen

ko sem po svoji krivdi in brez policije pred 4 leti razbil avto sem brez težav uveljavljal kasko za stekla (nisem imel polnega). popravil sem avto, luči in sprednjo šipo pa je plačala MB Zavarovalnica.

takrat so mi rekli, da jih ne briga kako se je zgodilo in ali po lastni ali tuji krivdi, saj je kasko ravno temu namenjen, nisem pa sam urejal ampak serviser. jaz sem pripeljal avto, on je naredil predračun, povedal zavarovalnici koliko jih bo stalo in uredil z cenilcem. njim izstavil račun za njihov del in meni za mojega.

je pa možno da so se časi spremenili in da bojo komplicirali. jaz bi probal vse skupaj prepustiti serviserju ker serviserju delajo z njimi in vejo te stvari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

Živjo,

meni so se pa v zelo kratkem času dveh tednov na parkirišču naredile tri škode. Prva spredaj na maski, druga zadaj na odbijaču in danes mi je očitno nekdo porinil v blatnik. (žal parkiram na mercatorjevem parkirišču) Nič nisem klical policije...

Me pa zanima ali zna zavarovalnica kaj komplicirat glede na to da nisem vsake posebej takoj prijavil ampak bom danes vse tri ?

Avto je zavarovan pri ZM. in imam polni kasko tudi parkirišče in odkup prve škode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

meni so se pa v zelo kratkem času dveh tednov na parkirišču naredile tri škode. Prva spredaj na maski, druga zadaj na odbijaču in danes mi je očitno nekdo porinil v blatnik. (žal parkiram na mercatorjevem parkirišču) Nič nisem klical policije...

Me pa zanima ali zna zavarovalnica kaj komplicirat glede na to da nisem vsake posebej takoj prijavil ampak bom danes vse tri ?

Avto je zavarovan pri ZM. in imam polni kasko tudi parkirišče in odkup prve škode.

Kolikor je meni znano moraš za vsako škodo imeti policijski zapisnik in takoj prijavit zavarovalnici.To pa zato da oni čim manj plačajo saj imaš vedno odbitno franšizo,ki je velikokrat večja od škode !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

meni so se pa v zelo kratkem času dveh tednov na parkirišču naredile tri škode. Prva spredaj na maski, druga zadaj na odbijaču in danes mi je očitno nekdo porinil v blatnik. (žal parkiram na mercatorjevem parkirišču) Nič nisem klical policije...

Me pa zanima ali zna zavarovalnica kaj komplicirat glede na to da nisem vsake posebej takoj prijavil ampak bom danes vse tri ?

Avto je zavarovan pri ZM. in imam polni kasko tudi parkirišče in odkup prve škode.

Meni niso delali problema za eno škodo na parkirišču, ki sem jo prijavil pozno in brez zapisnikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Parkirišče ti bodo komplicirali, ker imas na treh različnih koncih, samo en konec bi/bo šel.

2. če boš uveljvil kasko, naj ne bi komplicirali (vsaj mei niso za podoben primer pri Tiliji), seveda plačaš odbitno franšizo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!