Skoči na vsebino

Olja in zaribavanje


fico182

Priporočene objave

Pozdravljeni zanima me katero 2t olje bi dal v svojo areo zaenkrat še 50 ccm brez blokad, naslednje leto pa pride malossi sport. dosedaj sem tankal ipone scooter run saj skuter vedno teram ful gas ampak sem ugotovil da je pol sintetično. vsaj tako piše na njihovi spletni strani čeprav na škatli piše 100 sint.

Dost mehanikov priporoča motul 710 čeprav imam prijatelja ki mu je na org minarelli mašini zaribal bat ter na stage 6 70 ccm.

castrol tts pa naj nebi bilo za scooterje ker kao zapaca mašino.

prosim za mnenja katero olje bi bilo pravo ker skuter teram v zelo visokih obratih dolgo časa ko se vozim po podeželjskih cestah, ter prav tako nebi rad da zariba ali pusti saje.

hvala za odg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za skuterje maš motul scoot expert, agip city, ... tts je po trgovinah pa bencinskih kr drag, nek 18 € se mi zdi(dobi pa se ga kje privat tud za 12€),pa še predober je za tvojga skuterja ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni zanima me katero 2t olje bi dal v svojo areo zaenkrat še 50 ccm brez blokad, naslednje leto pa pride malossi sport. dosedaj sem tankal ipone scooter run saj skuter vedno teram ful gas ampak sem ugotovil da je pol sintetično. vsaj tako piše na njihovi spletni strani čeprav na škatli piše 100 sint.

Dost mehanikov priporoča motul 710 čeprav imam prijatelja ki mu je na org minarelli mašini zaribal bat ter na stage 6 70 ccm.

castrol tts pa naj nebi bilo za scooterje ker kao zapaca mašino.

prosim za mnenja katero olje bi bilo pravo ker skuter teram v zelo visokih obratih dolgo časa ko se vozim po podeželjskih cestah, ter prav tako nebi rad da zariba ali pusti saje.

hvala za odg.

Skuter je v orginal stanju. Tankaj noter max pol sinstetiko. Ker pri ful sinstetiki ti nebo iskoristlo olja in ti bo pri izpuhi ven metalo. To dvojno olje ki si napisal to je za hige end predelave oz. mašine ki dosegajo visoke obrate. TTS se fura v kroska, kjer so obrati drugače ful zapaca izpuh, če ni v obratih. Za olje daj do max 4-8 eurov. Ostalo pa za bencin raje imej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok samo misliš da če teram skuter večinoma do 13.000 na min bi blo fajn da dam 710 al ne ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok samo misliš da če teram skuter večinoma do 13.000 na min bi blo fajn da dam 710 al ne ?

In keri orginal skuter se suče na 13k obratih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In keri orginal skuter se suče na 13k obratih.

Sej pa ni orginal vse diza je večja pa valčki so lažji pa izpuh je gianelli shot

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej pa ni orginal vse diza je večja pa valčki so lažji pa izpuh je gianelli shot

še vedno se ne zasuče kaj več kot do 9-10 tisoč obratov. Ko boš imel kakšen kit na njem 16+ konjev. Pol bojo obrati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Lp,

Jaz kupujem Castrol TTS za 9.90€ :) v trgovini :D

Tako,d azdaj bom skoz tega tankal, prej pa sem imel kar petrolovega in nisem imel nobenih problemov :) so se kr popravili zdaj :)

Itak pa so dandanes vsa olja po istem kopitu delana ; pol sintetika in full sintetika :)

za več info na PM

Popravljeno . Popravil konkreten
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do zdaj tts...v kratkem pa mislim kupiti ipone..z vonjem po jagodi za predelane skuterje...me preveč zanima kakšna razlika je :naughty: če je že kdo to olje uporabljal naj malo pove kakšne izkušnje je imel z njim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem da je nekak splošno znano... sam ve kdo točno zakaj naj bi bil dvotaktov iz petrola tok u kurcu olje?

jas sem v skutera tankal samo petrol pa je mel 21 000km pa ni blo nobenih problemov ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem da je nekak splošno znano... sam ve kdo točno zakaj naj bi bil dvotaktov iz petrola tok u kurcu olje?

omw olje za 2t baje polni castrol..tako sem slišal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali je kdo že slišal za olje yamalube :hmm:

nekje sem prebral da bi ga naj delal motul

kakšna mislite da je kvaliteta tega olja če ga kdo uporablja.Cena je tam njeke 12 eurov(mešanica za bencin)

vendar je polsintetično :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali je kdo že slišal za olje yamalube :hmm:

nekje sem prebral da bi ga naj delal motul

kakšna mislite da je kvaliteta tega olja če ga kdo uporablja.Cena je tam njeke 12 eurov(mešanica za bencin)

vendar je polsintetično :sleep2:

yamalube pomoje ne more biti slabo olje ker je pri yamahi tzr 50 priporočeno...mogoče je zaradi tega priporočeno ker je YAMAha-YAMAlube pod fermo yamaha in imajo večji zaslužek..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še eno vprašanje :grim

katero olje je bolše za moj motor(nepredelan brez blokade v izpuhu)drugo vse originalno

HUSQVARNA ali STIHL

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!