Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

Je... pokvarjene politike 🖕

Življenje beži.......VSEM ŽELIM SREČNO UŽIVANJE NA 🏍️ 👍

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobro napisano

Uvodnik / Skesana ministrica

Pa smo dobili to, kar nam Anže Logar že ves čas, očitno zadnje dni tudi s plakati, razlaga kot pravo in dobro politiko: tako poveličevano sodelovanje in povezovanje. Nakup bodoče sodne stavbe na Litijski cesti v Ljubljani za 7,7 milijona evrov je to, o čemer sanjajo vse na politiko priklopljene klike – sodelovanje. Sodelovanje vseh klik in političnih strank pri gospodarjenju z javnim denarjem. O tem govori Logar. O tem govori Borut Pahor. In kaj to dejansko pomeni? Da se oni med sabo dogovorijo, si torej razdelijo posle in s tem denar, državljani pa smo zadovoljni, ker imamo enotno politiko. To je ta enotna politika.

Sodelovanje, o katerem ti ljudje govorijo, je točno to. Delitev plena. Delitev države. Sodelovanje je, da se na zunaj sicer grejo politično tekmovanje, v ozadju pa so vse dogovorjeni, vsi posli so razdeljeni, tisti, ki je tokrat dobil mandat, ima več, tisti, ki je v opoziciji, pa dobro živi; državljani smo zadovoljni, ker se politiki ne prepirajo, oni pa so medtem voljeni, bogati in še pomembni. Ves čas nam prav ti politiki razlagajo, da je za nas državljane problem, če oni niso enotni in sodelujoči. Pa je res? To je problem zanje. Oni hočejo sodelovati. In oni ne marajo, da se v to vključi kdo nov. Ta mandat se je zgodilo prav to: na oblasti so novi. Ni mogoče več tako zlahka sodelovati in deliti.

Kako že smo v Sloveniji zgradili najdražjo elektrarno na premog v Evropi, Teš 6? S sodelovanjem in povezovanjem, kakopak. S sodelovanjem različnih, domnevno nasprotnih političnih strank. S sodelovanjem z njimi povezanih podjetij, ki te projekte izvajajo. To je to sodelovanje, o katerem govorijo tudi samooklicani predstavniki slovenskega podjetništva. Točno o tem je govoril Blaž Brodnjak, predsednik uprave NLB. Le da si podjetniki želijo še večjo koalicijo, a ne le med strankami, ampak tudi koalicijo politike z gospodarstvom. Kdo ves čas propagira to koalicijo? Gospodarski minister Matjaž Han – ki o tem kar prostodušno govori. Toda to ni upravljanje države. To je upravljanje skupnih interesov peščice.

Grobo rečeno: oni sodelujejo, mi državljani pa plačujemo. Kje že je v službi Janšev minister Aleš Hojs? V državni družbi DRI, ki jo obvladuje SD. V zameno za dolgoletno »tovarištvo« se SDS nikoli ne dotika te družbe. To je sodelovanje. Mar ni bil tam zaposlen tudi generalni sekretar SD Klemen Žibret? Bil.

Prav tako seveda o povezovanju govori Janša. Tudi njega najbolj moti politika izključevanja. Za koga to ni dobro? Ni dobro zanje, ker posel ne teče več tako gladko – pa še javnost lahko sem in tja celo kaj izve. Za koga torej ni dobro, da v parlament pridejo novi obrazi in nove stranke? Za vse te obešanke na finančne tokove, ki so vedno znova nedotakljive.

Zakaj vse to pišemo? Ne, ker bi s tem izrekali podporo Dominiki Švarc Pipan. Ta je v resnici zgolj skesanka, ki jo »tovariška politika« moti zdaj, ko je vse skupaj prišlo na dan. A brez skesancev, žal, v javnost ne pride veliko. Vprašati se je treba nekaj drugega: kdo je za to »politiko sodelovanja« najbolj moteč? Stranke, ki se tega ne gredo.

Je to Nova Slovenija? To je seveda šala. Nova Slovenija je prvovrstna stranka tovariške politike, ki sega čez meje in čez politiko pa celo v onstranstvo, če upoštevamo, kako se v teh dneh zavzema za največjega prodajalca lesa v Sloveniji, katoliško cerkev. Je to SDS? Če bi stranke ocenjevali kot podjetja in bi v »koncern SDS« prišteli še vsa podjetja, ki ves čas dobivajo državni denar, velja prebrati poročilo računskega sodišča o denarju, ki je iz Telekoma poniknil v povezana podjetja SDS, je SDS bolj donosna kot vodilna svetovna tehnološka podjetja. Le da ves denar tako ali drugače pride od države. Kdo je torej moteč? To sta v tem trenutku stranki Gibanje Svoboda in Levica. Novi obrazi v izvršni politiki. To so tisti, ki rušijo ta ustaljeni red. Pa ni naš namen hvaliti ti dve stranki. Marsikatera poteza ministrov teh strank in premiera Roberta Goloba je videti kot samomor iz zasede. A dejstvo je, da jih obe stranki najpogosteje dobita po glavi prav zaradi tega, ker si drzneta posegati v ustaljeno delitev plena. Pri čemer so tudi v teh strankah ljudje, ki so dovzetni za »tovariške delitve« ali pa imajo stare povezave. Tako je vse prepleteno v Sloveniji. Zakaj že je moral oditi nekdanji minister za zdravje Danijel Bešič Loredan? Ker je premier Golob po enem letu ugotovil, da so imeli kritiki prav: da je Bešič Loredan del te tovariške politike. Velja se spomniti, kaj vse so poskušali naprtiti Luki Mescu že prve mesece po prevzemu izvršne funkcije. Razglasili so ga malodane za sodelavca pri posilstvih. Zakaj točno? Zakaj jih tako moti? Ker se »politika sodelovanja« z Levico nič ne more dogovoriti?

Težava je, da je to »sodelovalno poslovanje z javnim denarjem« v Sloveniji tako zelo vpeto v vse sisteme, da dejansko lahko vse obstane. Poslušati velja Boruta Pahorja, kakšne govori o tej vladi. Zakaj jo ravno on tako napada? Prav zato. Pahor je zaščitni znak tega dolgoletnega sodelovanja.

Da ne bi koga zaneslo: ne govorimo o nikakršnem omrežju. Ne govorimo o velikem magu, ki vse to upravlja. Ne, nobene velike zgodbe ni. Male, pritlehne zgodbe so to. Daj dam. Prijateljsko. Gre za sistem in način delovanja. Za sodelovanje in povezovanje.

Zato Logarja tako podpirajo na vseh straneh. Ker je obet, da se stari časi vrnejo. Da bo mogoče spet mirno sodelovati in se povezovati. Ker prihaja naslednji veliki projekt. Jedrska elektrarna.

 

https://novice.najdi.si/novica/ef95eaaa61d46edb74b56dfa8cf23b81/mladina/uvodnik-skesana-ministrica

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toj blo enga jamranja, k je bil janša na oblasti. Zdej k je pa res vse zavoženo smo\so pa večinoma tiho. Vsaj v nečem je mel blejdi prav...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, sej veš kako to gre. Sam, da ni Janša, pa tud če je isto slabo/ še slabše.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kdo bi volil Janšo? Po 40letih v politiki ga premaga vsak nov obraz, ki ima 10 minut časa za volitve.  Zakaj le?  Nekaj mora delat narobe. Že od pohoda mladih komunistov v Jajce naprej :)  Sedaj, ko se je Dominika ne pusti kar zamenjat, so v esdeesu sumljivo tiho. Baje, da do TEŠ6 nazaj iščejo dobitno kombinacijo esde-esdees. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Normalno. Brez janše tud "leva opcija" odpade. Dobro vedo, da rabijo en drugeaga. Folk pa ne dojame, da ropajo in nas zadolžujejo oboji in se nam režijo v glavo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tile so so nalozili enga dreka na mizo, da je tezko gledat. Za to se mi zdi janesov molk se tolk bol neverjeten. Ste opazli? Nobenga komentarja. Se pogreb, pardon,  pozar, je tiho na tviterju. Nobene popadljivosti. 
 

janes in kompanija se mi zdijo ko 5letni mulci. Ce je tisina u bajti, je nek zelo narobe. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Levi, sredinski in desni, vsi isti... tukaj gre samo za to, kdo ti je manj zoprn in tega pač voliš.

To velja vsaj za 55 % volilnih upravičencev ... 15 % je levih ovc, 15 % je desnih ovc. 10 % je kao sredinskuh ovc ... 5 % je pa volilcev po trenutnem navdihu.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2/4/2024 at 10:27 AM, maus said:

kdo ti je manj zoprn

Komot bi volil zoprneža. Se trudim ločt zoprnost od minulega dela, nazora in javne podobe. Trenutna situacija? Gnojna bula. Na vseh področjih.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kugelschreiber pravi:

Komot bi volil zoprneža. Se trudim ločt zoprnost od minulega dela, nazora in javne podobe. Trenutna situacija? Gnojna bula. Na vseh področjih.  

če jih boš cenil na podlagi minulega dela, ne boš volil nobenega znanega politika :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

49 minutes ago, maus said:

če jih boš cenil na podlagi minulega dela, ne boš volil nobenega znanega politika :P 

Če bi se le vsi držali tega....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, Kugelschreiber pravi:

Če bi se le vsi držali tega....

zato se pa voli nekaj novega... neznanega, za katerega se izkaže, da je nesposoben.

zato pa potrjujem mojo prvo ugotovitev, da se voli tistega, ki ti je najmanj zoprn :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, maus said:

zato se pa voli nekaj novega... neznanega, za katerega se izkaže, da je nesposoben.

zato pa potrjujem mojo prvo ugotovitev, da se voli tistega, ki ti je najmanj zoprn :P 

Se nikoli volil novega, in se nikoli bil v taki zagati kot zdaj.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k bo nova vlada bo boljše :P

(baje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi jaz kak miljonček pokasiral...bi tut odstopil :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, v Sloveniji odstopiš, pa si vsega rešen, razn dnarja, ki si ga nagrabil.

Nč, grem jest banko oropat. Sej bom pol odstopu...svoje mesto v zaporu nekomu drugemu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas je raj, tko da cimprej h koritu, ker odgovarjas itak za nic....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja..vela za vsaj 5 do 10 vlad nazaj..da ne bo dvoma

 

 

421955633_7180361835412826_1215831051035464778_n.jpg

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 2. 2024 ob 15:22, Kugelschreiber pravi:

Se nikoli volil novega, in se nikoli bil v taki zagati kot zdaj.  

Ah ta spomin. :?

Sedaj se gremo kam je šlo 8 miljonov. Pred 12 leti je šlo v miljardah :eek:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, ftp pravi:

Ah ta spomin. :?

Sedaj se gremo kam je šlo 8 miljonov. Pred 12 leti je šlo v miljardah :eek:

fajn je da mamo spomin zlate ribice...cca 2 leti nazaj: majkemi Jansho bom wolu, najbolj postenobitjena swejti-.....ne me ustrelit mal sem pil danes :D

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 2. 2024 ob 15:48, DAMI34 pravi:

fajn je da mamo spomin zlate ribice...cca 2 leti nazaj: majkemi Jansho bom wolu, najbolj postenobitjena swejti-.....ne me ustrelit mal sem pil danes :D

 

Ehhh...   saj nikoli nismo imeli kaj voliti. 

Pametni se pač ne podajajo v mafijske igre levih in desnih. Mafijski sistem te že izvrže preden bi pošten sploh lahko uspel. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja. Itak. Oni bodo zdaj ful sprti med sabo. Nekompatibilni. Dodelan modus operandi levega pola. Jaz bom tudi z mojga pežoja odtrgal levčka, pa gor nabil znak od folksvagna. In od takrat naprej se bom vozu z Golfom.   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!