Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

He,he, brojedan, očitno bo res kmalu tako, saj nas kar lupijo, namen imajo pa še pojačati vse skupaj....

Kar se policajov tiče pa v tem primeru držim z njimi.Naj spucajo tiste v pisarnah, ki nič ne delajo. fantje na terenu pa si zaslužijo vsak cent. Vsaj večina njih...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 leto pozneje...

Ja nič, odločitev je padla.

Vsak državljan, ki nekajmalega miga lepo na banko, pa minimalno 6000 eur kredita vzet.

Da pa nebi komplicirali pa kar 10000 eur. Tako da zaokrožimo

Denar pa potem lepo na vlado poslat, da bodo rešili našo preljubo Slovenijo.

Pa ne jemat kredita na več kot eno leto, ker bo naslednjo leto ponovit vajo.

 

 

Je pa še druga možnost:

 

 

 

GREMO NA ULICE!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gremo na ulice? A bo gnar o katerem govoriš na cest ležal?

Meni se že to sprehajanje po ulicah zdi brez veze. Kot maškerade, efekta pa nobenega. Naši politiki so enostavno tako bukavi, da nočejo dojeti, da je zgrešen celoten sistem in da pravzaprav potrebujemo globalni upor držav proti bančnim sistemom. Politiki drugih držav pa večinoma le gledajo kako bodo nasadili manjše, da bodo sami izplavali in še dodatno filali bančne žakle. Merklca je lep primer te barabije.

 

Edina pot je zrušitev bančnih sistemov in postavitev novega, pravičnejšega sistema izmenjave blago - blago - storitev.

Je pa to za večino komoditetnih potrošnikov tako bogokletno, da preden ne bo orengi zaribalo, še pomisliti ne upajo na to.

 

Zato se kar lepo pripravite raje na totalen dizaster in razmišljajte o samooskrbi in boju za golo preživetje.

Kmalu si bomo s koprivami in robidami rit brisali namesto s toaletnim papirjem. Če sploh bo kaj brisati!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gremo na ulice? A bo gnar o katerem govoriš na cest ležal?

Meni se že to sprehajanje po ulicah zdi brez veze. Kot maškerade, efekta pa nobenega. Naši politiki so enostavno tako bukavi, da nočejo dojeti, da je zgrešen celoten sistem in da pravzaprav potrebujemo globalni upor držav proti bančnim sistemom. Politiki drugih držav pa večinoma le gledajo kako bodo nasadili manjše, da bodo sami izplavali in še dodatno filali bančne žakle. Merklca je lep primer te barabije.

 

Edina pot je zrušitev bančnih sistemov in postavitev novega, pravičnejšega sistema izmenjave blago - blago - storitev.

Je pa to za večino komoditetnih potrošnikov tako bogokletno, da preden ne bo orengi zaribalo, še pomisliti ne upajo na to.

 

Zato se kar lepo pripravite raje na totalen dizaster in razmišljajte o samooskrbi in boju za golo preživetje.

Kmalu si bomo s koprivami in robidami rit brisali namesto s toaletnim papirjem. Če sploh bo kaj brisati!

In kako misliš, da bo prišlo do zrušitve bančnega sistema. Da jih bomo lepo prosli in oni bodo narod uslišali.

Verjami mi, da je v bankah in njenih okolicah še veliko ljudi, ki prav lepo zizajo in živijo na takšen račun.

Sem se pa pogovarjal z enim starejšim gospodom (cca80 let)

Vprašal sem ga, ali bo po njegovem prišlo do  sprememb in posledično  bolj poštenih vodilnih ljudi v državi

Odgovor je bil preprost in sila zanimiv.

BO, SAMO BREZ  PUŠK NE.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

BO, SAMO BREZ  PUŠK NE.

Tudi vile, kose, frače, bakle in ostale improvizacije pridejo prav.

V bistvu gre samo še za nategovanje do točke, ko bo folku dovolj.

 

Včeraj je bil na enem od programov zanimiv prikaz primerjave različnih civilizacij pred propadom.

Civilizacija majev je izgradila cele komplekse piramid in prilegajočih palač za izbrance, Rimljani so se valjali in fukarali v svojih palačah, danes se samozvana elita skriva po varovanih soseskah. V vseh teh civilizacija se je na tej stopnji pahnilo običajno prebivalstvo na nivo revnih služabnikov in sužnjev, ki so garali za vladajoče.

Ljudje v osnovi sprejemajo vodje za tiste, ki bodo poskrbeli zanje, da bodo varno in čimbolje živeli. Ko vodje začno to izkoriščati in začno grebsti zase, vodenim pa gre vedno slabše, se zaupanje podre in prej ko slej se zasliši puntarska pesem.

 

In prav je tako!

 

Tale kriza s katero nas fopajo je pa itak samo izgovor za dodoatno kopičenje bogastva v rokah manjšine. Bo treba ošpičit kole pa jih gor nataknit, da nas bodo še naprej lahko zviška gledali.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo....slika je tako jeb.na bolj  na jugu Evrope. Estonci, Litovci in Litvanci...živijo vsako leto bolje, res bolje. Ravno tako Poljaki. Slovaki dobivajo naziv tranzicijski tiger vzhodne Evrope....

 

Podatki spodaj so zgovorni...bolj oni rastejo kot mi padamo...žal.

 

http://ec.europa.eu/economy_finance/eu/countries/index_en.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo....slika je tako jeb.na bolj  na jugu Evrope. Estonci, Litovci in Litvanci...živijo vsako leto bolje, res bolje. Ravno tako Poljaki. Slovaki dobivajo naziv tranzicijski tiger vzhodne Evrope....

 

Podatki spodaj so zgovorni...bolj oni rastejo kot mi padamo...žal.

 

http://ec.europa.eu/economy_finance/eu/countries/index_en.htm

Pozabljaš,da smo mi živeli predobr,samo poglej kake avte imamo na cesti tudi Švicarjem pariramo,oni ki imajo najnižjo zajamčeno plača 2 K ++ zato smo tu kjer smo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemu to pa nisem mislil, da bom doživel in se strinjal z Bremzerjem. Ampak ja velik del standarda, ki ga "kao" imamo je izviral ne iz realnega gospodarstva ter dodane vrednosti ampak kreditiranja socialnega miru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabljaš,da smo mi živeli predobr,samo poglej kake avte imamo na cesti tudi Švicarjem pariramo,oni ki imajo najnižjo zajamčeno plača 2 K ++ zato smo tu kjer smo !

Bremzer: Pozabljaš, da smo MI živeli predobr,

 

Ne MI, eni so preveč kradli - tajkuni. Vsi, ki so vzeli  kredite za avte so jih lepo vrnili in banke so lepo zaslužile. Res pa smo Slovenci posebneži in preveč raskiramo za pleh.

Posploševanje Mi, na to odgovarjam. Tajkuni so zjahali našo preljubo Slovenijo, tisti z dobrimi krediti za avte so samo pomagali, da ni bilo recesije že prej.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NI bilo ravno tako. Ja ok so tajkuni veliko pokradli ampak to je samo del masla, ki ga imamo na glavi. V dvajsetih letih se ni praktično nič vlagalo v napredek, plače pa so konstantno rasle. Dodana vrednost se nit niti malo povečevala, kvečjemu je padala. Ampak ker je javni sektor videl rast plač v nekaterih delih gospodarstva je avtomatsko sklepal da to pripada tudi njim. Tako se je kreditiralo pač rast plač in nič drugega, v gospodarskem sektorju s tajkunskimi krediti, v javnem pa z minusom v proračunu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po 

NI bilo ravno tako. Ja ok so tajkuni veliko pokradli ampak to je samo del masla, ki ga imamo na glavi. V dvajsetih letih se ni praktično nič vlagalo v napredek, plače pa so konstantno rasle. Dodana vrednost se nit niti malo povečevala, kvečjemu je padala. Ampak ker je javni sektor videl rast plač v nekaterih delih gospodarstva je avtomatsko sklepal da to pripada tudi njim. Tako se je kreditiralo pač rast plač in nič drugega, v gospodarskem sektorju s tajkunskimi krediti, v javnem pa z minusom v proračunu.

 

Z nekaterimi stvarmi se delno strinjam. Vsekakor so po mojem mnenju naredili največjo luknjo TAJKUNI. 

Ostali del luknje - o njej se danes sploh ne bi pogovarjali, ker bi bila znosna in obvladljiva.

Kar se tiče javne oprave, v njej so zaposlene (čistilke, hišniku, kuharji strežnice, medicinske sestre, računovodje,... in vsi ti imajo  plačo nekje od 500 - 800 evrov. Verjetno se ne bodo strinjali s tabo, da so sokrivi za primanjklaj naše države.

Ne me narobe razumeti, tistim, ki imajo evidentno preveč, pa seveda znižati plačo na normalno - sprejemljivo in preprečiti, da opravljajo po dve službi ali celo tri, potem pa še trdijo, da jo dobro opravljajo.

Ljudje pa so brezposelni.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabljaš,da smo mi živeli predobr,samo poglej kake avte imamo na cesti tudi Švicarjem pariramo,oni ki imajo najnižjo zajamčeno plača 2 K ++ zato smo tu kjer smo !

Ne vem kakšnega  imaš ti, jaz se vozim z 10 let staro kračo.

Če se čutiš krivega za to situacijo, lahko z mojo polno privolitvijo celotno premoženje prepišeš državi, da si malo opomore. Jaz se ne čutim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabljaš,da smo mi živeli predobr,samo poglej kake avte imamo na cesti tudi Švicarjem pariramo,oni ki imajo najnižjo zajamčeno plača 2 K ++ zato smo tu kjer smo !

 

Naša kvaliteta življenja pred par leti in več ima minimalen vpliv na zdajšnje stanje. Materialno. Razen v zavedanju. Kvaliteta voznega parka ni prav noben pokazatelj, kot si že sam ugotovil. Če bi bila res, bi bili Italijani siromaki za nas, Slovaki pa za razred bogatejši.

Problem tajkunov tudi ni glavni razlog za naše stanje, ampak ljudje božji...ali smo mi v 20. letih naredili kakšno reformo? Ali smo vlagali v kvalitetna delovna mesta, dodano vrednost, tehnološke vede...izobraževanje tehničnih poklicev....??

Odgovor; nismo. NIsmo nič..peljali smo se na tirih še iz Juge, pa dokler je šlo, je šlo...

Konec koncev pa...je na netu dovolj podatkov, da si zadeve preberete in razumete tako kot jaz, ali pa drugače.

 

Vem pa nekaj...leta 2011 sem v okviru službe delal seminarsko na temo "Kriza v Baltskih državah".(Litva, Latvija, Estonija)

Kaj sem se naučil....takoj ob začetku krize, so v vseh državah odpustili (različno po državah) 10-25% javnih uslužbencev, tistim, ki so ostali, so plače zrezali za 15-20%.Zaprli firme, ki so životarile le s pomočjo države in nezaposlenost dvignili na čez 15%. BDP jim je padel v treh letih za cca 5-7%. Govorim o nekem povprečju.

 

In kaj jim  je to prineslo???. Tisto, kar sem napisal (dodal link) par postov višje. Ne trdim, da bi pri nas uspelo....ampak če bo šlo tako naprej...bo to edini izhod....

PS.  Sem javni uslužbenec in pljuvam v lastno skledo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tedy, ne bo čisto držalo!

Bistveni vzrok je skubljenje socialnih in izobraževalnih programov ter pospeševanje nekritičnega potrošništva in postavljanja zadolževanja kot nekaj normalnega. To pa je vse programiran proces s točno določenim ciljem. Narod se je temu scenariju le prilagajal.

 

Danes ob današnjem tehnološkem napredku ni prav nobene potrebe po lakoti in kakršnih koli krizah. So pa zaželjene in pospeševane od določenih krogov za določen profit.

 

Dokler boste krivdo iskali v pretirani samokritičnosti kot najpohlevnejši hlapci, ne bo bolje. Je pa to tako značilno za katolicizem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ubistu bi se strinjal tako z Kecom in Tedy-jem kot i30, sam zorni koti so različni.

s tem da Tedy in KeC gledata na krizo nekak z mezo nivoja Slovenije kot nacionalne države ter njenega položaja v okiru svetovne ekonomije. 

I30 pa izpostavlja satrukturne napake kapitalizma kot svetovnega sistema. - gleda z makro nivoja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja a pol je vse kul sam če gledaš s prave perspektive, recimo. .  kakega Zokija al pa Alenke??

Očitno. Zato pa ves čas poudarjam, da je treba gledati širše. Ker caka je ravno v tem, da s tem, ko se ukvarjamo s podrobnostjo neke podalpske vasi, zgrešimo bistvo, ki nas dirigira. Seveda to ne pomeni, da  ni treba na smetišče zbrcati naših politikov, ki po tem dirigiranju plešejo in še nas silijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!