Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

pred 5 minutami, maus pravi:

Dokler ne obsodiš nemoralno, sramotno in nedemokratično izvajanje svojih dolžnosti kot poslanec in glasovati po svoji vesti, nauva nč objeta :ras:

jaz to z gnusom obsojam ne glede iz katere poslanske skupine ali stranke prihajajo ... imajo da glasujejo :mad:

Dokler nobeden od poslancev ni kršil pravilnika DZ, ga ne morem obsodit. Sem pač kaliber, ki se sklicuje na spoštovanje zakonodaje. Če ta ni kršena, zakaj bi koga obsojal? Samo zaradi tega, ker se neka zadeva ni izšla po mojih pričakovanjih? Tukaj sem neomajen. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, bladerunner pravi:

Naj pristojni za te reči raziščejo, kje se denar nahaja in ga zasežejo. 

Kako pa veš, če je v Islandiji res vse potekalo po črki zakona? 

Verjetno ni vse potekalo po črki zakona, v ustavi Islandije verjetno ni bil predviden takšen padec vlade - torej ni zakonito, se pa lahko zgodi.

Nobena revolucija ni bila skladna s takratno ustavo - kakršnakoli je že bila. Takav ti je život. 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Scarabeo 500 pravi:

Verjetno ni vse potekalo po črki zakona, v ustavi Islandije verjetno ni bil predviden takšen padec vlade - torej ni zakonito, se pa lahko zgodi.

Nobena revolucija ni bila skladna s takratno ustavo - kakršnakoli je že bila. Takav ti je život. 

 

Kot sem že napisal, sem sam kaliber, ki se zavzema ,da se striktno spoštuje veljavna zakonodaja. Sem oster nasprotnik nedemokratičnih procesov, in močan zagovornik, da se v državi počne vse po črki zakonodaje in spoštuje vsa demokratična pravila na demokratičen način. Takšen sem in takšen bom ostal.

V Islandiji se je pa zgodil državni prevrat v mehki obliki. Vendar prevrat. Zame je to povsem nesprejemljivo dejanje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, bladerunner pravi:

Kot sem že napisal, sem sam kaliber, ki se zavzema ,da se striktno spoštuje veljavna zakonodaja. Sem oster nasprotnik nedemokratičnih procesov, in močan zagovornik, da se v državi počne vse po črki zakonodaje in spoštuje vsa demokratična pravila na demokratičen način. Takšen sem in takšen bom ostal.

V Islandiji se je pa zgodil državni prevrat v mehki obliki. Vendar prevrat. Zame je to povsem nesprejemljivo dejanje. 

večina je bila za to, bile so izredne razmere

tudi v starem Rimu so v času izrednih razmer vso oblast predali diktatorju

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, bladerunner pravi:

Kot sem že napisal, sem sam kaliber, ki se zavzema ,da se striktno spoštuje veljavna zakonodaja. Sem oster nasprotnik nedemokratičnih procesov, in močan zagovornik, da se v državi počne vse po črki zakonodaje in spoštuje vsa demokratična pravila na demokratičen način. Takšen sem in takšen bom ostal.

 

Spoštujem ljudi, ki spoštujejo veljavno zakonodajo in vedo in razumejo kaj so demokratični procesi. Se ti zdi, da večina naših politikov ve, kaj je poštenje, neokoriščanje, blatenje drugih oseb, poniževanje...?

Nekdo je prej dejal 13% je Janševih ljudi in enako je verjetno trdo levih okoli 13%. Tudi tu lahko odštejemo 3% levim in desnim, če bi se pojavila nova dobra politična opcija. Torej je trdih levih in desnih samo okoli 20%. Vsi ostali si samo želimo boljšo prihodnost. Nobena od teh dveh opcij si ne zasluži biti na oblasti in nobena nima dovolj podpore, zato ker ne zna povezovati ljudi ampak jih izključuje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Scarabeo 500 pravi:

Spoštujem ljudi, ki spoštujejo veljavno zakonodajo in vedo in razumejo kaj so demokratični procesi. Se ti zdi, da večina naših politikov ve, kaj je poštenje, neokoriščanje, blatenje drugih oseb, poniževanje...?

Bom izrecno pudaril moje stališče. Za nobenega politika na tem svetu nisem pripravljen dati roke v ogenj, ker se zavedam, da bi lepo gorela. Kot državljan Slovenije in kot volilec pa vedno izpolnjujem svojo državljansko dolžnost in pravico in volim tistega, ki se mi v danem trenutku zdi najmanj škodljiv. To bom počel tudi v prihodnje. 

V špekulacije, koliko je katerih ljudi in koliko jih kdo ima, se pa nebi spuščal. Špekulacije pač niso moje področje.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, bladerunner pravi:

Dokler nobeden od poslancev ni kršil pravilnika DZ, ga ne morem obsodit. Sem pač kaliber, ki se sklicuje na spoštovanje zakonodaje. Če ta ni kršena, zakaj bi koga obsojal? Samo zaradi tega, ker se neka zadeva ni izšla po mojih pričakovanjih? Tukaj sem neomajen. 

sj so tudi kakšme moralne norme, kajne ...

jaz obsojam vse .. leve in desne pa še sredinske, ker niso izpolnili svojo dolžnost in oddali svoj glas .. ti pač tega nisi zmožen, ker so tvoji ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, bladerunner pravi:

Jaz sem samo napisal, kako je moje osebno stališče do tega problema in pri tem ostajam. 

Kolikor se spominjam, je @DAMI34nekoč zapisal, da si odvetnik. Torej sklepam, da si tudi ti zagovornik striktnega spoštovanja veljavne zakonodaje in naj bi se glede tega nahajala ne istem bregu.  

Menda imajo v ameriški zakonodaji še člene, kjer prepovedujejo sušenje moških in ženskih gat skupaj. Zakonodaja so samo črke na papirju, ki v gospodarsko mirnih časih urejajo razmerja. Ko pa je ljudstvo nezadovoljno, pa se mora nekaj spremeniti, zakonodaja, politika, morda še kaj drugega in to so lahko demokratični procesi, če vlada prisluhne željam ljudstva ali pa nedemokratični - če vlada ne želi prisluhniti.  Do tega običajno pride, ko vlada samopašno ne posluša svojega ljudstva, ki jo je izvolilo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

sj so tudi kakšme moralne norme, kajne ...

jaz obsojam vse .. leve in desne pa še sredinske, ker niso izpolnili svojo dolžnost in oddali svoj glas .. ti pač tega nisi zmožen, ker so tvoji ... ;)

Saj niti ni bilo potrebno, da bi prevzeli volilne lističe. To je bilo potrebno tistim, ki so nezaupnico vložili v DZ. Oni so potrebovali najmanj 46 glasov. Tisti, ki pa glasovnic niso prevzeli, so pač na tak način sporočili, da Erjavca in koalicije kul ne podpirajo.  Dejanje tistih, ki glasovnic niso prevzeli, pa najbolj boli tiste, ki so želeli, da nezaupnica uspe. Torej pristaše leve politične opcije. Zato se pa sedaj spuščajo v banalnosti in iščejo na vse načine izgovore, da bi omilili neuspeh opcije, ki jo podpirajo. To je vse. 

Saj bodo itak čez približno leto in pol redne volitve v DZ in bomo vsi dobili možnost, da se ponovno preštejemo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Menda imajo v ameriški zakonodaji še člene, kjer prepovedujejo sušenje moških in ženskih gat skupaj. Zakonodaja so samo črke na papirju, ki v gospodarsko mirnih časih urejajo razmerja. Ko pa je ljudstvo nezadovoljno, pa se mora nekaj spremeniti, zakonodaja, politika, morda še kaj drugega in to so lahko demokratični procesi, če vlada prisluhne željam ljudstva ali pa nedemokratični - če vlada ne želi prisluhniti.  Do tega običajno pride, ko vlada samopašno ne posluša svojega ljudstva, ki jo je izvolilo.

Legimiteto vsaki vladi pa daje ljudstvo na demokratičnih in svobodnih volitvah. Nikjer na svetu nobena oblast ni legitimna niti legalna, če mandata ne dobi na demokratičnih volitvah, temveč se sama postavi na oblast mimo volilnih skrinjic in posledično mimo volje ljudstva. V nasprotno me nikoli ne bo prepričal nihče. 

In če si prebral več mojih postov, si gotovo v njih prepoznal, da zagovarjam demokratične vrednote in ostro obsojam vsakršna nasilna in nedemokratična dejanja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sistem se je izrodil.  Alternative\perspektive pa ni na vidiku. 30 let se že ponavlja ista zgodba pa nič bolje, le na slabše gre. Vedno več izdelkov in potrošništva, večji razpon med ljudmi in deljenje na vaše, naše, tvoje moje... Bivša juga je bila na pravi poti, pa so  njeni učenci popolnoma spremenili smer.

Rabimo spet bratstvo in enotnost, ne pa razdvojenost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, bladerunner pravi:

Saj niti ni bilo potrebno, da bi prevzeli volilne lističe. To je bilo potrebno tistim, ki so nezaupnico vložili v DZ. Oni so potrebovali najmanj 46 glasov. Tisti, ki pa glasovnic niso prevzeli, so pač na tak način sporočili, da Erjavca in koalicije kul ne podpirajo.  Dejanje tistih, ki glasovnic niso prevzeli, pa najbolj boli tiste, ki so želeli, da nezaupnica uspe. Torej pristaše leve politične opcije. Zato se pa sedaj spuščajo v banalnosti in iščejo na vse načine izgovore, da bi omilili neuspeh opcije, ki jo podpirajo. To je vse. 

Saj bodo itak čez približno leto in pol redne volitve v DZ in bomo vsi dobili možnost, da se ponovno preštejemo. 

vsi prevzet in oddat glas brez navodil

za to so plačani, da glasujejo, prevzemajo lističe

ne pa da se pasejo ob pastirju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, bladerunner pravi:

Saj niti ni bilo potrebno, da bi prevzeli volilne lističe.

Saj bodo itak čez približno leto in pol redne volitve v DZ in bomo vsi dobili možnost, da se ponovno preštejemo. 

To je nedemokratično ;)

itak se bomo prešteli na demokratičen način ... edino to šteje :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, skalar36 pravi:

Sistem se je izrodil.  Alternative\perspektive pa ni na vidiku. 30 let se že ponavlja ista zgodba pa nič bolje, le na slabše gre. Vedno več izdelkov in potrošništva, večji razpon med ljudmi in deljenje na vaše, naše, tvoje moje... Bivša juga je bila na pravi poti, pa so  njeni učenci popolnoma spremenili smer.

Rabimo spet bratstvo in enotnost, ne pa razdvojenost.

Jaz pa trdim ravno nasprotno od tebe. Skoraj zagotovo se mi danes ne bi ubadali z določenimi težavami, če bi leta 45 krenili po poti demokracije in političnega pluralizma, namesto da smo se utopili v političnem enoumju. Danes bi imeli utrjeno in pravo demokracijo, močno gospodarstvo in tudi sprti ne bi bili tako, kot smo danes. Premogli bi 50 let več demokracije in se naučili poslušati drug drugega in sklepati pametne kompromise. Pa še mentalne amputacije nebi doživeli. Skratka, bili bi na vseh področjih daleč bolj uspešna država, kot smo danes. V to sem več kot prepričan. 

pred 5 minutami, Snečer pravi:

vsi prevzet in oddat glas brez navodil

za to so plačani, da glasujejo, prevzemajo lističe

ne pa da se pasejo ob pastirju

Potem je to potrebno zapisat v pravilnik DZ. V 30-tih letih tega niso zmogli. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, maus pravi:

To je nedemokratično ;)

itak se bomo prešteli na demokratičen način ... edino to šteje :P

Zakaj si bil pa celih 30 let tiho in nisi zahteval sprememb pravilnika DZ? Da nekateri poslanci niso prevzeli glasovnic, se včeraj ni zgodilo prvič. Tudi levičarji so to že nekajkrat prakticirali, pa takrat tako početje ni nikogar motilo. Če me kaj v življenju res moti, so to dvojna merila in neenaki kriteriji za vse.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ninpotrebe po filozofiranju kaj če... Leta 45... Tudi ne kaj če leta 65 in podobno... 

Dovolj bi bilo da bi od leta 88, ko je stekel "plan" o samosrojnj državi, državo vodili moralni in sposobni ljudje. In večina jih je še sedaj v naši politiki od takrat.. 

Slabo kaže za boljše politične razmere... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, bladerunner pravi:

Zakaj si bil pa celih 30 let tiho in nisi zahteval sprememb pravilnika DZ? Da nekateri poslanci niso prevzeli glasovnic, se včeraj ni zgodilo prvič. Tudi levičarji so to že nekajkrat prakticirali, pa takrat tako početje ni nikogar motilo. Če me kaj v življenju res moti, so to dvojna merila in neenaki kriteriji za vse.

 

sem rekel, da se zgražam in bi jih zalučal iz hrama demokracije ... zaradi mehke hrbtenice sem nekajkrat v 30 letih zamenjal stranke, čeprav sem nekje levosredinski ... predvsem levi zaradi sociale in pomoč nebogljenim in ubogim, ter sindikalnega boja proti levim in desnim izkoriščevalcem delavskih pravic :P

tudi SDS je bil tam nekje pri sredini, ampak se je preselil skoraj na skrajno desnico ;)

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, maus pravi:

sem rekel, da se zgražam in bi jih zalučal iz hrama demokracije ... zaradi mehke krbtenice sem nekajkrat v 30 letih zamenjal stranke, čeprav sem neklje levosredinski ... predvsem levi zaradi sociale in pomoč nebogljenim in ubogim, ter sindikalnega boja proti levim in desnim izkoriščevalcem delavskih pravic :P

 

@maus, da se bova razumela. Mene nikoli ni motilo in me tudi danes ne moti, če ima človek drugačno politično prepričanje od mene. Jaz na take ljudi ne gledam kot na sovražnike. Daleč od tega. Spoštujem drugačno mnenje in v tem ne vidim nobenega problema. Motijo me edino dvojna merila in neenaki kriteriji za vse. Tudi nisem nasprotnik protestov, če so le ti skladni z našimi zakoni. Sem pa zelo oster nasprotnik nasilja in ostro obsojam in nasprotujem, da manjšina vsiljuje svoja stališča in želje večini. Tega pa ne sprejemam. 

Sam nisem bil zadovoljen z levimi vladami, vendar mi nikoli niti na kraj pameti ni prišlo, da bi se zavzemal za nasilno odstranitev vlade, ki mi ni po godu. Zmorem spoštovati večinsko voljo ljudstva, pa če mi je ta všeč ali pa ne. Moje trdno in neomajno stališče je, da nasilje ničesar ne reši, le marsikomu lahko povzroči neslutene izgube, travme in drugačno škodo. Nikoli pa za večino nič dobrega. To dokazujejo prakse v številnih državah po svetu. Tudi naša bivša dežela.   

Popravljeno . Popravil bladerunner
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, bladerunner pravi:

@maus, da se bova razumela. Mene nikoli ni motilo in me tudi danes ne moti, če ima človek drugačno politično prepričanje od mene. Jaz na take ljudi ne gledam kot na sovražnike. Daleč od tega. Spoštujem drugačno mnenje in v tem ne vidim nobenega problema. Motijo me edino dvojna merila in neenaki kriteriji za vse. Tudi nisem nasprotnik protestov, če so le ti skladni z našimi zakoni. Sem pa zelo oster nasprotnik nasilja in ostro obsojam in nasprotujem, da manjšina vsiljuje svoja stališča in želje večini. Tega pa ne sprejemam. 

Sam nisem bil zadovoljen z levimi vladami, vendar mi nikoli niti na kraj pameti ni prišlo, da bi se zavzemal za nasilno odstranitev vlade, ki mi ni po godu. Zmorem spoštovati večinsko voljo ljudstva, pa če mi je ta všeč ali pa ne. Moje trdno in neomajno stališče je, da nasilje ničesar ne reši, le marsikomu lahko povzroči neslutene izgube, travme in drugačno škodo. Nikoli pa za večino nič dobrega. To dokazujejo prakse v številnih državah po svetu. Tudi naša bivša dežela.   

sem samo rekel,da se zgražam, da niso listke prevzeli in opravili svoje poslanstvo... in to sem rekel, da se gražam na vse (leve, desne, sredinske, zgorne , spodne), ki ne opravljajo svojih dolžnosti.

Res je, mene tudi motijo dvojna merila.. da opozicija kurca koalicijo in obratno, ker nočjo med sabo sodelovati .. meni je resno smešno, da skoraj večna opozicija (sedaj koalicija) očita opoziciji (prej koaliciji), da nočjo sodelovat :lol1:

božji ludje .. to je demokracija... to je utež .. in sedanja koalicija doživlja traume, ker sedanja opozicija noče držat štango teh ključnih 14 dni in sodelovati v vseh pogledih, ko je v igri usoda Slovenije ... .. res mi je smešno

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, smasher pravi:

Ninpotrebe po filozofiranju kaj če... Leta 45... Tudi ne kaj če leta 65 in podobno... 

Dovolj bi bilo da bi od leta 88, ko je stekel "plan" o samosrojnj državi, državo vodili moralni in sposobni ljudje. In večina jih je še sedaj v naši politiki od takrat.. 

Slabo kaže za boljše politične razmere... 

Kaj če leta 88 ne bi šli stat na Roško?  Verjetno SDSovci ne bi delali izračunov.

Na podlagi  izračuna poslanke SDS Irglove, ki NI SMELA demokratično dvignit glasovnice  so izračunali podporo Ivanu Janezu Janši, velikemu vodji in edinemu, prvemu oh in sploh ......., ki je v mogoče največjem volilnem okraju  z čez 30.000 volilci dobil 7.020 glasov.

Poslanka SDS Eva Irgl je kandidatu za mandatarja med drugim očitala, da ima premalo podpore med slovenskimi volivci. »Meni je žal, da moram to večkrat povedati, a gospod Erjavec je dobil 394 glasov. Jaz sem naredila preračun, kaj to pomeni za celotno Slovenijo. Poglejte, približno 0,024 odstotka ljudi si ga želi videti na političnem prizorišču. Pa še navzgor sem zaokrožila.« je dejala.

Na twitterju pa so iz njene izjave naredili podoben preračun na primeru Janše.

Erjavec: 394 glasov volivcev: 1.700.000 volilnih upravičencev x 100 = 0,024 % odstotka podpore v Sloveniji

Janša: 7020 glasov volivcev: 1.700.000 volilnih upravičencev x 100 = 0,43 % odstotka podpore v Sloveniji

Torej si Janšo za predsednika vlade želi videti le 0,4 odstotka Slovencev oziroma si ga 99,6 odstotka ne želi,

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, GeeSXer said:

Kaj če leta 88 ne bi šli stat na Roško?  Verjetno SDSovci ne bi delali izračunov.

Na podlagi  izračuna poslanke SDS Irglove, ki NI SMELA demokratično dvignit glasovnice  so izračunali podporo Ivanu Janezu Janši, velikemu vodji in edinemu, prvemu oh in sploh ......., ki je v mogoče največjem volilnem okraju  z čez 30.000 volilci dobil 7.020 glasov.

Poslanka SDS Eva Irgl je kandidatu za mandatarja med drugim očitala, da ima premalo podpore med slovenskimi volivci. »Meni je žal, da moram to večkrat povedati, a gospod Erjavec je dobil 394 glasov. Jaz sem naredila preračun, kaj to pomeni za celotno Slovenijo. Poglejte, približno 0,024 odstotka ljudi si ga želi videti na političnem prizorišču. Pa še navzgor sem zaokrožila.« je dejala.

Na twitterju pa so iz njene izjave naredili podoben preračun na primeru Janše.

Erjavec: 394 glasov volivcev: 1.700.000 volilnih upravičencev x 100 = 0,024 % odstotka podpore v Sloveniji

Janša: 7020 glasov volivcev: 1.700.000 volilnih upravičencev x 100 = 0,43 % odstotka podpore v Sloveniji

Torej si Janšo za predsednika vlade želi videti le 0,4 odstotka Slovencev oziroma si ga 99,6 odstotka ne želi,

 

Nisem razumel če je karkoli od napisanega namenjeno meni?

Za moje pojme je primerjat Kahla in JJ, kot četi nekdo ponudi za zajtrk gnilo ali plesnivo jabolko, za katero izmed dveh boš rekel da je dobra?

Oba sta tam kjer nebi smela biti, na žalost JJja podpira cca 15% volilnih upravičencev, ki zagrizeno glasujejo zanj ob vsaki priliki, tako da ob bedni 40% volilni udeležbi dobi JJ 30% glasov, vsi ostali pa glasujejo karkoli samo da ni JJ.

Ne vem če sem imel v zadnjih 20letih možnost glasovat za dobrega političnega kandidata, tudi plemeniti se je prodal, včasih je vsaj on poskrbel za kakšen dobr vic in malce kabareja v parlamentu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, GeeSXer pravi:

Kaj če leta 88 ne bi šli stat na Roško?  Verjetno SDSovci ne bi delali izračunov.

Na podlagi  izračuna poslanke SDS Irglove, ki NI SMELA demokratično dvignit glasovnice  so izračunali podporo Ivanu Janezu Janši, velikemu vodji in edinemu, prvemu oh in sploh ......., ki je v mogoče največjem volilnem okraju  z čez 30.000 volilci dobil 7.020 glasov.

Poslanka SDS Eva Irgl je kandidatu za mandatarja med drugim očitala, da ima premalo podpore med slovenskimi volivci. »Meni je žal, da moram to večkrat povedati, a gospod Erjavec je dobil 394 glasov. Jaz sem naredila preračun, kaj to pomeni za celotno Slovenijo. Poglejte, približno 0,024 odstotka ljudi si ga želi videti na političnem prizorišču. Pa še navzgor sem zaokrožila.« je dejala.

Na twitterju pa so iz njene izjave naredili podoben preračun na primeru Janše.

Erjavec: 394 glasov volivcev: 1.700.000 volilnih upravičencev x 100 = 0,024 % odstotka podpore v Sloveniji

Janša: 7020 glasov volivcev: 1.700.000 volilnih upravičencev x 100 = 0,43 % odstotka podpore v Sloveniji

Torej si Janšo za predsednika vlade želi videti le 0,4 odstotka Slovencev oziroma si ga 99,6 odstotka ne želi,

kaj pa veš kaj bi bilo...mogoče se bo kdo od petkovih kolesarjev tudi tolkel po glavi čez 30 let..

ali je kdo opazil , kako so države - kao demokratične - pobrale predsednikom držav večino pooblastil?

ali kdo na pamet - prosim brez guglanja - ve , kdo je trenutni predsednik nemčije?? jaz nisem vedel ..

to s predsedniki je hec.. pomoje bi jim morali vrniti pooblastila .."prime minister" še vedno pomeni prvi minister..in nebi smel biti glava države... pri nas so to preimenovali v "premier" ..hebiga men se tudi to zdi ena vrsta prevrata tako potihem..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, bladerunner pravi:

Jaz pa trdim ravno nasprotno od tebe. Skoraj zagotovo se mi danes ne bi ubadali z določenimi težavami, če bi leta 45 krenili po poti demokracije in političnega pluralizma, namesto da smo se utopili v političnem enoumju. Danes bi imeli utrjeno in pravo demokracijo, močno gospodarstvo in tudi sprti ne bi bili tako, kot smo danes. Premogli bi 50 let več demokracije in se naučili poslušati drug drugega in sklepati pametne kompromise. Pa še mentalne amputacije nebi doživeli. Skratka, bili bi na vseh področjih daleč bolj uspešna država, kot smo danes. V to sem več kot prepričan. 

Potem je to potrebno zapisat v pravilnik DZ. V 30-tih letih tega niso zmogli. 

Malo preuči zgodovino in se prepričaj, kaj bi se zgodilo, če bi leta 45 poizkušali "kreniti po poti demokracije in političnega pluralizma".

Sovjetski tanki so bili v Beogradu in tudi v Murski Soboti. 

Glede uspešnosti Slovenske države;  ravno JJ je bil glavni pri razprodaji in uničevanju slovenskega gospodarstva. Pa redno njegovo deljenje na bele(naše) in rdeče(Udbo-mafija) so telo pomagali k uničevanju Slovenije.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko je to največji problem janševikov.

Stalne travme okoli komunizma, partizanov itd.

Neokusni twiti, žalitve, primitiven kader zbran okoli šefa (razni Mahniči & co). In na to še prisesana RKC.

V bistvu.

Pa kakšno je to obnašanje politikov na najvišji ravni?

Že zaradi tega bi morali takoj odstopiti. Pahor se vsaj lepo obnaša, sicer otročje :) ampak ne žali.

Tako da se na koncu sploh več ne ubadamo s samimi problemi, ampak z glumo.

In pol se Ivan čudi, zakaj ga folk ne mara. Že če bi mu twiter vzeli, bi veliko naredil in če bi parkrat kaj pametnega po tv povedal.

Dosmrtno bi lahko vladal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje, je nedvigovanje glasovnic neveljavno, saj s tem dejansko prisiliš svoje poslance, da ne glasujejo, ker jim ne zaupaš.

Prav tako je vsako kazanje svoje glasovnice drugim poslancem neveljavno, saj preprečuje tajnost glasovanja, ki je pogoj za demokracijo. Kak sposoben pravnik, bi lahko glasovanje o nezaupnici celo ovrgel.

Drugič: Če govorimo o letu 88. predstavljajte si, da bi bil takrat Janša na vodilni funkciji v ZK (kamor je vsekakor želel). Kako bi se odvijala Roška in kje bi bil Bavčar in recimo trojica drugih iz četverice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!