Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

Sej to, en ma 40km do sluzbe, drugi 300m,oba naj pa isto dobita za stroske prevoza.... Pol pridejo stavki ja nej si pa blizje domu sluzbo najde....ja v Sloveniji to pac ne gre, ker ljudje dokaj razkorpljeno zivimo naokoli. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ftp če te delodajalec pošlje delat drugam, mora seveda poravnat nastale stroške.

@ProdriveR to je precej enostranski pogled, ker recimo nepremičnine imajo po Sloveniji zelo različne cene, pa storitve tudi. Praktično povsod je tako, da je življenje v mestu dražje kot na deželi, so pa tudi plače višje. Tvoja razlaga je da želiš mestno plačo, poceni nastanitev, pa še dodatek za prevoz. To kar se tebi zdi "prav" za številne druge pač ni.

Ko slovenski novinarji opisujejo življenje slovenskega delavca, je tam skoraj vedno stavek: "plača z vsemi dodatki je komaj .... " Naenkrat je jasno, da plača ni samo stvar delodajalca, kot bi morala biti, ampak je seštevek dela in številnih birokratsko političnih odločitev. Na koga naj bo delavec "jezen"? Na delodajalca? Na birokrata? Politika? Slovenski smo spet ustvarili nek škodljiv sistem, kjer ni nihče odgovoren! Žal se hkrati tudi izgublja vez med tem, da če delam, moram dobiti dostojno plačo. In če plača ni dovolj visoka da preživim, se mi ne splača delat. Če me šef nategne, moji otroci pa so lačni, grem in mu poberem hrano iz hladilnik in odpeljem avto, ne pa da se jezim zakaj je dodatek za malco, ki so ga določili v parlamentu tako nizek.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, nejc74 pravi:

 

@ProdriveR to je precej enostranski pogled, ker recimo nepremičnine imajo po Sloveniji zelo različne cene, pa storitve tudi. Praktično povsod je tako, da je življenje v mestu dražje kot na deželi, so pa tudi plače višje. Tvoja razlaga je da želiš mestno plačo, poceni nastanitev, pa še dodatek za prevoz. To kar se tebi zdi "prav" za številne druge pač ni.

 

Poceni nastanitev? 

Nepremičnime tukaj niso bistveno cenejše kot v ljubljani (govorim za logatec), grejem se na pelete, cena je ista, če živiš v mestu ali na vasi, elektrika me stane isto, komunala je celo dražja kot v lj , s tem da v mestu imaš vse dostopno malodane v copatih, jaz se morm pa za vsak klinac v avto usest. 

Edino če je tvoje mnenje, da sem si sam kriv ker delam v mestu?  

 

 

Popravljeno . Popravil ProdriveR
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, nejc74 pravi:

če te delodajalec pošlje delat drugam, mora seveda poravnat nastale stroške.

Samo tiste ki so obvezni. Če nadomestilo za prevoz ukinejo, ti ne bo NIHČE poravnal ta strošek - verjemi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, nejc74 pravi:

o je precej enostranski pogled, ker recimo nepremičnine imajo po Sloveniji zelo različne cene, pa storitve tudi. Praktično povsod je tako, da je življenje v mestu dražje kot na deželi, so pa tudi plače višje. Tvoja razlaga je da želiš mestno plačo, poceni nastanitev, pa še dodatek za prevoz. To kar se tebi zdi "prav" za številne druge pač ni.

Ko slovenski novinarji opisujejo življenje slovenskega delavca, je tam skoraj vedno stavek: "plača z vsemi dodatki je komaj .... " Naenkrat je jasno, da plača ni samo stvar delodajalca, kot bi morala biti, ampak je seštevek dela in številnih birokratsko političnih odločitev. Na koga naj bo delavec "jezen"? Na delodajalca? Na birokrata? Politika? Slovenski smo spet ustvarili nek škodljiv sistem, kjer ni nihče odgovoren! Žal se hkrati tudi izgublja vez med tem, da če delam, moram dobiti dostojno plačo. In če plača ni dovolj visoka da preživim, se mi ne splača delat. Če me šef nategne, moji otroci pa so lačni, grem in mu poberem hrano iz hladilnik in odpeljem avto, ne pa da se jezim zakaj je dodatek za malco, ki so ga določili v parlamentu tako nizek.

Vsem je poln gobec govorenja za ruralni razvoj, decentralizacijo,.., dela pa se popolnoma obratno.

Kaj bo (bi bilo) recimo s tistimi ki iz gorskih vasi hodijo v mesto v službo? Se bo vse vasi izpraznilo in se vsi preselili v Lj.???

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej no, se zmer mamo krizni davek iz 2009 al kdaj, ki je zdaj ze kar osnova. Lep nateg. + dejmo se nove dodat. Ker pac, zepi so globoki. Revez Golob posega v prihranke ze ves cas, las ma zmer manj, priljubljenost pada....model se zrtvuje sam zato, da ni Jansa.😂

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je krivica, zares (je dejal Kalimero)...

...Na petkovi seji sveta je Janez Janša dejal tudi, da bi Platforma sodelovanja morala zajemati predvsem neopredeljene volivce in tiste, ki volijo levosredinske stranke. A raziskava agencije Parsifal kaže, da bi Logarjeva stranka zajela tudi volivce SDS-a. In to kar tretjino volivcev...

Na naslednjih volitvah pa velika koalicija GS-SDS? V tej naši Slovenijaniji ni nič nemogoče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta naša propadla država je kot en velik bankomat,v katerega mormo prispevat vsi državljani, iz njega pa jemljejo tisti najbol sluzavi in pokvarjeni. Sekirat se za politiko... isto, kt bi se sekiral že dons, da bom en dan umru.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, izibajker pravi:

To je krivica, zares (je dejal Kalimero)...

...Na petkovi seji sveta je Janez Janša dejal tudi, da bi Platforma sodelovanja morala zajemati predvsem neopredeljene volivce in tiste, ki volijo levosredinske stranke. A raziskava agencije Parsifal kaže, da bi Logarjeva stranka zajela tudi volivce SDS-a. In to kar tretjino volivcev...

Na naslednjih volitvah pa velika koalicija GS-SDS? V tej naši Slovenijaniji ni nič nemogoče...

Vse za oblast; saj ko kamere ugasnejo, si vse razdelijo po znanem ključu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kure se lahko :P

nis prebral novega zakona? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brihtni so tile naši politiki, do konca, da se kr kadi...no sej to sem napovedal. Važno je, da se neki dela, pa čeprav se meša megla :( Jebe lud zbunjenog....

https://novice.svet24.si/clanek/novice/crna-kronika/6565f88f14a5c/resen-nadzor-meje-s-hrvasko-ali-zgolj-predstava-za-javnost

 

 

Pri Jelšanah domačinom gledajo v dokumente, tujci pa mimo po makadamskih poteh

Domačini se smejijo

Po ministrovem mnenju prebivalstvo ob meji tega nadzora ne bo občutilo. »Ne želimo si dolgih kolon in zaustavitve pretočnosti na nekdanjih mejnih prehodih,« je zagotovil. Kot kaže, naša država ob tem spet sledi ukrepu Italije, saj je Poklukar povedal, da mu je italijanski kolega neformalno dejal, da tudi oni razmišljajo o podaljšanju nadzora za pol leta.

 

Domačini ob hrvaški meji, ki so se pred leti pritoževali nad vse večjim številom migrantov po njihovih vaseh, o ponovnem nadzoru policije na meji nimajo dobrega mnenja. Ne zaradi tega, ker bi menili, da takšen nadzor ni potreben, ampak zaradi tega, ker policisti nadzorujejo nekdanje glavne mejne prehode, medtem ko jih na stranskih poteh in cestah, tudi asfaltiranih, sploh ni. Pri Jelšanah denimo policisti zahtevajo dokumente od vseh, tudi domačinov, ki vozijo čez nekdanji mejni prehod proti Rupi, medtem ko prevozniki migrantov brez dokumentov vozijo tujce čez Novokračine ali po makadamski cesti med Munami in Starodom.

  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/29/2023 at 4:03 PM, DAMI34 said:

Brihtni so tile naši politiki, do konca, da se kr kadi...no sej to sem napovedal. Važno je, da se neki dela, pa čeprav se meša megla :( Jebe lud zbunjenog....

https://novice.svet24.si/clanek/novice/crna-kronika/6565f88f14a5c/resen-nadzor-meje-s-hrvasko-ali-zgolj-predstava-za-javnost

 

 

Pri Jelšanah domačinom gledajo v dokumente, tujci pa mimo po makadamskih poteh

Domačini se smejijo

Po ministrovem mnenju prebivalstvo ob meji tega nadzora ne bo občutilo. »Ne želimo si dolgih kolon in zaustavitve pretočnosti na nekdanjih mejnih prehodih,« je zagotovil. Kot kaže, naša država ob tem spet sledi ukrepu Italije, saj je Poklukar povedal, da mu je italijanski kolega neformalno dejal, da tudi oni razmišljajo o podaljšanju nadzora za pol leta.

 

Domačini ob hrvaški meji, ki so se pred leti pritoževali nad vse večjim številom migrantov po njihovih vaseh, o ponovnem nadzoru policije na meji nimajo dobrega mnenja. Ne zaradi tega, ker bi menili, da takšen nadzor ni potreben, ampak zaradi tega, ker policisti nadzorujejo nekdanje glavne mejne prehode, medtem ko jih na stranskih poteh in cestah, tudi asfaltiranih, sploh ni. Pri Jelšanah denimo policisti zahtevajo dokumente od vseh, tudi domačinov, ki vozijo čez nekdanji mejni prehod proti Rupi, medtem ko prevozniki migrantov brez dokumentov vozijo tujce čez Novokračine ali po makadamski cesti med Munami in Starodom.

Ma…. Ne drži. Sm bil dol ene 7x od uvedbe mejne kontrole, nikoli ni nihce nic hotel od mene. Cez dan, po temi, z avtom, motorjem…ne, na Jelsanah so bili v kabincah in se brigali zase. Ce bi sel 1x, 2x, ne bi nc rekel, ampak sem mejo brez intervencij preckal 14x!! 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Kugelschreiber pravi:

Ma…. Ne drži. Sm bil dol ene 7x od uvedbe mejne kontrole, nikoli ni nihce nic hotel od mene. Cez dan, po temi, z avtom, motorjem…ne, na Jelsanah so bili v kabincah in se brigali zase. Ce bi sel 1x, 2x, ne bi nc rekel, ampak sem mejo brez intervencij preckal 14x!! 

ja to je pa skor izdaja...kako pa pol lovijo teroriste in črnoprehodnike meja? sumljivo mi je mal to...ampak ročico na srčka...na Novokračine jo zlahka pihneš mimo a ne :P

Drži da mešamo meglo. Od tega ne odstopam, tako prijavljajo tudi tisti, ki morajo pod prisilo viseti tam v tistih kučicah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italijani na mejnih prehodih samo opazujejo, ustavijo le kakšen sumljiv avtomobil glede na registrske tablice. Na meji s Hrvaško pa za dol ni nobene kontrole, za nazaj pa kakor naletiš...lahko ti pogleda osebno, lahko pa le v hišici napol zaspano samo prst dvigne 🙂

Poznam pa primer od nekoga, ki oddaja apartmaje. So trije rezervirali apartma za 2 dneva, prišli so z dvema avtomobiloma, en z madžarsko registracijo, en z italijansko. Potem so podaljševali nastanitev, dokler ni lastnik neko jutro opazil sedem ljudi s kapuco po stopnicah, katere so odpeljali z italijansko reg v Italijo.... Ponoči so prevažali ljudi iz Madžarske v Italijo, v apartmaju so se malo okrepčali in stuširali, potem z drugim avtom naprej.  🙂 ... to kot kaže špila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komaj čakam sezone :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Fantje podpret moramo dvig davkov, predsednica jamra, da ima premalo plačo, kljub temu, da še privatno na veliko biznisira tudi z firmami, ki delijo denar iz državnega proračuna in mora njen "reven" mož prejemat še dodatek iz proračuna, beri iz davkov našega dela, da si lahko kupi kravato za kak sprejem......ne moremo biti ženska v taki situaciji, da dela razna dodatna dela, kot jih je moral bivši predsednik BP, ko ni mogel pred več kot 10 leti preživet s 4 jurji in je moral opravljat dela smetarja, peka (no to mu je kar pasalo, je zgledal, kot pravi pek 😉) in druga dela, da je preživel....pa ljudje to ni normalno, oni so elita cvet našega naroda.....no bolj zajedalci 🤪  mi gredo na bruhanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je sramota. Najprej se bori za stolček, potem pa joče o slabi plači. Naj odstopi in gre v gospodarstvo kjer dobi še božičnico, 13 plačo, nagrado,...

To je povsod v javni upravi. Se zaposlijo, čeprav je ob zaposlitvi plača objavljena, takoj jočejo o slabi plači. Gospodarsvo vabi, poskusite...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, ftp pravi:

To je sramota. Najprej se bori za stolček, potem pa joče o slabi plači. Naj odstopi in gre v gospodarstvo kjer dobi še božičnico, 13 plačo, nagrado,...

To je povsod v javni upravi. Se zaposlijo, čeprav je ob zaposlitvi plača objavljena, takoj jočejo o slabi plači. Gospodarsvo vabi, poskusite...

Mislim, da je sramota tudi to, da ljudje preberejo tračarske novice in govorijo o sramoti.

Kot so zapisali, ne drži, da predsednica republike ni zadovoljna s svojo plačo oziroma si želi višjega plačila. “Takšni naslovi so zavajajoči in neresnični,” so se odzvali v uradu Pirc Musar odzvali. Dodali so, da iz dopisa jasno izhaja, da predsednica republike nikoli ni trdila, da ni zadovoljna s svojo plačo, temveč se zavzema za ustavno skladen in pravičen sistem plač funkcionarjev in vseh javnih uslužbencev.

Torej je problem nesorazmerje plačnega sistema, kjer predsednica države dobi plačo nižjo kot najvišje plačani srednješolski učitelj in ne pride med prvih 50 visokošolskih učiteljev (ki resda večinoma redni profesorji), da ne govorimo o zdravnikih.

S tem je tudi podcenjeno mesto predsednika države kot najvišje funkcije v državi. Sploh, ker nima določenega delovnega časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Darko3g pravi:

Mislim, da je sramota tudi to, da ljudje preberejo tračarske novice in govorijo o sramoti.

Ne, ne, že drži. Saj si sam napisal...

pred 17 minutami, Darko3g pravi:

Torej je problem nesorazmerje plačnega sistema, kjer predsednica države dobi plačo nižjo kot najvišje plačani srednješolski učitelj in ne pride med prvih 50 visokošolskih učiteljev (ki resda večinoma redni profesorji), da ne govorimo o zdravnikih.

S tem je tudi podcenjeno mesto predsednika države kot najvišje funkcije v državi. Sploh, ker nima določenega delovnega časa.

Zakaj ni šla za učitelja. Nihče je ni silil, ampak se je sama slinila.

Vedno se v JU izgovarjajo na nizke plače, nihče ne govori o nizki produktivnosti. Žal je resnica JU v tem da je preveč zaposlenih in premalo delavcev.

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki pravi, da ne bi šel delat (sedet nekam v pisarno) v javno ali državno upravo za 4.000 €, je navaden lažnivec ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Darko3g pravi:

Torej je problem nesorazmerje plačnega sistema, kjer predsednica države dobi plačo nižjo kot najvišje plačani srednješolski učitelj in ne pride med prvih 50 visokošolskih učiteljev (ki resda večinoma redni profesorji), da ne govorimo o zdravnikih.

S tem je tudi podcenjeno mesto predsednika države kot najvišje funkcije v državi. Sploh, ker nima določenega delovnega časa.

Po moji oceni tega ne moreš primerjat. Na mestu bi bil podatek, koliko poleg njene plače, in "plače" njenemu možu, ona še obremeni, na mesečni ravni, državni proračun, za eno brezvezno funkcijo, ki bi jo vsak Damjan Murko znal opravljati.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

Tisti, ki pravi, da ne bi šel delat (sedet nekam v pisarno) v javno ali državno upravo za 4.000 €, je navaden lažnivec ;) 

Jaz ne bi šu, majke mi! 😜

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!