Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

15 minutes ago, maus said:

1. Ne ne vem kaj so pisarniški fikusi ... brez nekaterih v pisarnah podjetje ne more delati 

2. Nj dela tam, ampak ... če greš recimo v kak privatni senatorij, prideš takoj na vrsto, oziroma, ko ima kirurg čas, zaposlitev se pa lahko preveri ;)  .. seveda plačaš. čeprav imaš urejeno zdravstveno zavarovanje in še dodatno .... kirurg pa zaposlen v UKC Maribor ... preverjeno ;)

Dohtarji ki so vodili te velike sisteme so zajebali celo stvar, ker misli, da je dohtar, finančnik, bisznismen in vse skupaj v enem ;)

 

Zdravstvo se da uredit cisto enostavno, ampak je lobi ljudi kateri se na racun bolnih in oskrbe potrebnih okoriscajo premocan.

Denarja je dovolj, tako za place osebja, kot za sredstva... se pardoniram... bi ga bilo dovolj, ce se bi se nehalo krast in okoriscat z narocili, dobavo zdravil, sredstev etc od posrednikov ampak direktno od proizvajalcev.

Ne razumem cakalnih vrst... st osebja se glede na preteklost zvisuje, stevilo populacija se pa istocasno zmanjsuje. Problem je privatno zdravstvo in zdravniki kateri s edini na dneh stolih. Dopoldan glumi kurac v javnem zavodu, popoldan pa dere evre v privatni ordinaciji/kliniki, ali pa svoje paciente iz fiktivne cakalne vrste posilja svojemu stanovskemu kolegu v privatnem sektorju, pa Si malo podelita evrosonge.  

I NJIMA DA SE NAJEBE PAS MILOSNE MAJKE !

 

Popravljeno . Popravil Nearrain
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kugelschreiber pravi:

maus, saj veš kako težko je pr nas kej dokazat, ker se zdravo pamet zaklene v klet?

 

recimo, ko se v razpisu, med pogoji za predsedniški kombi pojavi asistenca za veter, je jasno kaj se hoče? Kot bi dal v razpis, na maski in riti trikraka zvezda v krogu. . Ko se kupuje kamjon za elektrogospodarstvo, pa je pogoj mera gum, ki jo ima samo en kamjon na trgu? Pred 100 leti, se je fotr hotel prijavit na en razpis za računalniško opremo. Pogoj je bil PC DOS.....Če si mal geeka veš, da je PC DOS rebrandan MS DOS,  instaliran samo na IBM mašinah, ni bil v prodaji.....ampak ja, to niso dokazi o fejk razpisih. To so dokazi o luknasti zakonodaji in brezsramnem in neetičnem izkoriščanju le teh.   

vem... ampak najlažje je rečt .. vsi kradejo in vsi so barabe ;)

vsi privatniki so nateguni, zlatarji, zavajajo stranke, lažejo, kradejo, utajajo ... itd itd.

Zelo močen inštrument pri javnem naročanju so načela in institut postavljanja vprašanj in aktivnega sodelovanja ponudnikov pri javnem naročanju. Če se ne poslužujejo tega, so si sami krivi in jokajo, da so razpisi prirejeni. Verjemi mi, da ko ponudnik z argumenti dokaže, da je razpis prirejen in diskiminatoren, če že pride pri naročniku skozi, pri DKom-u ne pride .. pejdi mal brat odločitve ( ti bom mal pomagal, ker jih ravno - po službeni dolžnosti berem http://www.dkom.si/odlocitve_DKOM/  )

Pred 100 leti ni mogel tega delati, ampak se javno naročamnje v RS uporablja od leta 1997. ;)

Najlažje je pa rečt ... vse je zmenjeno ... če veš kje .. je treba prijavit ;)

 

pred 5 minutami, Nearrain pravi:

Dopoldan glumi kurac v javnem zavodu, popoldan pa dere evre v privatni ordinaciji/kliniki, ali pa svoje paciente iz fiktivne cakalne vrste posilja svojemu stanovskemu kolegu v privatnem sektorju, pa Si malo podelita evrosonge.  

JEBO PAS MATER I NJIMA !

 

o tem sem pisal ;)

in na svojem primeru dokazal, pa mi ni verjel :P

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brezveze mi tle pametujemo kaj in kako. Po celem svetu je isti drek. Sam 2 stvari sta po celem svetu enaki, človk in banke.

Včerajšna oodaja na RTV1 od banke HSBC pove vse kako ta človeštvo lavfa.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, skalar36 pravi:

Brezveze mi tle pametujemo kaj in kako. Po celem svetu je isti drek. Sam 2 stvari sta po celem svetu enaki, človk in banke.

Včerajšna oodaja na RTV1 od banke HSBC pove vse kako ta človeštvo lavfa.

itak ... ampak .. sj veš... ko pride do resne krize v vladi, pogledajo na MS, da pridejo z odločitvami do pravih rešitev :P

tko je :huh: 

  • Hvala 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, maus said:

vem... ampak najlažje je rečt .. vsi kradejo in vsi so barabe ;)

vsi privatniki so nateguni, zlatarji, zavajajo stranke, lažejo, kradejo, utajajo ... itd itd.

Zelo močen inštrument pri javnem naročanju so načela in institut postavljanja vprašanj in aktivnega sodelovanja ponudnikov pri javnem naročanju. Če se ne poslužujejo tega, so si sami krivi in jokajo, da so razpisi prirejeni. Verjemi mi, da ko ponudnik z argumenti dokaže, da je razpis prirejen in diskiminatoren, če že pride pri naročniku skozi, pri DKom-u ne pride .. pejdi mal brat odločitve ( ti bom mal pomagal, ker jih ravno - po službeni dolžnosti berem http://www.dkom.si/

 

Res je....

ce je v nebo vpijoce, da je razpis prirejen je malo za lase privlevcena moznost/postopek “prijave”. Zadeva bi morala biti avto mats ko kazensko odgovorna in resevana z strani tistega kateri je objavil razpis na isti nacin kot je ostalo. Pritozba ne ustavi izvrsbe. Pa naj dokazuje, da razpis ni prirejen. Ce mu uspe mu povrnejo globo.

Popravljeno . Popravil Nearrain
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni bil tisti razpisi za nabavo Audija prirejeni? :)

ko se je že v štartu zahtevala natančna medosna razdalja, ki jo ima tisti audi in točno specifičen motor...

https://www.rtvslo.si/lokalne-novice/prirejen-razpis-za-protokolarno-vozilo-koprske-obcine/309018

Vendar v razpisnih pogojih zahtevajo tudi osemvaljni motor, 20-palčna platišča, maso med 1.950 in 2.070 kilogrami, sedemstopenjski menjalnik …

Primer zgolj :) itak si ga je šerif v Kopru nabavljal

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Nearrain pravi:

Res je....

ce je v nebo vpijoce, da je razpis prirejen je malo za lase privlevcena moznost/postopek “prijave”. Zadeva bi morala biti avto mats ko kazensko odgovorna in resevana z strani tistega kateri je objavil razpis na isti nacin kot je ostalo. Pritozba ne ustavi izvrsbe. Pa naj dokazuje, da razpis ni prirejen. Ce mu uspe mu povrnejo globo.

tko kot sem že omenil .. prijava .. in to je to ;)

pred 5 minutami, Snecer pravi:

a ni bil tisti razpisi za nabavo Audija prirejeni? :)

ko se je že v štartu zahtevala natančna medosna razdalja, ki jo ima tisti audi in točno specifičen motor...

https://www.rtvslo.si/lokalne-novice/prirejen-razpis-za-protokolarno-vozilo-koprske-obcine/309018

Vendar v razpisnih pogojih zahtevajo tudi osemvaljni motor, 20-palčna platišča, maso med 1.950 in 2.070 kilogrami, sedemstopenjski menjalnik …

Primer zgolj :) itak si ga je šerif v Kopru nabavljal

ne vse verjet cajtngom ;) .. lahko pa da je tudi res ;)

ali je bila revizija ... ali je bila pritožba .. postavljanje vprašanj itd itd ... tega ne vem .. so pa floskule o oškodovanju denarja davkoplačevalcev.

kot sem omenil ... prijava .. tudi anonimne prihajajo in vsaj 1 x mesečno prihajajo pogledati celoten postopek oddaje.

pa de še to povem ... velikokrat se zgodi, da ponudniki ponudijo vse, pristanejo na ves pogoje iz razpisne dokumentacije, ko je pa treba dobaviti pol je pa jok .. kao .. nisam znao ali a se lahko kako drugače zmenmo ... 

tisti, ki ni nikoli delal s tem lahko meče floskule in naklada o nečem kar je bral al pa slišal ;)

če ima pa kdo dokaze o nezakonitem ravnanju naročnika .. takoj prijava

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lani sem mel en primer, ko so "telovadli" pri medicinski opremi

tako da nekaj malega poznam (ne toliko kot ti), ampak tisto, kar sem videl, je bilo zanimivo

itak te postopek odžene že s plačilom takse, ki je absurdno visoka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

44 minutes ago, Nearrain said:

Ne razumem cakalnih vrst... st osebja se glede na preteklost zvisuje, stevilo populacija se pa istocasno zmanjsuje. Problem je privatno zdravstvo in zdravniki kateri s edini na dneh stolih. Dopoldan glumi kurac v javnem zavodu, popoldan pa dere evre v privatni ordinaciji/kliniki, ali pa svoje paciente iz fiktivne cakalne vrste posilja svojemu stanovskemu kolegu v privatnem sektorju, pa Si malo podelita evrosonge.

tle, z vrstami, je bol zaplet z denarjem na razpolago iz zdravstvenih zavarovanj. Čakalna vrsta nastane, ko koncesionar porabi kvote. Simpl. Če poenostavim. ZZZS mu nakloni 100 plomb na mesec. Ker jih porabi že 10ega, ostale piškave zobe da v čakalno vrsto za naslednjih 100 plomb. Ker zobje gnijejo hitrj kot hodjo plombe. ti ne bi čakal, zobar pa z veseljem dela tud popoldan, mu plačaš iz lastnega žepa. 

tako de jaz, na neki splošni ravni, doktorjem ne zamerim  kej dost. 

 

41 minutes ago, maus said:

Pred 100 leti ni mogel tega delati, ampak se javno naročamnje v RS uporablja od leta 1997. ;)

Najlažje je pa rečt

Maus, to je 100 let nazaj. Prvi samostojni windowsi so bli 95. Predstavlej si met ninđo tist letnik? Po tem takem je bil ta razpis 97 ali 98. Če bi šu najdet 386ko, bi ziher najdu še kak dopis v wordstaru, ko sm pisal vprašanja za dodatna pojasnila. 

 

Kakorkoli, greva dva koraka nazaj.  Dal sm 3 meni znane primere, ki jih sam ne morem klicat drugače, kot sfejkan javni razpis. Kako bi tem trem zadevam rekel ti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27 minutes ago, Kugelschreiber said:

tle, z vrstami, je bol zaplet z denarjem na razpolago iz zdravstvenih zavarovanj. Čakalna vrsta nastane, ko koncesionar porabi kvote. Simpl. Če poenostavim. ZZZS mu nakloni 100 plomb na mesec. Ker jih porabi že 10ega, ostale piškave zobe da v čakalno vrsto za naslednjih 100 plomb. Ker zobje gnijejo hitrj kot hodjo plombe. ti ne bi čakal, zobar pa z veseljem dela tud popoldan, mu plačaš iz lastnega žepa. 

tako de jaz, na neki splošni ravni, doktorjem ne zamerim  kej dost. 

 

Maus, to je 100 let nazaj. Prvi samostojni windowsi so bli 95. Predstavlej si met ninđo tist letnik? Po tem takem je bil ta razpis 97 ali 98. Če bi šu najdet 386ko, bi ziher najdu še kak dopis v wordstaru, ko sm pisal vprašanja za dodatna pojasnila. 

 

Kakorkoli, greva dva koraka nazaj.  Dal sm 3 meni znane primere, ki jih sam ne morem klicat drugače, kot sfejkan javni razpis. Kako bi tem trem zadevam rekel ti?

DeFacto so kvote so tudi en od vzrokov za cakalne vrste. Zaradi kvot imazavarovalnica posledicno vecji dobicek za koncu leta.

Ce bi dohtarji delali tako kot bi morali, bi bile kvote izpoljnjene ze destega v mesecu in bi se posledicno morale kvote Zelo hitro povecat, da bi zadostile potrebam. 

Ni ravno astrofizika, kar ta dobickarski lobi pocne.

i njima . . . DA JIM JEBE PAS MATER

:smoke:

27 minutes ago, Kugelschreiber said:

 

Kakorkoli, greva dva koraka nazaj.  Dal sm 3 meni znane primere, ki jih sam ne morem klicat drugače, kot sfejkan javni razpis. Kako bi tem trem zadevam rekel ti?

Jaz bi temu rekel tako:

MI STOJIMO I GLEDAMO....NAMESTO, DA BI ODGOVORNE POVESILI PO VEJAH

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Nearrain said:

Zaradi kvot imazavarovalnica posledicno vecji dobicek za koncu leta.

tje je haklc, ki me čudi u pičku materinu. Krovna zavarovalnica, ZZZS mora višak para razdelit. lani je blo to 35mio, in se do nedavnega niso še čist zmenili, kam jih bodo pretočili. Dobičke kasirajo samo ponudniki obveznih dodatnih zavarovanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Kugelschreiber said:

tje je haklc, ki me čudi u pičku materinu. Krovna zavarovalnica, ZZZS mora višak para razdelit. lani je blo to 35mio, in se do nedavnega niso še čist zmenili, kam jih bodo pretočili. Dobičke kasirajo samo ponudniki obveznih dodatnih zavarovanj.

Ok . . .  bom popravu

10 minutes ago, Nearrain said:

MI STOJIMO GLEDAMO I SE ČUDIMO ....NAMESTO, DA BI ODGOVORNE POVESILI PO VEJAH

:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Snecer pravi:

itak te postopek odžene že s plačilom takse, ki je absurdno visoka.

Taksa je določena  skladno z ZPVPJN .. citiram:

71. člen

(taksa)

(1) Kadar se zahtevek za revizijo nanaša na vsebino objave, povabilo k oddaji ponudb ali razpisno dokumentacijo, znaša taksa:

-        2.000 eurov, če se javno naročilo oddaja po postopku naročila male vrednosti ali postopku zbiranja ponudb po predhodni objavi;

-        4.000 eurov, če se javno naročilo oddaja po odprtem postopku, postopku s predhodnim ugotavljanjem sposobnosti, omejenem postopku, konkurenčnem postopku s pogajanji, postopku s pogajanji po predhodni objavi, postopku s pogajanji brez predhodne objave, partnerstvu za inovacije ali konkurenčnem dialogu.

(2) Kadar se zahtevek za revizijo nanaša na odločitev, s katero naročnik odda javno naročilo, znaša taksa dva odstotka od cene najugodnejše dopustne ponudbe (z davkom na dodano vrednost) za sklop ali javno naročilo, v primeru javnega naročanja na področju obrambe in varnosti pa dva odstotka od cene najugodnejše popolne ponudbe (z davkom na dodano vrednost), vendar ne manj kot 500 eurov in ne več kot 25.000 eurov. Ne glede na navedeno znaša taksa za to odločitev 2.000 eurov, če se odločitev nanaša na izbiro strank za sklenitev okvirnega sporazuma, sprejeto v postopku naročila male vrednosti ali postopku zbiranja ponudb po predhodni objavi, in 6.000 eurov, če se odločitev nanaša na izbiro strank za sklenitev okvirnega sporazuma, sprejeto v katerem koli drugem postopku javnega naročanja. Kadar se zahtevek za revizijo nanaša na odločitev o ustavitvi postopka javnega naročanja, priznanju sposobnosti ali zavrnitvi ali izločitvi vseh ponudb, znaša taksa 1.000 eurov.

(3) Kadar takse ni mogoče odmeriti v skladu s prvim in drugim odstavkom tega člena, znaša taksa 1.000 eurov.

(4) Ne glede na prvi in drugi odstavek tega člena znaša taksa 1.000 eurov, če se zahtevek za revizijo nanaša na socialne in druge posebne storitve ali storitve na področju obrambe in varnosti B, oddajo posameznega naročila na podlagi okvirnega sporazuma ali v dinamičnem nabavnem sistemu ali na javni natečaj.

(5) V posameznem primeru določi višino takse naročnik, upoštevaje pri tem prvi, drugi in tretji odstavek tega člena. Taksa se plača na ustrezen podračun, ki je v skladu s predpisom, ki ureja podračune ter način plačevanja obveznih dajatev in drugih javnofinančnih prihodkov, odprt pri Banki Slovenije za namen plačila taks za predrevizijski in revizijski postopek.

(6) Zahtevek za revizijo, ki ga vloži zagovornik javnega interesa, je oproščen plačila takse.

 

vir: http://www.dkom.si/pravna_podlaga/ZPVPJN/

 

pred 36 minutami, Kugelschreiber pravi:

Kakorkoli, greva dva koraka nazaj.  Dal sm 3 meni znane primere, ki jih sam ne morem klicat drugače, kot sfejkan javni razpis. Kako bi tem trem zadevam rekel ti?

js bi rekel, ignorantia juris nocet ;)

 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa da bo jasno ... ne zagovarjam vlado .. ampak vsaj v postopkih je potrebno ravnati skladno s temeljnimi načeli javnega naročanja

tega se morajo zavedati naročniki in ponudniki ...

vse ostalo, kar je mimo zakona je kaznivo in je potrebno sankcionirat.

pa še en primer... dobili smo kazensko ovadbo, da je razpis prirejen določenemu ponudniku. Kazenska ovadba je prispela isti dan kot je bila objavljena odločitev o oddaji .. in glej ga zlomka... ravno ta ponudnik je bil izbran ... ko so prišli iz NPU-ja naslednji dan, so se spet samo križali.... toliko zaenkrat ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, maus pravi:

Taksa je določena  skladno z ZPVPJN .. citiram:

71. člen

(taksa)

(1) Kadar se zahtevek za revizijo nanaša na vsebino objave, povabilo k oddaji ponudb ali razpisno dokumentacijo, znaša taksa:

-        2.000 eurov, če se javno naročilo oddaja po postopku naročila male vrednosti ali postopku zbiranja ponudb po predhodni objavi;

-        4.000 eurov, če se javno naročilo oddaja po odprtem postopku, postopku s predhodnim ugotavljanjem sposobnosti, omejenem postopku, konkurenčnem postopku s pogajanji, postopku s pogajanji po predhodni objavi, postopku s pogajanji brez predhodne objave, partnerstvu za inovacije ali konkurenčnem dialogu.

(2) Kadar se zahtevek za revizijo nanaša na odločitev, s katero naročnik odda javno naročilo, znaša taksa dva odstotka od cene najugodnejše dopustne ponudbe (z davkom na dodano vrednost) za sklop ali javno naročilo, v primeru javnega naročanja na področju obrambe in varnosti pa dva odstotka od cene najugodnejše popolne ponudbe (z davkom na dodano vrednost), vendar ne manj kot 500 eurov in ne več kot 25.000 eurov. Ne glede na navedeno znaša taksa za to odločitev 2.000 eurov, če se odločitev nanaša na izbiro strank za sklenitev okvirnega sporazuma, sprejeto v postopku naročila male vrednosti ali postopku zbiranja ponudb po predhodni objavi, in 6.000 eurov, če se odločitev nanaša na izbiro strank za sklenitev okvirnega sporazuma, sprejeto v katerem koli drugem postopku javnega naročanja. Kadar se zahtevek za revizijo nanaša na odločitev o ustavitvi postopka javnega naročanja, priznanju sposobnosti ali zavrnitvi ali izločitvi vseh ponudb, znaša taksa 1.000 eurov.

(3) Kadar takse ni mogoče odmeriti v skladu s prvim in drugim odstavkom tega člena, znaša taksa 1.000 eurov.

(4) Ne glede na prvi in drugi odstavek tega člena znaša taksa 1.000 eurov, če se zahtevek za revizijo nanaša na socialne in druge posebne storitve ali storitve na področju obrambe in varnosti B, oddajo posameznega naročila na podlagi okvirnega sporazuma ali v dinamičnem nabavnem sistemu ali na javni natečaj.

(5) V posameznem primeru določi višino takse naročnik, upoštevaje pri tem prvi, drugi in tretji odstavek tega člena. Taksa se plača na ustrezen podračun, ki je v skladu s predpisom, ki ureja podračune ter način plačevanja obveznih dajatev in drugih javnofinančnih prihodkov, odprt pri Banki Slovenije za namen plačila taks za predrevizijski in revizijski postopek.

(6) Zahtevek za revizijo, ki ga vloži zagovornik javnega interesa, je oproščen plačila takse.

 

vir: http://www.dkom.si/pravna_podlaga/ZPVPJN/

 

js bi rekel, ignorantia juris nocet ;)

 

a tebi se to ne zdi visoka taksa? :) za nek k... postopek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

a tebi se to ne zdi visoka taksa? :) za nek k... postopek

ne komentiram ali je visok ali nizek .. tak je ;)

če ima prav, dobi vse povrnjeno pa še posel ... včasih so vlagal revizije samo zato, da se je vse skup zavlekl .. tisti, ki je prepričan v svoj prav, bo vložil revizijo ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

ne komentiram ali je visok ali nizek .. tak je ;)

če ima prav, dobi vse povrnjeno pa še posel ... včasih so vlagal revizije samo zato, da se je vse skup zavlekl .. tisti, ki je prepričan v svoj prav, bo vložil revizijo ;)

 

včasih lahko imaš prav, pa ne zmagaš... :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

včasih lahko imaš prav, pa ne zmagaš... :) 

tudi naročnik ima včasih prav, pa izgubimo ... odločitve so včasih tko tko .. ampak so pravnomočne in dokončne .. ni pritožbe .. edino tožba na sodišču ... kar tudi jaz se jezim, ker sta samo dve stopnji .. prva je naročnik, druga je DKom ... pol je pa konc ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

ni samo za proračunske uporabnike .. tud državna podjetja, ki niso proračunski porabniki imajo tko ... tut DARS ;)

 

ne ne .. nič ne jemljem osebno ... to je itak konstruktivna debata ;)

napiš pač une, kjer nism js nč kriu :P

 

Pol jaz tudi hocem vinjeto z 30 dnevnim odlogom. Bom napisal tak zakon :blush:

PS Zaposlen sem v privatnem podjetju. Javne razpise preskocimo - zguba cajta. Ce imas dobre proizvode z konkurencno ceno ne rabis drzavnih poslov. Zato pa popravljate vse po dvakrat in na koncu najdrazje - kerlahko izbirate samo med taksnimi, ki nimajo drugih moznosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, IZTOK pravi:

1. Pol jaz tudi hocem vinjeto z 30 dnevnim odlogom. Bom napisal tak zakon :blush:

2. PS Zaposlen sem v privatnem podjetju. Javne razpise preskocimo - zguba cajta. Ce imas dobre proizvode z konkurencno ceno ne rabis drzavnih poslov. Zato pa popravljate vse po dvakrat in na koncu najdrazje - kerlahko izbirate samo med taksnimi, ki nimajo drugih moznosti.

1. js mam odlog, ker jo plačam s kreditno kartico :P ... kupim pa na PMV ali Petrol

2. Če bi bilo po moje, bi vse skupaj drugače naredil in bi kupoval tako, kot kupujem zase ... popravljamo pa zato, ker se vsak k...c javi na razpis in laže, da bo vse naredil v skladu s stroko. Da se popravila plačajo iz njegove garancije za odpravo napak v garancijskem roku, se pa itak nikjer ne piše, ker ni zanimivo za javnost :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, maus said:

njegove garancije za odpravo napak v garancijskem roku, se pa itak nikjer ne piše, ker ni zanimivo za javnost :P 

 

Hoces rect, da je sanacijo trojanskih tuneliv placal sct? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, maus pravi:

1. js mam odlog, ker jo plačam s kreditno kartico :P ... kupim pa na PMV ali Petrol

2. Če bi bilo po moje, bi vse skupaj drugače naredil in bi kupoval tako, kot kupujem zase ... popravljamo pa zato, ker se vsak k...c javi na razpis in laže, da bo vse naredil v skladu s stroko. Da se popravila plačajo iz njegove garancije za odpravo napak v garancijskem roku, se pa itak nikjer ne piše, ker ni zanimivo za javnost :P 

Malo bi te poporavil. Ko so super uspesni SCT in Primorje sli v k... se je izkazalo, da so garancije izdane pri drzavnih bankah, ki pa so potrebovale nekaj mrd euricev od nas drzavljanov. Taksna garancija je posmeh vsem z vsaj 10% delujocih sivih celic.

Ti pa z veseljem verjamem, da bi ti sam izboljsal sistem izbire ...

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kugelschreiber pravi:

 

Hoces rect, da je sanacijo trojanskih tuneliv placal sct? 

za vse ne vem. Za primer, ki si ga navedel ne vem, vem pa da je šlo kar velik za obnovo nekaterih cest, ki so jih slabo naredili, med drugim za logaški tretji pas ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!