Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

Ob 29. 1. 2019 ob 14:03, Kugelschreiber pravi:

Mal poslusam tretji program. SDS nastopa na polno. Resno, kdo to (iz)voli? Kaj ti mozje govorijo? WTF?!? 

 

U bistvu, glede na izbiro.....gre vladi se dobro. Kaj dobro, super fantasticno vlado imamo. Sodec po danasnjih govorcih, je alernativa popolnoma odklopljena od sedanjosti in realnosti. 

Morda pa so na kaj priklopljeni ? Na kakse substance ki ti dajo krila, pa ne Red Bull :D

Jaz sploh vec ne spremljam tega sranja, ma sem full boljse volje.

@maus danes sem placal vinjeto za 2019. Glej da bos zrihtal podlago v Trojanskih predorih ko bos predsednik, ali pa tudi ce ne bos. Pa se en predlog daj vasim, pokeg vinjete naj dajo se en kos smirgel papirja. Ko bi le asfalt drzal vsaj priblizno tako kot ta prekleta vinjeta.

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 1. 2019 ob 14:03, Kugelschreiber pravi:

Mal poslusam tretji program. SDS nastopa na polno. Resno, kdo to (iz)voli? Kaj ti mozje govorijo? WTF?!? 

 

U bistvu, glede na izbiro.....gre vladi se dobro. Kaj dobro, super fantasticno vlado imamo. Sodec po danasnjih govorcih, je alernativa popolnoma odklopljena od sedanjosti in realnosti. 

V Ajdovščini so kar razrešili opozicijo...saj res, kdo jih rabi, če nagajajo :P

https://www.lokalne-ajdovscina.si/article/2019013015125450/ajdovski_politicni_spor_med_opozicijo_in_koalicijo_odmeva_tudi_na_tviterju/?fbclid=IwAR2P4uokliigVxrSCshRmyN4xohHNeefS4J-l40udQaeoq2tBGFuVW5W2B4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, vandrovec said:

Kaj ma to z vlado? Par civkov. Z obvezno omembo Venezuele. Se kej? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vlada na občinski ravni je lahko zgled ali posnema vlado na državni ravni...marsikdo bi bil vesel, če bi moteče sttanke kar izključili iz politike, npr SDS ali Janšo? ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, za Janso te skrbi. Men se zdi da bo to, cesar se bojis, On sam dosegu. Ce mu ni ze uspelo? Ko s tabo sodeluje le se Jelincic, zvodnica in bombas, je na mestu vprasanje, a bo reka mimo prinesla truplo?

 

De se ne zapleteva. Ne dobesedno. Pregovorna reka, pregovorno truplo odsluzenega politika. Ceprav pr nas ni nikoli cist odsluzeno. Podobnik, Jelincic....cez 7let.....

 

ps: Beocanin v ajdovscini je SD. V parlamentu je sef en drug. In je sef. Ne pusti dvoma. Mene zelo preseneca. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je politika nekaj čisto mimo in se lahko smejem enim ali drugim, novica je bila objavljena na FB. Države itak ne reši nihče več in bo šlo vse skupaj z reko večine misločih tudi v Evropi. Politiki so lahko le statisti, eni in drugj, edino še kar dobro plačano službo opravljajo. 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 1 uro, Gaunar Jokl pravi:

Da vidmo če bodo šli Lukc&Mihc&Tachi&Co. na barikade

Cvilili bojo zelo. So jih Maduro in kompanija dobro podmazovali z letanjem na predsedniškem avionu, počitnikovanjem njihovega podmladka in tako dalje. Levica, v skrbi za človeka. Me res zanima kak kreten moreš bit, da voliš ta zmeneta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, jskrablin said:

Cvilili bojo zelo. So jih Maduro in kompanija dobro podmazovali z letanjem na predsedniškem avionu, počitnikovanjem njihovega podmladka in tako dalje. Levica, v skrbi za človeka. Me res zanima kak kreten moreš bit, da voliš ta zmeneta...

Ampak....tokrat...majo prav. Madura so ipak izvolili ljudje, in ce so ga izvolili, nej ga imajo. Al pa sami odstavijo. Ce ne prej, na volitvah.

Recmo, zdej je v angliji totalna stala. A si predstavlas, de bi se Corbyn kar razglasil za premjeja, in de bi ga cel EU podprl? Ja, Mayeva nima pojma, Corbyn bo zdej kar premier. Al pa nit ne Corbyn, kr en tam, en John Average.....a si predstavlas, d bi Cmerar podprl enga za samooklicanga premjerja zdruzenega kraljestva? 

ne vem, jez tega zdej ne stekam. Vem de je igra za nafto, ampak, vseeno, ne stekam. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klasičen latinsko ameriški clusterfuck:

- Madurove volitve so vredne približno toliko kot obljube naših politikov

- Guaido je nepomembna lutka porinjena naprej z ameriško pomočjo

Ljudje so najprej najebali v dolgi gospodarski krizi, kmalu pa jih čakajo še "vodi smrti". Ocenjevanje srednje Amerike z evropskimi očmi pa je popolnoma zgrešeno. Tamkajšnji ekonomski sistemi nihajo med "fevdalno-kapitalističnim" in "komunističnim"

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, maus pravi:

V Sloveniji je še večja kriza, ker poslanci kradejo sendviće :huh:

Daj ne lapaj brezveze, če je bil družbeni eksperiment. Jaz bom isti izgovor podal, če me zaustavijo, ko bom odpeljal mopi.?

Popravljeno . Popravil Arzen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Kugelschreiber pravi:

ne vem, jez tega zdej ne stekam. Vem de je igra za nafto, ampak, vseeno, ne stekam

Malo si preberi o situaciji. Ni on 'fejk presidente' kr en brezveznik s preveč časa. Je kr predstavnik legalno izvoljenega parlamenta. Maduro pa predsednik, izvoljen na očitno sfriziranih volitvah, ki si je zaradi vedno večje popularnosti opozicije vzpostavil neko varianto lastnega parlamenta. V katerem  opozicije seveda ni. Vprašanje je samo na čigavo stran se bo postavila vojska in koga bojo na koncu vrgi v kako luknjo . Vse ostalo je standardni politikantski fuzbal. Mednarodni pritiski ne bojo prepričali Madura da spakira. Bilokako vojaško posredovanje od zunaj pa kvečjemu utrdi obstoječe vodstvo.

Mene najbolj zanima, s čim so kupili Levico. Če je to par obiskov Venezuele na vladne stroške...pol so res poceni kurbe. Kar seveda je za pričakovati od peščice luzerjev - kupiš jih za drobiž.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, jskrablin said:

s čim so kupili Levico. Če je to par obiskov Venezuele na vladne stroške...pol so res poceni kurbe. Kar seveda je za pričakovati od peščice luzerjev - kupiš jih za drobiž.

Po moje...jih sploh ni blo treba kupovat. Ta zagreti, so zagreti. Ne verjamem, de bi Tajani kupoval Zvera, Tomčevo in ostale belogardiste, ki zagovarjajo fašiste in njihove izpade. Enako so ti levaki sami dost nori, de se jim Venezuela zdi fajn. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Kugelschreiber pravi:

Po moje...jih sploh ni blo treba kupovat. Ta zagreti, so zagreti. Ne verjamem, de bi Tajani kupoval Zvera, Tomčevo in ostale belogardiste, ki zagovarjajo fašiste in njihove izpade. Enako so ti levaki sami dost nori, de se jim Venezuela zdi fajn. 

Moreš biti (ne nujno v tem vrstnem redu) neumen, hudoben in nor da take gluposti (Tajanijeve ali Madurove) kupiš. Zanimiva mešanica lastnosti... kaj to narod voli. Pove veliko o narodu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ameriki so vse volitve kupljene .. tko da .. NATO ke poslat, da vzpostavijo red in demokracijo :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, maus said:

V ameriki so vse volitve kupljene .. tko da .. NATO ke poslat, da vzpostavijo red in demokracijo :huh:

Bodo to sami urihtali..l.

3CD0767A-4C01-4530-B222-869F58BC4EB8.png

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@jskrablin 

Lej, nekako se s teboj tezko strinjam. Da voliš Lukca, Violeto, ali Grimsa, Jerovška....pač ni potrebno, da si neumen, hudoben in nor, kot si napisal. 

Si pač opredeljen. Navijaš za neko opcijo. 

Dva tedna nazaj sem z bral na forumu Financ, ko je gospod, ki se je predstavil kot majhen podjetnik, ki že 30 let gara, da preživi, da redno placuje davke..itd....Lukca dobesedno imenoval z idiotom, izmečkom, nesposobnežem in lenuhom.

Dobil je odgovor v stilu :

Dragi podjetnik.....za razliko od tvojega 30 letnega garanja....mulo pri 25. ih brez dneva delovne dobe, za svojo prisotnost na sejah parlamenta in v pisarni stranke vleče 3  -3,5 K€ netto na mesec.

Poglejmo objektivno..KDO JE TU NOR????

( mi, ki to volimo, ...tle se pa strinjava, ane).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Tedybear pravi:

Si pač opredeljen. Navijaš za neko opcijo. 

In predvsem zelo odporen na dejstva. Taki ljudje si pri meni zaslužijo ene par sočnih pridevnikov.

Levica so očitni škodljivci, nekje na nivoju Plemenitega. Oziroma še malo nižje. Nenazadnje smo oni ne tako stari v živo gledali propad organizacije družbe, ki jo ti idioti zagovarjajo. Sami si lahko ogledajo der untergang Venezuele. Če te to ne spravi k pameti, si pač idiot. Z velikim I.

 

pred 2 urami, Tedybear pravi:

Poglejmo objektivno..KDO JE TU NOR????

Ko greš enkrat malo po svetu ti rata jasno, da je večina v tej vedno bolj zafurani državi nora in to konkretno. Definitivno je pa zelo nor vsak, ki ima firmo v Sloveniji v primeru, ko bi se jo bolj splačalo selit v tujino. Sam ajd, tud to se spreminja. Sposobni odhajajo, vedno bolj. Za vse ostale bojo pa Lukci in Lukiči poskrbeli. Z dvigom minimalne plače in davkov istočasno. Tud Lukci in Lukiči morejo met za kofe. Da ovenelih dramskih igralk niti ne omenjam.

Mene vseskozi zanima kaj bo ratalo iz tega konstantnega jamranje o sociali ob naslednji krizi. Trenutno smo na vrhuncu gospodarske rasti, folk pa sam jamra. Konec leta nekje bo pa recesija. Veliko sreče, de. Tokrat ne bo šlo skoz z velikim kreditom.

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jskrablin pravi:

 

 

Ko greš enkrat malo po svetu ti rata jasno, da je večina v tej vedno bolj zafurani državi nora in to konkretno. Definitivno je pa zelo nor vsak, ki ima firmo v Sloveniji v primeru, ko bi se jo bolj splačalo selit v tujino. Sam ajd, tud to se spreminja. Sposobni odhajajo, vedno bolj. Za vse ostale bojo pa Lukci in Lukiči poskrbeli. Z dvigom minimalne plače in davkov istočasno. Tud Lukci in Lukiči morejo met za kofe. Da ovenelih dramskih igralk niti ne omenjam.

Mene vseskozi zanima kaj bo ratalo iz tega konstantnega jamranje o sociali ob naslednji krizi. Trenutno smo na vrhuncu gospodarske rasti, folk pa sam jamra. Konec leta nekje bo pa recesija. Veliko sreče, de. Tokrat ne bo šlo skoz z velikim kreditom.

Zanima me, katera vlada v Evropi pa je zate dobra? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Tedybear pravi:

@jskrablin 

Lej, nekako se s teboj tezko strinjam. Da voliš Lukca, Violeto, ali Grimsa, Jerovška....pač ni potrebno, da si neumen, hudoben in nor, kot si napisal..

Opredeljeno neumen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Scarabeo 500 pravi:

Zanima me, katera vlada v Evropi pa je zate dobra? 

Trenutno je cela Evropa kr uboga. Takole po spominu je čisto vsaka država v zadnjih nekaj letih imela ene čudne probleme. Če že, bi verjetno kake bolj germanske države izpostavil. Pa ne toliko zaradi vlade... Prej odnosa do države in biznisa. Jih je generalno gledano precej jasno, da ne greš razsuvat delujočih sistemov zgolj zaradi neke kaprice.

Razen če si Anglež. Kaj se je ovim zgodilo je nemogoče razumeti. Zaradi kaprice bojo v najbolj pesimističnem scenariju popolnoma razjebali sicer solidno delujočo državo in Irsko butnili v reprizo državljanske vojne. Cepci.

Še boljši reality check so ZDA. Bivši sodelavec, ki bi nekako po njihovih merilih veljal za levičarja, vseeno prekleto dobro razume, da za uspešno državo stoji uspešen biznis. Lahko jim očitaš marsikaj, sam tega da ne bi razumeli kdo pije in kdo plača pa ne. Pri nas marsikdo sploh ne razume tega problema. 

Pri nas pa blesawa mularija sanja o kolhozih, ki so, praktično gledano, propadli prejšnji teden. En jim pa crkuje v živem prenosu na TV.

Jaz sem sicer pragmatik. In neke slepe obsesije z ideologijo ne razumem. Če ti dejstva niso všeč, jih ne moreš preprosto ignorirati in tupiti nekaj po svoje. V bistvu je politična scena eno navadno združenje onih brihtnežev, ki verjamejo da je Zemlja ploščata. In to je kao elita. Ha ha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, jskrablin pravi:

Trenutno je cela Evropa kr uboga. Takole po spominu je čisto vsaka država v zadnjih nekaj letih imela ene čudne probleme. Če že, bi verjetno kake bolj germanske države izpostavil. Pa ne toliko zaradi vlade... Prej odnosa do države in biznisa. Jih je generalno gledano precej jasno, da ne greš razsuvat delujočih sistemov zgolj zaradi neke kaprice.

Razen če si Anglež. Kaj se je ovim zgodilo je nemogoče razumeti. Zaradi kaprice bojo v najbolj pesimističnem scenariju popolnoma razjebali sicer solidno delujočo državo in Irsko butnili v reprizo državljanske vojne. Cepci.

Še boljši reality check so ZDA. Bivši sodelavec, ki bi nekako po njihovih merilih veljal za levičarja, vseeno prekleto dobro razume, da za uspešno državo stoji uspešen biznis. Lahko jim očitaš marsikaj, sam tega da ne bi razumeli kdo pije in kdo plača pa ne. Pri nas marsikdo sploh ne razume tega problema. 

Pri nas pa blesawa mularija sanja o kolhozih, ki so, praktično gledano, propadli prejšnji teden. En jim pa crkuje v živem prenosu na TV.

Jaz sem sicer pragmatik. In neke slepe obsesije z ideologijo ne razumem. Če ti dejstva niso všeč, jih ne moreš preprosto ignorirati in tupiti nekaj po svoje. V bistvu je politična scena eno navadno združenje onih brihtnežev, ki verjamejo da je Zemlja ploščata. In to je kao elita. Ha ha.

Bom malo splošno napisal. Z nekaterimi stvarmi se delno strinjam. Če gledaš s strani kapitala, oz. tistih ki ga imajo je ponekod bolje. Ampak država ni samo kapital, tu je še socijala, šolstvo, zdravstvo....

Če se postavim v vlogo, povprečnega državljana, pri nas ni tako slabo. Socijala nekako deluje. Šolstvo imamo praktično zastonj. Zdravstvo tudi ni tako slabo.

Verjamem, da kapital na vse to gleda drugače saj si lahko vse privošči. Sociale ne potrebuje - brezvezni strošek. Zdravnike si privoščijo - najdražje in najboljše. Šolnina na šolah minimalni strošek. 

Študent v opevani Ameriki mora vzeti kredit, da lahko gre na univerzo in ga dolgo plačuje. Zdravstvene storitve, cene, da glava peče. Ampak za tistih malo procentov prebivalstva je to super urejeno, večina pa...

Upam, da veš kaj sem želel povedati.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!