Skoči na vsebino

Ključavnica s senzorom za odčitavanje prstnih odtisov


Priporočene objave

zanimamo se za nakup tovrstne ključavnice, ki bi jo montirali na vhodna vrata.

predračun: 800€. sj mi je blo jasno da nebo tako poceni, ampak ta cena mi je kljub vsemu astronomska...

ima kdo to inštalirano doma ali v službi? izkušnje? priporočate ali ne?

na kaj morem pri nakupu biti pozoren in ali res ni mogoče dobiti takšne ključavnice do 500€.

hvala, lp

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim,da gre dobit cenej!Bom jutri vprašal.Drugače pa odsvetujem-sam je ne bi imel.Pa sem glih pred kratkim menjal ključavnice in mal spraševal!Kupil pa ključavnice za katere rabiš zraven certifikat,da ti naredijo duplikat ključa.Pa še veliko ceneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en dodatn ključ za vhodna vrata stane 75€. mi rabimo 4.

če pa maš na senzor pa je še dost hitrej, plus ključ imaš vedno pri sebi ^^.

3 ključe dobiš zraven.Sploh pa dvomim,da bi lahko ključ stal več kot sama kratka ključavnica z 3 ključi-seveda vhodna :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob takih zadevah se ponavadi montira še akumulator, ki zagotavlja delovanje tudi ob izpadu elektrike.

Vprašanje je, kaj dobiš za teh 800 EUR. Če je to samo čitalec, je to res preveč, moraš pa tudi vedeti, da je tudi pomembno kakšno ključavnico boš dal. Če boš dal navadno ključavnico s prejemnikom nisi naredil nič. Najboljše je dat kakšno motorno ali pa elektromehansko ključavnico, tako, da je ves mehanizem v krilu vrat in ne na podboju.

Glede čitalca prstnih odtisov pa je tako: pred nekaj leti smo testirali nekaj takega v slubži in je bila zadeva zelo občutljiva na zunanjo temperaturo, v bistvu se zaradi mraza spremeni prekrvavitev prsta in ne more ustrezno odčitat zadeve. Verjetno se zdaj že dobijo kakšne izpopolnjene zadeve...

Moje mnenje:

če se bojiš vloma ali kakega drugega vandalizma je najbolje dati kakšno kalsično ključavnico z diski in zaščito proti vrtanju, pa še potem je pomembno kakšna vrata imaš. Če hočeš dat dobra vrata in ključavnico pod 2000 EUR sploh ne glej.

Če pa bi si rad samo poenostvail način odpiranja vrat pa daš lahko kakšno cenejšo zadevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 ključe dobiš zraven.Sploh pa dvomim,da bi lahko ključ stal več kot sama kratka ključavnica z 3 ključi-seveda vhodna :hmm:

Spet je vprašanje kaj hočemo z menjavo ključavnice doseči. V kolikor imaš v ključavnici čepke je zadeva še vedno dokaj nezanesljiva (vtipkaj v youtube "bumppkey"), ključavnice z diski pa so že dražje zadeve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en dodatn ključ za vhodna vrata stane 75€. mi rabimo 4.

če pa maš na senzor pa je še dost hitrej, plus ključ imaš vedno pri sebi ^^.

To si 100% dobu napačno informacijo 75eur zihr ni. Fotr dau zadnjič 5,5 eur za ključ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bo kdo hotel vlomit dvomim, da mu bo uspelo prit do vhodnih vrat.

iščemo nekaj v srednjem rangu. nočemo kitajske igračke ampak zadevo, ki bo zanesljiva in dolgotrajna.

800€ je bila komplet ponudba mimogrede.

torej nekaj takšnega, kar jaz iščem se ne dobi pod 500€ recimo? čitalec, akumulator in vse kar spada zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet je vprašanje kaj hočemo z menjavo ključavnice doseči. V kolikor imaš v ključavnici čepke je zadeva še vedno dokaj nezanesljiva (vtipkaj v youtube "bumppkey"), ključavnice z diski pa so že dražje zadeve.

No jz sem hotu met ključavnico,ki pač ne more vsak,ki mu "posodim"ključ naredit kopije.Če ti bo nekdo hotu vlomit ti bo tak!V bistvu lahko okno razbije :krneki: Pri teh prstnih odtisih pa gre veliko elegantnejše not pridit kolk slišim :unsure: Čista potrata denarja,po mojem mnenju,pa sem razmišljal o tem še ne mesec nazaj!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvič slišim.

po kakšnem principu pa ta naprava deluje?

čitalnik pri vratih, kontrolna enota pa nekje notri.....približaš kartico in če je prava, odklene, če ne.....hebiga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tale čitalc baje zna zajebavati. Če imaš umazane ali potne prste, baje zna biti problem. Mal poglej po drugih forumih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čitalnik pri vratih, kontrolna enota pa nekje notri.....približaš kartico in če je prava, odklene, če ne.....hebiga...

Tole pa mene zanima, kje bi našel. Že nekaj časa razmišljam o nabavi ključavnice na "kartico".

Kako pa je z možnostjo ilegalnega kopiranja-zlorabe, le teh?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole pa mene zanima, kje bi našel. Že nekaj časa razmišljam o nabavi ključavnice na "kartico".

Kako pa je z možnostjo ilegalnega kopiranja-zlorabe, le teh?

Če je na principu RFID se da kopirat oziroma klonirat.

Sicer pa je tako ključ je za poštene ljudi. Lahko vložiš nevem koliko denarja v vhodna vrata in nevem kaj ampak če bo nekdo hotel vdreti notri bo tudi vdrl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole pa mene zanima, kje bi našel. Že nekaj časa razmišljam o nabavi ključavnice na "kartico".

Kako pa je z možnostjo ilegalnega kopiranja-zlorabe, le teh?

Na kratko.

Imaš t.i. dva sistema brezkontaktnih kartic (butasta razlaga :D) :

- Legic - bolj kompliciran protokol, več varnosti, potrebna predpriprava kartic

- MiFare - za domačo uporabo dovolj varen

Takšna ključavnica stane cca 150 - 300 €, odvisno od izvedbe, izgleda itd. Niti ne rabiš kontrolne enote ampak samo ključavnico. Na kartico se "zapiše" lokacija vrat in številka ključavnice (odvisno od nastavitev). Zraven ključavnice dobiš programirno kartico, s katero lahko kar na ključavnici sprogramiraš "ključ" oz več njih.

Sedaj, teoretično kako to deluje samo na eni ključavnici ne vem:). Pri nas jih imamo cca 500 in je sistem malenkost drugačen:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

THKS za razlago. 500 ključavnic res ne rabim , pač pa bi rabil eno za vhod na dvorišče-parkirišče ( el. drsna vrata ), glavna vhodna vrata v hišo, ter še 8 ključavnic za sobe. Zaenkrat uporabljam klasične ključe za vhod v hišo in v sobe, za dovoz na dvorišče pa daljince s katerimi nisem preveč zadovoljen ( težave, predvsem v zimskem času - baterije, vlaga...glare.gif

Optimalno zame bi bilo, če bi vsaka kartica odpirala 2 ključavnici ( dvorišče in glavni vhod v hišo ), posledično pa tudi vsaka samo svojo sobo/enoto trance_19_hmm.gif

Na kratko.

Imaš t.i. dva sistema brezkontaktnih kartic (butasta razlaga biggrin.gif) :

- Legic - bolj kompliciran protokol, več varnosti, potrebna predpriprava kartic

- MiFare - za domačo uporabo dovolj varen

Takšna ključavnica stane cca 150 - 300 €, odvisno od izvedbe, izgleda itd. Niti ne rabiš kontrolne enote ampak samo ključavnico. Na kartico se "zapiše" lokacija vrat in številka ključavnice (odvisno od nastavitev). Zraven ključavnice dobiš programirno kartico, s katero lahko kar na ključavnici sprogramiraš "ključ" oz več njih.

Sedaj, teoretično kako to deluje samo na eni ključavnici ne vem:). Pri nas jih imamo cca 500 in je sistem malenkost drugačen:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Optimalno zame bi bilo, če bi vsaka kartica odpirala 2 ključavnici ( dvorišče in glavni vhod v hišo ), posledično pa tudi vsaka samo svojo sobo/enoto trance_19_hmm.gif

Je možno seveda. Vsaka ključavnica ima svojo lokacijo in številko. Na kartico sprogramiraš katere lokacije in številke ti lahko odpira. Vendar je potem zadeva en čink dražja spet, saj moraš kupiti še kodirnik kartic in seveda imeti v ozadju eno bazo kjer boš nastavil parametre ključavnice....recimo na svojem prenosniku (ni potrebno da je online z ključavnicami)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je možno seveda. Vsaka ključavnica ima svojo lokacijo in številko. Na kartico sprogramiraš katere lokacije in številke ti lahko odpira. Vendar je potem zadeva en čink dražja spet, saj moraš kupiti še kodirnik kartic in seveda imeti v ozadju eno bazo kjer boš nastavil parametre ključavnice....recimo na svojem prenosniku (ni potrebno da je online z ključavnicami)

worship.gif bom kontaktiral omenjeni naslov...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Naj odgovorim še jaz na to vprašanje ker se ukvarjam z tem. Prstni odtis ni siguren pri zunanji uporabi ker je odvisno od tempereture in vsega drugega, če kupuješ magnetni čitalec na kartice obvezno kupi takega ki ima zunaj samo čitalec in noter centralo z relejem. kar se tiče odpiranja dvoriščnih vrat ni problema imaš lahko običajno elekro ključavnico. kar se pa tiče hišnih vrat pa ti ne priporočam tako enostavnega patenta. Tam moraš obvezno kupiti elektro motor kateri dobesedno vrti mehanizem od ključavnice v vratih,( navadna ele ključavnica ti blokira samo zatič ki ga odpiraš z kljuko. ker je pa to cifra jaz ne svetujem ele ključ na hišnih vratih. drugače pa stane magn. čitalec 1 kos cca ( z dozo okvirjem trafo)nekaj čez 200€.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Elektronika zna biti muhasta. Ko sem prvič videl ključavnico - čitalec za prstni odtis, sem bil prepričan, tile pa nekaj skrivajo - mater imajo dnarja,pa še bajta je zrihtana v nulo. Zanimivo za lopove.

Vsaj v tem primeru to ni držalo, ker sem stal pred hišo staršev, pa vem da nimajo kaj skrivat. Zakaj taka ključavnica še danes ne vem.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!