Skoči na vsebino

Katero čelado priporočate?


Borcix

Priporočene objave

Živjo, kot naslov pove me zanima katero čelado priporočate.

Vozim Suzuki GSR-a in ob neljubem dogodku sem z glavo treščil ob tla tako da je (po besedah prodajalca) čelada za v koš (počena notranjost čelade - stiropor, zunanjost cela razen prask).

Tako da zdaj iščem novo čelado, do sedaj sem imel Scorpijonko EXO-1000 s katero sem bil dokaj zadovoljen, sama pozicija na glavi 1A, notranji "sončni" vizir, napihljivi ličniki, ...

Zdaj pa seveda iščem novo - drugo čelado.

Prosim za kaka priporočila.

Hvala in lep pozdrav,

Borcix

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo bi bilo, če bi navedel vsaj kolko € si pripravljen za novo čelado odštet. drugače pa arai ali pa shoei. pintar (zastopnik za arai) ima trenutno akcijo, dobiš recimo model viper GT (odlična čelada) že za dobre 500€ (tudi manj, če se odločiš za enobarvno) :naughty: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam trenutno Schuberth S1 in sem v osnovi zadovoljen. Nikoli pa ne boš našel (posplošeno) nobenega artikla, ki bo 100%kril potrebe vseh.

Kot je zgoraj omenjeno, je Nolan X Lite odlična čelada, g. Kompare pa človek, ki je zdaleč najbolj strokoven in pripravljen pomagati v kakšni servisni zagati!

Shoei, Arai itd... oz vse čelade na 400 EUR pa so atrikli, pri katerih ne moreš kaj dosti faliti v kvaliteti.

To je bolj posplošena zadeva, pomaga pa pri odločitvi.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot rečeno do sedaj sem imel Skorpion exo-1000 (mat črne barve) ... cenovni rang 300€.

Meni je bolj kot ne pomembno da ima čelada dodatni "sončni vizir" (notranji), to sem pa zasledil pri Schubert-u, Caberg-u, Airoh-u. Nolan-ke imajo tudi ta "sončni vizir" samo je zunanji kar mi ne pride v poštev (rezen če imajo kaki model ki ima notranjega).

Preklopne čelade ne pridejo v poštev!

Cenovni rang pa tam 300 - 400€.

Nisem neki extremist na motorju zna se pa zgoditi da me prime da se zapodim malo okoli.

Oni link glede čelad ... po pravici povedano mi je malo preveč brat 200+ strani, ker iščem pač "specifično" čelado.

Barva ... kaj te vem, ko sem kupoval exo-1000 sem gledal samo da je mat črna, zdaj se pa bolj odprt glede barve. Sem pa gledal spet exo-1000 in sicer tole:

2349_0000.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!