Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

super! vidim, da ste užival :yea1:

jebemo tista cesta me zdaj matra, Transalpina :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To smo bili v lastni režiji dol Barth.

Otok je dovolj majhen, da se ga dobro razišče.

Našli smo precej tehničnih poti in lepih razgledov...

img4169.jpg

Tule je bil za robom pesek kot v sahari.

img4196.jpg

Načo ima eno za front page:

img4141.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To smo bili v lastni režiji dol Barth.

Otok je dovolj majhen, da se ga dobro razišče.

Našli smo precej tehničnih poti in lepih razgledov...

img4169.jpg

Tule je bil za robom pesek kot v sahari.

img4196.jpg

Načo ima eno za front page:

img4141.jpg

Tale zadnja slika je pa na plaži v kampu,ali se motim :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest tud mam u mislih cev. ampak eno drugo evilgrin.gif

razlika v teži: -7kg

razlika v konjih: nezaznavna

razlika v zvoku: neprecenljivo

post-22048-0-74901900-1302004511_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf lepo ste se mel na Rabu. zdele mora bit precej kul dol - brez turistov in tega sranja.

kje pa je

dol Barth.
??
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf lepo ste se mel na Rabu. zdele mora bit precej kul dol - brez turistov in tega sranja.

kje pa je ??

barth sem jaz in jaz sem tle :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@barth aja smeh, nism šteku.

@nitrious

A ne bi letos še enkrat nardil GES?

Lani je blo dabest, mislm, da se veliko folka pridružuje temu. Sem pripravljen pomagat pri organizaciji, Robster je tud že bil neki ready jeseni, če se ne motim. Maja bi bil kakšen vikend ok, da folk mal vnaprej splanira.

Drgač pa sm se precej navdušil nad idejo, da bi takšen simpl event obogatili z "ralley" špiritom (ala enduromania): postavi se 5 GPS koordinat, ki jih je treba doseč na katerikoli način že; skupine po 3 folka; offroad, teamwork, orientacija. Tole je verjetno sicer bolj komplicirana varjanta. Teren za to lahko jest priskrbim v polhograjskem hribovju.

Tud če se gremo valat po blatu in zvečer jemo golaž bom vesel :D

Kaj pravte?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej mora kravca nazaj v štalco, k zdej je pr zdravniku, pol se bomo pa menli naprej ja :) Bo pa treba kej narest. Čene druzga, bi lahko šli spet obiskat tiste čudne strice okol blegoša... K ti morijo d onesnažuješ okolje, pol pa oni kante bencina u reko mečejo :boobies:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@nitrious

A ne bi letos še enkrat nardil GES?

Lani je blo dabest, mislm, da se veliko folka pridružuje temu. Sem pripravljen pomagat pri organizaciji, Robster je tud že bil neki ready jeseni, če se ne motim. Maja bi bil kakšen vikend ok, da folk mal vnaprej splanira.

Drgač pa sm se precej navdušil nad idejo, da bi takšen simpl event obogatili z "ralley" špiritom (ala enduromania): postavi se 5 GPS koordinat, ki jih je treba doseč na katerikoli način že; skupine po 3 folka; offroad, teamwork, orientacija. Tole je verjetno sicer bolj komplicirana varjanta. Teren za to lahko jest priskrbim v polhograjskem hribovju.

Tud če se gremo valat po blatu in zvečer jemo golaž bom vesel :D

Kaj pravte?

Container. tudi letos GES bo. Predvidoma 2. vikend v juniju.

Predlagam pa, da še ti izvedeš en dogodek v organizaciji kot predlagaš v kakem poletnem terminu.

Torej mal špirita, pa bo reli, koordinate bodo :wacko: orientacija pa tudi. :)

Resno bi lahko kaj takega speljal. Organizacija ni nič zahtevnejša, le prej pofočkaš koordinate, ki jih potem razdeliš udeležencem.

Polhograjsko hribovje je pa tudi zelo primeren teren za take podvige. Vendar če ne bo zahtevno za najt točk (težke poti, brezpotje...) potem bo preveč simpl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letos GES bo. Predvidoma 2. vikend v juniju.

šajz, kaj res ne bo nič prej? vsaj en teden, no....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kriza je. Js imam v maju že vse vikende zasedene. Načelo bi meni 1. vikend junija dobro sedel. Bom videl mal prej, pač, mora bit takrat k mam tut js cajt :P da lahk pridem.

Vedno bo pa tko, da nekateri pač ne morejo. Smo na vezi Barth.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Continetal TKC 80 prej sem imel pa od metzeler karoo, sam ne zdržijo kaj kilomentrine

. Sam pa rad zavijem dol iz cest in mi "povzročajo" dodatne užitke in bom verjeten še kar naprej ostajal na tem da vozim tak profil gume.

Ima kdo kako bolšo alternativo glede gum?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morm verjet. K60 imajo celo za advenure-ja pravo mero!!!! :kva1:

Nebo druge k 1X jih sprobat :yea2: Sam upam da zdržijo kej kilometrou. K sam za 2000 km jih nebi stavu gor. Škoda dnarja za vulkanizerja in časa k motor tm stoji in k čakaš d ti scincajo gor to gumo :nono:

Sam a je kdo k pozna kej cene teh radjrk?

Popravljeno . Popravil james007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

par utrinkov iz nedeljske vožnje :)

Ja, kaj si se zgubo :eek: ? Pa to niti makedama ni več :blink: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo uporablja HD zračnice (4,5mm)?

Na škatli jasno piše, da niso za uporabo na avtocestah.

Teorija mi je jasna, bolj kot so zračnice debele bolj se gume grejejo.

Koliko pa je to dejansko problem v praksi?

Nekih hudih hitrosti ne dosegam (tudi po AC okoli 100 km/h), ne vem pa kako se obnese kombinacija na potovanju in visokih (poletnih) temperaturah.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morm verjet. K60 imajo celo za advenure-ja pravo mero!!!! :kva1:

Nebo druge k 1X jih sprobat :yea2: Sam upam da zdržijo kej kilometrou. K sam za 2000 km jih nebi stavu gor. Škoda dnarja za vulkanizerja in časa k motor tm stoji in k čakaš d ti scincajo gor to gumo :nono:

Sam a je kdo k pozna kej cene teh radjrk?

Kar se tiče k 60 scout sem jih kupu 2 tedna nazaj. Za sprednjo sem odštel okoli 60€ , za zadnjo, ki je za moje pojme apsulutno predraga( je nisem vzel, sem imel še dost mesa na anakee, pa so ponujal za 160 € ( dim 150 17 70).

Z sprednjo sem obrnil 2800 km (slo-cro-mne-alb-mak-srb-slo). Dobre lastnosti: dober oprijem v suhem in mokrem in na pesku, mejhna obraba gume. Slabe lastnosti: glasna, nad 130 kmh rata nemirna in povzroča vibracije.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest mam TKC 80 spredi in heidi scout k60 zadi samo je 140 široka (takrat še ni blo 150). Cena je bla 120 za tazadno se mi zdi.

Kupu sem jih začetek septembra in majo zdej vsaj cca 7 kkm in so še kr pri profilu (bi reku, da bodo vsaj do 9 zdržale). Ravnokar se vračam iz Korzike, kar je cca pod 3000 km asfalta, polovico od tega je tranzit po avtocesti. Za tako furo to niso optimalna izbira gum.

Se pridružujem borotovim komentarjem glede gume: res je dobra na makadamu in v dežju, tudi na mrzli podlagi in enako dobra na kačastih cesticah, jest polagam do stopalk brez problemov.

So glasne in verjetno tudi prispevajo h kakšne par dcl več porabe / 100 km, še posebej na avtocesti.

Na avtocesti si ne upam nad 160, ker postane bajk "wobbly", plava. Že pri 100 km na hitrih cestah pa je isto plavanje v ovinkih, kar je precej bedno in lahko nevarno. Isto se obnašajo z babo za vratom. Isto pravijo tudi na advrider forumu, kjer sem sploh dobil idejo za ta čuden combo.

Nimam sicer dosti izkušenj z drugimi gumami, tako da težko primerjam, ampak definitivno mi je tale par gum zelo všeč, dobre so za 50/50. Na makadamu je TKC precej vodljiva zadnja uboga in je predvidljiva. Tudi asfalt kratke kačaste odpeljejo super, čeprav po izgledu sodeč zgleda [kvadrat], zgleda, da boš padel dol.

Ni pa to guma za hitrost (dooh!) in tudi ne za resen offroad (dooh!!).

Pripenjam slikce porabljenih gum. Lepo se vidi, da je zadnja zelo neenakomerno obrabljena, kar zna biti problem. Sprednja me še bolj preseneča tako po kilometrini, kot zanesljivosti in obnašanju na asfaltu.

post-22048-0-08105100-1304265900_thumb.jpg

post-22048-0-45120000-1304265908_thumb.jpg

post-22048-0-27410800-1304265921_thumb.jpg

post-22048-0-10184700-1304265930_thumb.jpg

post-22048-0-62198200-1304265945_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega fura Haidenauke, vendar kaže da bo zdržala precej manj kot Mitas E07. Vozi pa precej manj po asfaltu kot izven cest.

Kar se tiče HD zračnic in daljše cestne vožnje...

..če se ne motim je pri povratku iz Romunije lani na HD zračnicah proti SLO vozil diskow (upam, da me popravi, če se motim) in so gume zdržale.

Moje mnenje je da HD zračnica zdrži pri potovalnih hitrostih, kot jo omogočajo te naše endure, tut na daljšo relacijo. Ne bo jekar razneslo.

Je pa možno da bi jo pri večjih obremenitvah/hitrostih oz. ker se bolj greje, posledično lahko sklepamo, da tudi gumo bolj pobira. Ampak to so zgoljpredvidevanja.

----

Te dni ko je bilo malo več dopusta na sporedu, smo spet izkoristili in jo mahnili mal endurirat proti obali, kjer nam je bilo vreme kar naklonjeno, posebej če primerjamo z vremenom drugod po sloveniji.

Takole razigrano smo jo mahnili proti Nanosu:

img4563.jpg

Veselje pa se je hitro končalo, ker je na KLR-u spustil dušo ventiulator. Odlomilo je vetrnico iz rotorja. Po kratki pavzi in okrepčilu je prijel tudi Quick Steel in vetrnica se je vrtela bolj zanesljivo kot nova.

img4584.jpg

img4597.jpg

Nadaljnje raziskovanje potk...

img4601.jpg

img4610.jpg

Kmalu prišli nad Vipavsko dolino

img4615.jpg

Imenitna lokacija, zato v bližini postavimo tabor

img4629.jpg

Malo meditiranja ob čudovitem razgledu, pred sončnim zahodom...

img4661.jpg

img4675.jpg

"bivak" si je vsak po svoje prilagodil, da je bil ponoči čimbolj varen in v zatišju pred vetrom in plohami...

img4695.jpg

Motor lahko takole ublaži precej vetra in prispeva k prijetneši noči

img4697.jpg

Naslednji dan je sledil spust po pešpoti iz Nanosa...huh enkrat se bomo probal pomatrat po tej poti navzgor.

img4705.jpg

Razgled nekje na sredini spusta

img4712.jpg

Nekje okrog Štjaka:

img4726.jpg

Naslednjo noč smo zakampiral v porečju Dragonje. Kopanje v reki je dobro delo po garaškem dnevu na motorju.

img4739.jpg

Naslednji dan se zapeljemo še do portoroža in na par krogov po Dragonjskem enduro poligonu, nato pa sva jo z Massiom mahnila proti Ljubljani po makadanskih poteh ob AC.

Par prečkanj železnice...

img4776.jpg

In par skokov in po petih urah makadama, sva prispela v LJ

img4793.jpg

img4799.jpg

Zopet je uspel en fajn enduro trip malo po robinzonsko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!