Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

uf lepo ste mel!

una ... po pešpoteh dol z nanosa pa ... worship.gif svašta!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepoooooo. Ta pešpot je na vipavsko stran? Vam kar zavidam, ker poznam te občutke vožnje po naravi, sicer z biciklom, ampak se z lahkoto vživim na vožnjo z motorjem. Kako se obnaša XTZ (zanima me predvsem zaradi teže in ker me matra, da bo 1x stal v garaži) na takšnih pešpoteh (vem, da je tvoj že kar prirejen), predvsem kako bi se znašel v rokah offroad "začetnika"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pešpot je na vipavsko stran ja.

XTZ pa se obnaša ok, odvisno koliko tehnike imaš v rokavu.

Kaj pa ostali?

Se kdo kaj vozi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pešpot je na vipavsko stran ja.

XTZ pa se obnaša ok, odvisno koliko tehnike imaš v rokavu.

Kaj pa ostali?

Se kdo kaj vozi?

Kaj zdej, GES bo? :) Spet težim s tem Guzzijem, ane :rolleyes:

Če bo, pa če mislš da bom pršu v vse klance, pol sem zraven, hehe.

Prodajam hudiča, pa ni zanimanja... Če bi šov, bi kupu en pajzl ki ga ni škoda, pol pa sam gas!

Sem se pa mal nehu vozit po blatu, ker ga je tok težko spucat da je groza!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kaj bo z GES...

Trenutno je okoli moje zidance itak gradbišče, ker se rihta vse od drenaže, kanalizacije, vodovoda, itd...in ni še urejeno, tko da zaenkrat ne bo nič.

Je bil pa v osnovi predlog, da bi se ta GES srečanja dogajala po različnih koncih SLO in bi tako raziskovali različne kotičke.

Prvi sem organiziral jaz na dolenjskem, vendar se potem v enem letu ni zgodil noben podoben dogodek iz strani kakega drugega enduraša.

Je vseeno precej dela tako s pripravami kot tudi s pospravljanjem. Pa se ne bi rad s tem trudil le jaz.

Ne apeliram nate Robster, ti si se trudil lani zorganizirat, pa ti vreme ni pustilo.

Bi se pa izmed vseh lanskih udeležencev vseeno lahko našel kateri, ki bi kaj zorganiziral...

No mene ne moti, da je kakor je. Se ne pritožujem, toda na vrsti pa še nisem za naslednji GES.

Torej ko se bo zvrstilo še nekaj primerljivih dogodkov iz strani koga drugega, potem sem pripravljen dogodek ponoviti tut jaz, do takrat se bom pa bolj interno drvajžal.

Salut!

Pa velik blatnih kilometrov. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom probal jz mal poštudirat kam in kako, mogoče v mesecu juliju ali začetku avgusta, ker nekaj takih z mal večjim enduram nas je tuki na Gorenjskem, tud terenov primernih za nas je nekaj...sporočim, ko in če bo kaj

Drugač pa vozmo se mal ja, ampak razen par "piknik" izletov do brega Save, kakšnega off roada ni, bl cesta.

Avgusta, ko dam Grčijo skoz, dam dol te Michelin Anakee in TKC gor ruknem ;)

imam pa sedaj tavisoko strehco spredaj montirano, to pa je novega :)

sicer nimam še nobene pametne slike, no na tej se vidi mal

lp

post-1406-0-46177300-1307100547_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno vsi ne prilagajate pritiska v gumi glede na sam teren. Kakšen kompromis uporabljate? 1.8 bara?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na enduromaniji smo imeli 1,6.

Sicer je moj kompromis res 1,8. na več napumpam le kadar naložim še punco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Ni3ous. Jutri grem(o) v smeri Albanije. Podlage bodo različe. Od kamna, makadama in blata. Gume spredaj in zadaj so TKC-80. Upam, da obilno deževje ni preveč razmočilo kolovoza iz Tetha za Kir in Skadar. Ostale gorske variante bodo lažje prevozne. Skupaj nekje 400 km kolovozov. "Maščevat" se grem tudi odseku kjer se mi je lani zlomil prtljažnik :rolleyes: Kako bo z vzponom na Lurska jezera mi še ni jasno. Bojda samo vojaški 4x4 gor prleze?

Slike bodo. Desk top kompjuterja po skoraj 2 mesecih še vedno ni na mizi. 24 GB rama dela take probleme, da ga "majstri" še niso uspel spravit v stabilen pogon :headbang: Pol bom pripopal še nekaj od prvomajske Sicilije in KTM izleta na Hvar.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni enduraši, sicedr ne vem koliko vas zanima, pa vseen bom delil z vami nekaj utrinkov iz 11. mednarodnega srečanja Cagiva Elefant v Nemčiji , katerega sva se udeležila z očetom dober teden nazaj.

Dogodek se je dogajal v Gunzenhausenu na severnem Bavarskem na motocross poligonu. Udeležilo se ga je ca.130 lastnikov in ljubiteljev teh italijanskih endur iz cele Evrope.

Za naju je bilo to prvič in moram reči, da sem navdušen nad sprejemom vseh, ki sva jih spoznala tam, saj so kot velika družina, vsi se že skoraj poznajo med seboj. So odprti in tehnično in splošno razgledana skupina ljudi, kar na žalost v Sloveniji težko naletiš na take.

Bilo je veliko takih in drugačnih Elefantov, a tudi dva si nista bila enaka, vsak si ga prilagodi po svoje, nekateri bolj enduro drugi bolj potovalno, tretji supermotard stil.

Za vse enduraše je bila omogočena vožnja po cross stezi, a zaradi povsem razmočenega terena so se je lotili le redki, pa še ti so imeli nemalo težav z njo.

V petek in soboto zvečer so organizatorji poskrbeli za roštilj in ob za nemške razmere poceni pivu smo debatirali pozno v noč z Nemci, Poljaki (organizatorji srečanja prihodnje leto), Angležoma in Hravtom Mariem, ki sploh ni voznik Elefanta, pa je bil tokrat že na svojem tretjem srečanju. Dober prijatelj je z enim od nemških voznikov Wernerjem in zato redno prihaja na srečanja s svojim ER5 :)zanimiv človek z veliko zgodbami tako da dolgčas nam ni ni bilo, pa še ni se bilo treba lomiti z angleščino in nemščino :D

Od vseh videnih motorjev je naslov "best Elefant of meeting" pobrala zanimiva 750 Sidecar, ki je bila poleg 944 ST2 Cagive Gavina Robertsona, Dakarske 900 Azzalin in 999 Testastretta najbolj zanimiv motor.

Vsekakor nama kljub slabemu vremenu ni žal, da sva se dogodka udeležila in še se jih bova, ker se je enostavno lepo družiti z istomislečimi neglede na to kaj kdo vozi.

Lp David

post-1406-0-19150900-1309262894_thumb.jpg

post-1406-0-98850500-1309262940_thumb.jpg

post-1406-0-74358900-1309262969_thumb.jpg

post-1406-0-75574500-1309263012_thumb.jpg

post-1406-0-68462500-1309263052_thumb.jpg

post-1406-0-31173400-1309263086_thumb.jpg

post-1406-0-86499400-1309263125_thumb.jpg

post-1406-0-73321100-1309263159_thumb.jpg

post-1406-0-63289500-1309263222_thumb.jpg

post-1406-0-46321600-1309263283_thumb.jpg

post-1406-0-06847200-1309263333_thumb.jpg

post-1406-0-48996600-1309263379_thumb.jpg

post-1406-0-49629700-1309263422_thumb.jpg

post-1406-0-56943700-1309263465_thumb.jpg

post-1406-0-84541700-1309263622_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično!

V družbi istomislečih entuziastov je vedno zabavno in čas hitro mine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej... mene pa neki zanima. Kak teden nazaj sva se s punco sprehajala ob lublanci in glejga zlomka... izpod enga mosta (al nevem iz kje) 2 enduraša. Zdej pa povejte... katera dva sta bla!!! K sm že parkrat vidu ta dva motorčka na slikah... za enga bi skor stavu da je bil Ni3ous.. ma nism sigurn... prašam pa zato, kr me zanima al sta pol pršla čez tisto močvaro naprej al ne.

Bi pa tud jst provu enkrt tm mal rit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups, js in Massio sva bla verjetn. A to tam k sta šla 2 peš in sem počakal, da jima nisem ropotal?

Massio se pa kar pelje, boli njega, men pa ne ostane drugega, kt da grem potem za njim.

Sva pršla čez ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ja to je blo tm k sva dva šla po potki in si počaku ja :) HVALA :worship:

Čene pa.. kr korajžna da gresta sred ljubljane offroadat. :boobies:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

Če koga zanima kako zgleda pot okrog sveta na dr 350, si naj pogleda dokumentarec z naslovom Mondo Enduro na linku kljik . Priporočam. Men osebno boljš kod Long way down.

Lp Boris

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal rajcanja od poljakov po Romuniji.

Noče mi embedad, čeprav v predogledu pokažewacko.gif tako da prilagam povezavo

Popravljeno . Popravil boro legenda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz doline Teth na prelaz Thore v albanskih Prokletijah. Smer Boge, Koplik. Klanec se začne takoj ko zapustiš sam Teth. Slikano je pa blizu samega prelaza. Trasa je v obliki podkve katera starta iz Skadra v smeri vasi Kir in naprej v Teth.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

YEAH BABY:

ges21.jpg

Huda slika :evilgrin: ,

Lahko kdo svetuje kakšno dobro u izi furo? Takšno, ki bi bila primerna za začetnika na Tigru z Roadsmart pnevmatikami.

Začetnika kar se tiče vožnje off tarmac. Nekaj takšnega kot je na sliki?

Moje znanje offroada je omejeneo na to, da je bolje bremzati z zadnjo (in z agregatom), da mora biti pogled usmerjen naprej in ne v prednjo gumo ali blatnik.

Pa začuda, je bil motor bolj vodliv, ko sem stal, je to zato ker se težišče prenese preko stopalk nižje?

Kaj je za n00ba še zelo pomembno?

Hvala.

edit: a te makadamske ceste ob avtocestah so tehnično zahtevne?

Popravljeno . Popravil Parus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!