Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

LOL:lol1:

No ampak bi blo kul če se zmenimo spomladi npr. vikend varianta. Se dobimo na soboto, prekruzamo par najboljših odsekov v Slo, zvečer zakampiramo in ob ognju zafeštamo, drug dan pa še kak krog.

Pomoje bi znal bit fajn.

Še ena iz ADV foruma za podražit :naughty:

post-9811-126034149548_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz in moja se vnaprej prijavlama, motori so že pripravleni :naughty: , predlagam da se povabi še Varadere, V-Strome, BMW-je, Tigre, Tenereje, Afrike... da lahko zvečer kvalitetno in plodno debatiramo o velikih endurah :whistle:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh, dobra ideje, in sem prepričan da zvečler ne bi zmanjkalo besed.

Js sem tut takoj za. Pa da ne bomo offtopic, samo primerjali bomo endure :P

Kateri tereni v Sloveniji so najbolj zanimivi za take enduro fure?

Pa kar izpustimo kak TNP in podobne, ker malo osveščeni mormo bit.

Redko poseljeno območje, ravno fajn razgibano, ne preveč gozda in dovolj zanimiva travniška pobočja z lušnimi makadamskimi potmi in primernimi placi za kampirat bi bila nekje v JZ Slovenije. Okoli Vremščice je precej travnatih pobočij z razgledom, kjer je precej poti, lahko bi bil vključen skok na Nanos, iz hriba Slavnik naj bi se menda videlo morje v lepem vremenu.

Obkroženi tereni so hriboviti grebeni, dokaj redko poseljeni in verjetno precej poti na katerih ne bi motili prebivalcev. Cesta med Ilirsko Bistrico in Kozarišča je menda makadamska, vmes pa še precej nerauziskanih manjših poti. Tudi zanimivo.

V tem delu se tudi kmalu spomladi segreje, tko da bi lahko podvig organizirali že kmal spomladi.

No če je kdo iz tega dela Slovenije bo še kaj več povedal o tem terenu.

Tole je na hitro moj predlog, kaj pa ostali pravite?

Enduro Slovenija.bmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh, dobra ideje, in sem prepričan da zvečler ne bi zmanjkalo besed.

Js sem tut takoj za. Pa da ne bomo offtopic, samo primerjali bomo endure :P

Kateri tereni v Sloveniji so najbolj zanimivi za take enduro fure?

Pa kar izpustimo kak TNP in podobne, ker malo osveščeni mormo bit.

Redko poseljeno območje, ravno fajn razgibano, ne preveč gozda in dovolj zanimiva travniška pobočja z lušnimi makadamskimi potmi in primernimi placi za kampirat bi bila nekje v JZ Slovenije. Okoli Vremščice je precej travnatih pobočij z razgledom, kjer je precej poti, lahko bi bil vključen skok na Nanos, iz hriba Slavnik naj bi se menda videlo morje v lepem vremenu.

Obkroženi tereni so hriboviti grebeni, dokaj redko poseljeni in verjetno precej poti na katerih ne bi motili prebivalcev. Cesta med Ilirsko Bistrico in Kozarišča je menda makadamska, vmes pa še precej nerauziskanih manjših poti. Tudi zanimivo.

V tem delu se tudi kmalu spomladi segreje, tko da bi lahko podvig organizirali že kmal spomladi.

No če je kdo iz tega dela Slovenije bo še kaj več povedal o tem terenu.

Tole je na hitro moj predlog, kaj pa ostali pravite?

Enduro Slovenija.bmp

Ja, to je cesta med Knežakom (med Pivko in Ilirsko Bistrico) in Kozariščem. Od začetka izredno slikovita do naselja Maun, ki je bolj zaselek, a vreden ogleda. Naprej je cesta gozdna makadamska. Precej ovinkasata nič razgleda, za "akcijo" se mi pa tudi ni zdela, ko sem vozil po njej z lc4 (Pirelli Scorpion AT). Je bila taka nerodna kombinacija sipkega peska na trdi podlagi... Prav nerodno drseča reč. Mogoče bi bilo z resnimi off road gumami bolje... No cesta se konča pri Gradu Snežnik, naprej pa vodi v vse smeri lepa in razgibana cesta (asfalt, seveda...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moji neobvezni predlogi

Več kompliciranja manj jih bo...100 % še zmer, ko smo se dogovarjali za kako offroad turo je blo veliko interesa do tedna pred izvedbo pol pa so ble jaz nimam gum, jaz nimam izkušenj,...

Nevem v čem je problem, logično razmišljanje pove da skupina motoristov ne more letet po makadamu 100 km/h, če ne drugega že zaradi praha...ja vem če pa je mokro pa zaradi blata, da se pelat lepo normalno in nemoreš verjet na taki turi lahko tudi kaj vidiš okrog sebe, pa kake ekstremne offroad gume pa rabite za makadam, saj pa ni mišljeno it v pol metra blata...druženje ljudje, druženje...

Torej ena verzija lepo v skupini z normalnim tempom, na nekaj točkah počakat, da se vsi zberejo... druga verzija določit točko zbiranja in se naredijo dve turi ena za manj izkušene druga pa za bolj.

Kaj manjka, kraj kjer bi se lahko to dogajalo in kak domačin, da pokaže kako turo al pa dve, v kolikor domačinov ni, bom jaz, verjamem pa, da se bo ziher še kdo našo, da mi pomaga kaka dva ali pa tri tedne pred srečanjem malo raziskat...

Počasi bo čas, da odpremo drugo temo za takšna dogovarjanja, da nebomo tu srali.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moji neobvezni predlogi

Več kompliciranja manj jih bo...100 % še zmer, ko smo se dogovarjali za kako offroad turo je blo veliko interesa do tedna pred izvedbo pol pa so ble jaz nimam gum, jaz nimam izkušenj,...

Nevem v čem je problem, logično razmišljanje pove da skupina motoristov ne more letet po makadamu 100 km/h, če ne drugega že zaradi praha...ja vem če pa je mokro pa zaradi blata, da se pelat lepo normalno in nemoreš verjet na taki turi lahko tudi kaj vidiš okrog sebe, pa kake ekstremne offroad gume pa rabite za makadam, saj pa ni mišljeno it v pol metra blata...druženje ljudje, druženje...

Torej ena verzija lepo v skupini z normalnim tempom, na nekaj točkah počakat, da se vsi zberejo... druga verzija določit točko zbiranja in se naredijo dve turi ena za manj izkušene druga pa za bolj.

Kaj manjka, kraj kjer bi se lahko to dogajalo in kak domačin, da pokaže kako turo al pa dve, v kolikor domačinov ni, bom jaz, verjamem pa, da se bo ziher še kdo našo, da mi pomaga kaka dva ali pa tri tedne pred srečanjem malo raziskat...

Počasi bo čas, da odpremo drugo temo za takšna dogovarjanja, da nebomo tu srali.

LP

Ti z veseljem pomagam pripravit traso, seveda če ti obljubiš da mi boš pomagal pri dvigovanju mopeda :naughty:

Ste že potrdili datum, da si označim na koledarju :kva1:

Popravljeno . Popravil Electric
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to srečanje bo izključno za pomaranče :)

Ali bi medse vzeli tudi kako Afriko ali kaj podobnega?

Predlagam da odprete temo v ''moto dogodki'' drugače nas bo ICE tako ven zabrisal da nam ne bo nič jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je debata dobila zagon v temi kamor ne sodi, se selimo na to lokacijo preden nas šefi za ušesa...

Torej ideja je da se organizira srečanje vseh velikih endur od KTM Adv, Varadere, V-Strome, BMW-je, Tigre, Tenereje, Afrike, Caponordiste...

Pa da ne bo preveč praznega klatenja in ugibanja kako in kaj naj bi zadeva bila izpeljana,

ker ponavadi iz vsega skupaj na koncu ni nič, bom kar zakoličil nekaj mejnikov.

Seveda se bo stvar še razvijala in dodelala sproti, za osnovo pa lahko velja spodnje.

-Dogodek bo organiziran sila preprosto brez nepotrebnega kompliciranja, free ride it is.

-Dogodek bo trajal en vikend nekje v aprilu ali maju. (sobota in nedelja, točen datum se določi naknadno, nekaj tednov prej)

-Plan poti bo tudi javljen v tej temi kak teden prej.

-Plan je celodnevna sobotna fura, zvečer se zakampiramo, ob ognju družimo in drug dan nadaljujemo s furo.

-Posebne organizacije kampa ne bo, vsak se spakira "lightweight" in naj bi imel vse potrebno s sabo. (šotor, spalko, kak sendvič, koncentrat alkohola za zvečer, da vzame manj prostora, ter kako hrenovko in kruh za zvečer, juhca za zjutraj...)

-Vožnja bo potekala po odmaknjenih poteh Slovenije z lepo pokrajino in zanimivimi cestami. (asfaltu se bomo izogibali, kolikor bo pač možno)

Za izbiro in predhodno raziskavo poti smo že mislim da 3 prostovoljci, kar bo zadostovalo, ker saj vemo "too many cooks spoil the broth".

Kot povsod tudi tu ne bo vsem in vse po godu. Treba bo pač določit čas in pot, kdor bo želel/uspel se bo udeležil, kdor ne more pač ne more. Če se nas bo na koncu zbralo le 5, sem prepričan da bo vseeno prav na muč super.

Nadaljne info sledijo.

Predlogi dobrodošli.

Smetenje niti ne.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer jaz s svojim teličkom ne pašem v vašo družbo ampak namig pa lahko dam, ne?

Na Jelovici in na Kočevskem je tudi ogromno neasfaltiranih, neprometnih in zanimivih cest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer jaz s svojim teličkom ne pašem v vašo družbo ampak namig pa lahko dam, ne?

Na Jelovici in na Kočevskem je tudi ogromno neasfaltiranih, neprometnih in zanimivih cest.

HEH kočevska...

Sej je fuuul lep kraj. Sam za kampiranje med medvedi pa se mi zdi da bi mogli še kej druzga spit. Ne sam ekstrat alkohola :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam bolj termin konec Maja ko so temp tudi ponoči bolj prijazne.

@Ni3ous lahko zadevo zastavimo na našem koncu, pa tudi plac v hosti za kamping in ognjiščem bi se dalo zrihtat.

Bi pa lahko v tem primeru združili Notranjsko, Dolenjsko in Kočevsko. Terene tud poznam sam odvisno kaj se bomo odločili bolj hard ali bolj soft.

Imaš pa prav, četudi nas bo samo 5 bo kul, Na varadero srečanju nas je bilo prvič 5 komadov čez dobro leto pa 45.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, jst in sovoznica sva tudi za turco :)

Sam upam da nebo preveč kruta k sm bol novinc na tem motorčku. Nisem še glih najbolj navajen makadama, se pa (kr vspešno se mi zdi) privajam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me veseli da se je nekaj začelo odvijat v smeri skupinske fure, tako da upam na najbolje oz da bo zadeva realizirana in da bom udeležen.

Prav zanimivo je gledat kako se po tujini veselo vozijo, sicer oni legalno, ampak sam sem prepričan, da bo nam tudi uspelo prevoziti nekaj km neasfaltiranih cest.

Zanimivi predlogi, všeč mi je da zamišljate zadevo na preprost način.

Glede same lokacije oz regije vsaj z moje strani ni komplikacij.

Zadevo bi lahko naredili pravzaprav bolj v stilu med regijskega druženja, da gostitelji pripravijo traso, ostali pridemo odpeljemo in to je to, no vsaj sliši se mi nekako simpl, sploh če je samo en vodič oz da ni prevećč predlogov da se zadeve ne zakomplicirajo preveč.

Zaradi mene se lahko spi na kakšni koči, se pripravi večerja na žlico, pa tud cena spanja za skupine po moje ni nek problem. Razmišljam pa v smislu manj prtljage bolje je oz več je časa za vožnjo raziskovanje druženje, bolj v stilu da se ne bi kdo ustrašil z naloženim mopedom na teren sploh s sopotnico,... aja pa tud mopede pobirat brez prtljage je lažje ;)

Sam bom vesel že tega da bo, ne glede na lokacijo, ne gledene spanja, pa tud če bo temty kuhal večerjo sem za :OK:

Popravljeno . Popravil Electric
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede trase ima Electric prav. Dva ali trije naj jo določijo in to je to. Čim se začne pri takšnih zadevah komplicirat nastane hitro štala.

Glede spanja, lahko kamping, se pač pride na izhodiščno lokacijo, se odvrže šotore, spalke...... in potem gasa okrog, sem tudi sam mnenja da se kufri ne vlačijo s sabo. Zvečer zakurmo ogenj, kaj začmarimo in to je to. Sploh ker mislim da prvič skupina ne bo presegla 10 motorjev.

Skratka kot sem rekel, če pride v poštev območje okrog Ribnice, Kočevja, Novega mesta..... se ponudim v pomoč pri organizaciji trase in priskrbitvi lokacije za kamping.

Ni3ous moj telefon je 041 723 550

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leteči se strinjam s tabo določiti je treba lokacijo kampiranja, da se postavi šotore in odvrže balast in nato nadaljuje na turo, mislim da je tura kake štiri ure dovolj, moramo upoštevat da se ne morejo vsi zbrat ob osmih zjutraj sploh če maš do zbirališča 200 km, če se gre na turo ob 12:00 imamo dovolj časa do večerje, sploh če kdo zrihta kak kotl pasulja za zvečer. V kolikor se bomo zbrirali zjutraj bom jaz na kamp placu v petek zvečer :zzz:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imate kar dobre predloge res.

Nočitve v koči bi se najbolje bilo izogniti.

Problem v praksi nastane da je treba rezervirat, plačat kočo, kar pomeni da bi morali predhodno potrjevat in plačat udeležbo v naprej.

Za enduraše bolj avanturistično in pristno bo kampiranje.

Tako bo tudi najenostavneje in se izognemo komplikacijam.

Predhodno se le zmenimo z enim kmetom, da nam posodi eno jaso ob gozdu, da zvečer zakurimo in zafeštamo.

Dober je predlog, da se prej postavi kamp in vso robo pusti tam in se s sabo vzame le kar gre tut v nahrbtnik.

Naj bo res bolj primeren tako zaradi temperatur, kot tudi travnikov, ki so maja povečini pokošeni in bo kak kmet brez škode posodil travnik.

Lahko si vzamemo mal časa in se premisli o možnih opcijah poti, lokacije kampa, ipd.

Po novem letu pa se lahko dobimo na piru in podrobneje pregledamo možosti in začrtamo osnove.

Do takrat pa se lahk tle mal rajcamo :P

A takole spakiran bom v redu ?

Imate kar dobre predloge res.

Nočitve v koči bi se najbolje bilo izogniti.

Problem v praksi nastane da je treba rezervirat, plačat kočo, kar pomeni da bi morali predhodno potrjevat in plačat udeležbo v naprej.

Za enduraše bolj avanturistično in pristno bo kampiranje.

Tako bo tudi najenostavneje in se izognemo komplikacijam.

Predhodno se le zmenimo z enim kmetom, da nam posodi eno jaso ob gozdu, da zvečer zakurimo in zafeštamo.

Dober je predlog, da se prej postavi kamp in vso robo pusti tam in se s sabo vzame le kar gre tut v nahrbtnik.

Naj bo res bolj primeren tako zaradi temperatur, kot tudi travnikov, ki so maja povečini pokošeni in bo kak kmet brez škode posodil travnik.

Lahko si vzamemo mal časa in se premisli o možnih opcijah poti, lokacije kampa, ipd.

Po novem letu pa se lahko dobimo na piru in podrobneje pregledamo možosti in začrtamo osnove.

Do takrat pa se lahk tle mal rajcamo :P

A takole spakiran bom v redu ?

post-9811-126055013608_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Finally!

Zgleda da se je v tej b....ti Sloveniji zacelo nekaj premikat tudi na podrocju Endur.

Bravo fantje !!!!

Moji predlogi:

- konec maja

- sotori, ogenj

- odvrze se balast v bazi ko se pride in se gre naprej light version.

- motorji bodo precej na tleh (pac pade, najveckrat na mestu)

- cim manj montiranih gladkih cestnih gum :)

...

..

.

Nekaj slik iz lanskoletnega ADV meetinga v Italiji in Sloveniji.

post-16025-126059635649_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni3ous, če boste v Gorjancih, se mi javi. Saj si bil v naši koči, kaj ne? Če ne boste nikjer drugje našli placa za tabor, pa se lahko kaj zmenimo. Offroad teren je dober po grebenu proti Trdinovem vrhu, pa še kaj bi se našlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@

Temty če bomo zvečer fajn zastavli me prav zanima koliko se bomo drug dan še vozili.

@

Diskow bravo, vidim da ste tole fajn zastavli lanski meeting.

Se strinjam z napisanimi predlogi.

Pot moramo pa tako zbrat, da bo še kak lep razglet/kaj za videt, da ne bomo samo po hostah teral.

@

Barth vzeto na znanje, v koči pa še nisem bil, čeprav sva se menila.

Hvala za vabilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!