Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

Jst ti ze ceu cajt govorim da prid do mene :P Ce jst pridem gor, kamorkoli ze, pol lahk tud ti. V druzbi hardendur it na njihov teren je kr pogumno ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ti ze ceu cajt govorim da prid do mene :P Ce jst pridem gor, kamorkoli ze, pol lahk tud ti. V druzbi hardendur it na njihov teren je kr pogumno ;)

Pogumno morda ni ravno prava beseda  :ninja: K tebi na tvoj teren pa pridem enkrat po Enguro, ker me že res firbec matra :D 

 

 

kdo jutri za kakšno vožnjo? 

 

Kam pa kdaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pomeni, da softiči nimate kondicije, mogoče?

Brane ne pozabi, da furamo 50-70 kg težje motorje od WR, ki si je ti navajen. 

 

Če bi ti dal jaz tenerejko in ti meni WR-o, in greva skupaj vozit po istem terenu, boš ti tisti, ki bo prej zadihan. 

Drgač pa v Miklavčevem primeru, je bil problem, ker njegov mnogo težji motor pred ovinkom rabi več zavorne poti in  ko sta ga pred njim tiščala z hardendurami in zavirala v zadnjem trenu on pa isto takrat, mu je seveda zmanjkalo ceste in je šel naravnost. 

 

 

@miklavc,  na sliki se vidi,  da si motor prislonil na ornk breg, ma kaj breg... obesil si ga na steno ko sliko :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

absolutno se strinjam, da imate težje motorje. imate pa to prednost, da vi lahko potujete tudi dosti dlje kot jaz s svojo hardenduro. je pa res, da po takem terenu kot jaz se nikoli ne morete vozit. namembnosti motorjev so pač različne. s sinom si poleg yamahe lastiva še star trial, beto (pravzaprav so naše moperdulje že vse krepko stare, kukr tudi lastnik...). in zadnje čase so postali klanci kar strašljivi. zame in za mojo yamaho že prehudi.. in z beto po poligonu je tudi lahko huda muka.  kondicijo pa moramo imeti vsi. ne gre nikamor brez. in mi se lahko gremo vozit skupaj, ampak bo ali eden ali drugi trpel. prav zaradi namembnosti motorjev. in tisti moj prejšnji post je mišljen malček sarkastično...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bil po (pre)dolgem času spet na motorju. Danes sem imel nekaj družbe, 2 prijatelja na EXC450 in RMZ450 sta se odločila da me popeljeta na nekaj lokalnih enduro trasah :OK: . Te trase niso bile primerne za kravo kot je LC4 a sem jima nekako sledil :yea2: . A po 40 minutah vožnje je moja LC4-ka v bregu nekaj videla in me popeljala na potep  :hmm: ( :angryrant2: PM pa fotoaparat, ko naredi vse ravno :angryrant1: )

attachicon.gifIMAG0031.jpgattachicon.gifIMAG0030.jpg

 

Ko sem se končno nadihal in spravil motor nazaj na traso, sem fantoma zaželel srečno pot naprej in se vrnil na najbližjo makedamsko cesto. Za 1 dan je bilo dovolj  :ninja:

 

Nauk te zgodbe je:

-v teren primeren za EXC-je je potrebno iti z več kondicije (za vožnjo z LC4 :whistle: ) ali pa za manjšim motorjem

 

Tako da dokler ne pridobim na kondiciji se bom bolj zadrževal bolj odprtih terenov v stilu adventure/rally :D

Take bi jaz rabil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

absolutno se strinjam, da imate težje motorje. imate pa to prednost, da vi lahko potujete tudi dosti dlje kot jaz s svojo hardenduro. je pa res, da po takem terenu kot jaz se nikoli ne morete vozit. namembnosti motorjev so pač različne. s sinom si poleg yamahe lastiva še star trial, beto (pravzaprav so naše moperdulje že vse krepko stare, kukr tudi lastnik.. .). in zadnje čase so postali klanci kar strašljivi. zame in za mojo yamaho že prehudi.. in z beto po poligonu je tudi lahko huda muka.  kondicijo pa moramo imeti vsi. ne gre nikamor brez. in mi se lahko gremo vozit skupaj, ampak bo ali eden ali drugi trpel. prav zaradi namembnosti motorjev. in tisti moj prejšnji post je mišljen malček sarkastično...

 

Se razumemo. 

Sam klepetamo mal a ne. 

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pobje, za jutr popoldne, prot veceru se dogovarjam neki da bi sli mal po eni MX progi bliz lublane (detajli na zs) vozt, ce je interes? S svojimi endurami jasno.

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Jutr bo 37 stopinj.

Al ti bo še KTM zakuhu :D

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pobje, za jutr popoldne, prot veceru se dogovarjam neki da bi sli mal po eni MX progi bliz lublane (detajli na zs) vozt, ce je interes? S svojimi endurami jasno.

daj napiši uro ter kje pa da vidim če bom našel čas pridem malo pogledat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj napiši uro ter kje pa da vidim če bom našel čas pridem malo pogledat :)

Trenutno ni interesa, samo zame pa tud ne bojo proge polival ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@igc1: Lep potopis, še lepše slike in tereni, to bi bilo za odvozit enkrat  :kva1:  Drugače pa ta tvoja 950-ka dobro izgleda na terenu  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@igc1: Lep potopis, še lepše slike in tereni, to bi bilo za odvozit enkrat  :kva1:  Drugače pa ta tvoja 950-ka dobro izgleda na terenu  :OK:

Hvala, v Bosni je takih poti več kolikor sem mislil, se kar sproti odpirajo :-). Me en gozdni čuvaj na rampi, kjer čekira tovornjake, ki vozijo hlodovino iz gozda sploh ni razumel, ko sem ga spraševal, kako priti na eno bližnjo vzpetino. Je rekel, "ti možeš po šumskim putevima izači i na Bjelašnici, ako hoćeš", tko ene 200 km preč by the way. Sem se potem kar mal zamislil brez navigacije okrog vozit, da ne bi slučajno tolk časa po šumah v krogu vozil, da bi mi res še kje benza zmanjkal :kva1: ... ker označb res skoraj ni, vsaj na Šator je bilo zelo borno.

 

Imam namen še par fotk gor obesit, če bo zvečer čas - še zadnjih dveh dni ture po Bosni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato jst brez navigacije in topo kart ne grem raziskovat tkole. Nama je navigacija pomagala ekstra; tud najmanjsa gozdna pot, ze vlaka skoraj, je vrisana. Svaka jim cast.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!