Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

Zakon slike in teren, škoda da sem zamudil. Upam da ima kdo .gpx od trase ki ste jo prevozili :ninja:

u ja, to bi blo fajn reprizo narest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u ja, to bi blo fajn reprizo narest.

Uradne trase so objavljene na motori točka hr v temi Benduro. Jaz sem naložil v Garmina, a ker še nimam namontiranega na motorju sem šele po povratku bolj natančno pogledal kje smo se vozili. Ni pa tura za soliranje, vsaj z varnostnega vidika ne. Če tam zaplužiš v grmovje, te ne najdejo več let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, tole sem si jaz skopiral preden sem šel. Tu so vse potrebne informacije in trasa.

Če bi kdo res šel enkrat letos, sem jaz tudi za. Do takrat bom pa tudi že namontiral Garmina na moped.

 

 

Dakle ovako:

 

•   ukupna dužina treka je cca 130 km od čega na asfalt otpada cca 27km (možda je moglo i bolje al nezgodno je kad trasiraš 150km dalje od kuće)

•   trek starta u Muškovcima i vozi se u obrnutom smjeru od kazaljke na satu

•   benzinska postaja nalazi se u Gračacu na 50-tom kilometru treka

•   benzinska postaja nalazi se i u Obrovcu tako da prije dolaska u Muškovce svratite i natočite

•   trek se sastoji od tri filtera: „Mini filter“, „Dobri Dol“ i „Slatki breg“

•   svi fiteri imaju zaobilaznicu ili kako se u narodu popularno reče – bajpas

•   prema najavama trek je postavljen turistički i po meni je ovo najnezahtjevniji Benduro do sada, filteri su zabavni dijelovi treka postavljeni tek zbog toga da se svi skupa više družimo

•   na treku nema dionica koje se voze uru vrimena za 100 metera, a ukoliko ste željni takvih dionica molimo vas da svoju želju utažite na dolasku

•   filtere u principu mogu proć svi, ja kao vozač bijedno prosječnih sposobnosti poša sam ih sa KLE500 u par navrata bez većih posljedica

•   filtere ne bi preporučija teškim gudama (GS i Supertenera) što ne znači da se ne može. Unaprijed čestitam mudonjama!

•   ukoliko nisi siguran jesu li filteri za tebe ili nisu probaj proć „Mini filter“ i stvari će ti bit jasnije

•   trek se sastoji i od tri ček pointa : 

   1. benzinska u Gračacu (u biti kafić do di bi se tribali svi skupit nakon filtera "Dobri Dol" i krenit prema Velebitu)

   2. Tulove grede (kratko okupljanje i okidanje zajedničke milenijske fotografije koju će te uokvirenu sa posvetom uprave primiti na kućnu adresu uz, naravno, manju novčanu naknadu, nakon fotografiranja prave muškarčine kreću prema filteru „Slatki breg“  dok oni mudriji se vraćaju dio puta i bajpasom idu prema ček pointu 3) 

   3. Donja Bukva (točka okupljanja gdje mudri mogu gledati muškarčine kako se veru uz zadnji filter sa pristojne udaljenosti)

 

•   cili trek je iznimno fotogeničan, ne štedite gigabajte na fotoaparatima

•   u Gračacu se vrši rekonstrukcija mosta te postoji mogućnost da moramo proć kroz centar Gračaca. U treku će bit postavljene obe opcije.

•   prilikom dolaska u petak nemoj te se vozit po treku od Bendura i kvarit sebi iznenađenja

 

 

Upozorenja:

 

•   većinom se nema di šta falit, al pošto vozimo po GPS-u ne letite ka sivonje već usporite prije križanja i pogledajte na GPS da nas posli nebi tražija GSS, posebno se ovo odnosi na serpetnine u „Dobrome Dolu“

•   grupirajte se u skupine od 3 do 5 ljudi i pazite jedan na drugoga

•   pošto kamenja neće fali, ponesite rezervnih buvela (zračnica – za one sa stranog govornog područja)

•   iako su filteri tehnički najzahtjevniji dijelovi treka, po meni je najopasniji dio spust sa Velebita na Zrmanju jer će tu bit vjerojatno dosta automobila, već ćemo svi bit pomalo i umorni, neki će se opustit i dat sebi oduška. Govorim iz osobnog iskustva jer sam na spustu lipo otresa bezbrižne glave.

•   trek nemojte slipo slidit pogotovo kroz polje jer ako je neko prikopa zemlju u polju, a priko nje vodi trek, to ne znači da mu je ti trebaš dodatno usitnjavat

•   usporite kroz naseljena mjesta, svirnite domaćinu na pozdrav,  ne ostavljajte smeće iza sebe

 

Trek:

 

•   paket treka nalazi se na mom dropboxu https://www.dropbox.com/sh/h95ghnq7xjw2tht/AAAyU83UPvj4kBaLWUvvmXvMa?dl=0

•   kad otvorite stranicu kliknite download i spremite paket

•   u paketu se nalazi :

1.   trek sa filterima

2.   trek bez filtera(samo „Mini filter“ za probu)

3.   na treku su oznake ček pointova, filtera i upozorenja za neka skretanja

4.   mapa 1:25000 sa uctrana oba treka, plavo – „soft“  crveno – „hard“

5.   mapa za Oruxmaps 

6.   upute za korištenje Oruxmaps (ovu navigaciju ja koristim i skroz mi je dobra, inače se ne služim pametnim telefonima i ako sam ja skonta kako radi može skontat svako)

•   skinite sve i ubacite u GPS-ove, mobitele, ifone, ipadove, kola od špakera ili tome slično

•   moja preporuka je ubacit oba treka u GPS pa će te lako odabrat di krenit, jedini je zajeb taj kad se već uvalite u filter teško se okrenit i vratit nazad, stoga na križanju odlučite po sistemu „koska je bačena“

•   trekove možete pogledat na Google Earthu

•   ovako to izgleda montirano na motocikl, manja odstupanja su dozvoljena

 

Screen%20Shot%202015-05-13%20at%2018.16.

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

screenshot1.jpg

.... meni je bil najbolj simpatičen tisti napotek ..."skreni livo ako ti je život mio"

.... nisem nč razmišljal, če bi šel po svoje ... :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u ja, to bi blo fajn reprizo narest.

Ohjjjaaaa.... Tudi jaz bi šel, pa se sploh ne upam več nikamor prijavit, ker mi potem vedno kaj vmes pride... grrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dan 1 poti do Tare končan.

Parkirana v Derventi.

Po poti dež in ker se nama je mudil sva šla po AC. Beda ...post-9206-0-59316700-1432233517_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Srbijo na XRoss Chalange ;)

 

Skoda, ker nista tega mal bolj "NaGlas" povedala kaksen teden prej.   :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cim manj menit in sam it . . . jest sem ZA :smoke:

Skoda, ker nista tega mal bolj "NaGlas" povedala kaksen teden prej. :wacko:

:P

Sicer pa par strani nazaj je blo pisarije o tem ;)

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale je še iz dneva 2.

Srebrenica. Spomenik sva šla pogledat, slikala pa nisva, ker so mel glih neko proslavo ...

post-9206-0-75384800-1432318139_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo! Lepos sta se odrezala. Na stopničkah pa XR650 in XT600 ter XT660R.

Kak je bil teren?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, tole sem si jaz skopiral preden sem šel. Tu so vse potrebne informacije in trasa.

Če bi kdo res šel enkrat letos, sem jaz tudi za. Do takrat bom pa tudi že namontiral Garmina na moped.

 

Trek:

 

•   paket treka nalazi se na mom dropboxu https://www.dropbox.com/sh/h95ghnq7xjw2tht/AAAyU83UPvj4kBaLWUvvmXvMa?dl=0

•   kad otvorite stranicu kliknite download i spremite paket

•   u paketu se nalazi :

1.   trek sa filterima

2.   trek bez filtera(samo „Mini filter“ za probu)

3.   na treku su oznake ček pointova, filtera i upozorenja za neka skretanja

4.   mapa 1:25000 sa uctrana oba treka, plavo – „soft“  crveno – „hard“

5.   mapa za Oruxmaps 

6.   upute za korištenje Oruxmaps (ovu navigaciju ja koristim i skroz mi je dobra, inače se ne služim pametnim telefonima i ako sam ja skonta kako radi može skontat svako)

•   skinite sve i ubacite u GPS-ove, mobitele, ifone, ipadove, kola od špakera ili tome slično

•   moja preporuka je ubacit oba treka u GPS pa će te lako odabrat di krenit, jedini je zajeb taj kad se već uvalite u filter teško se okrenit i vratit nazad, stoga na križanju odlučite po sistemu „koska je bačena“

•   trekove možete pogledat na Google Earthu

•   ovako to izgleda montirano na motocikl, manja odstupanja su dozvoljena

 

Screen%20Shot%202015-05-13%20at%2018.16.

 

Mapa Enduro5 ima 2 datoteki za pot (soft in hard), ena datoteka je karta1.jpg, verjetno pa manjka tista oruxmaps pod točko 5, kot je napisal.

Meni najde telefon mapo enduro5, ki sem jo skopiral v mapfiles, samo ko kliknem nanjo se ne zgodi nič. ker po moje manjka še sistemska.

Ali jo ima kdo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!