Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

Zdravo!

Dodajam še par informacij, da odgovorim na nekatera dodatna vprašanja in pomisleke.

Morda sem navedel preveč navodil, in zadeva izgleda zapletena, vendar je vse sila enostavno, zato brez skrbi.

Vožnja, ki nas čaka ta vikend ni zamišljena kot dirka, kjer se bomo priganjali do onemoglosti po terenih ali se izpostavljali nevarnostim.

Tu ne gre za ekstremno vožnjo, kot jih včasih s slikami prikazujemo nekateri v tej temi, ko so motorji do pasu v blatu in več na tleh, kot na kolesih.

Predvidena pot ni prezahtevna ne za voznika ne za endure, v kolikor je vsaj nekaj osnov vožnje po makadamu.

Tu gre za 80% utrjenih makadamskih poti, 15% asfalta in 5% nepredvideno, vendar lahko obrnemo in izberemo drugo pot kadarkoli, če ne bi bilo ustrezno prevozno.

Kar se tiče Camelbacka… Kdor ga nima, in ga tudi sicer ni imel namena kupiti, ga ne potrebuje kupiti sedaj. Je zelo praktičen in pride prav, ker lahko piješ večkrat in po malem.

Izpostavljam le, da je pametno imeti s sabo vodo, ker bo vroč dan. Bo pa zadoščala tudi navadna 1,5L plastenka vode v nahrbtiku.

Kar se tiče samega dogodka je osnoven namen predvsem zabavno druženje.

Običajno je le ta forumu tisti, ki povezuje nas, ki imamo primerljive motorje, podobne interese in veselje, ko zaide tema v enduraške vode.

V osnovi se z organizacijo tega dogodka prizadevam, da se vsaj enkrat letno vsi (čim več nas ) tudi osebno srečamo,

odpeljemo eno prijetno traso, ga zvečer zažuramo in izmenjamo zanimive enduraške dogodivščine.

Zato upam, da se nas zbere čim več.

Glede vprašanj o ustreznosti nekaterih motorjev, ki jih imate…

Ustrezno je vse od hard endur, pa vse do Varader, GS1200 itd.

Bolj kot od motorja je odvisno od voznika, ter gum, tako da brez skrbi tudi kar se tega tiče.

Če se kdo odloči, se lahko preskoči kak del poti in jo prevozi po asfaltu, ter se srečamo na končni točki v kampu zvečer.

Vreme bo tudi na naši strani:

http://www.krtina.com/napoved/napoved.asp

Kar se tiče nočitev je na voljo tole, rezervacije v naprej niso potrebne.

Spanje:

- v kampu 7,00 EUR/osebi/noč (svoj šotor in spalka)

- v sobici šotor (streha brez sten??) 10,00 EUR/osebo/noč (motorist rabi samo svojo spalko)

- v sobah za 2-6 oseb 14,00 EUR/osebo/noč (lastnik kampa priskrbi posteljnino na posteljah)

V vseh cenah je že vračunana turistična taksa !

Prijave prosim javite do petka, ker moramo organizirati nakup ustrezne količino hrane in pijače za sobotni večerni piknik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro, da nisem v nedeljo šel z vami. Kakšnih 20 km potem, ko smo se ločili in sem se šel turista z ogledovanjem podzemnih jam in drugih znamenitosti (bom kasneje pripopal par slikc) , sem ostal brez sklopke (zmanjkalo olja v hidravliki) . Iz "globočin" Kočevskega gozda sem se brez sklopke prebil do Kočevja, na črpalki kupil edino hidravljično olje katerega so imeli (ATF) , odzračil zadevo in sedaj deluje, ampak me je čisto minila volja da bi se vrnil "v hosto" (pa tudi še vedno ne vem, če je olje ustrezno ali pa bo požrlo gumice, ki imajo očitno probleme tudi brez tega) , zato sem se po bližnjici pobral domov v senco. Se bom pa tja definitivno vrnil, ker tistih 50 km ki sem jih odvozil (pa čeprav brez sklopke) je bilo zelo po mojem okusu.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj, Franc, no glavno da si nekako saniral zadevo in prišel domov.

Ja limaj slike, prosim tut od prvega dne, če imaš kaj.

No tole so pa muviji od prvega dne.

http://www.youtube.com/watch?v=wJFUu7obc7c

http://www.youtube.com/watch?v=9wwpJiwhE3o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemtiš morm kupt eno tako malo endurco,se mi skomine delajo ob reportažah Ni3ous-a in ostalih fantov :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut sam sem že mal pregledoval teren za Trnovski gozd, pa me je vseen premamil en drug konc Slovenije.

Fantje men je blo tko hudo prejšnji vikend, da že sanjam o novem tripu.

Celo sem se lotil že planiranja, povezovalne poti, popis koordinat, destinacije so sami slatkiši, par odsekov mal nepredvidljivih.

Tokrat manj hoste, več razgledov, jezerca...

Malo za namig kasm gremo, pa to niso nacionalni parki....

trip-jezero.jpg

Na tale hrib tudi

enduro.jpg

Pa sem

enduro-ug.jpg

Jezera:

enduro-m-p.jpg

Tule prespimo:

enduro-i-j.jpg

Slog organizacije isto kot Kolpa orientacijski rajd.

Če bi se kdo udeležil, pa ne ve če ima dovolj kondicije, tehnike ipd, naj ima svoj GPS, in lahko vozimo v več skupinah, ker bom javil checkpointe.

Vprašanje je le kateri vikend gremo????

:naughty: :naughty: :naughty:

Popravljeno . Popravil Ni3ous
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Franc js uporabljam shrani.si, tam shranim slike, pol pa samo linke za forum sem prenašam in gre hitro.

Ta podaljšan vikend je bil enduraško obarvan...

Od tule prišel

slika-088.jpg

Sem dol naprej

slika-090.jpg

20120629115238.jpg

20120629125039.jpg

Po vzhodnem delu proti Čepovanu:

slika-008.jpg

Opuščeni zaselki...

20120629125857.jpg

20120629132537.jpg

20120629133218.jpg

slika-091.jpg

20120629134228.jpg

Po 5 urah makadama prispel v smaragdno dolino

20120629142640.jpg

20120629143213.jpg

20120629143659.jpg

20120629170904.jpg

20120629190228.jpg

Hudičev most

20120629191021.jpg

Fearless mouse came to visit...

20120629191505.jpg

Tik pred sončnim zahodom...

slika-098.jpg

...sir iz Čadrga za likuf prvega dne.

20120629194950.jpg

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni3ous to pa ni lepo od tebe.Najprej poveš da nimaš v planu Tnovskega gozda,potem se pa furaš inkognito po "mojem " peskovniku!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Za po tvojem peskovniku lahko ti organiziraš furo, da nam jo pošteno razkažeš.

--

...drugi dan tripa sem štartal zgodaj pred osmo odvozil že tale del:

20120630080926.jpg

Pred mano pa tole:

20120630080720.jpg

Sem bil še malo zgoden in je rosa po travi kar nagajala pri vzponu, tko da je blo treba po drugi poti...

20120630081039.jpg

Tacajt se je že peklensko ogrelo, in pri spustu nazaj v dolino sem že ene 3x zakuhal, tko da sem se brez pomislekov vrgel med ribe v Nadižo

slika-121.jpg

Z Tmincem Nejcom (hvala stari za vso gostoljubje, čas in vse dobrote) sva potem še skočila do Žlejžna na razgledno točko

20120630111831.jpg

Komuna Don pierino, z njihovega dvorišča imajo najlepši razgled na Tolmin iz Čadrga.

20120630113208.jpg

Kasneje popoldne slučajno našel res super kamp ob Soči

20120701060909.jpg

Zato spet v vodo, ker je blo vroče k v peklu

20120630140933.jpg

Ker je blo še dost časa smo se zmenili še za en skok v hribe za ta dan

20120630150903.jpg

Na pol poti

20120630153309.jpg

Malo višje:

20120630160048.jpg

Na vrhu

20120630160125.jpg

Hey folks!!!

20120630162556.jpg

Check out my crazy view

20120630162541.jpg

Po res polnem dnevu veličastnih lepot, se potešen vrnem v kamp, jasno sledi spet skok v Sočo, kar s tega kamna

20120630140959.jpg

Ker imajo v kampu priročne kamine na plin ali oglje, na voljo za brezplačno uporabo, sem si privoščil še piknik. Seveda sem moral še prej v nabavo in po velikem naključju pred marketom v Bovcu srečam Mac-a, zagriženega ADV riderja, s katerim sva se že pol leta dogovarjala za eno enduro furo po njihovih koncih. Seveda se zmeniva za pir in debato po pikniku...

20120630192947.jpg

Tačas sem si umirjeno privoščil fini piknik, ampak od vse vročine tistega dneva, nisem pojedel niti polovico kar je na mizi. Pira pa ni nič ostalo.

20120630194558.jpg

Potem sem se vrnil v center na pivo. Mac sicer ni imel časa za furo naslednji dan, si je pa zato vzel čas in mi priporočil nekaj tras za naslednji dan. Koordinate so šibale v GPS kot za stavo.

Hvala za pomoč in pivo Mac!

20120630224059.jpg

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en zemljevid bi lahko dodal, da bomo vedli kam it iskat te razglede/poti :)

Drugače pa zgleda odlično :afro1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!