Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

Dobro sveti :OK:sem pa ravno zdaj na Viški videl po moje enega vašega pajdaša z 660 tenere usrano od blato da se sploh barve ni videl ,okrog 30-35 kosmat ,neobrit ,lj tablica ,grba nisem videl .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, hajoktejn pravi:

 

20160228_130300.thumb.jpg.beedb5ce5cdfd5

20160228_133653.thumb.jpg.f21861eab63019

 

 

.

:worship::worship::worship:  

... nikoli nisem dvomil vate ... :P

 

 

 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem vedu, da se enduraši vozimo tudi po njivah.

Še en prispevek ki poudarja sožitje med kmetom, naravo in endurom. bravo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, basbas pravi:

iz tle ga nism dobil vec ven; sem rabil se en par rok ...


Počakal  bi lastnika parcele  ,bi ti pomagal    :bum:

Nauš verjel, ampak mi je glih on pomagal ;)

pred 1 uro, BRANE pravi:

Nisem vedu, da se enduraši vozimo tudi po njivah.

Še en prispevek ki poudarja sožitje med kmetom, naravo in endurom. bravo.

Ti si enduraš? 

Mal se informiraj kje in kako se vozim, pol pa serji ;)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimiva tema, zanima me če so to zakonite proge oz dovoljene za vozit po njih od lastnikov ali kako, ker men se tudi zelo lušta vozit po takem terenu ampak je dosti lastnikov in lovcev, ki niso ravno dobre volje če pelješ po njihovem gozdu oziroma gozdnih poteh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, BRANE pravi:

...nisem...

enduro1.jpg

pol si pa pussi, k si ne upaš po polju, k se bojiš kmetov :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, miha9977 pravi:

zanimiva tema, zanima me če so to zakonite proge oz dovoljene za vozit po njih od lastnikov ali kako, ker men se tudi zelo lušta vozit po takem terenu ampak je dosti lastnikov in lovcev, ki niso ravno dobre volje če pelješ po njihovem gozdu oziroma gozdnih poteh.

če imaš registriran motor se lahko po vsaki cesti voziš ki je označena v karti 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, miha9977 said:

zanimiva tema, zanima me če so to zakonite proge oz dovoljene za vozit po njih od lastnikov ali kako, ker men se tudi zelo lušta vozit po takem terenu ampak je dosti lastnikov in lovcev, ki niso ravno dobre volje če pelješ po njihovem gozdu oziroma gozdnih poteh.

"če imaš registriran motor se lahko po vsaki cesti voziš ki je označena v karti "

Po tvojem internem zakonu so vse ceste v karti "dovoljene",oziroma "prepovedane" ceste niso označene v karti,oziroma lahko ignoriramo znake za prepoved vožnje pod pogojem da je  ta cesta označena v karti....                        (prosto po Heglu)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, stuhec pravi:

če imaš registriran motor se lahko po vsaki cesti voziš ki je označena v karti 

Po kategoriziranih cestah. Kar izključuje gozdne poti, poljske poti, vlake, pohodniške poti, ne-poti... skratka vse, kar ni kategorizirano kot cesta. Kar je svojevrsten idiotizem - vožnja z enduro po Počku je npr precej nelegalna. Ker hrup in škoda in ubogi zajci. Tanki, oklepniki in vse ostalo - popolnoma legalno. Ali pa gozdne poti po katerih se spravlja les - lahko nekaj ton težki delovni stroji, ne sme pa endura. Ali bicikl, če gledamo zakonodajo res ozko. Zdaj pa eni ljudje so čisto besni če priropotaš mimo na enduri, eni veselo pozdravijo... kakor naletiš. Pomaga, če si lastiš kak kos hoste - pol ti noben ne jamra, ko greš preverjat kako drevje raste :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jskrablin pravi:

Po kategoriziranih cestah. Kar izključuje gozdne poti, poljske poti, vlake, pohodniške poti, ne-poti... skratka vse, kar ni kategorizirano kot cesta. Kar je svojevrsten idiotizem - vožnja z enduro po Počku je npr precej nelegalna. Ker hrup in škoda in ubogi zajci. Tanki, oklepniki in vse ostalo - popolnoma legalno. Ali pa gozdne poti po katerih se spravlja les - lahko nekaj ton težki delovni stroji, ne sme pa endura. Ali bicikl, če gledamo zakonodajo res ozko. Zdaj pa eni ljudje so čisto besni če priropotaš mimo na enduri, eni veselo pozdravijo... kakor naletiš. Pomaga, če si lastiš kak kos hoste - pol ti noben ne jamra, ko greš preverjat kako drevje raste :D

Samo en člen, da boš lahko videl razliko med posameznimi cestami. 

28.b člen

(vožnja z vozili na motorni ali drug lasten pogon vozila v naravnem okolju)

(1) V naravnem okolju je prepovedano voziti, ustaviti, parkirati ali organizirati vožnje z vozili na motorni ali drug lasten pogon vozila.

(2) Vozila na motorni ali drug lasten pogon vozila iz prejšnjega odstavka so vsa motorna vozila, kolesa s pomožnim motorjem in druga prevozna sredstva, ki omogočajo gibanje, hitrejše od hoje pešca, z močjo lastnega motorja ali z močjo drugega lastnega pogona vozila (v nadaljnjem besedilu: vozila na motorni pogon).

(3) Naravno okolje iz prvega odstavka tega člena obsega živo in neživo naravo nekega območja, ki ga ni ustvaril človek, nanj pa vpliva, ga oblikuje in uporablja. To so vsa območja izven:

-        naselij;

-        javnih in nekategoriziranih cest, ki se uporabljajo za javni cestni promet, v skladu s predpisi, ki urejajo ceste, ter drugih prometnih površin, ki so namenjene za vožnjo, ustavljanje in parkiranje v skladu s predpisi, ki urejajo ceste in varnost cestnega prometa;

-        gozdnih cest v skladu s predpisi, ki urejajo gozdove;

-        območij, ki so s prostorskimi akti določena kot površine za rekreacijo in šport in namenjena tudi vožnji z vozili na motorni pogon v skladu s predpisi, ki urejajo prostor;

-        omrežij gospodarske javne infrastrukture in

-        območij rudarskih operacij, ki so določena v skladu s predpisi, ki urejajo prostor in rudarstvo.

(4) Ne glede na določbo prvega odstavka tega člena je dovoljena ustavitev ali parkiranje vozil na motorni pogon v pasu petih metrov izven vozišča, če je ustavljanje ali parkiranje v skladu s predpisi, ki urejajo cestni promet, in če temu ne nasprotuje lastnik zemljišča, ter na območju, ki je namenjeno za začasno parkiranje za namene javnih shodov in javnih prireditev, organiziranih v skladu z zakonom, ki ureja javna zbiranja, pri čemer to območje šteje za prireditveni prostor.

(5) Določbe prvega odstavka tega člena se ne uporabljajo pri:

1.      službenih vožnjah za opravljanje občinske redarske službe, javne gozdarske, kulturovarstvene, naravovarstvene, zdravstvene, reševalne in veterinarske službe, lovskočuvajske in ribiškočuvajske službe, inšpekcijskega nadzora, nalog obrambe, zaščite in reševanja, nalog policije, gorskih in jamskih reševalcev ter gasilcev, nalog neposrednega nadzora v naravi in pri delu preiskovalnih sodnikov in državnih tožilcev;

2.      gospodarjenju z gozdovi in upravljanju z divjadjo in ribami;

3.      opravljanju kmetijskih del;

4.      opravljanju čebelarskih del;

5.      opravljanju geodetskih del;

6.      opravljanju geoloških del;

7.      opravljanju znanstveno-raziskovalnih del;

8.      odkrivanju in raziskovanju podzemnih jam;

9.      urejanju vodotokov in hudourniških območij;

10.   vzdrževanju in gradnji infrastrukturnih objektov;

11.   zaščiti, reševanju in pomoči ob naravnih in drugih nesrečah;

12.   izvajanju nalog Slovenske vojske;

13.   pripravi in vzdrževanju vseh vrst smučarskih prog na zasneženi površini ter pri izvajanju nadzora na smučiščih.

(6) Ne glede na prejšnji odstavek je treba pri opravljanju dejavnosti iz prejšnjega odstavka, razen v primeru iz 11. in 12. točke prejšnjega odstavka, ravnati v skladu s prvim odstavkom tega člena, če je kraj dogodka oziroma območje opravljanja dejavnosti ali posega v primerljivem času dostopen po javnih cestah in nekategoriziranih cestah, ki se uporabljajo za javni cestni promet.

(7) Če v primeru iz prejšnjega odstavka dostop do kraja dogodka oziroma območja opravljanja dejavnosti ali posega ni mogoč po javnih cestah in nekategoriziranih cestah, ki se uporabljajo za javni cestni promet, je treba za dostop uporabiti nekategorizirane ceste, ki se ne uporabljajo za javni cestni promet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, jskrablin said:

Po kategoriziranih cestah.... 

Tudi ta definicija ne velja več,ker imamo vsako leto več kategoriziranih cest kjer je promet z motornimi vozili prepovedan.Gre predvsem za gozdne CESTE kjer hočejo gozdarji svoj mir in tudi običajne ceste v urbanem okolju kjer hočejo svoj mir stanovalci.Tako eni kot drugi pa veselo vozijo po ostalih cestah.Stvar bi bila povsem normalna če bi šlo za privat lastnino kar pa je verjetno le v malem obsegu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sam razumem to malce drugače... Meni je jasno, da se zaščiti neka skupna lastnina, ne zdi pa se mi normalno, da ima vsak gobar, ki pride v gozd z največjim žakljem in lovec, ki pride samo streljat, v zasebnem gozdu več pravic, kot lastnik, ki za gozd plačuje davke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, SF pravi:

No sam razumem to malce drugače... Meni je jasno, da se zaščiti neka skupna lastnina, ne zdi pa se mi normalno, da ima vsak gobar, ki pride v gozd z največjim žakljem in lovec, ki pride samo streljat, v zasebnem gozdu več pravic, kot lastnik, ki za gozd plačuje davke...

Potem pa predlagaj referendum za spremembo zakonodaje. 

4. člen

Lastniki gozdov so pravne oziroma fizične osebe.

5. člen

(1) Lastninska pravica na gozdovih se izvršuje tako, da je zagotovljena njihova ekološka, socialna in proizvodna funkcija. Lastnik gozda zato mora:

-       gospodariti z gozdovi v skladu s predpisi, z načrti za gospodarjenje in upravnimi akti, izdanimi po tem Zakonu;

-       dopustiti v svojem gozdu prost dostop, razen za primere pridobitne turistične oziroma pridobitne rekreativne dejavnosti;

-       dopustiti v svojem gozdu čebelarjenje ter lov in rekreativno nabiranje plodov, zelnatih rastlin, gob in prosto živečih živali v skladu s predpisi.

(2) Lastniki gozdov imajo pravico sodelovati v postopku priprave in sprejemanja načrtov za gospodarjenje z gozdovi. Njihove potrebe, predlogi in zahteve se v največji možni meri upoštevajo skladno z ekosistemskimi in zakonskimi omejitvami.

(3) Republika Slovenija mora v gozdovih v svoji lasti omogočiti praktični pouk kot del izobraževalnega procesa v gozdarstvu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njihove potrebe, predlogi in zahteve se v največji možni meri upoštevajo skladno z ekosistemskimi in zakonskimi omejitvami.

Tule se ponavadi zaplete...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, SF pravi:

Njihove potrebe, predlogi in zahteve se v največji možni meri upoštevajo skladno z ekosistemskimi in zakonskimi omejitvami.

Tule se ponavadi zaplete...

 

Je pa tako, da so vozila nekoliko drugače obravnavana, kot pešec. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kakšna slika kje ste endurirali  al ste diplomirali na kompu in zakonih .B)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mah, tole Motolaver prevozi s skuterjem od none :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah, moja malenkost se je eno soboto baje vozila. Vsaj tako sta trdila lovec pa polcaj v penzjonu, kateri je podal celo prijavo. Motorja se pa v bistvu nism dotaknil že več kot mesec. Še dobro, da sem cel dan švasal ograjo pri sosedu, kateri dela tudi pri policiji... Pa še en kup prič imam.. Pa še v službo sem tisti dan letel. Skratka ena velika žalost, da moram dokazovat nedolžnost...in niti nimam pojma kako so ugotovili, da sem se nedvomno jaz vozil... Po brezpotjih in po travniku, jasno.

Popravljeno . Popravil BRANE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!