Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

A nas vzamete kdaj zraven?

Smo v Grčiji letos mal potreniral:

Lp T.

Madona ste pojave :D.... temu pa se reče globinsko čisčenje motorja :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko si upate s temi kravami, vsaka čast, imate jajca na pravem mestu in jih uporabljate :OK:

Lansko leto sem prečkal eno podobno reko, le da je bila v primerjavi z vašo skoraj stoječa/počasi tekoča mlakuža.

Ocenjena globina po gazu v moto opremi cca 50-60cm.

Prvi prehod popolnoma BP.

Stvar postane zabavna, grem po isti poti čez vodo nazaj, pa drugič čez.......Super, gremo še enkrat...

Tretji prehod....

Ob povratku pa je bila voda skaljena, dna se ni videlo več. Moped naenkrat zaplava zaradi stranskih kovčkov, saj linija prehoda preko vode ni bila ravna, komaj ga ugasnem, da ne potegne vode v agregat. Voda že prične vdirati v režo pod sedežem in z težavo težko kravo izvlečem na plitvino, ter izpustim vodo iz komore zračnega filtra....kresnem na štarter in moped zarohni...vse je BP, Yamaha je narejena da dela tudi v ekstremnih pogojih (čeprav nima sladkorčkov za vsakdanjo uporabo>)

Od takrat še bolj cenim takšne podvige, kot je vaš.....

lp, andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@capomiha

no sej to je nekaj takega, samo še malo bolj cestna varianta. Sam sem tudi v preteklosti vozil z EXP čez Mali Alan in ril po blatni Bjelasici. Samo ko gor natakneš gume s knofi, se odpre čisto drugi svet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ko gor natakneš gume s knofi, se odpre čisto drugi svet.

Točno to!

Jaz bi tko rad spet kak vikend v Juniju ali Juliju raziskoval kake enduro potke, sam noben nič ne organiza.

Dajmo kej skupaj sestavit po kakih odročnih kotičkih Slovenijeeeeeeeeeeeeeee!

Sej ni treba drugega kot vedet okvirno pot, povedat kje pa kdaj se dobimo, čez dan hrana iz nahrbtnika, zvečer pa roštilj.

Moramo naredit nekaj slikovnega materiala, da spet malo poživimo tole temo tule.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@capomiha

no sej to je nekaj takega, samo še malo bolj cestna varianta. Sam sem tudi v preteklosti vozil z EXP čez Mali Alan in ril po blatni Bjelasici. Samo ko gor natakneš gume s knofi, se odpre čisto drugi svet.

Sej doma so bile kramparce...sam smo reki "sej ne bomo rabli" , pa sem jih vzel dol preden smo šli :grim

Popravljeno . Popravil capomiha
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to!

Jaz bi tko rad spet kak vikend v Juniju ali Juliju raziskoval kake enduro potke, sam noben nič ne organiza.

Dajmo kej skupaj sestavit po kakih odročnih kotičkih Slovenijeeeeeeeeeeeeeee!

Sej ni treba drugega kot vedet okvirno pot, povedat kje pa kdaj se dobimo, čez dan hrana iz nahrbtnika, zvečer pa roštilj.

Moramo naredit nekaj slikovnega materiala, da spet malo poživimo tole temo tule.

LP

To bi se morda dalo, ampak treba termin dobit pravi, ker smo precej zasedeni..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nas vzamete kdaj zraven?

Smo v Grčiji letos mal potreniral:

Lp T.

Katastrofa!! Kaj bi te delali če bi bili sami v Mongoliji tako kot jaz?? Pa prečkali kakih 30 rek?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katastrofa!! Kaj bi te delali če bi bili sami v Mongoliji tako kot jaz?? Pa prečkali kakih 30 rek?!

jaz bi se na tla usedel, zajokal in poklical mami .... cist enostavno :grim

drugače pa tako kot pravijo "što se mora nije teško" ; motor pod roke in čez vodo

Popravljeno . Popravil nejcgs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me tolk firbc matra glede prehoda vode ,da bom probu . Mam reko bliz bajte , pa še en traktor z vitlo si bom zrihtu za vsak slučaj.

Slike bom pa nalimou v vsakem slučaju. :OK: Sam da vodostaj pade , je še cca 2m

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katastrofa!! Kaj bi te delali če bi bili sami v Mongoliji tako kot jaz?? Pa prečkali kakih 30 rek?!

Odvisno od okoliščin , jaz sem 5x prečkal sredozemsko morje :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je ravno treba ..., sicer pa fantje, za take zadeve tudi primernejša oprema obstaja: KLIK

Preskušeno in bistveno bolj enostavno tudi v kakšnem večjem grabnu.

rrrr

Popravljeno . Popravil rrrr
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katastrofa!! Kaj bi te delali če bi bili sami v Mongoliji tako kot jaz?? Pa prečkali kakih 30 rek?!

Hej frajer, vsakemu je enkrat prvič....... -_-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Vidi, Menih si je že kamero našraufu za Maroko :OK: pa ta mali moto ima tudi že v voznem stanju. Zdej bomo mel pa inštruktorja sabo :kva2:

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en nasvet za enduraše za pršparat kako ročko od bremze oz. sklopke:

nosilec ročke je na balanco vedno pritrjen kot objemka, pa vijak drži skupaj to "objemko"

vzemi loctite 243 in ga daj na navoj dotičnega vijaka, ter zavijači samo toliko, da se lahko ročka z objemko ob malo večji obremenitvi zavrti.

rezultat: pri skoraj 20 letih offroada sem polomil vsega skupaj 2 ročki bremze. (zadnja polomljena je pošvasana in še deluje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja samo problem je da to (na mojem motorju) drži tudi vzratna ogledala, pa jih potem veter obrača (brez ogledal pa v prometu ne znam vozit) . Meni zaenkrat pomaga to, da sem ročke "pomaknil" bolj proti sredini (za kakšen cm) .

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi v hribih okrog Ljubljane je ogromno lepih enduro poti. Za malo manj zahtevne cel kup makadamov, za vse ostale pa mnogo gozdnih poti brez sprehajalcev, kjer nikogar ne motiš.

post-28414-0-73408100-1339014349_thumb.jpg

post-28414-0-86496900-1339014388_thumb.jpg

post-28414-0-83316200-1339014431_thumb.jpg

post-28414-0-31481300-1339014468_thumb.jpg

post-28414-0-40425300-1339014498_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Janez123
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vreme ta vikend bo, zato ga bomo izkoristili!

Zgodil se bo naslednji Grand Enduro Slovenija – orientacijski ride out!

V soboto 16. junija ob 9.30 naročimo kavo v baru picerije Arkada na Škofljici in odhod ob 10.00 preko kočevskih in goteniških gozdov po makadamskih poteh proti kolpski dolini.

Po celodnevni enduro vožnji prihod do reke Kolpe, kjer se vržemo v Kolpo, ter prespimo v urejenem kampu. V nedeljo zjutraj enduraški povratek po gozdnih poteh proti osrednji Sloveniji.

Dobrodošel vsak, ki ima osnovne sposobnosti za vožnjo po srednje težkem terenu in ustrezen dual sport motor.

Predvsem je pomembno, da motor ni pretežak ali prenizek in še posebej, da je primerno ubut!

Torej nizki motorji z cestnimi gumami in plitvim profilom niso zaželjeni.

Ne želim biti diskriminatoren, vendar bo tak udeleženec preveč oviral skupino in lahko postane neprijetno za vse!

Stil vožnje je športno turističen! Pot ni natančno planirana in bo improvizirana!

Obvezna prema:

Vsak naj ima s sabo Camelback (meh z vodo) in v njem cca 2 litra vode za med potjo čez dan, ker dehidrirane in onemogle, ki ostanejo zadaj, požrejo kočevski medvedi.

Kamp oprema za 1 nočitev v kampu. Možno je tudi spanje v poletnih sobah, hišicah… kdor ne bo imel s sabo šotora. V tem primeru potrebujete le spalko in ležalno podlogo.

Hrana, ki jo potrebuje vsak s sabo:

1x malica iz nahrbtnika za soboto popoldne ob poti

1x zajtrk nedelja zjutraj (jogurt, pašteta, tuna, kruh…kar pač komu paše)

V soboto zvečer roštiljada v kampu. Za hrano in pijačo je poskrbljeno, stroški se razdelijo enakovredno med udeležence na kraju samem. Torej za večerjo ne rabite vozit hrane in pijače s sabo.

Ostale koristne informacije:

Lokacija picerije kjer se zberemo v soboto: Picerija Arkada, Ob pošti 6, 1291 Škofljica

Zemljevid: http://www.itis.si/z...279&pid=6076855

V soboto po odhodu iz Škofljice ne bo več postankov za gorivo, zato naj ima vsak pred začetkom goriva za 200 kilometrov vožnje.

Niti ne bo postankov za nakup hrane, pijače itd, zato naj ima vsak s sabo ustrezno količino vode in hrane, ter denarja za plačilo kampa in hrane + pijače v kampu!

V nedeljo zjutraj gremo napolnit gorivo na bližnjo bencinsko postajo, da zadostimo potrebam za nedeljski del poti. (10 km panoramske vožnje ob Kolpi za dobro jutro - asfalt)

Zato ni potrebno imeti v soboto v rezervoarju goriva za več kot 200 kilometrov vožnje.

Vsak, ki se ima namen udeležiti, naj si pozorno prebere vsa navodila, ki so navedena zgolj za to, da bo dan potekal uigrano in prijetno.

Nepripravljeni udeleženci neprijetno ovirajo skupino in častijo pijačo cel večer.

Dogodek ni organiziran v nobenem pogledu, zato ne prevzemam nobene odgovornosti za udeležence, ki se želijo peljati zraven.

Torej kdor se želi pridružiti, to počne povsem na lastno odgovornost!

Popravljeno . Popravil Ni3ous
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj...

Zaradi organizacije piknika in nabave hrane in pijače za soboto zvečer se zbirajo prijave udeležencev.

Zato tule ali na PM sporočite tisti, ki se boste dogodka udeležili!

Okvirna cena nočitve v kampu in piknika je cca 20-24€.

Pijača se plača dodatno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!