Skoči na vsebino

Beirette


Priporočene objave

Vprašanje za stare foto mojstre;kaj naj bi bilo to čudo...

Pri bajti je že približno 40 let,v uporabi ni že zelo dolgo in je v odličnem stanju..

Kam z njim,na odpad ali v muzej...

post-592-126192330458_thumb.jpg

post-592-126192333586_thumb.jpg

post-592-126192335653_thumb.jpg

post-592-126192338227_thumb.jpg

post-592-126192341864_thumb.jpg

post-592-126192343947_thumb.jpg

post-592-126192346245_thumb.jpg

post-592-126192347954_thumb.jpg

post-592-126192349905_thumb.jpg

post-592-126192352193_thumb.jpg

post-592-126192354701_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v smeti,

imam tudi jaz nekaj takih doma.

Nima posebne vrednosti ker je eden od prvih veliko serijskih trotelziher aparatov. Kvaliteta izdelave ze takrat vprasljiva, kvaliteta optike ze takrat ne nevemekaj.

Vzhodnonemski odgovor na rusko konkurenco.

Lahko jo imas pa za spomin. :whistle:

Popravljeno . Popravil perimund
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v smeti,

imam tudi jaz nekaj takih doma.

Nima posebne vrednosti ker je eden od prvih veliko serijskih trotelziher aparatov. Kvaliteta izdelave ze takrat vprasljiva, kvaliteta optike ze takrat ne nevemekaj.

Vzhodnonemski odgovor na rusko konkurenco.

Lahko jo imas pa za spomin. :whistle:

Bolj kot konkurenčni izdelek, je to izdelek pod patronatom matere SSSR.

Tukaj boš našel več o tvojem fotoaparatu.

ps, ni ravno "trotlca" spreminjaš lahko čas, zaslonko in fokus. Tega pravi "trotli" niso mel. Samo oblak pa sonce in nič več.

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Lastnik tega aparata je bil takrat pravi CAR. Sedaj pa bo fotoaparat lep spomin na tiste čase, ko je fotografija imela še poseben čar. Lepo bi krasil kako lovsko ali pa delovno sobo.

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bog ne daj, metati v smeti. Če ti je napoti, v škatlo z njim, pa na podstrešje za 10, 20..let. Mogoče ne bo imelo neke vrednosti v denarju, spomin na prejšnje čase pa vsekakor bo. Ne bodimo, kot nekateri, ki so metali stran, sedaj se pa tolčejo po glavi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bog ne daj, metati v smeti. Če ti je napoti, v škatlo z njim, pa na podstrešje za 10, 20..let. Mogoče ne bo imelo neke vrednosti v denarju, spomin na prejšnje čase pa vsekakor bo. Ne bodimo, kot nekateri, ki so metali stran, sedaj se pa tolčejo po glavi...

Če drugega ne, alhko take zanimive igrače daš svojim otrokom ... sam sem neizmerno užival, ko sem razmontiraval vse, kar sem našel na podstrešju, v garaži in kleti pri dedku ... tudi star ročni 35mm fotoaparat ... pa gramofon ... radio ... televizor ... iz vsega tega sem si sedaj v modernih časih sestavil lep multimedijski računalnik :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem enega Zenita razkopal, ko sem bil eneih 4-5 let star. Uh, je bil ata hud. Po tistem dolgo ni več kupil fotoaparata. Več kot deset let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bog ne daj, metati v smeti. Če ti je napoti, v škatlo z njim, pa na podstrešje za 10, 20..let. Mogoče ne bo imelo neke vrednosti v denarju, spomin na prejšnje čase pa vsekakor bo. Ne bodimo, kot nekateri, ki so metali stran, sedaj se pa tolčejo po glavi...

pa pol u smeti vržt, ko boš že tretjič iz podsteršja v klet nesu a ne? :) mam doma eno veliko omaro 35mm opreme, ki poleg sentimentalne vrednosti nudi obilo priložnosti za brisanje prahu. Nekaj zeissovih sem predelal za nikon, zdaj pa tud tega ne nuca nihče več pr bajti. In ja. kar Mashina pravi je res. razkopat zorkija in ga nest na pesek, objektiv uporabit kot top. . priceless. . . :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, res, hranit se splača v primeru da bo vsaj 50 let shranjen. Tedaj bo nekaj vreden. Sicer pa, lahko komu podariš, v smeti pa res ne. Pač narediš kot jaz -ko je nov GSM, dam starega tamalemu naj se igra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!