Skoči na vsebino

Vtisi iz dnevnih voženj 2010


Sanda7

Priporočene objave

Danes sem še enkrat peljal moped na sprehod :yea1:. Zjutraj ob 3:40 sem vstal, ker sem moral na "poso" :angry:, ob 10:30 "kuća" :yes:, otroka sta bila na bazenu, žena se je odpravljala v službo, jaz pa na motor in proti Žlebiču. Nato sem zavil proti Sodražici in nadaljeval do Rakeka, kjer sem preventivno napojil lubico, da mi ne bi kje v divjini posvetila z rumeno lučko :nono:. Ni se mi dalo pogledat na ride, zato sem šel proti Logatcu in nato proti Žirem. Malo sem se drenjal skozi Škofjo Loko, v Godešiču pa sem se ustavil pri kolegu, ki je slaščičar. Seveda se ni izneveril svojemu poklicu in mi je postregel s slastno sladico, njami. Nato pa počasi proti domu, no saj je bila danes skoraj celotna pot bolj na easy. Nabralo se je pa tam okoli 170 km, ta teden pa malo čez 1050 km. Sem že slišal komentarje, da samo za bencin delam :whistle:.

LP Robert

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes ena lagano turistična furca do Postojne in nazaj, potem pa še čez hrušico, Col, Črni vrh, Hoteje, v družbi Ebony :)

Prav luštno je bilo po dolgem času spet kotalit 16" spredn bicikl :D

post-17572-022537200 1282937835_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav luštno je bilo po dolgem času spet kotalit 16" spredn bicikl :D

post-17572-022537200 1282937835_thumb.jpg

Naprej al levo in desno:naughty:

Videna v Logatcu.

Popravljeno . Popravil gsx750f
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z sinom sva se odločila odjadrat 3dni v Ston - Dalmacija v petek sva štartala ob 5.00 vožnja do Splita je bia super razen vročine je bilo vse dobro od Splita do Neuma je bila totalna norišnica na cesti vožnja se je v tem delu sprevrgla v totalno mučenje naprej je bilo spet vse normalno in sva ob 17.00 prispela v Ston vožnja je namreč bila bolj turistična pa tudi čas sva si vzel.

Danes ob kavici sem prebral vremensko napoved ki pa ni bila kaj preveč vzpobudna zato sva moral prekinit vikend dopust in takoj odjadrat domov očitno se vremenarji niso zmotili namreč od Novege Vinodolskega nas je začelo veselo prat do Izole burja je bila tudi neusmiljena ker nas je na par mestih ( Kraljevica) toliko premetavala da sva si moral ravnotežje lovit tudi z nogami. Prihod je bil pa ob 21.55 v Izolo premočena in premražena . Vse skupaj 1331km Prej sem poslušal da je cesta Maslenica - Senj zaprta za vsa vozila ujela sva zadnji vlak :)

Popravljeno . Popravil kala
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

danes ob 10 uri start na Grobnik pogledat AA dirke na Grobnik, dol v družbi cb1300, nazaj pa kar sam ;) zabaven LS tempo, ki ga je prekinila le grda gužva od Pivke do Ilirske Bistrice, ker je bila cesta čez Knežak zaradi dirke zaprta :(

na Gju čist divje, zlasti zadnja Superbike dirka, kjer je Marko Jerman zmagal še drugič danes in hkrati še izboljšal absolutni rekord piste (na 1:28,867 :worship: ) Berto pa je kljub grdemu padcu na treningu dosegel tretje mesto, čestitke obema :hooray:

na poti domov spet kolone od Ilirske Bistrice do Postojne :( ostali del poti pa spet več kot fleten LS tempo; na parkirišču na ridah nekaj utrujenih počivalcev, a sem samo pomahal in pičil mimo, ker me je doma čakala kočerja :D

vsega skupaj 237 veselih kmjčkov :yea1: in mal rdeč nos (ne vem al od sonca al je to kak poseben vpliv Dolenjske :naughty: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

danes ob 10 uri start na Grobnik pogledat AA dirke na Grobnik, dol v družbi cb1300, nazaj pa kar sam ;) zabaven LS tempo, ki ga je prekinila le grda gužva od Pivke do Ilirske Bistrice, ker je bila cesta čez Knežak zaradi dirke zaprta :(

na Gju čist divje, zlasti zadnja Superbike dirka, kjer je Marko Jerman zmagal še drugič danes in hkrati še izboljšal absolutni rekord piste (na 1:28,867 :worship: ) Berto pa je kljub grdemu padcu na treningu dosegel tretje mesto, čestitke obema :hooray:

na poti domov spet kolone od Ilirske Bistrice do Postojne :( ostali del poti pa spet več kot fleten LS tempo; na parkirišču na ridah nekaj utrujenih počivalcev, a sem samo pomahal in pičil mimo, ker me je doma čakala kočerja :D

vsega skupaj 237 veselih kmjčkov :yea1: in mal rdeč nos (ne vem al od sonca al je to kak poseben vpliv Dolenjske :naughty: )

Viš.......jest mel pa za nazaj čist prazno cesto.....šel proti delnicam, levo na risnjak, babno polje, cerknica, rakitna......bi ostal s tabo, pa sem mogu še ličarja popoldne špilat :naughty:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

danes popoldne je glih ko sem se začel spravljati na Lubico uletela blu, pa sva mal počvekala, spila en čaj, pol sem pa prav uživaško na izi z Lubico odpeketal na ride (za kej več je blo prepozno), tko da je blo vsegaskup le mal čez 70 kmjčkov... se vidi da se bliža jesen, je bilo kar hladno v poletni opremi :( ko sem štartal me je hotel neki zob bolet, ma že po nekaj metrih na Lubici sem pozabil na vse ;) srečal precej motoristov, na parkirišču pa sta bila le dva z nekim chopperjem, pa še dva z ZRX 1200...

kratko ali sladko :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čas se ne da ustavit, lahko si ga pa polepšamo.

Zato sem se ob enih vsedel na kanto in se odpeljal: Lj. - Portorož - Col -Ljubljana.

Vmes sem posrebal dve kavici in posiliral kremšnito...

V tem trenutku mi ne pade na misel nič, kar bi zamenjal za današnji dan!

Srečno borci :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, včeraj je v 5 minutah padla odločitev, da se (spet) pusti resne zadeve ob strani (ah, sej bom jutri) in se izkoristi sonček za eno furco...:rolleyes: Ko sem razmišljala kako se bova s Solzico podili po naših cestah, sem se spomnila na kolega Boštjana, ki ga še nikoli nisem vidla v živo, in mu poslala sms s povabilom na vožnjo in eno kavico po poti... Itak, da je bil za. Ko sem jaz natankala svojo Solzico, sva krenila proti Kočevju. In to je bila najslabša odločitev tisti dan... :wacko: Že tko sem mela nek slab filing (skor 10 dni nisem nardila pametne fure) in pol še proti Kočevju, k ga ful ne maram... In ene 5 krat me je lepo počakal kakšen kupček peska na cesti, pol me je pa itak vse minilo, da bi se še trudla s kakšnimi hitro in lepo speljanimi ovinki... ampak, ok... Z Boštjanom sva se ustavila še na eni limonadi (kavica ni pasala :huh:), prijetno pokramljala in zaključila najino prvo skupno vožnjo...Upam, da še kdaj ponoviva, samo zihr ne proti Kočevju...:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he, podobno tudi jaz :D . Smo se verjetno srečali. Pa ena hitra, siva Hornet-ka je bila opažena, a79? INPW je predlgal da greva sprehodit sršena proti Kočevju. Najprej razmišljal, bi ne bi, ma delo itak počaka do večera. Lepo, zmerno, do Kočevja in nazaj do Lašč, da sva izkoristila lepo vreme sva obrnila in ponovila še enkrat, seveda z obveznim postankom v Kočevju. Cesta še kar ok, če odštejem dva posuta ovinka v smeri proti Dvoru in pa voznika terenca, ki je pred ovinkom iskal idealno linijo na mojem voznem pasu :jezen .

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vcer pa sem spizdu iz sihta in jo mahnu na Grobnik... Mal se mi je mrzlo zdelo, zato sm si nadel zimske rokavice, odlocitev pravilna.. Do Grobnika me ni prehitu nben motorist, pa tud ujel nism nbenga, sem jih pa enepar srecal... Ob 12. 00 sm bil dol in je skor bil mal dolgcas, k so bli sam treningi in rekreativna na sporedu. Vseen sm potrpel in pocakal do dirk.. Na kamnih na soncu me je mal v fris opekl, spoznal sm eno al dve?? forumasice, asfalt kr drzi... V Kocevju pa polno motoristov (eni so prav kmetje), treba se je drkat mim zapore in pol na vs sus do Lasc... Vseen, vcerajsnji dan uspel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vcer pa sem spizdu iz sihta in jo mahnu na Grobnik... Mal se mi je mrzlo zdelo, zato sm si nadel zimske rokavice, odlocitev pravilna.. Do Grobnika me ni prehitu nben motorist, pa tud ujel nism nbenga, sem jih pa enepar srecal... Ob 12. 00 sm bil dol in je skor bil mal dolgcas, k so bli sam treningi in rekreativna na sporedu. Vseen sm potrpel in pocakal do dirk.. Na kamnih na soncu me je mal v fris opekl, spoznal sm eno al dve?? forumasice, asfalt kr drzi... V Kocevju pa polno motoristov (eni so prav kmetje), treba se je drkat mim zapore in pol na vs sus do Lasc... Vseen, vcerajsnji dan uspel...

Si bil opažen ja, k si se neki cmaru tm na sonc B), sm rekla d se mau slec, viš, te je pa sm v faco zažgal .)......sm kok mormo delč it, d se enkrat končn v živo vidmo, kt d nismo dost bliz doma tssssss:grim......obedve sma tlelele gor, zakaj me pa nis spomnu, d bi te predstavla, a ti je blo nerodn hahaha :whistle:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vcer pa sem spizdu iz sihta in jo mahnu na Grobnik... Mal se mi je mrzlo zdelo, zato sm si nadel zimske rokavice, odlocitev pravilna.. Do Grobnika me ni prehitu nben motorist, pa tud ujel nism nbenga, sem jih pa enepar srecal... Ob 12. 00 sm bil dol in je skor bil mal dolgcas, k so bli sam treningi in rekreativna na sporedu. Vseen sm potrpel in pocakal do dirk.. Na kamnih na soncu me je mal v fris opekl, spoznal sm eno al dve?? forumasice, asfalt kr drzi... V Kocevju pa polno motoristov (eni so prav kmetje), treba se je drkat mim zapore in pol na vs sus do Lasc... Vseen, vcerajsnji dan uspel...

Mene si ujel in prehitel. Malo pred kočevjem je blo to. Sva šla proti istem cilju ampak očitno po različnih poteh, pa ti si bil precej hitrejši od mene.:) Men ki sem bil prvič do ni blo preveč dolgčas, v bistvu sem z veseljem opazoval kako dečki (in dečkice če je bila katera med voznicami) polagajo ovinke :notworthy: Žal me je čas preganjal tako da sem moral odrinit proti lj na eno pijačko že ob pol 3, tako da nisem videl dirke. To izkušnjo si bom postil za nslednji obisk grobnika (upam da takrat z novim motorjem).

Kakorkoli, vsega skupaj se je nabralo 510 km, domov pa sem zaradi podaljšane pijače prispel v temi ob pol 10. V takšnih trenutkih res pogrešam vinjeto, mogoče si jo bom naslednje leto moral omislit tudi na motorju :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bla ura že pozna pa sm reku, bom skoču na Jezersk na brzino. Od Jezerskega je na koncu ratala samo Kokra do trafo postaje, je blo preveč črno za videt vse skup in sm lepo obrnu pa reku sam sebi, prov, grem pa do Bohinja. Lepo proti Naklem in od Nakla naprej vse več avtomobilov nasproti, vsi se izogibajo gužvi na avtocesti pa sem si kmalu premislil in mal naprej od Podbrezij zavil levo za Podnart in dalje tistih par lepih ovinkov v Kamni gorici in naprej proti Kropi... Cesta zdrapana juhuhu, ampak ušeč ovinki in na vrhu Jamnika še kratek postanek za fotko:

post-15567-047018900 1284323376_thumb.jpg

pa veselo naprej po ozki, ovinkasti cestici proti Dražgošam. Tam še nahitro en "klik":

post-15567-097182000 1284323516_thumb.jpg

potem pa na brzino proti Šk. Loki in domov še pred temo.

Kaj pa vem, okrog 60 uživaških kilometrčkov... :rolleyes:

Popravljeno . Popravil gandi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kratko....

KK - Kočevje (kava) - Ribnica - Cerknica - Cerkniško jezero (bil menda 1. po osnovni šoli :D) - Postojna - pizza v Izoli - Vrhnika (sladoled ->matr pocen mate sladoled tam..pa veeliiiik ga dobis) in zal po AC domov (pac ura bla taka)

Kr fajn je blo, lepo na izi, opazoval naravo...bo treba ponovit.

PS.: ne da se mi esejev pisat, slik ni ->fotič ma ex polovica :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včer spet family furca; se prav do Domžal furam safr na zadnem "zicu" Groma in pol zvečer ponovi vajo :wacko:, pol pa čist brez navdiha in kompliciranja črta prot morju na tabuli sladoled v Cacao in kar se da kmal nazaj, k ob 7ih zdj že mraz prtisne pa tema skor. Edini lep vtis od včer je spod na fotki, ker je do dol in nazaj po stari cesti bl k ne dolgcajt, ker je polcajev k blata in ob cesti in v luftu :SS.....tnx vsem, k ste mi mahal nj zmanjšam, drgač bi me spet kje :bum: (pa upam, d tist helikopter ni mene posnel O:-)). Aja pa Ride so ble začuda ob 6ih zvečer čist izumrle, edin enga 4kolesnika so iz grmovja vlekl :huh:.

post-16032-030284600 1284367873_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil SharpNinja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nedeljska furca Gorica,Obala do Postojne na :kava: rajde in po krasu nazaj proti Gorici :yea2: Ful motorjou na cesti :OK:

L.P. :OK:

Popravljeno . Popravil DXR16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. Aja pa Ride so ble začuda ob 6ih zvečer čist izumrle, edin enga 4kolesnika so iz grmovja vlekl :huh:.

Pol ure pred tem so bile pa krcate :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še moja sobotna popoldanska furca 

Grahovo, planina, postojna OMV kavica, sežana, dutovlje, štanjel, vipava, col, črni vrh, godovič in proti planini pa potem preko raberkomande nazaj proti cerknici in domov.

ko sem se peljal nazaj proti planini sem srečal eno skupinco motoristov okol godoviča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od zadnjič, ko sem se klatila po Primorski in sem nazaj grede pripeljala pol kufra zrelih, omamno sladkih fig, je bila tale nedeljska fura spet prav uživaška. Ko pa sem se vračala s Primorske sem se ustavila tudi pri Suzukiju in mislila, kako bo tudi on vesel smokvic pa sem se pošteno uštela in sem jih mogla vse kar sama zmazat.

Ko sem v soboto zvečer tuhtala kam naj jo mahnem, mi je na misel prišlo, da bi bilo fino po dolgem času malo pogledat v Rezijo. V nedeljo zjutraj sem se počasi že pripravljala za odhod, pa me kliče Janez kakšne imam plane. Pregovorila sem ga, da se mi pridruži in tako sva se dobila na Hrušici pri Petrolu. Takoj ko sem zagledala njegovega Bandita, se mi je zazdelo, da bo najina vožnja postala ena »divja jaga«. No sej malo sem pa k temu tudi jaz pripomogla, ko sem ga za začetek vodila do Bovca in po moji že neštetokrat prevoženi furi in kjer imam naštudiran že skoraj vsak delček poti. Potem od Bovca proti Reziji sva vožnjo malo upočasnila, ker se od Učeje ne da kej zlo hitro vozit, ker je cesta ozka, polna peska in ponekod čisto zrita.

Po spustu v Rezijo in pa potem proti Cividali / Čedat (da se ne bo spek kdo jezil, da je treba uporabljat slovenske nazive krajev :naughty: ) pa se je zopet začela »divja jaga«, ki se je nadaljevala preko Robiča do Kobarida, kjer sva si privoščila postanek in osvežitev. Potem pa zopet prav po divje do Mosta na Soči in proti Idriji in naprej po lepem, ovinkastem idrijskem vzponu proti Godoviču, v Logatec, Vrhniko in nato sva se potem pred Ljubljano razšla in vsak zase nadaljevala pot domov, jaz proti Gorenjski, Janez pa na Dolenjsko.

Slikce tokrat nisem naredila nobene, se pa bojim, da bova midva »fasala« kakšne slikce, ker sva jo proti Idriji drvela in neomejeno prekoračila vse omejitve. Ko sva se v Idriji ustavila na Petrolu je za nama pripeljal motorist na Suzukiju in nama povedal, da je on čez dva meseca dobil "pozdrave" po pošti. Meni se je pa še čudno zdelo kaj je s tipom, da ne požene tistega športnega konjička, ko sem ga prehitevala. Potem pa sem se tudi sama spomnila, da sem nekje prebrala, da imajo v Idriji postavljene radarje. Prepozno :slap: ! Večinoma se držim omejitev po mestih in naseljih in se resnično peljem vsaj kolikor se da blizu 50 km/h ampak tokrat se tega nisem držala. Držim pesti, da ne bo res kakšnih slikc s kakšno zelo hudo položnico prišlo čez kake dva meseca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!