Skoči na vsebino

Vtisi iz dnevnih voženj 2010


Sanda7

Priporočene objave

Hola,

"another day, another headache", je rad rekel eden od članov ansambla Muppaphone pred nastopom; za današnji dan bi lahko rekel: "nov dan, nova furca" :) in tokrat res nova, saj smo se drajsali po čisto novih cesticah;

ampak zgodba se je začela že pred nekaj časa, ko je KeC na chatu povedal, da je v Avstriji našel nekaj fletnih cestic in da greva lahko na potep, če se mi lušta :)

tako je včeraj zazvonil telefon, na zaslonu se je izpisalo "KeC" - ki je oznanil da je jutri dan D, če le imam čas in voljo - ker sem imel obojega na pretek, sva se hitro dogovorila da se dobimo ob 10 uri v Velenju na OMV črpalki in štartamo v (pretežno) neznano :OK: pridružil se nama je še Frips, Tarumen pa na (zlasti njegovo :P ) žalost ni imel časa

4 minutke čez 10 sem uletel na črpalko, kjer sta KeC in Frips že cuzala kavice, hitro napojil Lubico in pod modrim KeCovim vodstvom smo v gosjem redu odpeketali na sever, po precej prometni in dokaj sesuti cesti skozi Slovenj Gradec in Dravograd proti Avstriji; v Lavamündu smo zato z veseljem zavili na slavno route 69, kjer se je zabava šele zares začela :naughty: za kratko pavzico za malico smo se ustavili pri znani gostilnici na še bolj znanem ovinku, kjer je že bilo parkiranih več kot dvajset motorjev, kar nekaj med njimi z MB registracijo ;)

ko smo premagali najhujšo lakoto smo se odpravili naprej, tokrat res v neznano, vsaj za naju s Fripsom - šli smo proti severu, zavijali na vzgod in zagod, delali zanke... spomnim se le nekaj imen kot so Weinebene, Gaberl, Judenburg in seveda (meni) čist nepozabni Edelschrott (mislim kdo, od kje, je dobil idejo staknit skupaj Edel in Schrott :lol1: )

vreme je bilo idealno, na prelazih celo bolj hladno kot vroče, zato smo se res lahko posvetili vožnji in uživali ko bubreg v loju ;) šele popoldne v nekaterih dolinah in za mejo na poti proti Velenju se je temperatura dvignila na (pre)vročih 30+ stopinj

cestice so ble v glavnem zelo fletne - razgibane, lepo speljani ovinki brez nenadnega zapiranja, kvaliteten asfalt; le ena cesta, ki smo jo šli na slepo sprobat se je izkazala kot slaba izbira, saj je bil asfalt dokaj uničen, zato kljub lepo speljanim ovinkom ni bilo pravega veselja; ampak ker smo 3x v živahnem LS stilu osvojili 1600 ali celo 1700 m visoke prelaze, nam ta kratek odsek ni pokvaril veselja :) omembe vredno je še tankanje nekje usred ničega, so imeli (sicer le 95 oktanski) bencin po 1,17€ :OK:

in ker smo se v Velenje vrnili točno ob petih, kot je bilo dogovorjeno, nas je - utrujene in lačne popotnike - čakala megadobra mesna lasagna, s katero nas je navdušila Lejći :grupni: za piko na f pa smo po kosilu skočili še na več kot odličen sladoled v sladoledarnico Center :worship:

in že je prišel čas slovesa, ura je bila sedem preč, s Fripsom sva morala domov... nekaj kmjčkov sva še prevozila skupaj, nato je on zavil proti Arji vasi in Dolenjski, jst proti Žalcu, Vranskem in Vrhniki

ko sem ob osmih prišel domov je bilo še vedno sončno in toplo, pa sem zavil še proti ridam, na čvek s prijatelji in znanci ;) a lej ga zlomka, stara cesta proti Posotjni je bila okupirana, totalno zabita z avti, kilometri in kilometri razgrete pločevine, ki se je po polževo premikala proti Ljubljani :surrender: najbrž nesreča na AC, sem pomislil, pa gredo vsi domov po podaljšanme vikendu po stari cesti... no, na Molovi črpalki v Logatcu sem nato srečal Bizixxxa ki mi je povedal, da so menda 4 nesreče na AC med Vrhniko in Logatcem, zato ta neskončna kolona... ker se mi ni dalo plaziti med avti, sem se odpeljal na obisk k Tarumenem, kjer sem dobil v pokušino še novo čarodejstvo Tardeče, sladko/zelenjavno večerjo - sej ne vem kaj je blo (msilim da niti ona ni čist zihr :P ) neke sladke koreninice v testu podobnem tistemu za palačinke, pa še sir - fullll dobro :worship:

pozno zvečer sem po 642 kmjčkih le prijezdil domov; še sreča da imam tako fajno športno-potovalno Lubico, ker če bi imel krucymucyjevega Zja, bi tole menda trajalo dva dni in pol, pa še s tistim svetim oljem bi se moral mazat po riti vsak večer ;) (ej, brez zamere, stari!)

evo tolkle za danes, jutri pa na Slovakia ring, juhuhu :OK:

post-163-12776870633_thumb.jpg

post-163-127768708719_thumb.jpg

post-163-127768712656_thumb.jpg

post-163-127768716477_thumb.jpg

post-163-127768721562_thumb.jpg

post-163-127768723481_thumb.jpg

post-163-127768736131_thumb.jpg

post-163-127768742386_thumb.jpg

post-163-127768765416_thumb.jpg

post-163-127768767902_thumb.jpg

post-163-127768769328_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem ker sem še dokaj svež med vami motoristi (vsaj cestnimi :))kr dost prebiram tole temo in res mate velik idej za zelo lepe izlete za motor zato je res škoda da na forumu ne nardi administrator posebno kategorijo kjer bi pisali samo opise izletov in voženj seveda bi moral določiti posebna pravila (lepo narejen opis poti . zemljevid...) in nato bi noter pisali razne ideje in načrte za izlete in verjemem da bi bilo kmalu veliko dobrih idej za izlete ki bi bili lepo pregledni (vsak izlet v svoji temi v kater bi potem nadaljno komemtirali le to pot)

Pač to je moj preblisk ki sem ga dobil med prebiranjem vaših voženj, kaj mislite? Sploh začetnikom kot sem jaz bi to res koristilo ke rše ne poznam toliko poti tudi za skupinske vožnje še verjetno nisem zrel... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko smo premagali najhujšo lakoto smo se odpravili naprej, tokrat res v neznano, vsaj za naju s Fripsom - šli smo proti severu, zavijali na vzgod in zagod, delali zanke... spomnim se le nekaj imen kot so Weinebene, Gaberl, Judenburg in seveda (meni) čist nepozabni Edelschrott (mislim kdo, od kje, je dobil idejo staknit skupaj Edel in Schrott :lol1: )

vreme je bilo idealno, na prelazih celo bolj hladno kot vroče, zato smo se res lahko posvetili vožnji in uživali ko bubreg v loju ;) šele popoldne v nekaterih dolinah in za mejo na poti proti Velenju se je temperatura dvignila na (pre)vročih 30+ stopinj

Še malo materiala :D

post-498-127771325422_thumb.jpg

post-498-127771327323_thumb.jpg

post-498-12777132907_thumb.jpg

post-498-127771330276_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en lep dan po avstriji in njenih čudovitih cestah.

pa zastojn tankanje :P

post-9572-127775847611_thumb.jpg

post-9572-127775852834_thumb.jpg

post-9572-12777586483_thumb.jpg

post-9572-127775866146_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-27679-127783965773_thumb.jpgpost-27679-127783969727_thumb.jpgpost-27679-127783972287_thumb.jpgpost-27679-127783991837_thumb.jpgKer zgleda, da je bila Avstrija v tem dneh precej obljudena destinacija še jaz objavljam utrinke iz našega sicer tri-dnevnega izleta. Destinacije Graz- Koblach-Judenburg-Hallstatt-Bad-Ischl-Strobl-Orlovo gnezdo(Nemčija)-Konnig SEE-Hallein- Grossglockner- Spittal-Dolina Malte-Faaker See-Pavličevo sedlo-Celje. Termin 25.6-27.6., zanimiva klapa, dobra družba, draga voda v gostilni. (poleg kave smo vodo iz pipe plačali 2.90€ na osebo, aja kava je bila 3.5€)

Še nekaj utrinkov...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj popoldne ena dnevno nočna turca :rolleyes:

od doma do paviljona.... tam sva se z M147 dobila na enmu kufetu (no jaz sem mogla enga spit)... in skupaj sva jo pobrisala do Ajdovščine,

še na enga kufeta ...:)

Logatec, Črni vrh, Col...Ajdovščina

Tam sva dobla kufe pa še mal za prigriznit :blush: Hvala Dami33 .... aja dobla lubčka od prjatla na štirih nogah :blush:

potem pa je dami33 se javu za vodiča, pa smo šli pogledat izvir Hublja, in potem naprej do Predmeje in končno sem na Sinjem vrhu pršla do svojga cukra :worship: ..... Štrudl s pogledom na morje ...kaj hočeš še boljšega... :rolleyes: gazda je reku da na 1300mnm tud štrudl bolj zaleže :kva1:

vračanje nazaj na Col in po isti poti skozi Črni vrh nazaj do doma...

ni blo velik km, tam cca 240 km, je blo pa luštno, hvala za družbo :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi mi smo prejšni teden izkoristili lepo vreme in se zapeljali proti francoskim alpam in azurni obali,ki pa smo jo zaradi vročine in velike gneče kaj hitro zapustili in se vrnili na hladnejše in lepše gorske ceste po katerih smo prevozili večino prelazov med grenoblom in nico.žal je bil najvišji prelaz la bonette nad 2715 m naprej zaprt(krožna cesta)zaradi snega,no pa nič zato bom imel saj razlog za ponoven obisk teh čudovitih krajev in se mogoče takrat zapeljem na 2802m,tokrat pa smo bili najvišje na col de agnel z 2744m na meji med francijo in italijo,ki pa je bil v gosti megli,na cesti pa neomejeno sviscev ki so se šli cestno ruleto in izkazovali tekaške sposobnosti pred prvim kolesom motorja.vreme nam je služilo ob morju vroče v hribih pa ravno pravšnja temperatura za uživanje na ovinkih,ob vrnitvi pa je števec pokazal tudi čudovitih in nepozabnih 2600 prevoženih km.

l.p.

post-11915-127790909147_thumb.jpg

post-11915-127790911064_thumb.jpg

post-11915-127790912358_thumb.jpg

post-11915-1277909138_thumb.jpg

post-11915-127790915185_thumb.jpg

post-11915-127790916879_thumb.jpg

post-11915-127790918191_thumb.jpg

post-11915-127790920933_thumb.jpg

post-11915-127790922501_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes smo imeli "fabrški motozbor"

Zbrali smo se v Logatcu oz. v industrijski coni Zapolje, nato pa smo se odpravili prek Logatca in Hotederščice do Godoviča in nato čez Črni vrh spust Ajdovščino, Manče, Dutovlje, Sežana in nato mimo oz. nad Trstom do Bertokov na kosilo in nato v Portorož. Nazaj pa po stari cesti pa malo po stari cesti nato pa na AC ...

Nas je kdo videl, 84 motorjev nas je blo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes z mopedom naredil 0 km - kljub planu. Pa vendar vesel, ker ščije kot...

Nič pa nisem fouš korošcu, ki sem mu pol vrhniškega klanca blendal in hupal, pa mi je z Yamahco ušel.

Ga je preveč žgal, pregrelo mu je auspuh in vžgalo kufer nad njim. Ustavil je šele na izvozu za Logatec, goreč kufer je odvrgel,

motor je pogasil - le s prežgano plastiko je zapacan. Je povedal, da je nameraval v Pulo, pa je raje obrnil.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes smo imeli "fabrški motozbor"

Zbrali smo se v Logatcu oz. v industrijski coni Zapolje, nato pa smo se odpravili prek Logatca in Hotederščice do Godoviča in nato čez Črni vrh spust Ajdovščino, Manče, Dutovlje, Sežana in nato mimo oz. nad Trstom do Bertokov na kosilo in nato v Portorož. Nazaj pa po stari cesti pa malo po stari cesti nato pa na AC ...

Nas je kdo videl, 84 motorjev nas je blo.

Ste bili opaženi ja. Kakšen fabrški zbor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Firma naša je mela tole. Večina jih je bila sicer z matičnih tovarn iz Nemčije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Banda makaronarska. Popoldne pred semaforjem tik na Kobaridom, v smeri Bovca. Daljša kolona vozil, čakamo zeleno. Od zadaj prihrumi ene 40-50 makaronarjev, vsi na Yamahinih TMAXih. Neka organizirana skupina, vsaj mislil sem tako, ker sta prvi in zadnji nosila svetleč brezrokavnik z nekim napisom. In del bande gre mimo rdeče kar naprej, :headbang: del se prerine okol semaforja, en del preprosto zasede levi vozni pas. In so mirno ovirali tiste, ki so že po tako ozki cesti prihajali nasproti. :headbang::headbang: Dokler se ni enemu domačinu z TOYOTO LAND CRUZERJEM strgalo in jih je z manevrom z avtom prisilil, da so šli vsaj na svoj pas. :fight1:

To seveda še ni bilo vse. Tile TMAXI so bili vsi nekaj sfrizirani, iz rorov je grmelo, kot ta gre za sportake, ker sem jih z svojim 600 ccm nakedom kar težko lovil. In kar je bilo pa (vsaj zame) preveč. Skozi Trnovo, Srpenico, Žago je šlo vseskozi na polno. Prehitevali so se med sabo, preko polne, skozi naselja. Nekaj časa sem vozil tako med njimi bolj zadaj in skozi vas Žaga, kjer sem že (sicer z avtom) mimo šole padel v radar, grem na tistem mestu tako kot vedno. Počasi, tam med 50 in 60. Ko me naenkrat ene dva prehitita po levi, OK, ni blema, dva pa PO DESNI. :fight1::fight1: :naughty: Mater...jim..... Ker se fajta na cesti ne grem, sem zmanjšal in parkiral za par minut. No, na Vršiču, kjer so mel pauzo, sem bil že tolk skuliran, da niti pomislil nisem, da bi stopil do koga in mu par zadev povedal. Banda. Al pa nisem upal, jih je blo le 40.

Popravljeno . Popravil Tedybear
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-27679-127783965773_thumb.jpgpost-27679-127783969727_thumb.jpgpost-27679-127783972287_thumb.jpgpost-27679-127783991837_thumb.jpgKer zgleda, da je bila Avstrija v tem dneh precej obljudena destinacija še jaz objavljam utrinke iz našega sicer tri-dnevnega izleta. Destinacije Graz- Koblach-Judenburg-Hallstatt-Bad-Ischl-Strobl-Orlovo gnezdo(Nemčija)-Konnig SEE-Hallein- Grossglockner- Spittal-Dolina Malte-Faaker See-Pavličevo sedlo-Celje. Termin 25.6-27.6., zanimiva klapa, dobra družba, draga voda v gostilni. (poleg kave smo vodo iz pipe plačali 2.90€ na osebo, aja kava je bila 3.5€)

Še nekaj utrinkov...

lp

Na Malti sem bil pa tut jest zadnjič.Lepo za popi... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pa danes tkole: Komenda-Ljubljana-Rakitna(kopanje)-cerknica(super ovinki-nov asfalt delajo,in bo cesta ko bog,ena najboljših!!!)-Postojna(prej še ride in brušenje :))-nazaj do Cerknice in "zopet" Rakitna(kopanje again)-Ig-Grosuplje-Bič(ni bla prava kelnarca :headbang: -litija-Ljubljana-Dob(pizza) in v Kamnik in nato proti domu.

5 ur vožnje in cca 300 km se mi zdi :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

domžale - mengeš - vodice - šk.loka - hotavlje - kopačnica - podpleče - čeplez - Cerkno - Gorje - Kojca - Reka - Stopnik - Šebrelje (prvi postanek) - Jagršče - Želin - Otalež (drugi postanek) - Sovodenj - Ermanovec (tretji postanek) - Kladje - Cerkno (tomos vožnja ) - idrija -logatec - domžale.. ene 250 km ... rajši več samo mi je števec crknil...lepi kraji , dobra družba pa hudi klanci ... aja,da ne pozabim - vse z apn4 letnik 1973 ... in prva barva se še drži...:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izlake,trojane,vransko,mozirje logarska dolina,in nazaj,

ni bilo veliko bilo pa je

aja včeraj pa izlake ,lj,logatec,idrija in nazaj

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V četrtek nabila moj plakat na moj stroj in šla prevert, če dobr drži: MP-Trebnje-Žužemberk-Dvor-Kočevje(gor, dol in gor)-Ribnica-Cerknica-rakek-Unec-Postojna-Planina-Brezovica-LJ-Domžale pol pa skp na Bled :winkiss:-Domžale pol pa spet sama domu.......tablca prežvela test, akrapoti tud :OK:. V petek direktiva v Domžale pol pa spet mal po Gorenjski rajžat.....če ne druzga sm po 6 letih prvič prlezla na Vršič :010....V soboto pa kr zgodi na motor in po "bližnci" čez kočevko, notranjsko in kras do Sistiane k Neni po jaknco, d bo en lep :naughty:, pol pa po vročini nazaj domov.....by the mim še zmer je en kup nestabilnih in neuravnovešenih po cestah :slap:. Dns je blo pa tolk vroče , da sva zmogla sm en dolenjsko-belokranjsko-kočevski krogec po južni....sladoled v Kočevju je prov pasal :grim.

post-16032-057271400 1278876861_thumb.jpg

post-16032-073060400 1278877842_thumb.jpg

post-16032-061870500 1278877356_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!