Skoči na vsebino

Vtisi iz dnevnih voženj 2010


Sanda7

Priporočene objave

Ko sem si že mislila, da se ta teden ne bom več peljala kam drugam kot domov in za knjigo, me je v sredo premamil Gsxf750, z mamljivo ponudbo, da mi gre pokazat eno cestico, po kateri se še nisem peljala. Pa sem si utrgala dve urici časa, da sva skočila iz Lj Polja čez Besnico do Šmartnega pri Litiji. Luštna ovinkasta cesta, pa še nič kaj preveč prometa ni bilo, edino pesek na cesti nama je občasno delal družbo. Ko sva bila že tam, sva skočila pogledat še na drugo stran Bogenšperka in nazaj proti Litiji. Pa da nisva šla po isti strani nazaj, sva šla pogledat, če je na Mariji Reki kaj gužve. Razen dveh motoristov, ki sva jih srečala, je bila bolj okupirana s kolesarji surrender.gif . Krenila sva jo nazaj proti Vranskem, malo naprej zavila še na sladoledno okrepčilo, potem pa sva si pomahala in zavila vsak na svoj konec, on v Kamnik, meni se je pa že mudilo čez Trojane naprej v Vrhniko na MH. Po klepetanju s prijatelji sem se že v temi pripeljala nazaj domov. 270km

post-20956-127513483512_thumb.jpg

Sintisajzerska okupacija Bognšperka

V četrtek sem dopoldan dobila dobro novico, v petek delamo v Tržiču, lahko prideš kar od doma. Yes, tole je pa za izkoristit sem si mislila in popoldan obložila Brumčita z vso prtljago za dva dni preživetja na stalnem prebivališču rolleyes.gif . Ker še nikoli nisem znala prit domov po najkrajši poti, sem se neznano kako znašla na poti iz Škofja Loke proti Železnikom. Aja, Brumči bi šel rad čez Sorco damu, se mi je posvetilo. Pa sva se pognala v dir. Ker sem ravno prejšni večer poslušala, kako hudiča se lahko vozim po progi ne da bi se mi sanjalo v kateri prestavi imam, sem se lotila nove naloge, štet prestave med vožnjo. Dost zoprno, ker večinoma šaltam čist avtomatično in če grem tkole na izi, tud mal možgane dam na off. Pa dobro, ker se tud čevelj brez muje ne obuje sem se celo potrudila, in večinoma vedno kadar sem potem preverila v kateri imam, je bilo eno višje ali eno nižje od tega, kar sem naštela unsure.gif . Bo treba še mal vadit. Sem pa vsaj odrustala zadnjo zavoro, da dobim mal filinga pred prvim izživljanjem nad njo na Marofu. Cesta do spodnje Sorice je bila zaprta (upam, da bodo zrihtal tista dva zj***** ovinka), tako da sva odvinkarila do Petrovega brda in tam obrnila proti Sorici. Na nekaterih mestih je cesto prav pošteno odneslo. Smučišče na vrhu je pa samevelo. Prazena cesta za spust do Bistrice, potem pa se mi je začelo malo muditi in sem LS prihajkala na obisk k starim staršem. Ko so me polubčkali (izgulbjena ovčica, itak), nafutrali (sej vemo kako je študentsko življenje blush.gif ) in smo se načvekali sem šibnila še domov. Na Bledu me je presenetila nova prometna ureditev (ne vem od kdaj je čez Zako enosmerna blink.gif ), tako da sem prav butasto obračala pred znakom in jo potem čez center mahnila domov čez Gorje. In sledila je ponovna zgodba o izgubljeni ovčici, jagode s sladoledom, njam njam wink.gif. od oka130 km

post-20956-127513496023_thumb.jpg

Spokojna Sorca

Včeraj pa sem se na motor zbasala dopoldne, ko je pri nas že kazalo na dež, in pod Gorami skočila do Tržiča, za Svitovo predstavitev na Teku po Tržiških ulicah. Ko smo zvečer zaključili, pa me je pobral še janez pa sva ponovila vožnjo pod Gorami še v to smer, potem pa po dolgem času šla na Zatrnik na kofe. Janezu se je na novih SS gumah pošteno vozilo in na njegovem domačem terenu sem morala priznati premoč, je kar nekam pobegnil čez taprve prve ovinke biggrin.gif , no za kofe, je pa pol vseen dal, k sm ga dohitela prot vrhu tongue.gif. Čvek, čvek in domov sem spet pripeljala v temi. Težka je ta motorističnatrance_44_wink5.gif

enih 85km

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že celi teden so nas vremenarji strašili z dežjem in slabim vremenom in kakšno presenečenje me je pričakalo danes zjutraj. Zbudila sem se v sončno in toplo jutro. Sledila je jutranja kavica in hiter razmislek kako naj si sedaj splaniram dan. Grem v hribe ali pa na kolo. In zakaj se nebi zapeljala kar z motorjem na en lep izlet :rolleyes: . Takoj mi je prišla na misel tale ideja :trance_27_notworthy: od doma do Kranjske Gore, Predel, Bovec, Uccea, Tricesimo, Cividale, Cormons, Dobrovo v Goriških Brdih in Nova Gorica in potem po eni izmed že mnogokrat prevoženih poti nazaj domov.

Naredila sem si še en fin zajtrk, potem pa se hitro napravila v motoristično obleko in najprej do OMW črpalke v Lescah in naprej na pot. Lepe sobote so prav idealne za kakšne take izlete, veliko bolj kot pa nedelje, ko je po cestah polno "nedeljskih šoferjev". Malo več prometa je bilo do Kranjske Gore, potem pa je bila cesta prazna. Nikoli se pa ne morem izognit temu, da se nebi ustavila v Bovcu. Še najraje spijem kavo pri Črni ovci, ker ima kavarna tako dobro pozicijo, kjer lahko ozjaš in si ogledaš vsa dogajanja na njihovem glavnem trgu. Še najbolj zanimiva pa mi je govorica domačinov.

Iz Bovca pa na prehod Uccea in po lepi in zanimivi cesti najprej do Tricesima.

V kraju Cividale sem se tudi ustavila in se malo razgledala. In ker je bila danes sobota, je to tudi dan za poroke. Ena zanimiva poroka, ko sta se ženin in nevesta peljala v Fičotu in prav tako je bila za njima cesta kolona teh avtomobilov. Zgleda da je to izredno priljubljen avto v teh krajih, uporaben za vse celo za prevoz ogromnih pasjih kosmatincev.

Iz Cividale sem pot nadaljevala proti Cormonsu in od tam v naša Goriška Brda. Ustavila sem se v Novi Gorici in se dobila s Teo in Ljubotom, ki sta se ravno vselila v novo stanovanje. Prijetno smo klepetali in sproti rezali domač pršut, žal pa sem se odpovedala dobremu domačemu vinčku. Proti večeru sem se le ojunačila in oblekla "dežjaka" in se počasi odpeljala proti domu. V NG je kar dobro padalo in zato sem zavila kar na AC. V Ajdovščini pa je že prenehalo deževati in tudi ceste so bile že suhe, tako da sem v Vipavi zapustila AC in pot nadaljevala po stari cesti.

Zopet en let dan, kljub temu, da se je na koncu skazilo vreme.

post-20260-127516518612_thumb.jpg

post-20260-127516521443_thumb.jpg

post-20260-127516525406_thumb.jpg

post-20260-12751653009_thumb.jpg

post-20260-127516532177_thumb.jpg

post-20260-127516534124_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...od doma do Kranjske Gore, Predel, Bovec, Uccea, Tricesimo, Cividale, Cormons, Dobrovo v Goriških Brdih in Nova Gorica ...

Luštna fura, le marsikateri od kolegov tam na zahodu bi te popravil - peljala si se ... od doma do Kranjske Gore, Predel, Bovec, Učje, Tržizem, Čedad, Krmin, Dobrovo v Goriških Brdih in Nova Gorica ...

Fičo je bil pa Fiat.

Ne zameri, a Osojščica mi nekaj pove, Gerlitzen pa pravzaprav ne kaj dosti. Doma še takrat, ko se v Wien peljemo, pravimo, da gremo na Dunaj.

Drugače pa - luštna fura in zanimiv opis. Eno tako soboto, jo pod kolesa vzamem.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem pa šel malce pogledati k našim severnim sosedom. v planu je bilo: kranjsa gora-korensko sedlo- faaker see- eisenkappel in potem čez jezersko domov. na žaost mi to ni ratalo. štartal sem na jesenicah ob 1 in se odpravil po stari cesti do kranjske gore. malček je bilo oblačno ampak nič mokro. pri hrušici popravljajo cesto tako da je bilo treba po makadamu ampak ni bilo sile. prispem v kranjsko goro in malček naprej zavijem na korensko sedlo. glih fajn se zbudim, se ujamem z motorjem, ovinki lepo padajo in pridem na vrh. tam pa semfaor nekaj popravljajo in promet poteka samo v eno smer. zato zabijem tam 15 minut. ko se končno prižge jebena zelena luč se lahko odpravim v avstrijo. spustim se z prelaza in nadaljujem do faaker seja. tam se ustavim malce slikam in obujam spomine kakšno je bilo tam 10 masecov nazaj ko je bil tam biker week. zdaj je vse mirno,spokojno nobenega hrupa. ubistvu ena lepa vasica ob jezeru. nadaljujem do feistritza opažam da so avstrijski vozniki veliko bolj "vzgojeni" vozijo počasneje... ista zgodba pri motoristih. srečal sem ogromno goldwingov. to me je presenetilo saj goldwinge ne vidiš glih tako pogosto tukaj so pa bile cele skupine le teh. v feisritzu se ustavim saj začne deževati. ustavim se na postajim, jem sendvič in razmišljam kam naprej saj je v smeri eisenkappela popolnoma črno. odločim je da grem gor proti vrbskem jezeru. odpravim se do ludmannsdorfa in naprej do veldna. cesta je res odlična, vse vasice so lepe ceste je skoraj popolnoma prazna še dež me skoraj ne moti več. ko prispem v velden me prijetno preseneti. zelo lepo mestece, vse je urejeno tip top vse je tako lepo (možno je da se mi je to vse samo zdelo saj je nahalo deževati :P) malo bluzim po mestu. odpravim se ob obali proti klagenfurtu in že spet začne deževati. nekje na polovici vrbskega jezera se obrnem nazaj proti veldnu. skozi mesto se peljem naprej proti wernbergu cesta je magistralna dokaj hitra. bolj se užival na tistih lokalnih, ki se vijejo skozi vasice. malo pred wernbergom zavijem dol proti faakerseeju in nato proti finkensteinu. tam sem že popolnoma moker zato se ustavim na avtobusni postaji in se preoblečem. pred tem sem se nakako zavil v vreče, nekaj sem improviziral da kao nebi bil moker...ma skoraj nič ni pomagalo in pridem do ugotovitve da bo treba kupiti regenkombinizon. nadaljujem nazaj čez korensko sedlo tokrat sem nalatel na zeleno luč, hvala bogu sej sem bil moker zeblo me je in če bi še tam moral čakat bi bilo sploh super. pripeljem se na vrh in se začnem zpuščati sem na dnu z moralo zato se igram igrce. žlajfam z gumo. :P cesta je bila mokra jaz pa pri 40 kmh zablokiram zadnjo gumo in drsim. v glavi premišljujem kakšen otrok sem da se tako zajebavam. ampak cesta je bila prazna tako da nikogar nisem ogrožal razen sebe. sej verjetno ni blo druzga kretena razen mene da bi se po takmu vozil. ko sem prišel do podna preleza je bil pa na vrsti še en "burnout" ki mi je celo ratal saj je bila cesta mokra :P počasi se odpravim proti domu malce boljše volje. pridem domov ampak med tem se še dvakrat ustavim na počvališčih zaradi "burnautov" počasi ratujem zasvojen s tem si mislim v glavi... no ko le priguram domov je bila ura že sedem jest pa popolnoma zmatran moker premražen in lačen. zato sem vesel čevapov ki me čakajo doma. naredil sem dobrih 200km. polovico jih je bilo deževnih. danes sem pa skor dobu kap ko sem videl v kakšnem stanju je motor. tako da sem ga danes 3 ure pucal.

tukaj je pa še par slikc

LP

post-19496-127523093562_thumb.jpg

post-19496-12752309715_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj lj. - postojna - rijeka - crikvenica - rijeka - opatija - pula - koper - črni kal - lj .smo se uspešno izogibali dežju (zopet), nabrali okoli 55o km-jčkov in kot je v navadi - V DOBRI DRUŽBI . sopotnikom hvala za lepo furco - se priporočam tudi vnaprej :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem se odpravil na turistični avto moto rally, ki ga je organizirala ZŠAM LPP. Zbralo se je nekaj avtomobilskih posadk in 1 motoristka ter 6 motoristov. Po opravljeni spretnostni vožnji smo se odpravili proti Vranskem. Pot nas je vodila skozi Domžale, Vir in Dob do Šentvida pri Lukovici, kjer smo zavili levo v hrib. Po vožnji skozi Brdo in Zlato Polje smo po lokalni cesti, ki vodi skozi gozdove prišli ven v Šmartnem v Tuhinju. Nadaljevali smo do lovskega doma v Špitaliču, kjer je bila časovna kontrola. Ker je bio dovolj časa smo se ustavili še na pijači, da nismo popolnoma dehidrirali. Ker sem jaz brihta, kot je že splošno znano :whistle::D, sem pustil vklpoljen kontakt na motorju :headbang:. Po pol ure, ko smo sklenili oditi naprej, je Yamaha rekla, da se ne gre več. Po rahlem prepričevanju :devil: po klancu navzdol mi jo je uspelo prepričati, da je vžgala :yea1:. Ker sem bil pred ostalimi sem jo raje ucvrl naprej, ker mi je bilo vožnje v konvoju (

) :P dovolj. Na vranskem je bilo konec "dirke", ker je padla v vodo še druga spretnostna vožnja. Zato smo se vsi udeleženci spravili na polno obložene mize. Tako je minil čas do podelitve pokalov. Ko je bil uradni del mimo, smo tihii, jaz, sodelavec in prijatelj (ne Srečko) odšli proti domu. Šli smo pogledati, kako je na Mariji Reki in nadaljevali skozi Trbovlje in Hrastnik do Izlak. Tam so nas dobile prve dežne kaplje. Po kratkem posvetu smo vseeno šli proti Moravčam in ne na Trojane in AC do Ljubljane. Do Moravč je občasno padla kakšna kaplja dežja, cesta je bila ponekod mokra, kar pa ni zmanjševalo oprijema gum. V Krtini pa je dež začel padati bolj na glas :evilgrin:, zato smo šli domov kar po AC. Od Domžal naprej je pa začelo nalivati tako močno, da je nepremočljiva jakna postala samo jakna, hehe. Vendar smo bili veseli in se smejali, ker smo bili mokri kot cucki :). Za zaključek smo se ustavili še Gas station-u, kjer smo vlago, ki je hotela priti skozi kožo uspešno pregnali s tekočino :whistle:, ki smo jo popili :beer1:.

Po kosmati oceni sem naredil okoli 150 km

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen prekrasen dan se je naredu po nekajdnevni kislci.

Je blo treba jit po karbone na Jesenice z motorjem.

Seveda ne po najkrajši poti.

Časa je blo 3-4 ur e in zgodilo se je naslednje

:

Lj - Šmartno pod Šmarno goro (via AC) - Vodice - škofjka loka -

Železniki - Petrovo brdo Sorica (vzhodna varianta še ni gotova

celo z vrati zaprto, ni variante peljat skozi, -

Soriška planina - Bohinjska bistrica - Bled - prek roba Mežakle do jesenic - nazaj vv kamnik via AC do Vodic - Kamnik - Lj.

Se je nabralo 244 km in neki fotk - priloga. To pot sem si vzel mal časa za slikanje. Takega dne že lep čas ne pomnim.:OK:

Lp

V Škofji loki naletel na kolono motoristov iz Švice, so zgrešili dolino in kar težko obrnili

Na Soriški planini pa naletel na kolonno ca 15 Vesp večino starejših in z nemškimi registrskimi tablicami. lepo jih je blo videt.

Je bla ena taka, še en mal starejša 1960 v študentskih časih pri hiši. Je blo fajn se z njo okol vozt. Za mestno komutiranje bi prec spet meu.:D

slike

1 pogled na Ratitovec iz JZ

2 Spodnja Sorica s Poreznom v ozadju

3 Spodnja Sorica s smučiščem Črni vrh v ozadju

4 na Bohinjski strani pa naš očak Triglav

tako ga še nisem fotografiral

5 pogled proti zahodu na spodnjo Bohinjsko dolino

post-23696-127568882808_thumb.jpg

post-23696-127568883651_thumb.jpg

post-23696-127568884508_thumb.jpg

post-23696-127568885271_thumb.jpg

post-23696-127568886093_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes en mali krog: Maribor-Dravograd-Velenje (pri Kompiju pobral staro poservisirano N103)-Šoštanj-Sleme-Črna-Pliberk-skok čez Golico (zelo obljudena)-Radelj-Maribor. Ob 12:30 sem doma že kuhal kosilo.

Jutri pa ena bolj resna tura trance_43_wavetowel2.gif - smer Avstrija, cilj še ni določen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes se je pričel ob 9.00 z zborom pred Big star pubom, kjer sva s kolegom čakala MiniMedota, da se dobimo. Pot je bila načrtovana Kočevje- Novo Mesto- Krško, kjer smo šli pogledat Raceland, Avstrijci so imeli zakupljeno dirkališče, pa dobro, smo se malo naposlušali prdenja cvaj takterjev si privoščili kosilo in še malo odsedeli.

Nadaljevalo se je v smeri Senovo- Podsreda- Podčetrtek- vse povsod polno dela na cesti, peska sem in tja vendar še to preveč. Zapeljali smo se mimo slivniškega jezera in nato do Šentruperta, kjer smo nadaljevali do celja. Sreččali veeeliko veliko motoristov in res vsega svašta pa to :D. Marija reka je kar klicala, da gremo malo pogret gume, in sprostit težko zapestje MiniMedo.ta, kjer si je lahko dal duška.

Padla še ena kavica in kozarček vode. Sonce je pripekalo, malo manjkalo pa bi me čez kombinezon užgalo :D.

Kam drugam kot v smeri Logarske doline, vendar smo zavili proti Črnivcu in kaj hitro smo bili v Kamniku. MiniMedotu, se je mudilo domov :P, fitnes pa to. Z kolegom sva pa rekla, ura je še rana in se odpravili proti planini. Najprej sem nabavil vinjeto :closedeyes: osedlav motor in odjaral na avtocesto, na Vrhniki smo zavili, čez center in nato proti Ridaaam. Malo voženja gor do-gor dol in zaslužen počitek na klopci. Odsedeli 1h in se odpravili vsak po svoji poti domov.

Bil je uspešen dan, varnih in sončnih 430,2 km :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons padla Rogla, na vrhu sva se dobila z dukeMb-jem in skupaj odvijugala do vznozja. V Tepanjah sva zamenjala bajke in skup odpicila do Maribora. B-King je super hud bajk, za Futko ga pa ne menjam :D . Duke, anytime spet!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes dva vzpona/spusta po lepoti Jezersko-Bela; milijavžnt motoristov :OK:, cesta pa špica. Še video s tanka imam :yea2:

post-24652-127576098229_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od doma mimo Bokšendorfa (Rateče) čez Predil mimo Bovca do Tolmina. Jebela, sem imel občutek, da so vsi Koroški (VL tablce) motoristi danes v Trenti. Skupina za skupino in to non stop. Pri Jazbecu popil kavo, pa dobil kapico za motoriste. Hvala noh ajn mal. :worship:

Skozi Baško grapo, čez Soriško v Bohinj in domov.

Aja, v Idrskem zavil na Livek, mimo Nebes, v Livške ravne pa dol v Voljče. Cesta nič posebnega, prvi del celo zanič, razgledi pa TRENAJO, TRENAJO...

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od doma mimo Bokšendorfa (Rateče) čez Predil mimo Bovca do Tolmina. Jebela, sem imel občutek, da so vsi Koroški (VL tablce) motoristi danes v Trenti. Skupina za skupino in to non stop. Pri Jazbecu popil kavo, pa dobil kapico za motoriste. Hvala noh ajn mal. :worship:

Skozi Baško grapo, čez Soriško v Bohinj in domov.

Jst pa KrucyMuci pa še 2 smo se tud čez Baško grapo pa soriško pelal. Ful tujcev na motorjih blo. Sam mi smo sli pa prot Bledu, Lesce (pavza za kavico), pa pol na Škofjo Loko, Žiri, Logatev, ride in proti Cerknici in vsak proti svojem domu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes odpeljal tole. Toplo priporočam, same dobre ceste, lepa pokrajina, na vodi množice raftarjev, kanujašev, ... na cesti pa triljavžnti motorjev.

V glavnem zakon ...

No glih zgubit se ni treba povsod, kjer sem se jaz :)

Popravljeno . Popravil gody01
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Učeri: Lj. - Kočevje - Ogulin - čez Malo Kapelo do Otočca - naprej na Zavižan (1.676m) - spust do sv. Juraja - Senj - Reka - Lj. Uživaških 520km. Po magistralki je mrgolelo motoristov. Na momente je bil občutek, da jih je več kot avtomobilov. Kar nekaj domorodcev v kratkih hlačah in brez čelade.

Del panorame:

617c4167.jpg

Proti planinskemu domu:

617c4179.jpg

Zadnjič je eden neki jamru ... evo motorja pred kapelco:

617c4185.jpg

V sv. Juraju:

617c4186.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šu morčka pogledat po Jadranki:D

Senj, Karlobag, Maslenica

(mosta še stojita, kalamarov ob mostu pa ni več).

Asfalt še zmeram DRŽI razen mal pred Paklenico, k je še zmeram pogrižen, pa rad motor premetava! Grrrr

Nč obvestila prej????

A majo dol tud sneg pozim?:eek: Še vedno pesek za cesto (slika).:headbang: Za merkat.

Motoristov več kot drugih, od Senja naprej. Prec za njimi

pa avtodomi.

nabralo se je 683 km. start 9:15 iz Lj, povratek 21:00

Sploh nism tolk "crknjen" dons. :D

LEPO je blo

post-23696-127581282928_thumb.jpg

post-23696-127581283825_thumb.jpg

post-23696-127581284905_thumb.jpg

post-23696-127581286671_thumb.jpg

post-23696-127581287806_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem sel najprej iz Celja oddat svoj glas v Menges. Tam sva se ob 14h dobila z Moniko in sva jo mahnila preko Crnivca do Logarske doline, nato pa naprej preko Pavlica do Jezerskega. Pot naju je nato vodila od Kranja do Kamnika, nato pa preko Tuhinja do Trojan. Tam sva se dobila se z WIXom (z avtom, bah) in Thumperjem. Pijaca, nato pa sus vsak na svojo stran. Pasalo je ko budali samar, prekurjen sem pa precej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost, zaradi faks obveznosti osedlal Mambo po moto Gp.ju in se opravil v smeri Metlike, mimo dvora na Črmošnjice in po dokaj podobni poti nazaj. Lepo je bilo it pogledat boljšo polovico :)

Preden sem parkiral v garažo je bilo stanje na števcu:

171km

7:01 ura

71 stopinj

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes končno prva resna tura letos (saj se je že nabralo ker nekaj kilometrov v manjših odmerkih, drugače pa ko je bilo lepo vreme, nisem imal časa, ko pa sem imel čas, pa je bilo slabo vreme): Maribor-Dravograd-Feldkirchen-Nockalm-Katschberg-Murau-Klipitztörl (na zahodni strani je obnovljeno nekje 2/3 cesteworship.gif )-Weinebene-Jurij-Maribor.

Vreme jasno odlično, skorej že prevroče, zato pa vsake toliko na višino, da se malo shladiš. Mislim, da so bili danes na cesti vsi motoristi, še na najbolj odročnih cestah jih je mrgolelo. Tisto, kar me na avstrijskih cesta (o tem, kakšne so v primerjavi z našimi, sploh ne bom omenjal) vedno znova razveseli je dejstvo, da praktično vsi vozijo v mejah normale in zelo redko srečaš kako "sneto sekiro".

Prileglo se je vsek 560 km.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zjutraj iz Ljubljane po Savi v Posavje, potem kosilo, volišče, pa naprej via Velike Malence-Podbočje-Kostanjevica-Novo Mesto-Gorjanci (po Vahti zavil v Jugorju proti Semiču - nekaj finih, hitrih km z dobro podlago) v Belo Krajino preko Gradaca, pijača v Črnomlju in adios via Ivančna po zjahani Partizanki, ki jo znam na pamet, nazaj v Ljubljano. Ves dan sem videval in se pozdravljal z vsemi sortami motoristov... matr, dost nas je uživačev/ic.

Glede tempa vožnje: sportivo kjer se je le varno dalo, izključno na vid, gume se zdaj trošijo do roba, tačke počasi brusi, drugi promet pa - kot da ga več ni, nič mi ne more uiti, predvidevanje je špica O:-). Roke v krivinah mi končno služijo samo za relaksirano krmiljenje, to je danes ob 2000km na Hondi and counting. :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šu morčka pogledat po Jadranki:D

Senj, Karlobag, Maslenica

...

Hola,

nekje 1x letno si zaželim vožnje ob morčku, zato se pustim shecat in se pridružim romanju v Paklenico... v zakup vzamem tudi zmerno do pretežno žalostne ceste, k je treba narest nekaj sto km po zmahani magistrali za tistih 80 km fajne ceste Karlobag - Paklenica - Karlobag

je bil pa tokrat že začetek zlo "zanimiv", kolesarji so imeli neke vojaške vaje, NNNP al kaj, so okupirali cesto od Vrhnike do Kalc (morda še kje drugje), hladnokrvno vozili tudi po dva, trije vštric, zato jih avtomobilisti niso mogli prehitevati in je nastala neskončna kolona, ki se je premikala s hitrostjo polža, tako da so začeli posamezni bolj gajstni kolesarji prehitevat skoraj stoječo kolono (seveda po nasprotnem pasu) in ustvarili še večjo zmedo :wacko: in ker to še ni bilo dovolj, so nekateri kolesarji, ki so imeli svoja "servisna vozila", kar na licu mesta popravljati okvare: npr sredi Logatca je nekemu kolesarju počila guma, za njim vozeči servisni kombi se je ustavil, prižgal 4 smernike in serviserji so začeli popravljati/flikati/menjati zračnico - vse to seveda sredi ceste, čeprav bi lahko zapeljali na pločnik, parkirni prostor nekaj metrov stran, črpalko na drugi strani ceste... ampak ne, to je treba delat - z blagoslovom policajev - sredi ceste, sredi prometa!!! hja, pravi carji, tle ni kaj :worship:

vreme je bilo (končno!) izredno lepo, sonček, brez oblačka, gume so držale ko pes ježa, od Senja dalje skoraj čisto prazna cesta - prazne tudi vse male obmorske vasice, ki so nekoč pokale od turistov, tokrat nikjer žive duše, niti domorodcev :? zato smo lahko res uživali tistih 80 km lepe, prazne ceste :OK:

tudi konec je bil v podobnem stilu: ko smo šli na poti nazaj malo pred Karlobagom na kao "najboljše kalamare na Jadranu", ki so bili ne zmerna ampak pretežna žalost - samozavestni gazda (ki jih je ocenil na 75 živali) je bil neznansko začuden kako da nismo dol padali od hvaljenja, bi moral it enkrat na lignje npr k Jurmanu (oz skoraj kamorkoli drugam), da bi izvedel kakšni so dobri lignji :xx: tu sem moral zapustit prijatelje, da so v miru prežvečili koslio, jst pa sem pohitel proti domu - mudilo se mi je na najžur 2010 na Dolenjsko :yea2:

evo, to je to: okoli 80 res uživaških LS kmjčkov, ostalo tkotko... prjatli, hvala za prijetno družbo :worship: ampak drugič pa raje spet kam drugam :P (saj vem da sem razvajen, ampak tak vpliv imajo neznanskoprijetnožleht zavite ceste na Sardiniji na ljubitelja ovinkov kot sem jst ;) )

post-163-127586485013_thumb.jpg

post-163-127586486506_thumb.jpg

post-163-127586487705_thumb.jpg

post-163-127586488927_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

(saj vem da sem razvajen, ampak tak vpliv imajo neznanskoprijetnožleht zavite ceste na Sardiniji na ljubitelja ovinkov kot sem jst ;) )

Ja ampak Sardinija ne sodi v kategorijo 1 ali 2 dnevnega moto potepanja.:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!