Skoči na vsebino

Vtisi iz dnevnih voženj 2010


Sanda7

Priporočene objave

Dans sm pa tud jz končno si mal prvošu - dejansko prva "orenk" fura letošnjega leta, tak da bi bil že skor greh če je ne bi tule napisu :)

Zjutri sm še lepo poslal profesorju obljubljena poročila vaj (matr sm se nagaral :) ) pol pa hajd domu, pa ob 11 že na moped. Sm si reku, da bi blo fajn najdet najlepšo, predvsem pa sončno cesto, s čim manj peska, pa obvezno it ene 2x od Dvora pa do Kočevja vmes :)

No in sm šou - Sevnica - Krško - Kostanjevica (me je čist presenetla sprememba križišč, kr neki rondoji...ni lepo je pa grdo :), čeprav sm jezn, k so un hribček kr v rondo spremenil, je blo prov fino tam gor se mal bl nagnt) - Novo mesto - Dvor - pa lepo proti Kočevju. Zanimivo kr precej snega še ob cesti, pa sm kr mal cviku kakšn ovink kaj bo sredi njega se pojavilo, no pa je k sreči vseskozi šlo gladko :whistle: lepo do Starega loga, obrnat pa nazaj do Smuke pa obrnat pa nazaj do Loga pa obrnat...juhu kak je blo fajn. Prometa nobenega guma šla pa fino že skor do roba (pretiravat bi tokrat vseen znal bit greh), s precej odličnim občutkom, super! Nadaljeval sm proti Žužemberku - Trebnje - Mirna in domu.

Ne vem točno koliko KM, se mi zdi da dobrih in res lepih 200.

Vseeno pa morm povedat, da vozniki avtomobilov in tud tovornih vozil so piz... Grozno je, ker nimaš ravno sredine cestišča nikoli na razpolago (je le zasmetena s peskom) in ko pride desni ovinek seveda izbereš levo špuro na svojem pasu, katero pa. No in ne vem kolikokrat se mi je pripetilo, da sm moral pobegnat na desno špuro, da sm uspel rešit samega sebe, saj je nasprotivozečim popolnoma samoumevno, da če vozijo 1m čez črto, da se jim ni potrebno nič umaknt. Nikol nism razumel sekanja in ga tudi ne bom. Z avtom (pa mam Twingota) z lahkoto vozim vedno po svojem pasu, pa nikoli nism ravno počasen!

Upam, da se počasi navadijo vozniki spet na nas in postanejo malce bolj dobrosrčni in nam dajo spet nazaj vsaj 3/4 pasu, če že ne celega, kak bo to fajn :boobies:

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se odpeljal do Sukošana v izvidnico, kam bomo šli na dopust. Ob osmih sem se odpravil od doma. Mimogrede sem še na črpalki kupil vinjeto :headbang:, saj nisem hotel izgubiti preveč časa po stari cesti do Vrhnike. Ko pa sem že bil na AC, sem jo uporabil vse do Postojne. Nato sem jo ubral do meje in nato po stranski cesti do Reke. Tudi okoli Reke sem šel kar po obvoznici, da nisem izgubljal časa. Nato so se pa začeli ovinki do Maslenice :yea1::yea2::OK:. Rezervoar je zdržal od Ilirske Bistrice pa do Zadra, kjer sem na črpalki pustil okoli 140 kun. Nato sem na brzino oddelal domačo nalogo, ki mi jo je dala moja najdražja in se odpravil proti domu. Že včeraj sva se dogovorila z Jvalantom, da se slišiva. Dobila sva se v Karlobagu, kjer sva popila kavo. Z zmernim tempom sva ovinkarila proti Reki, kjer je bilo potrebno zopet tankati. Ker se je že zmračilo in ohladilo sva šla do meje po AC, v Postojni sva izkoristila nakup vinjete in do Ljubljane letela malo nad omejitvijo O:-). Domov sem prišel ob 19:30, kar je dobro uro prej, kot sem načrtoval B).

Nabralo se je 704,5 km, ki so prav pasali.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva letošnja fura: Maribor-Celje-Šentjur-Planina-Sevnica-Krško-Brežice-Podčetrtek-Slovenska Bistrica-Maribor.

Nabralo se je vetrovnih 250 km. Na cestah še precej peska, predvsem pa ogromno blata, ki ga nanesejo traktorji z njivheadbang.gif . Upajmo, da jih bo dež, ki je napovedan za naslednji teden, vsaj malo spral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na na napovedi,da bo na obali bolj kisko vreme smo jo mahnili na Jezersko(+2,7°C) mokro in pesek - Železna kapla - Borovlje(že prijetnih 14°) Ljubelj-Lj. cca 180km.

post-5502-126915923195_thumb.jpg

post-5502-126915951915_thumb.jpg

post-5502-126915954354_thumb.jpg

post-5502-126915956624_thumb.jpg

post-5502-12691595882_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Halo prijatelj Suzuki!

Ko sem se po opisanem lansko leto vozil z polpriklopnikom in to povedal kolegu Marku mi je ta naročil, da nikakor ne smem odpirati vrat in s kolenom drsati po asfaltu....

Kaj naj rečem! Uživaj :worship:

Hola,

včeraj še ena megafletna furca: najprej do Pirenejev in skok v Francijo, potem pa domov čez San Sebastian (v Franciji smo se samo pofočkali :P ) na poti domov pa nam je tokrat le uspelo videti San Sebastian, da sem lahko preveril če majo še tko fletne dečve kot so bile ko sem bil nazadnje tam (če slučajno koga zanima: še jih imajo :whistle: )

prve jutranje ceste so bile še mal fajhtne od noči - podobno kot mi, ko smo prejšnji dan obiskali najprej znano botego Marquiz de Riscall(delo arhitekta Franka Gherryja), nato pa šli na super kosilo s celo klapo h Kikeju v San Asensio :worship: ceste so se hitro posušile in po hribovitih ovinkih proti Pamploni uživali kot bubreg v loju, so rekli včasih :) ustavili in pogledali lokalne naravne znamenitosti, npr se zapeljali na vrh prelaza nad divjo sotesko pri Urrederu, čist odštekano!!

totalno nore ceste, ki so se nadaljevali tudi potem, ko smo za Pamplono zavili v Pireneje in do francoske meje - hej, če bi mi imeli kako tako, mmmmmm... moja sposojena italijanska diva je že zelo ubogljiva, čeprav na trenutke še mal viha nos, a ji ne pomaga, smo šli ko metki - baski vedno vozijo kot reševalna vozila na nujni vožnji, le da vedo kje so radarji in tam zmanjšajo hitrost, seveda kadar jih ne preseneti zaseda :P tudi policaji so drugačni od naših: ko smo za ovinkom uleteli v zasedo z bogatih 130 na 80 (ali 90) podlage, so nam le z roko pomahali naj malo zmanjšamo, ustavili Davida, ki je vozil zadnji, mu pregledali dokumente in to je blo vse :whistle:

na meji postanek za kosilo v lokalni restavraciji, potem pa smo se spet zapodili po krasnih ovinkih proti San Sebastianu, prečekirat lokalno (in turistično) floro in favno; no, bolj favno :P ker so se začeli zbirat črni oblaki smo obisk malce skrajšali in odbrzeli proti domu, a smo zadnjih 40 km vseeno prevozili v dežju, pa ni blo hudega, saj je pot trajala le debelih 15 minut po dokaj prazni AC ;) mraza tudi ni bilo, v dežju je temperatura padla iz običajnih 23 na 18, kar je čist OK

cela pot: Elburgo-Santa Cruz de Campezo-Estella-Zudaire-Urredera-Pamplona-Elisondo-francoska meja-San Esteban-Leitza-San Sebastian-Tolosa-Assasua-Elburgo, vse skupaj 431 zelo dinamičnih LS kmjčkov :OK:

no tole je bla zadnja baskovska furca za nekaj časa, saj moram zdele nazaj v Barcelono, delat, tko da slikce prilepim danes zvečer; v sredo bom doma, upam da bo za vikend vreme primerno za Marof, so začela kolena srbet :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi včeraj sem izkoristil še en prost dan in se z Jakobom dogovoril, da greva najprej malo po parkingu v Celju trenirat vožnjo med keglji, nato pa pogledat na Golico, ki jo nekateri tako opevate :yea2:. Ker sem se zjutraj malo preveč obiral, sem jo do Celja pičil kar po AC. Šlo je krepko do omejitev :wallbash:, torej celih 130, ponekod pa še manj, hehe. V predorih sem poslušal, kakšne glasove spušča moja lubica, saj sem jo prestavljal do druge prestave in nato pospeševal :yea1:. Užitek je slišati, kako poje štirivaljnik :yes:. Ko pa sem prišel ven iz zadnjega predora, sem opazil, da v tank torbi manjka siva knjižica :headbang:. V Celju sva se z Jakobom dogovorila, da ne greva v Avstrijo izzivat usode in dražit žandarjev, zato sva ostala kar na štajerskem koncu. Tudi "poligon" sva izpustila, ter se preko Šentjurja, Gorice pri Slivnici, Lesičnega, Podsrede in podčetrtka odpravila proti Šmarju pri Jelšah. Tam nama je pripeljal naproti Dant3. Obnila sva, nato pa smo vsi trije odpeljali nazaj po poti, po kateri sva prišla z Jakobom. V Podčetrtku smo se ustavili na pivu, nato pa smo nadaljevali skozi Bizeljsko, Brežice, Kostanjevico na Krki, preko Novega Mesta do Sharp Ninje na piškote :). Seveda ne bi bili mi mi, če ne bi vseh pojedli :OK: . Sledila je samo še vožnja domov, Jakob pa je letel še po opravkih v Kranj. Ob osmih zvečer pa sva se zmenila, da greva še voščit SF-ju, ki je pred nekaj dnevi praznoval. Ko sva se ob pol desetih odpravljala domov, je Jakobu padlo na pamet, če greva še na :kava: na Atrans (Trojane). Ta vožnja je bila pa češnja na torti včerajnega dne (by Jakob). Seveda sem nabavil krofe, da jih doma nisem slišal glede mojega potepanja :P. Vse skupaj se je nabralo 417,2 km.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

evo še nekaj obljubljenih slikc s potepanja po vzhodni Baskiji - tokrat sem celo poklikal taprave (pomanjšane) slikce :)

post-163-126921111886_thumb.jpg

post-163-126921118268_thumb.jpg

post-163-126921125247_thumb.jpg

post-163-126921128901_thumb.jpg

post-163-126921133929_thumb.jpg

post-163-12692114306_thumb.jpg

post-163-126921161594_thumb.jpg

post-163-126921164898_thumb.jpg

post-163-126921173891_thumb.jpg

post-163-126921177192_thumb.jpg

post-163-12692120189_thumb.jpg

post-163-126921203514_thumb.jpg

post-163-126921205571_thumb.jpg

post-163-126921207113_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sva se ob pol desetih odpravljala domov, je Jakobu padlo na pamet, če greva še na :kava: na Atrans (Trojane). Ta vožnja je bila pa češnja na torti včerajnega dne (by Jakob). Seveda sem nabavil krofe, da jih doma nisem slišal glede mojega potepanja :P. Vse skupaj se je nabralo 417,2 km.

LP Robert

Kako mores?? Sej sm vedu, da si naredu vec km k jst!! Grrrr, pacek :D

Drgac pa je bila res cesnja na torti, ja. Celjski del sploh ni bil tolk zanimiv, k ni blo za mano nobenga k bi se skoz krizal ob moji nocni voznji :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako mores?? Sej sm vedu, da si naredu vec km k jst!! Grrrr, pacek :D

Drgac pa je bila res cesnja na torti, ja. Celjski del sploh ni bil tolk zanimiv, k ni blo za mano nobenga k bi se skoz krizal ob moji nocni voznji :D

Kaj si pa rekel, če grem na kavo na Trojane :P:lol1:.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto je bila luštna furca in sicer:

LJ - Trojane - Celje - Velenje - Dravograd - Maribor - PTUJ :P - Slovenske Konjice - Celje - Trojane - LJ ... cca 350 km ... vetrovno, ne preveč toplo ... ampak je pasaloooooooo :yea1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

včeraj še ena megafletna furca: najprej do Pirenejev in skok v Francijo, potem pa domov čez San Sebastian (v Franciji smo se samo pofočkali :P ) na poti domov pa nam je tokrat le uspelo videti San Sebastian, da sem lahko preveril če majo še tko fletne dečve kot so bile ko sem bil nazadnje tam (če slučajno koga zanima: še jih imajo :whistle: )

prve jutranje ceste so bile še mal fajhtne od noči - podobno kot mi, ko smo prejšnji dan obiskali najprej znano botego Marquiz de Riscall(delo arhitekta Franka Gherryja), nato pa šli na super kosilo s celo klapo h Kikeju v San Asensio :worship: ceste so se hitro posušile in po hribovitih ovinkih proti Pamploni uživali kot bubreg v loju, so rekli včasih :) ustavili in pogledali lokalne naravne znamenitosti, npr se zapeljali na vrh prelaza nad divjo sotesko pri Urrederu, čist odštekano!!

totalno nore ceste, ki so se nadaljevali tudi potem, ko smo za Pamplono zavili v Pireneje in do francoske meje - hej, če bi mi imeli kako tako, mmmmmm... moja sposojena italijanska diva je že zelo ubogljiva, čeprav na trenutke še mal viha nos, a ji ne pomaga, smo šli ko metki - baski vedno vozijo kot reševalna vozila na nujni vožnji, le da vedo kje so radarji in tam zmanjšajo hitrost, seveda kadar jih ne preseneti zaseda :P tudi policaji so drugačni od naših: ko smo za ovinkom uleteli v zasedo z bogatih 130 na 80 (ali 90) podlage, so nam le z roko pomahali naj malo zmanjšamo, ustavili Davida, ki je vozil zadnji, mu pregledali dokumente in to je blo vse :whistle:

na meji postanek za kosilo v lokalni restavraciji, potem pa smo se spet zapodili po krasnih ovinkih proti San Sebastianu, prečekirat lokalno (in turistično) floro in favno; no, bolj favno :P ker so se začeli zbirat črni oblaki smo obisk malce skrajšali in odbrzeli proti domu, a smo zadnjih 40 km vseeno prevozili v dežju, pa ni blo hudega, saj je pot trajala le debelih 15 minut po dokaj prazni AC ;) mraza tudi ni bilo, v dežju je temperatura padla iz običajnih 23 na 18, kar je čist OK

cela pot: Elburgo-Santa Cruz de Campezo-Estella-Zudaire-Urredera-Pamplona-Elisondo-francoska meja-San Esteban-Leitza-San Sebastian-Tolosa-Assasua-Elburgo, vse skupaj 431 zelo dinamičnih LS kmjčkov :OK:

no tole je bla zadnja baskovska furca za nekaj časa, saj moram zdele nazaj v Barcelono, delat, tko da slikce prilepim danes zvečer; v sredo bom doma, upam da bo za vikend vreme primerno za Marof, so začela kolena srbet :naughty:

seveda, da je bila megafletna furca, če pa tako megafleten moped voziš ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem pa včeraj celo dopoldne nekaj cincal ... ob 15h pa nisem več zdržal pa sem šel oljčka premešat ... malo okoli pa malo na kavo na zbilje .. po stranskih cesticah peska za zidat... čez medvode in zbilje preko vodic do domžal pa cesta namazana z maslom ... borih 70 km .... samo sem se pa lepo nazaj držal .. :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda, da je bila megafletna furca, če pa tako megafleten moped voziš ;)

Hola mojster,

no o tem bi se dalo razpravljat, hehe... zagotovo je mnogo bolj fletno kot vdihavanje prastarega prahu po muzejih :P več na MHju ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster bikez,

eh zakaj neki, bv, bomo šli rajši skup na furco, sam da se vreme zrihta, a vela?? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vceraj se je nepričakovano zjasnilo, Janez mi je poslal sms, da ima Futka podaljašano registracjo, tako da mi ni preostalo drugega kot da izvedem spektakularen pobeg iz vaj. uspešno:) za začetek sem se jaz Brumcota peljala na tehnicnega. Tam pa šok, prva guma levo na indikatorju :( tud pomislila nisem, da bi pogledala, ker ima Roadsmartka sele 6700 prevoženih, s QRR jih je bilo pa tudi nekaj takega, ko sem prisla do cahna. Sem pričakovala vec. stric je pogledal skozi prste (2 kompleta novih QRRk ze čakata v garazi :)). Po formalnostih pa pa sva oddrvela proti severni primorski. Prav presenetljivo toplo je bilo, podlaga cordure se je ze začela limat, po drugi strani pa poletne rokavice niso bile nic premrzle, občutki na rockah v primerjavi z dvojnimi zimskimi ;). Tudi gume držijo ze kr fajn. Hitro sva bila na MnS kjer sva napojila sebe in konjička in ju v lahnem drncu poslala proti Krasu, ki je bil kot vedno, pasa za duso, cez Komen in Dutovlje. Tam se vedno pocutim, kot da bi sla 100 let nazaj. Ujela sva se zadnje sončne žarke in pot nadaljevala proti Ljubljani. V Postojni sva se se malo razvalala s sladoledom, nato pa v prvem mraku prispela v Medvode, kjer sva se poslovila, Janeza se je čakalo se nekaj nočnih kmjev do Jesenic. Lepih 290 kmjev se je nabralo

Slikce pa zvecer, ker jih iz mobitela noče prilepit;)

post-20956-176879_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj je bil cas, da počasi obiščem se dolenjski konec. Presenetljivo bolj ko sva se z Janezom bližala Kočevju, vec snega je bilo naokoli, in neki črni oblaki so se začeli nabirat. Dežurni vremenar Suzuki naju je potolažil, da mokra vseeno ne bova:) Kjub načrtom, da greva najprej pogledat do Petrinj, pa potem Kočevje- Dvor <3 , sem dala malo možgane na off, in motor je kar sam zavil proti Dvoru. Preden sem ugotovila, je bilo za nama ze nekaj uživaških kmjev, tako da sva jo ubrala naprej cez Trebnje (od Žužemberga do Trebenj je veliko peska po cesti, tako da po pameti) in Sevnico do odlične vroče čokolade v BoštanjuB-) . Ker Dr. Jakoba ni bilo doma, sva bila hitro mimo Celja in proti Ljubljani. Po nekem čudnem nakljucju sem se "zmotila" in zavila proti Trbovlju. MR je bila fajn, le nekaj mokrih ovinkov je bilo. Ker se je dan počasi začel poslavljati, sva konjica poslala v malo bolj poletni LS tempo proti Vrhniki, da ne bova pozna za MH. Kot običajno, sva pozabila na gostiteljevih akademskih 15, naj mu bo, ker sva potem ta cas izkoristila za sladoled pri Mantovi. Po degustaciji španskih dobrot in spoznavanju Baskovske Španije sem (začuda nic zmrznjena)Brumčota parkirala pred domom ze na današnji dan :-P Enih 360 kmjev je bilo.

slika 1: res je sneg:)

Slika 2: zeleno, ki ljubim te zeleno;-)

post-20956-241829_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry k me nista mogla dobit. Sva z mojo raziskovala Korosko. Od tam nekod naj bi izhajale njene korenine. Pa drugic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans iz Lj pa do Rateč. Blo je fajn čeprou sm se mogu na Jesenicah nazaj oblečt :)

Uživite še naprej :)

Aja letos mal več kot 1000 km :)

LP

post-23038-126954665089_thumb.jpg

post-23038-126954668484_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans iz Lj pa do Rateč. Blo je fajn čeprou sm se mogu na Jesenicah nazaj oblečt :)

Uživite še naprej :)

Aja letos mal več kot 1000 km :)

LP

Zakaj si pa na sred voznega pasu parkiral? A ni le nekaj metrov naprej in nazaj dovolj odstavnega prostora?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj si pa na sred voznega pasu parkiral? A ni le nekaj metrov naprej in nazaj dovolj odstavnega prostora?

HEHE ene pa moti čisto vse. Pa samo za informacijo kot domačin iz Rateč, kjer stoji motor je odstavni pas, in ga nihče ne uporablja, pa tudi če bi se slikal na voznem pasu s tem ne bi oviral nikogar , je dovolj prostora za izogib takšnemu motorju! :D Nekaj metrov nazaj pa ni nikakrsnega odstavnega pasu !:D

Lp iz Rateče Blaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe hvala za objasnilo bwaz1988 :) itak nebi nikol oviral prometa, res pa je da je na levo veelliikk parkerplac kjer bi lohka skoraj isto fotko naredu :)

LP vsem in upam, da bo vsaj v nedeljo vreme :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!