Skoči na vsebino

Vtisi iz dnevnih voženj 2010


Sanda7

Priporočene objave

Četrtek je bil dan za opravke, pa sem še Brumčota vzela s sabo, da sva si mal pretegnila noge po gorenjski. Čez Skaručno, Vodice in Šenčur v Kranj, pa nazaj čez Trboje do Medvod, pa spet čez Zapoge in Vodice v Cerklje in nazaj. Se se vseeno nabralo 130kmjev, pa prvi dežni letos. Ni blo sile wink.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes padla 1. vožnja na avtošolskem ER500 po okolici Črnomlja, seveda direkt v močan naliv. Moker k'cuck po sem po eni uri bil prisiljen zaključit. Komaj čakam za naslednjič.

50KM kar vleče, ampak je po občutku precej zjahan in razmajan, torej temeljito preizkušen, heh.

Je pa konkretna razlika med velikim motorjem in za pol lažjimi igračami, ampak samo ko stoji ali gre po polžje.:D

Človek s skuterja se veliko prej navadi na prestavljanje kot pa na inštruktorja za hrbtom, ki je plačan da konstantno kritizira, ti se pa seveda strinjaš z vsemi ugotovitvami.

Še par vikendov pa v shopping za pilo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno mi je danes uspelo odpeljat prve letošnje kilometre, pasalo je kot žejnemu pivo. Start je bil v Podpeči - Lj. Rudnik - brunarica Vaških, ki je seveda bila zaprta :closedeyes: , ker pa smo čakali našega zaspanca Barona, smo zdržali brez pijače. Ko se je privlekel smo nadaljevali do Moravč - Izlak - Trojan - Vranskega - Žalca - Celja - Vojnika - Frankolovega - nazaj do Celja - Laškega :kava: - Boštanja - Mokronoga - Šmarjeških toplic - prestolnice Dolenjcev - Straže - Dvora - Lašč do gostilna pri Rojcu, kjer se vedno za nas peče odličen odojek in jagenjček - Ribnice - Žlebiča - pri Robu smo se razdelili in čez Kurešček komaj prišli žejni zopet do Iga :alko: - pot do doma me je previdno vodila in števec je kazal 360 prevoženih zares odrešilnih kilometrov. Letošnja zimska abstinenca je bila še posebej huda. Cesta je bila večinoma luknjasta in peščena, no vsaj vreme je bilo lepo sončno, razen v Ribnici in Kureščku nas je pral dež. Ja, letošnji začetek je bil krasen !

Srečno in lepo se vozite !

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res super opis poti VisuallD, pa je še ena ideja več za kakšno moje potepanje...

Lep dan še naprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest VisualID

Danes prišlo na vrsto Šmartno ob Paki v prijetni družbi KUK-a in njegove. Do tja standardna ruta po stari cesti iz Maribora, polno motoristov po cestah.

Prišli tja dokaj pozno, dovolj pozno, da smo se lahko priključili zadnjemu stadijo panoramske vožnje in doživeli samo žegnanje.

Potem pa domov, po mojem predlogu smo v Slovenskih Konjicah zavili desno in po čudoviti, vijugasti cesti do Poljčan, tam pa preko Ptujske gore in Kungote pri Ptuju nazaj domov.

Nabralo se je dobrih 180 kilometrov, vreme je sodelovalo, večinoma sončno, čeprav je bila napoved slaba in tudi oblaki so bili grozeči, je pa bilo precej hladno med vožnjo.

Slikic pa nimam, čeprav sem mel fotoaparat zraven, sem iz čudnega razloga čisto pozabil slikati.

Hvala, Dadi in horn3t! :) Lep dan tudi vama in predvsem še veliko varnih kilometrov in let.

Popravljeno . Popravil VisualID
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest VisualID

Aja, dodatek k mojemu včerajšnjemu potopisu (A-SLO-HU): kilometrov se je nabralo nekje 250 (danes pogledal na števec), pa pri Motelu Čadar nisem srečal modre R6 ampak modrega Suzukija SV.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno mi je ta vikend uspelo odpeljat prve letošnje kilometre, pasalo je kot žejnemu pivo...

Srečno in lepo se vozite !

:grim :grim :grim , malce pretegnil mojega Tripla. Ptuj z sirso okolico (do Poljcan, do Sladkega vrha, do Vurberka), glede na mojo pripravljenost :doze: in ceste :slap: , cisto dovolj. Zeja po slabih 200 km malce potesena. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pošten sonček z idealno temperaturo, šolska vožnja po celi Beli Krajini (Črnomelj-Vinica-Črnomelj-Metlika-Semič-Črnomelj) in 2 uri miline.

Lekcije:

- naked mi preveč ne diši, zame bo kar oklepnik pravšnji

- 500ccm/50km ni več bogve kaj :naughty:

- vajen skuterja preveč agresivno vstopam v križišča, kar je slaba navada

- kontrola sklopke je imperativ pri finem manevriranju

- kmalu bomo rabili endure za vožnjo tam, kjer naj bi bila cesta :surrender:

Samo še par uric vaje in koj na izpitno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od doma samo do Kranjske gore, ker sem hotel pogledat, kako je na Predilu. Ker je že v Martuljku zmanjkalo sonca, temperatura pa ni bla čez 5 stopinj, sem si reku, nej gre vse v P.M. obrnil, ter :wallbash: premražen odpujsal domov ...

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem bil bolj turist od Lj do morja in nazaj, pa so neke puščice kar po zadnjem letele mimo na tistih ravnicah pred Postojno iz smeri Primorske. Taiste puščice so bile na Črnem Kalu v obdelavi pri organih pregona - se kdo prepozna? Napišita koliko sta prispevala za Patrije(no, ali pa nove radarje...), mam občutek da ni bilo ravno malenkostno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut jst sm jo dons za otvoritveno mahnu do črnega kala in vidu tedve puščice. v postojni sem dohitel enga bmwja in zlato hondo (headova torba na hrbtu) in mi je ful pasal za njima pelat. glih tapravi tempo za prvič letos. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans smo se zmenil in odpeljali proti štajerski. Štartal smo nekje ob 8:45 pa peljal čez trojane proti celju, nato čez avtocesto pa proti slovenski bistrici. Od tam čez ptuj do lenarta in tam malo pojedli, nato pa z novima članoma v skupini v avstrijo ter proti golici. Vsi bifeji so bli še ali že zaprti, tko da smo šli v slo na kavo. Potlej iz dravograda mi proti vaškim in nato naprej proti domu, ta najnovejša člana pa proti mariboru in naprej do radgone. Nabralo se je - vsaj meni - prijetnih 445km in velik lepih trenutkov (razn unih ostrih ovinkov iz golice, k jih sovražm (zaenkrat :) ).

Začetna ekipa : Damjan77 - Kathy12 - maja333 - marko84 - mig72 - gladiac - legvanka - david

Priključena člana : samorogica in bojan

Vsem hvala za lep dan in preživete prijetne trenutke na motorju :)

LP vsem ostalim in čimveč prevoženih km

Uroš

post-23038-127032812821_thumb.jpg

post-23038-127032826678_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans smo se zmenil in odpeljali proti štajerski. Štartal smo nekje ob 8:45 pa peljal čez trojane proti celju, nato čez avtocesto pa proti slovenski bistrici. Od tam čez ptuj do lenarta in tam malo pojedli, nato pa z novima članoma v skupini v avstrijo ter proti golici. Vsi bifeji so bli še ali že zaprti, tko da smo šli v slo na kavo. Potlej iz dravograda mi proti vaškim in nato naprej proti domu, ta najnovejša člana pa proti mariboru in naprej do radgone. Nabralo se je - vsaj meni - prijetnih 445km in velik lepih trenutkov (razn unih ostrih ovinkov iz golice, k jih sovražm (zaenkrat :) ).

Začetna ekipa : Damjan77 - Kathy12 - maja333 - marko84 - mig72 - gladiac - legvanka - david

Priključena člana : samorogica in bojan

Vsem hvala za lep dan in preživete prijetne trenutke na motorju :)

LP vsem ostalim in čimveč prevoženih km

Uroš

V taki družbi ni nič teško - še kak km bomo naredl :yes: :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj v družbi "dveh Hond" na obisk k kolegu do Baške in nazaj. Prijetnih 530km.

post-7865-127037292727_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še danes imam lep dan zaradi včerajšnjega potepa. Na Transalpa sem naložil svojo boljšo polovico in stranske kufre (da jih sprobam, pa še en nakup je bilo planirano opravit nekje na poti, da ne bi dopoldneva v prazno izgubljal za letanje po trgovinah), pa sva šla. Štartala v Škofji Loki ob 10.00 in v Poljansko dolino. V Gorenji vasi levo čez most na Lučine, nato Horjul-Stara Vrhnika in po stari cesti do morja. Prvotni plan, da za Kozino pod avtocesto zavijeva levo za Podgorje (del poti je kolovoz ob železnici v senci Slavnika)in potem na Hrvaško v notranjost Istre (Jelovice-Vodice-Dane-Brest-Buzet-Grožnjan-Buje)in potem v Portorož na kofe, je bilo treba zaradi že omenjenega nakupa spremenit (sva lovila odprtost trgovine), zato sva padla direktno v Koper. Sonce, cesta lepo prazna, le nekaj kolegov motoristov na cestakih je odbrzelo mimo. Po uspešnem nakupu sva odfurala v Portorož na že omenjeno kafe in da se nadihava morskega zraka (pravzaprav je pod čelado prijetno dišalo že vse od Dekanov naprej). Dan se je prevešal v drugo polovico, zato je bilo treba mislit na pot proti domu. Čez Beli Križ in skozi Strunjan pa do Kopra in nazaj do Senožeč sva pot ponovila (vmes kontrola s strani fantov v plavem na vrh Črnega Kala, pa radar pred Divačo - hvala vsem, ki ste prijazno opozarjali), nato pa skok na Kras v smeri Sežane. V Štorjah na začetku vasi desno v Kazlje, Ponikve do Štanjela. Prazna, lepo razgibana cesta skozi vinograde in kraški gozd. Bo treba to turo jeseni ponovit. V Štanjelu sva zavila na Branik, potem pa čez Preserje v Batuje in do Ajdovščine, nato pa prek Cola in Črnega vrha na Godovič. Na Godoviču sva levo pri cerkvi in mimo igrišča spet zavila v gozd in hrib na Medvedje Brdo, potem pa prek Zavratca do Žirov in nazaj domov v Škofjo Loko. Cesta ves čas asfaltirana, le nekaj odsekov bolj podobnih makadamu - še zlasti del začetnega spusta z Medvedjega Brda proti Zavratcu je zima dodobra načela. A kraji so lepi in furo priporočam, še zlasti, ko se drevje olista in se bodo travniki razcveteli. Cesta je ves čas razgibana in nikjer dolgočasna. Naovinkali se boste. Aja, ša kilometri. Vsega skupaj 338 km, krog pa ponuja obilo variant in izhodov na nove kroge. Čas pa, kakor bo kdo zastavil. Z ženo sva se zadržala še na dveh krajših obiskih pri žlahti ob poti, zato sva konjička nazadnje razjahala šele ta šesto uro zvečer. Lep pozdrav in srečno vsem na vaših furah. :yea1:

Janez

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe mislim da sem vaju videl, sta se pripeljala v loki po partizanski dol in sta čakala na semaforju? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim :grim :grim , malce pretegnil mojega Tripla.

Jup :yes: , vceraj odfural novih 200km. Sel probat, ce se bograc pri Rajhu slucaaajno ni poslabsal. :grrr , ni se, tudi ajdov kruh se zmeraj fantasticen. Ptuj - Apace - Boreci - Bakovci in nazaj preko Ljutomera in Ormoza, pa pol se malo proti Vurberku (2x :evilgrin: ). Vreme super, ceste solidne, tudi roka je sla pogosto v pozdrav. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe mislim da sem vaju videl, sta se pripeljala v loki po partizanski dol in sta čakala na semaforju? :P

Yap, bo kar držalo. :trance_27_notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Raven v Velenje in nato naprej proti Vranskem na AMZSjev Center varne vožnje, kjer sem si malo ogledal kako vozijo :) Potem pa nazaj v Celje, Vojnik, v Dravogradu pa proti Avstriji kjer sem v Lavamündo zavil desno odpeljat še eno "sladico", aka. Golico. Po premetavanju motorja pa nazaj domov v Ravne.

Nabralo se je sončnih 260km, bila je prijetna prva "resna" tura letos in je pasalo za popizdit :)

img0116.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sredi dneva me je picilo, da je prelepo vreme, da nebi sel na motor. Primarni cilj je bil Jezersko, ampak je bilo tolk fino, da sem podaljsal, cez zelezno kaplo, lavamund, na golico in naprej po b69 do jurija in maribora in po stari cesti lepo proti Ljubljani. Super vreme, malo prometa, suhe ceste... cista uzivancija trance_41_w00t2.gif.

Stisnil par fotk z mobitelom:

20100407-1tii5w7s9s6ec4i9c6qspts4ex.preview.jpg

Click for full size

20100407-xy5kxb5j85xe8a73yimpnpg4ym.preview.jpg

Click for full size

20100407-t88tb5j8879ini8s3gqretmqsp.preview.jpg

Click for full size

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj sva z Greenyjem ugotovila, da bo vikend kar se tice vremena za en K***c. da gta nebi popolnoma spustila, sva se odlocila, da greva na stajersko. Meeting point je bil na Trojanama u 10 sati navsezgodaj ujutro. Itak da sm zamudu, ker sem doma pozabu mobi in sem moral it nazaj ponj. Pot naju je nato peljala preko Veleja v Slovenj Gradec in malo naprej do Kotelj, do Rimskega vrelca in Ivarckega jezera, kjer sva gledala, kako zabe f***jo. Izredno zanimivo, hehe. No, ko sva bila ze tako blizu nasi severni sosedi, sva se odlocila za hitri obisk, ker naju je zanimajo, kaksno vreme majo na drugi strani travnika. Ravno tako lepo kot pri nas so se meli, samo ceste so boljse. Nato sva se odpravila proti Bad Eisenkappel, torej prelazu Jezersko. Tam se da ze prav lusno kolenckat, sam ne v corduri, pa tudi Greenyjev Harley nekako ni navdusen nad ostrimi hitrimi ovinki, ki so za zdaj se skorajda prazni. Srecala sva celo par slovenckov: en par (on na fazerki, ona na monstru 600). Jezersko na nasi strani je se vedno precej slabse kot na svabski, ampak ni tok slabo, da se neki kdaj pa kdaj zanalasc prefural tam. Kljubas un sauerkraut pa zganci za malco, potem pa nazaj gor. Za pot domov sva izbrala smer Pavlicevo sedlo. Avstrijska stran prov lusna, na vrhu kr nekaj snega, slovenska stran pa ... no, pesek, ampak ni tok hudo. Na razcepu za Gornji grad je sel Greeny domov prek Crnivca, jst pa dritto v Ciele. Lusna tura, kilometrina pa .. kdo bi vedu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!