Skoči na vsebino

Vtisi iz dnevnih voženj 2010


Sanda7

Priporočene objave

Tole, kar bom sedajle rekel ni vtis, ampak dejstvo:

Danes 10 x dež in 9 x sonce!... Potem pa zopet dež. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maa ni bla lih neka super uživaška fura. Vreme je blo videt toplo sam skoz okno, na motorju niti ne, pihalo de me je kar razmetavalo. zarad mraza so se mi rosila očala, in za grande finale me je še poškropilo. :wallbash: de se bom fure še par dni dooobro spomnil sm fasu tak heksnšus de bom popizdu!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trebnje - Kocevje - Dvor - Crnomelj - Metlika - NM - Kostajevca - Krsko - Bostanj - domu... Na cesti nbenih motoristov (razn v Krskem enepar), suho, mal sem gledal v nebo in bezal dezju.... Rit me boli, zmatran sem...Ni se prave kondicije, ni..pa se bo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okoli ovinka do Vršiča in nazaj - zabavno kot že dolgo ne. :)

post-15712-127153640219_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Igorr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes: Maribor-Dravograd-Velenje (postanek pri Kompiju, pustil staro čelado na servisu in osebna zahvalaworship.gif pri nabavi nove N85, kjer sta v navezi z mojo ženo pripravila prvovrstno presenečanje na praznovanju mojega abrahama) - Domžale (po ne vem kolikem času sem se spet peljal po stari cesti proti Ljubljani - nič prometa, odlična vožnja) - Jezersko (je bilo potrebno narediti kar dve rundi - jasno, na avstrijski strani) - Golica (ogromno motoristov, tudi dva policaja na motorjih) - Radelj - Maribor.

Nova čelada prestala krstno vožnjo - zelo zadovoljentrance_40_thumbup.gif .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No danes en izletek iz Pirana pa do Trsta - en sprehod po trstu in nato še ogled Gradu Miramare in parka. Nekaj čez 100kilometrov. Včeraj pa 170kmjev iz Kamnika do Pirana od postojne naprej naju je pral ko opici :) drugač pa super...

p.s.: Banjo a N85 fajn piha na enduri ? Kaj pa šumenje itd?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no danes sem pa jaz opravil malce daljšo pot

maribor- poljčane- šmarje pri jelšah- podčetrtek-brežice- krško( postanek na racelandu) pol pa proti novemu mestu dalje na šentjernej in do trebnega vila la ivančna gorica( pol pa do lj po AC) domžale - trojane int do sl bistrice po stari cesti( nabralo se je 380km)

aja policije nikjer razen en v šempetru na mopedu.......

drugače pa polno traktorjev tam čez dolenjsko mimo isteniča

no ju3 pa viva la marof trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj padla prva prava furca letos:

Kranj-Trbiž-Tolmezzo-Plockenpass-Kotschach Mauten-Tropolach-Nasfeldpass-Trbiž-Beljak-Železna Kapla-Jezersko-Kranj. CCa 450km.

Najslabši odsek še vedno na italijanski strani prelaza Nasfeld (podobno stanje kot naša Vršiška iz Kranjske gore).

Temperature spodaj 20, zgoraj 12.Motoristov za vzorec.

Fotke iz Mokrin:

post-11137-127217574541_thumb.jpgpost-11137-127217572803_thumb.jpg

post-11137-127217575726_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sem vedel, kdo bo PRVI letos v Dolomitih :trance_27_notworthy: :beer1:

Včeraj padla prva prava furca letos:

Kranj-Trbiž-Tolmezzo-Plockenpass-Kotschach Mauten-Tropolach-Nasfeldpass-Trbiž-Beljak-Železna Kapla-Jezersko-Kranj. CCa 450km.

Najslabši odsek še vedno na italijanski strani prelaza Nasfeld (podobno stanje kot naša Vršiška iz Kranjske gore).

Temperature spodaj 20, zgoraj 12.Motoristov za vzorec.

Fotke iz Mokrin:

post-11137-127217574541_thumb.jpgpost-11137-127217572803_thumb.jpg

post-11137-127217575726_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s.: Banjo a N85 fajn piha na enduri ? Kaj pa šumenje itd?

Hvala

V primerjavi s prejšnjo N103 je razlika velika: šumenja je bistveno manj, piha pa približno enako - raje bi rekel, da je kar zračna, kar pa me sploh ne moti.

Je pa še ena bistvena razlika: čelada je veliko lažja in manjša. To se v glavnem pozna pri hitrostih na 100 km/h, kjer je glava bistveno bolj stabilna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sm tudi nazaj doma :)

Dans je pa blo luštno - 420km se je nabralo, od 9:20 pa do 16:00, brez kake omembe vredne pavzice, ker se mi je precej vozilo :) hehe. Hvala rdečemu Z750 na Mariji Reki, ki je mahal za policaje, sm vesel, da se še vedno toliko pozdravlja, čeprav vas/nas je blo na nekaterih koncih ohoho veliko. Sm si pa rekel, da danes pade najbolj pestra, kar je možno in sem šel od Zagorja preko Moravč na Dob, kjer so res luštni ovinki, potem sem si poželel Tuhinsko dolino, pa je blo spet luštno (edino preveč naselij je pa še avtov se je precej nabralo - mi ni jasno, kam se ti Slovenci non stop preseljujejo, a ni menda recesija še kar na udaru? :) ), potem pa luštno spet čez hribček Črnivec, kjer je kr mal stisnu mraz, saj sonček ni in ni več želel svetet! Na vrhu me je presenetil golosek, groza kaj je lansko leto naredilo, so morali sedaj res vse spucati :( Nadaljeval sem lepo po Logarski pa na Pavličevo sedlo, kjer me je en desni popolnoma zaprt ovinek malce presenetil, pa ni blo hude panike, malo manj zadnje gume, to je pa to :) Prispem v Avstijo in se začnem spuščati, ko pa pridem do razcepa (levo za Jezersko, desno za Bad Eisenkapel) pa začnem noro uživat. Kakšna cesta je pa to, da človek ne more verjet. Izjemno kvalitetna, pregledni ovinki, nikjer nobenega prometa, juhuhu. Še malo pa že pičim na Golico, na vrhu katere žal ne ugledam nobenega Slovenca. Spijem kavico, ogledujem si še "novega" Tuonota - si je en Avstrijec kar sam doma naredil iz RSV4 nakeda in je zgledal res strupeno. In počasi proti Velenju. Tam se odločim, da mi ni do ceste Celje-Zidani Most in tako nardim še krogec čez Marijo Reko in lepo domov.

Men je blo všeč, definitivno še kdaj ponovim, ker je izbrana cesta vseskozi zanimiva, dokaj prazna in res čudovita.

še slikca trase

Fura danes.bmp

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons sva s Dant3jem sla na eno lusno furco. Celje-Rozna dolina-Rogla-Vitanje-Trojane-Domzale. Potem se je Dant3 vrnil domov, jst pa sem sel po daljsi poti domov. Domzale-Moravce-Hrastnik-Zidani most-Celje.

Na vrhu Rogle se malo snega, cesta micken speskana, nic panike. Ostale ceste zbite, kot vedno, ampak popolnoma vozne. Bajkerjev pa cel kup. Sem moral revez cel dan mahat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: za današnjo furco, lj - kočevje - dvor - novo mesto - brežice- zidani most- litija - lj vsem sodelujočim :yea1: bilo je :010, se še priporočam :OK: :yes:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz pa še eno slikco iz Golice prlimam, da ne bo kdo reku, da si zmišljujem :) (slikano z GSMjem, pa na hit na računalniku malce polepšano)

post-14218-127222103287_thumb.jpg

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: za današnjo furco, lj - kočevje - dvor - novo mesto - brežice- zidani most- litija - lj vsem sodelujočim :yea1: bilo je :010, se še priporočam :OK: :yes:

liderju bo treba dat sidro gor al pa mu en bat uzet :blink: :blink:

drgač pa blo je super,novi obrazi,sreča z vremenom,modrih angelov skoraj nič :D ,treba držat tak glas :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okrog 7ih zjutraj iz lenarta po avtocesti do šentruperta, tam dol do mozirja na kavico potem nazaj na avtocesto do ljubljane. Tam sva šla gledati dirke z avtočki za par uric potem pa proti Portorožu na kosilo. Par uric na obali potem pa počasi po stari cesti nazaj proti notranjosti in v Kamnik na kavo, nato čez Tuhinjsko dolino do Ločice in nazaj na avtocesto do Lenarta.

Motoristov srečala ogromno, res lep dan za vožnjo. :)

Prevozila cca 600km, na začetku sem pozabil pogledati stanje na števcu zato ne vem točno. Slikc je ogromno pride kakšna, ko se računalnik odloči zaznati spominsko kartico :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

potem ko sem v petek le pripeljal Lubico domov z zimovanja, je bilo treba narest tud prvo furco, da se ne bom vozil samo z drugimi motorčki ;)

tako sva z gsx750fjem po Superstock in prvi SBK dirki uletela do Rumenega cestaka in smo skupaj odpeketali najprej na odlično limonado in domač sladoled h Gabronu v Idrijo, potem pa - zaradi zares prijetnega sončka - podaljšali do Mosta na Soči; malo pred MnaS je bila na cesti grda, sveža črna sled zaviranja, ki je vodila proti ograji; kasneje smo izvedeli da se je tam ponesrečil motorist :(

nato smo v izi LS tempu švignili nazaj do Kalc in od tam v Postojno, kjer je bila v bifeju na OMV črpalki taka gužva da smo kmalu spokali in se ustavili na ridah, kjer je bila zbrana že cela klapa :OK:

žal je naše prijetno kramljanje kmalu zmotila sirena rešilca ki je pridrvel mimo počivališča, kmalu za njim pa še dva policijska avtomobila; malo kasneje smo izvedeli, da se je spodaj v vasi (Planina) ponesrečil motorist :( (upam da sta oba OK)

vse skupaj prijetnih 215 kmjčkov v fajn družbi :D jutri (oz zdaj je že danes :P ) pa spet mal nabrusit zimsko zaspane reflekse na Marof :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj samo kratka furca iz Brežic do Čateža...Mal posedel na friškem luftu, spil kofe ter brzim korakom kidnu domov......da folk ne bi videli s kakimi huligani sem sedel :P

Prijetnih 8km.......z avtom :D

Motor mora biti žal še nekaj časa parkiran :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes vožnja do Maslenice in nazaj. Dobra kondicijska vožnja cesta pa čista in malo prometa.

Na koncu prijetno utrujena.

Odhod je bil okoli 9.30 in prihod ob 17.30

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je bilo danes čisto izven plana, vendar se mi je po včerajšnji vožnji po Primorski zahotelo še hribov. Toplo sonce in lepo vreme je bilo vzrok za nenadno odločitev pa ajd na motor pogledat še malo »makaronarje« in »jodlarje« :) in koliko je še kaj snega po njihovih hribih.

Do Plockenpassa po Gornjesavski dolini skozi Trbiž in Tolmezzo. V Tropolachu pa na Nassfeld in spust v Pontebbo. Z Nassfelda sem ravno ujela cestarje, ki so krpali luknje tako, da so vanje nametali malo asfalta in ga zatolkli samo z lopato. Asfalt je zato frčal na vse strani in ga je bila polna cesta.

V Trbižu sem se odločila, da se domov vnem čez Korensko sedlo in grem v Kranjsko Goro še na en dober kofe. Cesta na Korensko sedlo pa je zaradi vzdrževalnih del zaprta od 8,00 do 16,00 ure. Do odprtja ceste bi mogla čakat slabe pol ure, zato sem se odločila, da se zapeljem kar čez Ljubelj. Že na avstrijski strani pred Ljubeljem je bila na parih odsekih cesta mokra, pred Tržičem pa me je ujela ploha in me je prala par kilometrov.

Dva krasna dneva :D , na dveh čisto različnih koncih. Včeraj je bilo na cesti celo morje motoristov, danes pa sem jih srečala komaj enih par.

post-20260-127230590896_thumb.jpg

post-20260-127230620181_thumb.jpg

post-20260-127230621785_thumb.jpg

post-20260-127230623668_thumb.jpg

post-20260-127230625709_thumb.jpg

post-20260-127230627112_thumb.jpg

post-20260-127230628325_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WIII v ponedeljek, mini giro, z lepšo polovico na enem in mano na drugem motorju sva šla, na uvajalno furo. postojna štanjel nova gorica ajdovščina, je blo okej, celo zelo okej, za žensko prvič na motorju. pol pa sm dobil preblisk, da morva domow čez col in godovič, kar se je izkazalo za popolno popolno pretiravanje, in je amputiralo vso dbro voljo in veselje. Zat učeri nisva šla učer u dvoje na enem motorju na grobnik, dan poln slabih novic se je za naju vseeno dobro in lepo končal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

včeraj še en izletek na Grobnik, navijat za prijatelje na Štajerski pokal, ki je bil najbrž zaradi posledic torkove živčnosti že na oko precej bolj umirjen (razen ćasov na pisti, seveda :OK: )

ceste precej bolj prazne kot v prazničnem torku; topel, a ne še vroč pomladanski sonček je naredil vožnjo zares prijetno, gume so držale ko pes ježa, pa vseeno je šlo EXTRA previdno, je bil s(o)pomin na 4 mrtve prejšnji dan še čisto svež... kljub delavniku srečal ogromno motoristov, zgleda nas je veliko ki smo si vzeli frej tele medpraznične dneve :OK:

na poti domov pa še postanek v Logatcu in prijeten večer s klapo - čez dan smo se raztepli na vse konce in kraje in se zvečer (z)našli pri Tarumenem in Tardeči :P ej super je blo :worship: zares lep dan, kljub le nekaj čez 300 kmjčkom in gumam, ki se čisto prehitro bližajo indikatorjem ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!