Skoči na vsebino

Nastavitve - gilera runner 50


logarr

Priporočene objave

Torej imam runnerco letnik 2007. Ko sem jo kupil, je bil že menjan izpuh za levince zx. Blokade naj bi bile odstranjene, ampak skuter še zmeraj gre največ 80 po števcu. Kar me sicer nebi motilo, če ne bi v drugih temah bral, da runnerce z zxom pravilno nastavljene grejo okoli 95-100 PO ŠTEVCU. Prejšnji lastnik je veliko kilometrov naredil v dvoje, zato je najbrž možnost da so valčki in jermen že znucani. Zato me zanima, katere valčke in kater jermen mi priporočate. Nekaj srednjega, ne rabim prehudih pospeškov ali pa ful hude končne, lih nekaj vmes :) Potem, da skuter speljuje pri okoli 5-6k obratih, to je najbrž normalno, če so bile fedrca menjana? Mene malo sicer moti, da ga je treba zmer tok terat, pa na semaforju na obratih držat, ampak to sem se že nekako navadil. Če ima še kdo kakšen predlog, kaj bi bilo še treba menjat, naj pove :) Jaz sem mislil prvo valjčke in jermen, pa po potrebi fedre, potem pa še še nebo šlo tako kot more, pa še dize (možno da niso ble menjane) in fergazer nastavit. Ker pije zdej dosti, no, men se zdi 5l/100km kar veliko, vsaj glede na to kolk gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bela povratna, za zxa so original valčki 4.8g. ampak ne bo šlo več, lah pa pogledaš če je slučajn še kaka blokada (tulec) v avspuhu. drgač pa js mam starejšo runnerco pa tut gre "sam" 80, medtem ko naj bi ostale šle tut po 100 :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej imam runnerco letnik 2007. Ko sem jo kupil, je bil že menjan izpuh za levince zx. Blokade naj bi bile odstranjene, ampak skuter še zmeraj gre največ 80 po števcu. Kar me sicer nebi motilo, če ne bi v drugih temah bral, da runnerce z zxom pravilno nastavljene grejo okoli 95-100 PO ŠTEVCU. Prejšnji lastnik je veliko kilometrov naredil v dvoje, zato je najbrž možnost da so valčki in jermen že znucani. Zato me zanima, katere valčke in kater jermen mi priporočate. Nekaj srednjega, ne rabim prehudih pospeškov ali pa ful hude končne, lih nekaj vmes :) Potem, da skuter speljuje pri okoli 5-6k obratih, to je najbrž normalno, če so bile fedrca menjana? Mene malo sicer moti, da ga je treba zmer tok terat, pa na semaforju na obratih držat, ampak to sem se že nekako navadil. Če ima še kdo kakšen predlog, kaj bi bilo še treba menjat, naj pove :) Jaz sem mislil prvo valjčke in jermen, pa po potrebi fedre, potem pa še še nebo šlo tako kot more, pa še dize (možno da niso ble menjane) in fergazer nastavit. Ker pije zdej dosti, no, men se zdi 5l/100km kar veliko, vsaj glede na to kolk gre.

mogoče ti pa števc bl točn kaže :P :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, še nekaj je, v klanec zelo slabo vleče, če vam to kaj pove :) Jermen mogoče?

to so valčki. možno tudi jermen, ampk so skor zihr valčki ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam še par vprašanj, pa da nebom nove teme odpiral;

Kupil bi še malossi sport 70ccm kit, brez ojnice, to ni panike, glede na to da ima skuter 4500km? Pa kako je kaj z utekavanjem novega cilindra, na kolko obratov ga lahko goniš in kako naprej...

Ter še to, katere valjčke bi priporočali za 70 kit? najbrž malo težje, glede na to, da ima kit več moči? Prej sem razmišljal o 4.5g, sedaj bi nekje o 5.5g, bi pospeški še vedno bili zadovoljivi? Vem, da se to ugotovi samo če se proba, zanima me, če je kdo kaj podobnega že počel, da nebom s probavanjem denarja stran metal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam še par vprašanj, pa da nebom nove teme odpiral;

Kupil bi še malossi sport 70ccm kit, brez ojnice, to ni panike, glede na to da ima skuter 4500km? Pa kako je kaj z utekavanjem novega cilindra, na kolko obratov ga lahko goniš in kako naprej...

Ter še to, katere valjčke bi priporočali za 70 kit? najbrž malo težje, glede na to, da ima kit več moči? Prej sem razmišljal o 4.5g, sedaj bi nekje o 5.5g, bi pospeški še vedno bili zadovoljivi? Vem, da se to ugotovi samo če se proba, zanima me, če je kdo kaj podobnega že počel, da nebom s probavanjem denarja stran metal :)

manjava valčkov,... to skor usak naredi ko si predela motor, je pa čist odvisno kakšen bo učinek, ker se vsaka mašina drugače odzove na valčke (predelavo), če hočeš dobiti tak učinek kot ga želiš moraš 99% probat različne valčke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

mogoče ti pa števc bl točn kaže :P :grrr

Menjaj dizo in poštelaj zrak na karburatorju to pomaga dosti dize so pa poceni malo več oije se pa pozna razlika :D

mogoče ti pa števc bl točn kaže :P :grrr

Menjaj dizo in poštelaj zrak na karburatorju to pomaga dosti dize so pa poceni malo več oije se pa pozna razlika :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

js mam rinnerco 2009 l.Po prevoženih 1000 km sem dau gor izpuh zx hand made (tulec ven vzet) in s tem seveda 4,8g valjčke ,rdeče fedrce na sklopki ter 0,70 dizo.Sedaj mi gre po ravnem lepih 90km/h seveda doseže tudi po manjšem klancu navzdol ali v zaveterju tudi 105km/h.Obvezno olje speed 2t in malo dodatka v bencin.post-26051-126838769694_thumb.jpg

post-26051-126838761249_thumb.jpg

post-26051-126838765747_thumb.jpg

post-26051-126838776158_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Da nebom v druge teme smetil :)

povejte mi samo to, a je normalno da ko speljujem v prvo (pač takoj ko zalaufam motor in ga par minut ogrevam) da ga malo trokira in ne potegne iz prve tako kot bi moglo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Živjo.

mam runerco 50 sp 2010 letnik mam 4200 km. začela mi je mal štekat pri speljevanju. rabu bi par nasvetov za predelat motor ker mam prb 100kg pa če pelm zadi še punco nikamor negre. predelu bi za ene 500-750€ kaj nej zamenam. je pa berz blokad in leti tm ene 65km/h. rd bi da gre saj ene 80 če sva 2 gor.

a je to sploh mogoče pa če mi en napiše seznam stvari za zamenat. pa u klan ce pa skor tko k če bi šou z beciklom. pa še če ve kdo kam za skrit tist gumb za blokado motorja. k kle pr ns je dost murje.

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!