Skoči na vsebino

Star moped


manjak

Priporočene objave

Jst mam u garaž eno staro štirko, k ni delala že ziher 7 let. Zanima me, kuko nej jo obudim k živlenji. Zato k bi se ret nauču mal menat pa to, za pol, za težje motorji. Ziher se ker kej spozna, zato help

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja vrjetno je itak svečka hin. Tak da dej eno drugo not.

Pa kurblej. Če še vedn ne užge, dej u 2-3 pa jo porin po dvorišču. Če takrat ne užge, boš mogu mal motor narazn dat. Pregledat frgazer, da ni kej smetja not, mal kable poštukat ipd.

Za dobro uro dela bi mogla delat, pa če jo maš tm v prafaktorjih :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je motor kompleten in ne manjka kakšen kabel oz. kaj drugega naredi takole: svečko odvij in očisti ali pa daj novo, še prej pa par kapljic etra v cilinder spusti. Pa glej da bo bencin v tanku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej odvi svečko in preizkusi, če se motor neovirano vrti (z nožnim zaganjalnikom). Če se, potem bi jaz namesto etra kanil v cilinder par kapljic dvotaktola. Daj novo svečko, popolnoma izprazni rezervoar, ga napolni z novim gorivom, preventivno očisti vplinjač, da pa ne boš brez veze kurblal, lahko svečko natakneš na kabel in jo nasloniš na cilinder (zarad mase) in parkrat pritisni na zaganjalnik, da vidiš, če ima iskro. Če ima in če boš vse pravilno dal skupaj, ima da pali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moped je takrat še delu in vse dele ma. Tist s svečko sem žel sam prej probu, usejen hvala. Sam kar se pa druzga tiče bom pa vidu kaj se da nardit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jas sem predlani iz kleti potegno dva avtomatika letnika 73. en je nazadnje delal pred 15 leti, drugi pa pred 20 leti. v enem je bil še celo bencin. no tega sem 5x zakurblal in se pelal... samo guma je bla že čisto preperela in bremze so ZLO škripale. v drugega pa sem nalil svežo mešanco in je tudi takoj vžgal. tako da ima da pali :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En moj kolega bi ga mrbit prdau, sam mal zafukan bi ga blo do tebe spravt. S ke pa si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za spravit šzirko v delovanje, očisti karburator in nali bencin, potem pa se mantraj s kurblo en 10 min, seveda tudi svečko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst bi pa red enga starga ponyexpressa sfukanga dobu in ga zrihtu samo ne vem kje bi ka dobu

Mazek, prid mojga pogledat, boš hotu takoj met. :wink: :wink: :oops: Da ne govorim, če bi ti pustu, da se mal zapeleš. :wink: :wink: :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj poni ni in ne bo ne šenkan ne naprodaj sploh. Bom še kakega nabavil in še kaj več experimentiral čez zimo, ko bo yamaha počivala.

Mogoče raje kakega flexerja, se da en Polini kit gor zmontirat, pa še registrirat ga ne bo treba. Pa še bol bo letu kot poni, k ma saj 2 brzini. Pri poniju je blo treba zarad moje kilaže kompromis z zobniki iskat, da z hudimi klanci ni težav.

Bomo vidli, kok bo cajt in $$$. Zaenkrat z obojim slabo kaže, pa še za Yamaho bom nekej raskiru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

manjak,vse probi,kr so napisal,če nč od tega ne bo delval,pol pa še dizo spucej,bo sigurn delal.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mojster, v nedavnih številkah (mislim, da tudi v aktualni) revije Tim Tehniške založbe Slovenije imaš cel postopek obnove starega Tomosa.. Članek je kar obširen in natančno opiše vse postopke prenove štirke... splača se ti iti v knjižnico in najdit to revijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Diza je pa itaq del vplinjača.

Itak,da je,sam ponavad na to človk pozab.Tko je blo pr mojmu poniexpressu-vse smo lepo uštimal,pa ni hotu zakurblat.Mi tm še ene pol ure tuhtamo,pol se pa prjatu šele spomne na dizo.Pol je pa delov,da je blo veselje :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se tiče članka.. zadevo imam doma, če hoče kdo kakšno kopijo, naj mi pošlje privatno sporočilce z naslovom in mu pošljem kopijo.

Mislim, da bo še nekaj nadaljevanj in bom počakal, bodo vsi članki na kupu, potem pa pošljem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!