Skoči na vsebino

Iščem "PAJDAŠA-E"


NoGe

Priporočene objave

Jz bi samo namignil, da bi blo morda pametno malo spremeniti pot pa it mal bol po hribih, pa provansi...ker tale ob morju dol ni ravno najbol zanimiva za motoriranje.

Sicer pa upam, da najdeš koga, pa da se mate fajn :)

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NoGe!

Sploh nisi zatežil! Celo nasprotno!

Pa še tole: "Suhi 'ma prav!"

Zelo zanimivo špuro si si zamislil. V glavnem, avtocesta, kolikor sem videl.

Sicer je to malce bolj "dolgočasna" vožnja. Ampak, ker ima ta izvoze, se lahko ustavljaš, kjer te je pač volja.

Jaz sicer nebi šel zraven, ker sem tole špuro že nekajkrat "obdelal", bi ti pa svetoval naslednje;

Dobro premisli s kom boš šel, da ti kak nepoznan "novinec" ne zagreni poti... Morda pa tudi ne? - Samo opomnil bi te rad!

Lahko pa nabašeš na človeka (družbo), ki ti zna fantastično polepšati dopust.

Interesi kakor želje, morajo biti enake, pa še to je treba vedeti (če bo kak začetnik), da je na poti lahko tudi slabo vreme, kakšen nepredviden pripetljaj, in da je v takem primeru potrebno težave reševati sproti. -Da ne bo tako kot tisti, ki sem jih srečal v Yugi, ko je eni punci cknil motor, pa so rekli "Jebi se! To je tvoj problem", jo pustli samo in odšli naprej!

Želim Ti (Vam) lep dopust, lepo vreme in prijetno popotniško zabavo!!! (Z dobro družbo, to ni bil nikoli nikakršen problem!)

mr :OK::yea1:

P.S.

Upam, da si me pravilno "pokapiral"?!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

zašibaj raje čez hribe. časa imaš dovolj. na www.motoklub-viharniki.si si poglej našo furo z leta 2002. trajala je 11 dni s tem, da smo 3 dni samo ležali na azurni obali. v verdonu zasučeš čez provanso in proti barceloni. še za skok čez andorro bi moralo ostati dovolj časa. :rolleyes:

to je samo moje mnenje. upam, da boste uživali.

g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smer sem pač dal okvirno. Sem že najmanj 5x spremenil destinacijo. :yea1:

To je pač stvar dogovora in premisleka!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Planiraj vsaj eno "avdicijo" za morebitne sopotnike, mogoče dnevno turo, toliko da uskladite tempo in temperamente.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temo sem objavil razmeroma zgodej prav zaradi tega, da navežeš stike na kakšni pivički, se malo spoznaš in tako naprej.

Glede vožnje pa ne vem. Tukaj okrog ko smo se vozili mi je fuuul pomenilo, da sem šel z ljudmi ki so imeli podoben ritem vožnje kot jaz. Močno sem trpel če sem se šel peljat s kakšnim endurašem ali pa celo chooperjem.

Za tako doglo potovanje pa imam v glavi da je vse bolj umirjeno in voziš po omejitvah in pravilih, tako da v bistvu ni več pomembno če imaš 130 ali 60 konjev. Dobro, če prideš do kakšnega odseka ceste z lepimi ovinik, gre ročica za gas kar sama okrog. :yes:

Popravljeno . Popravil NoGe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam podobne izkušnje, lani so imeli prijatli pač druge plane, pa sem nekako ostal sam, pa smo se tudi preko foruma zmenli, 1x smo se dobili na pijači in nato odšli skupaj za en teden na sardinijo. Sicer se je ekipa med tem malce zamenjala :D in smo skoraj doma ostali... ampak kljub temu, da smo si bili sami neznanci in kljub temu, da smo imeli grozno vreme, smo vseeno fajn uživali. Tako da, če tudi letos prijatli ne bodo imeli nič v planu, se zna zgodit da bi ponovil kej podobnega... :OK: Sem pogrešal tako temo na forumu... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No no lepo! Upam da bomo tudi mi doživeli kaj lepega.

Z enim uporabnikom foruma (FrigoFrops) smo že na vezi in sva se že nekaj malega pogovarjala.

Vsak dodaten član pa je dobrodošel! :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zivjo

No koncno da je en tud to temo odprl:)

Ja pri meni je tudi podobna situacija.Neki casa smo bli vsi navduseni motoristi,zdej se je pa to vse skupi mal ohladil. Sem imel tudi sam podobno furo v nacrtu ,samo da bi sel sam mi pa glih ni disal.No uglavnem ce si za, se res lahko dobimo kdaj na Unijoncku pa da vidmo kva bo :))

Moj mail: vedi.matjaz@gmail.com

lp,Matjaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem par korenjakov se je javilo na poziv, tako da se naslednji vikend (13.3-14.3) srečamo v LJ. Najbrž da v nedeljo ker je pač malo bolj sproščen dan. Da se malce bolj spoznamo in sploh dogovorimo kdaj bolj točno in vse detajle ki sledijo.

No če je še kdo zainteresiran....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Na podlagi nasvetov in ogleda strani Moto kluba Viharniki sem si določil drugačno turo.

Izgledala bi približno tako (klik)

To bi bilo malo bolj točno (brez avtocest), edino lahko da bo več Francoske.

Resnih "pajdašev" pa na žalost ni. Štartal bom vseeno, če bo trajalo 14 ali pa 4 dni bom pa videl sproti! :)

Popravljeno . Popravil NoGe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam namen v drugi polovici maja (5- 9 dni), predvidoma s še enim motoristom, prevoziti it.škorenj … če te zanima, javi …

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na podlagi nasvetov in ogleda strani Moto kluba Viharniki sem si določil drugačno turo.

Izgledala bi približno tako (klik)

To bi bilo malo bolj točno (brez avtocest), edino lahko da bo več Francoske.

Resnih "pajdašev" pa na žalost ni. Štartal bom vseeno, če bo trajalo 14 ali pa 4 dni bom pa videl sproti! :)

Hoj

Danes mi je v oko padel tvoj plan poti in verjel ali ne, pred 10 dnevi sem si po avtokartah in še nekih drugih priročnih zemljevidih naredil plan poti od Lj. do Monaca. V tej smeri se najin plan pokriva cca 70 %. Razlika je v tem, da se mi spravljamo malo bolj po prelazih ter da imamo vključeno še Avstrijo, Lichtenstein in nekaj več Švice. V bistvu bo to pot po Alpah (skoraj od začetka do Monaca). V eno smer mi je naneslo cca 1850 km. Pot za nazaj je tudi že vrisana, vendar močno odvisna od naše volje, kondicije, stanja riti, ... Tudi ta namreč vodi po neštetih prelazih Francije, Švice in Dolomitov do Lj. Po avtocesti mi nekako ne leži,saj sem jo prevozil že nekajkrat in je totalen dolgčas. Odhod je 12.6. preko Avstrije, predvideni 3-4 motorji, za kakršnega koli dodatnega je še vedno dovolj prostora. Če ne drugače - morda se lahko kje slišimo ali celo srečamo!

LP in srečno

Mac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

to pa bo doživetje!

Bi šel takoj zraven,ampak trenutno popravljam svoj motocikel od padca.Tako da letos odpade.Mogoče pa drugo leto,če boš šel na kakšno turo.

Drugače pa veliko sreče in uživanja.

Lep pozdrav Marcel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda res ampak važno je da je po padcu s tabo vse v redu!

Kot sem že napisal nisem nek samotar. Ampak glede na to da sem že kar nekaj vložil v to (namontiral trše gume, torbe,... pa tudi časa)sem bil odločen tudi sam it.

Ker pa so se pojavile tudi dobre duše, ki so se me usmilie :rolleyes: in me povabile(dva posta bolj gor) zraven bom pač "črtal" mojo pot in se dogovoril z enim od njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Da zaključim kar sem začel, čeprav z zamudo.... :surrender:

Torej, po razmeroma dolgem iskanju "pajdašev" sem se pridružil 2 korenjakom (Zoran - V Max, Drago TDM 900). Sledila so pač spoznavna srečanja za definarat "valovno dolžino" in želje. Tako se je destinacija spremenila v J Italijo. :OK:

Prvi mali zaplet se je zgodil teden pred odhodom, ko se je en član druščine (Zoran) poškodoval, ampak sva se z Dragom odločila, da prav tako odrineva na pot (dopusti, organizacija,...)

Drugi mali zaplet je bilo vreme. Sledila sva napovedi na eni največji Italijanski vremenarski strani (meteo.it), katera je za cel teden napovedovala dež, dež, dež,..... Kakšen moker dan ni problem, amak celih 10 dni...... :BUA:

Epilog deževne napovedi je bil ta, da sva 2 dni pred odhodom (glede na vremensko napoved) spremenila turo in jo mahnila proti Franciji. Po Franciji svav bistvu imela idalno vreme, sonce in ne preveč vroče. Spala sva v hotelih F1. To je veriga nizko cenovnio hotelov. Priporoča! Za 19-20€ spiš v udobni postelji, tuš, kopalnica,... Obdelala sva Verdonski Kanion, Avignon, Grenoble, Geneva..... Po Švici sva imela oblačno in MRZLO vreme apak OK. Potem preko par prelazov (imen si nisem zapomnil). Za zanimivost so se mi zdeli prelazi med Švica-Italija-Austrija toplejši kot pa na splošno vožnja po Švici.

Z dežjem sva imela kar srečo. Kar nekajkrat sva prišla na mokro cesto po dežju, ampak močilo pa nas ni nikoli.

Vozila pa sva v bistvu cel dan. Štart je bil vedno med 8 in 9 zjutraj. Naredila pa sva po 300-350km na dan kolikor toliko umirjene vožnje z ustavljanjem za ogledovanje, slikanje, TANKANJE, TANKANJE, TANKANJE,... in tudi za kaj pojest. :rolleyes:

Skupaj 9 dni lumpanja in prevoženih približno 3300km.

Torej na splošno je bilo odlično. Dogodivščin, pripetljajev (zmanjkal bencin) še in še.

To bi bilo to. Hvala vsem za nasvete, opozorila, deljene izkušnje,...

Popravljeno . Popravil NoGe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozila pa sva v bistvu cel dan. naredila pa sva po 300-350km na dan kolikor toliko umirjene vožnje TANKANJE, TANKANJE, TANKANJE,...

nočm težit čeprov sm že začel.... zakaj se mi zdi, da tole kar sem boldov ne gre skupaj? tuono mora narest pr umirjeni vožnji 250km/na tank, torej si tankal 1x do največ 2x na dan... ?

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slike bom poskusil čim prej objavit.

Cloverjev vrhnji del se je odnesel odlično!!! Hvala Carp!

Glede porabe bencina je tako. Tuono (vsaj moj) naredi s polnim tankom 230-240km šparane vožnje. Najmanj sem naredil 140km ampak to doma. Poraba niha med 6,8 do 10L/100km.

Moram rečt pa da mi pije manj z zamenjanim čipom, avzpuhom in zračnim filtrom kot original.

Že če gledamo normalne okoliščine, pomeni da za naredin 350km/dan moraš vsaj 2x dnevno tankat VSAKI DAN 10 dni (tankanje, tankanje, tankanje).

V Franciji pa imajo tak neumen sistem, da moraš najprej plačat, nato pa lahko tankaš. Če vplačaš preveč in ti ne uspe porabit zakupljenga bencina se ti na račun odtisne ta "bonus", ki ga lahko izkoristiš samo na tisti črpalki kjer si tankal!!!!!! Popolnoma neumno! Kdaj bom šel nazaj mimo tiste črpalke? Najbrž da nikoli več. Torej smo tankali po 10-15€. Zraven tega je še to da jih je zeeeeeelo malo z osebjem. 90% črpalk je automatiziranih in na veliki večini ne sprejemajo bankovcev po 5€ in kreditne kartice! :evilgrin:

Glede črpalk je Francija kar nekaj!!!! Drugače pa so ljudje super prijazni. Recimo vožnja med avti. 95% avtomobilov se bo umaknilo čisto do roba (tudi nasprotno vozeči) da ti bodo omogočili lepo in varno vožnjo mimo. Če čakaš na izhodu recimo iz parkirnega in je kolona. Čene ta 2. bo ta 3. avto se ustavil in te spusil na cesto!!

To se nama je dogajalo cel čas!

Višek te prijaznosti se je zgodil na nekem parkirišču. Zraven parkirišča je bil bar. Tam smo se ustavili na kratkem počitku. Z motorji na parkirišču 10m stran, sem pustil rokavice in čelado kar tam. Malce je pihal veter in je rikavice iz sedeža pihnilo na tla. Moja lena rit pa je raje sedela kot bi jih šla pobrat. Itak bi kmalu odšli. No kmalu se je pojavila žena pred nama in začela nekaj po francosko. Po motoriki in sorodnih besedah sva doumela, da nas je opozarjala da so rokavice padle na tla.

Ni mi ostalo druge, kot da sem jih šel pobrat! Ni bilo druge!

Slike pa bom sedaj izbral take čim bolj izčrpne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!