Skoči na vsebino

Termo elektrarna Šoštanj


sayo

Priporočene objave

Dobro jim je RADIĆEVA povedala, da je vlaganje denarja v TEŠ nerentabilna investicija, vsaka ji čast :worship: :worship: :worship:

Če že mislijo naj ga naredijo, ampak potem naj zaprejo bloka 4 in 5, ki močno onesnažujeta. Sicer pa nevem zakaj vlagamo v take stvari, če pa je veliko boljših alternativ. Ampak pri nas ne delamo:

- vetrnih elektrarn, ker bi pomorile ptiče

- hidroelektrarn ne delamo na muri, ker ribe ne bodo imele miru

za tistih nekaj ptičev in rib bi imeli precej čistejšo energijo kot pa pri TE, vsaj pri solarnih elektrarnah nam gre še kar vredu, vsaj kar se tiče gospodinjstev, saj ima res že kar precej hiš na strehi fotonapetostne module, s katerimi pa je "prekritih" tudi že nekaj šol, dvoran in podobnih zgradb. Je pa solarna energija sigurno ena izmed najcenejših in najčistejših in bi bilo potrebno vanjo vlagati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja...sončna energija... Kako so že rešili z onimi sončnimi kolektorji na Celjskem sejmu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi se ozirajo za alternativnim možnostim pridobivanja el. energije, pri nas v SLO gremo pa v gradnjo novega bloka TEŠ.

Ali se vam to zdi OK ? :hmm:

Sigurn je alternativa, recimo v vetrnih elektrarnah, sam kaj ko so naši ptiči tolk nori da se bojo zaletaval v elise. Ne vem kakšne ptiče majo na severu Evrope, ko imajo toliko vetrnih elektraren.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bodo zgradili TEŠ 6, kjer se bo kuril lignit, ki je najbolj "SVINJSKI" premog bodo čistilne naprave zelooooo drage, da bomo zagotovili primerne dimniške izpuste, če ne, bomo plačevali velike penale evropi, itak pa bo ta elektrika veliko dražja kakor bi jo uvažali, gre se bolj za pohlep posameznikov, ki v tej investiciji vidijo svoj velik dobiček, za tistih 500 delavcev se jim pa slatko jebe," s tem denarjem kolikor bo to stalo bi el. energ. lahko uvažali 50 let, pa še teh 500 delavcev bi lahko plačevali " :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bodo zgradili TEŠ 6, kjer se bo kuril lignit, ki je najbolj "SVINJSKI" premog bodo čistilne naprave zelooooo drage, da bomo zagotovili primerne dimniške izpuste, če ne, bomo plačevali velike penale evropi, itak pa bo ta elektrika veliko dražja kakor bi jo uvažali, gre se bolj za pohlep posameznikov, ki v tej investiciji vidijo svoj velik dobiček, za tistih 500 delavcev se jim pa slatko jebe," s tem denarjem kolikor bo to stalo bi el. energ. lahko uvažali 50 let, pa še teh 500 delavcev bi lahko plačevali " :whistle:

+ obstaja teorija da bomo še premog morali dodatno uvažat, ker je domač preslab in ker morda ocena razpoložljive količine ni korektna ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bodo zgradili TEŠ 6, kjer se bo kuril lignit, ki je najbolj "SVINJSKI" premog bodo čistilne naprave zelooooo drage, da bomo zagotovili primerne dimniške izpuste, če ne, bomo plačevali velike penale evropi, itak pa bo ta elektrika veliko dražja kakor bi jo uvažali, gre se bolj za pohlep posameznikov, ki v tej investiciji vidijo svoj velik dobiček, za tistih 500 delavcev se jim pa slatko jebe," s tem denarjem kolikor bo to stalo bi el. energ. lahko uvažali 50 let, pa še teh 500 delavcev bi lahko plačevali " :whistle:

Dražja od uvoza? Ja itak. Dej izračune na mizo, da vidimo koliko bo dražja. Ta investicija bi se izplačala sama iz cene električne energije, ki jo TEŠ proda ELESu oz. nam.

Najdražja je tista elektrika, ki je ni!

Tisti ki sanjate o NEK 2. Ja tudi jaz sem za, ampak potem bi imeli preveč elektrike, ker JE mora delati v pasu in ne more spreminjati moči tako hitro kot TE. Poleg tega TEŠ opravlja tudi funkcijo frekvenčnega regulatorja, ki je NEK ne more. Poleg trapeznega obratovanja, jasno, torej primarne regulacije moči v sistemu.

Ti bi 50 let uvažal energijo? Kaj pa če nekdo reče da nam je ne proda več? Ali pa nam jo močno podraži?

O vetrnicah pri nas ne razmišljajte, ni polj kjer bi lepo konstantno pihalo z ravno pravo hitrosto. Potencial Mure za HE je zelo majhen.

Lahko pa se odpovemo računlanikom, klimam, predvsem pa električnim avtom v naslednjih 20 letih.

Popravljeno . Popravil MihaJ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dražja od uvoza? Ja itak. Dej izračune na mizo, da vidimo koliko bo dražja. Ta investicija bi se izplačala sama iz cene električne energije, ki jo TEŠ proda ELESu oz. nam.

Najdražja je tista elektrika, ki je ni!

Tisti ki sanjate o NEK 2. Ja tudi jaz sem za, ampak potem bi imeli preveč elektrike, ker JE mora delati v pasu in ne more spreminjati moči tako hitro kot TE. Poleg tega TEŠ opravlja tudi funkcijo frekvenčnega regulatorja, ki je NEK ne more. Poleg trapeznega obratovanja, jasno, torej primarne regulacije moči v sistemu.

Ti bi 50 let uvažal energijo? Kaj pa če nekdo reče da nam je ne proda več? Ali pa nam jo močno podraži?

O vetrnicah pri nas ne razmišljajte, ni polj kjer bi lepo konstantno pihalo z ravno pravo hitrosto. Potencial Mure za HE je zelo majhen.

Lahko pa se odpovemo računlanikom, klimam, predvsem pa električnim avtom v naslednjih 20 letih.

No boš vidu, če bodo to NErentabilno stvar zgradili

P.S. Daj malo si zračunaj, koliko el. energ. bi lahko uvozili za ta denar kolikor bo stala investicija, njeno redno vzdrževanje, zdravljenje ljudi iz teh območji zaradi onesnaženega zraka . . .

To je približno podobno, kot če greš sam v izgradnjo sončne elektrarne, po 15 letih se ti stvar povrne po 20 letih moraš pa že zamenjati vse vitalne dele . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No boš vidu, če bodo to NErentabilno stvar zgradili

P.S. Daj malo si zračunaj, koliko el. energ. bi lahko uvozili za ta denar kolikor bo stala investicija, njeno redno vzdrževanje, zdravljenje ljudi iz teh območji zaradi onesnaženega zraka . . .

To je približno podobno, kot če greš sam v izgradnjo sončne elektrarne, po 15 letih se ti stvar povrne po 20 letih moraš pa že zamenjati vse vitalne dele . . .

Če je nerentabilna, je izključno zaradi butastih emisijskih kuponov za CO2, ki jih bomo morali drago plačevat. To je tako, kot da bi morali plačevati za zrak, ki ga dihamo, v končni fazi je isto.

Komu plačujemo? Kaj pa vem, kar nekam gre ta denar. Je pa fino, ker tisti ki so pri koritu, vlečejo mastne denarje iz trgovanja s kuponi. Zakaj je do tega pršlo? Ker ljudje slepo vrjamete temu da je CO2 škodljiv za vas in okolje ( LOL ! ).

Kaj pa majo tu veze sončne elektrarne? Investicija se ti povrne izključno zato, ker ti distributer 4x dražje odkupuje elektriko proizvedeno s fotovoltaiko, kot pa tisto iz zaresnih elektrarn. Drugače ne bi nihče investiral v to in mi ne bi mogli pokazati pred evropsko komisijo koliko procent pridobimo iz ''OVE''. To drago elektriko pa plačujemo mi vsi, služijo pa tisti ki so pravi čas imeli denar da so investirali v to. Prelaganje iz enega žepa v drugega brez učinka, razen za izjeme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri gledate na vse skupaj zelo OZKO! Ne govorimo o 500 delavcih zaposlenih v TEŠ... govorimo še o 3000 v premogovniku, kateremu ta investicija podaljša življenjsko dobo. Zdaj pa računajte 3000 + 500 delovnih mest (in njihovih družin) + obilo elektrike (še za izvoz)...

Pravzaprav je pa zelo krivično da se "nekje drugje" odloča o usodi Šaleške doline. Če "smo" se tukaj odločili da "bomo" gradili TEŠ 6 (premoga je očitno dovolj) bi morala "država" čisto tiho bit in dat svoj delež dnarja!:evilgrin:

A ZAKAJ? Zato ker nam je to dolžna! 60 let smo (TEŠ 1,2,3,4,5) z energijo zalagal Slovenijo in Jugo! Še sanja se vam ne v kakšni svinjariji je bila Šaleška tam do leta 2000! Sveže zapadli sneg je bil v eni noči rjavordeč! Avtomobilov se ob inverziji itak ni splačalo prat.:alien1:

In zdaj, ko se je okolje končno poštimal, ko so čistilne naprave učinkovite in visokosposobne, ko se s TEŠom 6 odpre možnost dolgoročnega razvoja in zagotovitve delovnih mest v dolini... zdaj vsa Slovenija pametuje kaj je pametno in kaj ne.

TEŠ6 se bo gradil! Ker smo ga odplačali in preplačali že v 50 letih socializma! :closedeyes: S to investicijo želimo samo majhen delček tistega kar je državi dolina dala, sedaj nazaj!

To je moje mnanje, pa nisem zaposlen niti v TEŠu, niti v premogovniku, me pa tkale debata malo zmoti... o širjenju luke Koper prebivalce Šaleške doline tudi kaj malo briga...:blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri gledate na vse skupaj zelo OZKO! Ne govorimo o 500 delavcih zaposlenih v TEŠ... govorimo še o 3000 v premogovniku, kateremu ta investicija podaljša življenjsko dobo. Zdaj pa računajte 3000 + 500 delovnih mest (in njihovih družin) + obilo elektrike (še za izvoz)...

Pravzaprav je pa zelo krivično da se "nekje drugje" odloča o usodi Šaleške doline. Če "smo" se tukaj odločili da "bomo" gradili TEŠ 6 (premoga je očitno dovolj) bi morala "država" čisto tiho bit in dat svoj delež dnarja!:evilgrin:

A ZAKAJ? Zato ker nam je to dolžna! 60 let smo (TEŠ 1,2,3,4,5) z energijo zalagal Slovenijo in Jugo! Še sanja se vam ne v kakšni svinjariji je bila Šaleška tam do leta 2000! Sveže zapadli sneg je bil v eni noči rjavordeč! Avtomobilov se ob inverziji itak ni splačalo prat.:alien1:

In zdaj, ko se je okolje končno poštimal, ko so čistilne naprave učinkovite in visokosposobne, ko se s TEŠom 6 odpre možnost dolgoročnega razvoja in zagotovitve delovnih mest v dolini... zdaj vsa Slovenija pametuje kaj je pametno in kaj ne.

TEŠ6 se bo gradil! Ker smo ga odplačali in preplačali že v 50 letih socializma! :closedeyes: S to investicijo želimo samo majhen delček tistega kar je državi dolina dala, sedaj nazaj!

To je moje mnanje, pa nisem zaposlen niti v TEŠu, niti v premogovniku, me pa tkale debata malo zmoti... o širjenju luke Koper prebivalce Šaleške doline tudi kaj malo briga...:blink:

se strinjam :worship::worship::worship:

kdor je proti si lahko odklopi električni priključek :whistle: in si prižge lahtirno,svečo,itd,.. pa bo hitro drugače mislil :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je moje mnanje, pa nisem zaposlen niti v TEŠu, niti v premogovniku, me pa tkale debata malo zmoti... o širjenju luke Koper prebivalce Šaleške doline tudi kaj malo briga...:blink:

Kolikor vem, za širjenje luke Koper naj država ne bi dala 1,2 mlrd. € za projekt, ki ni nujno vreden toliko in še manj rentabilen. Preveč interesov in agresivnega manipuliranja je v tem projektu, da bi bilo vse čisto. Če smo grobo preplačali nekvalitetne avtoceste ni treba, da s to prakso nadaljujemo pri vseh ostalih projektih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki sanjate o NEK 2. Ja tudi jaz sem za, ampak potem bi imeli preveč elektrike, ker JE mora delati v pasu in ne more spreminjati moči tako hitro kot TE.

Saj imamo že sedaj ponoči preveč elektrike zaradi NEK ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri gledate na vse skupaj zelo OZKO! Ne govorimo o 500 delavcih zaposlenih v TEŠ... govorimo še o 3000 v premogovniku, kateremu ta investicija podaljša življenjsko dobo. Zdaj pa računajte 3000 + 500 delovnih mest (in njihovih družin) + obilo elektrike (še za izvoz)...

...

TEŠ6 se bo gradil! Ker smo ga odplačali in preplačali že v 50 letih socializma! :closedeyes: S to investicijo želimo samo majhen delček tistega kar je državi dolina dala, sedaj nazaj!

A ti pa gledaš široko? Daj no daj ...

Zberite dnar po žepih pa si sami postavite novi raufank.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdor je proti si lahko odklopi električni priključek in si prižge lahtirno,svečo,itd,.. pa bo hitro drugače mislil

A to si naravno tak talentiran, ali si šel v posebni tečaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot otroci v peskovniku - kdo ima večji kupček. Potem pride pa barabica in potaca vse kupčke.

Ali ste mogoče videli mnenje EU o plazma TV ? Glede na to da požre ogromno elektrike ? Na bruhanje mi gre ko trdijo da smo potrošniki in se lahko sami odločimo o nakupu. Ja zakaj je pa EU prepovedala klasične žarnice ? Vsilili so nam "varčne" , ki so strupene in ponavadi kitajske in običajno crknejo prej kot klasične. Kaj pa javna razsvetljava ?

Po skoraj vseh slovenskih krajih lahko ponoči bereš časopis. In pozabite na zdravo spanje v temi. Lobijev je toliko, da vseh še opsovati ne moreš ker ne pridejo na vrsto.

In tule se deca pizdi okrog tega kdo je bolj pameten ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ste mogoče videli mnenje EU o plazma TV ?

Ne. Grem prav iskat. Vse drugo se pa strinjam s teboj.

Ampak, hej - zakaj bi pizdil čez kandelabre ponoči v vaseh, če tudi sam sodiš/sodim med tiste, ki bencin kurijo/kurimo skozi izpuh samo zaradi zabave ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...gradnja se začenja, pa naj država reče kar koli... smo v Šaleški očitno edini, ki se "mal požvižgamo" na direktive in stališča iz prestolnice...:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...gradnja se začenja, pa naj država reče kar koli... smo v Šaleški očitno edini, ki se "mal požvižgamo" na direktive in stališča iz prestolnice...:yea1:

Med začeto in končano gradnjo je velik prepad, če nimaš vsega urejenega.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...gradnja se začenja, pa naj država reče kar koli... smo v Šaleški očitno edini, ki se "mal požvižgamo" na direktive in stališča iz prestolnice...

Ja, požvižgat se je treba, to je najboljše ... bodo potem glavoboli toliko bolj boleči ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne. Grem prav iskat. Vse drugo se pa strinjam s teboj.

Ampak, hej - zakaj bi pizdil čez kandelabre ponoči v vaseh, če tudi sam sodiš/sodim med tiste, ki bencin kurijo/kurimo skozi izpuh samo zaradi zabave ...

malo zabave ..meni je prevozno sredstvo za prevoz..če grem na šiht z motorjem ne grem z avtom..če grem z avtom kurim plin...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo zabave ..meni je prevozno sredstvo za prevoz..če grem na šiht z motorjem ne grem z avtom..če grem z avtom kurim plin...

Ah, daj no - vsak od nas bi se lahko manj vozil in tako bolj "čuval" okolje ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Investicija teš 6 zgleda približno takole: elektrarna TEŠ (oziroma neko podjetje, ki bi naj imelo vizijo razvoja širitve, posodobitve...) obratuje že vrsto let. Potem se ne vem kdo odloči za izgradnjo šestega bloka, ker so stari dotrajani. Pri Francozih naročijo opremo v vrednosti 400 mio (in so brez denarja). Potem začnejo z deli, čeprav nimajo vseh dovoljenj. Ko je treba plačati izvajalce del, se začnejo po glavah čohat, kje bodo dobili denar, ker v svojem 50 letnem obratovanju niso prišparali niti eura. Grejo se jokat v Ljubljano in izsiljevat, da jim naj da država bančne garancije za najem kredita za njihovo enormno investicijo, ker če ne, bodo v celi državi naredili mrk. Zdaj mi pa povejte kdo izmed nas navadnih smrtnikov ali podjetnikov lahko takole dela? Nobeden. Da ne omenjam nekaj lokalnih podjetnikov, ki so si enormno denarno opomogli, ko so "pridobili" (beri: se lokalno dogovorili) dela v elektrarni ali na rudniku (vir: AJPES). Vsi dogovori sklenjeni pod mizo, brez javnih razpisov. Potem pa še izjava Rotnika na TV: investicija v blok 6 je vsekakor rentabilna. Izplačala oziroma povrnila se bo v 40 letih, kolikor je življenjska doba tega bloka. Torej sedaj boš investiral 1,2 mrd eurov, ki se ti bodo v 40 letih povrnili. Mislim, to pa je res dobra investicija. :bum: Pa še podpišeš, da boš dihal še večjo svinjarijo še naslednjih 40 let. In kje so tukaj okoljevarstveniki?

Če tako pogledaš, 40 let niti ni tako dolga doba. Takrat, če bomo imeli srečo, bomo mi (naša generacija) na vrsti za na britof. Kaj pa potem? TEŠ bo ugasnil, rudnik bo zaprt, kaj pa potem?

Ma, imam vsaj še 40 let zagotovljen dober izgovor za off road. Dokler se v Šoštanju iz raufankov žveplo kadi, se bo tudi iz moje huse CO2 po vseh Šaleških gošah in če mi kak zaveden okoljevarstvenik slučajno kaj zateži, ga lahko naslednji trenutek u pm sunem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, daj no - vsak od nas bi se lahko manj vozil in tako bolj "čuval" okolje ... ;)

No singerček maloletnik, danes te imam na tapeti!:evilgrin:

Malo manj vozil. Kaj se ti zdi, zakaj se največ benze pokuri?! Zaradi tistih dveh treh fur na počitnice z mopedom? Ali vikend izleta na kafe na obalo?

Zelo dvomim, dokler se mora toliko ljudi furat daleč na šiht vsakodnevno in po nabavi v čisto drug konec mesta, ker so vse štacune po vasi ali mestih prevzeli megamarketi.

Zelo dvomim, dokler se furajo šleperji raznoraznega eksotičnega futra in druge robe iz enega konca sveta na drugega, da se nasiti pohlep kapitala, ki izkorišča in posiljuje folk z vedno novimi "must have" zadevami.

Če hočeš preživeti v tem svetu po meri kapitala nimaš izbire.

Moraš imeti prevozno sredstvo in moraš kupovati v trendu in predvsem socialnemu položaju primerno, sicer izgubiš svoje mesto v družbi in tudi službo. Druge možnosti so precej piškave.

In sedaj naj se jaz zadržujem pri tistih nekaj mojih furcah, ki so še edino, kar mi daje zadovoljstvo in počitek od vsakodnevne službene in družbene norije?

NI šans.

Druge opcije so neizogiben propad tega norega sveta ali pa končno totalna revolucija in pogreb kapitala in profita.

V obeh primerih bomo najebali, zato se bom še kar fural z ali brez tablice in se na svetohlinstvo, ki na eni strani baše v svoj žep, na drugi pa meni soli pamet, gladko požvižgam.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No singerček maloletnik, danes te imam na tapeti!:evilgrin:

Malo manj vozil. Kaj se ti zdi, zakaj se največ benze pokuri?! Zaradi tistih dveh treh fur na počitnice z mopedom? Ali vikend izleta na kafe na obalo?

Gre za attitude ... kdor je vajen motoriranja, običajno ne išče ekološko pozitivnih pristopov v življenju ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In sedaj naj se jaz zadržujem pri tistih nekaj mojih furcah, ki so še edino, kar mi daje zadovoljstvo in počitek od vsakodnevne službene in družbene norije?

Ni to edino, pa če si še tako domišljaš, da je (in do tega sicer imaš vso pravico)...

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!